Trombofílie v těhotenství. Máte zkušenosti?

nick
3. lis 2006

Mám po dvoch potratoch , spontánnych , problémy vždy začali v 6 tt.
Na podnet gynekologa som absolvovala genetické vyšetrenie, kde mi zistili leidenskú mutáciu genu pre trombofíliu. Chcem sa spýtať, či má ešte niekto skúsenosti s týmto ochorením , najmä v tehotenstve.

cukor
5. kvě 2011

@erika12345 .....magnezko nevysadzuj naraz ale postupne aby dietatko nemalo tiky.ja som asi dva tyzdne po pôrode isla na hematologiu na kontrolu,dovtedy som si pichala ako pred pôrodom a po kontrole mi znizila dávku a po dvoch tyzdnoch som prestala pichat a ani anopyrin som nebrala.

pancuska
5. kvě 2011

no dievcence moje a uz som zasa troska nestatna!dneska prisiel svagor z hema ze ma vrodeny trombofilny stav Liedena heterozigot a nemal dost dobre vysledky krvneho obrazu a tak celkovo......no a musi ist cela rodina,aj moj manzel a teraz sa bojim ci to nebude mat aj on.....ja mam tiez Leidena heterozigot,MTHFR homozigot a PAI 4G/4G ....a mozem sa zasa modlit ☹ ale prajem vam krasny den.....

velvet26
5. kvě 2011

@pancuska srdiecko, to ze by mal trombofiliiu tvoj muz, to nevadi a nebrani ani oplodneniu ani babatku by to nemalo uskodit, dôlezita je trombofilia matky...jedine ze ma vacsi sklon zdedit ju po vas oboch, ale k donoseniu babatka trombofilia otca nevadi..hlavne je, aby sa nabuduce babatko dobre zahryzko do maternice tam kam ma a injekciami to dotiahnes az do uspesneho konca. uvidis.. 🙂 tak hlavu hore.. 😉

fiallinka
5. kvě 2011

@pancuska no, blbé by bylo, kdyby to dítě zdědilo po obou... ale pro to těhu to fakt nevadí - resp., ani to myslím nikdo moc nezkoumal, taky mne to zajímalo a nenašla jsem celkem nic...

petrakm
5. kvě 2011

ahoj, nakoukla jsem a jen pisnu pro holky,ktere maji mutaci a maji strach z moznych komplikaci behem tehotenstvi ..me zname Leidena zjistili az nedavno, absolvovala 3 porody aniz by cokoliv tusila, dnes jsou deti dospele..je pravda ze nikdy nebrala hormonalni antikoncepci, co se tyce genetiky, 2 deti zdedily tuto mutaci,3. ne..

velvet26
6. kvě 2011

caute baby, dnes sme boli na poradni, tak na porod to este stale nevyzera, mala ma okolo 3,5 kg, vsetko ok, v nedelu mame dojst na kontrolne ctg, to mame aj termin porodu a v pondelok volat porodnikovi, dlho ma totizto nechce kvoli trombofilii nechat prenasat, tak v utorok uz asi nastupime aj s kabelou do porodnice, ale vraj idealne ak by som rodila bez vyvolavacky, prirodzene, tak som zvedava, ze ako sa mala umudri a kedy to pride...neviem ci nieco skusat na vyvolanie porodu, nejake caje, sex, alebo co...ale necham to asi na prirodu, nebudem do toho zasahovat... 😅

nektarine
6. kvě 2011

Ahoj kočky, tak já jsem ode dneška sama doma. MM odjel do lázní na rehabilitace.
@erika12345 Já mám taky magnesium, taky kvůli křečím v nohách hlavně přez noc. Ale kupovala jsem si jen ty volně prodejný a ty mi nepomáhalo, tak mi gyn. předepsala Magnosolv a asi mám po něm průjem, protože nevím už čím jiným by to bylo. A v příbalovým letáku je to psaný jako vedlejší účinek 😖
@zulok o kolik dřív jsi rodila? Já skoro o 3tt a někde jsem četla, že to je taky způsobené trombofilíí, že je to jakoby obrana těla matky, že spustí porod dřív.
@erika12345 @velvet26 Mě na poslední poradně gyn. řekla, že pokud do poloviny července neporodím sama, začneme porod vyvolávat. A to mám termín 20.7. Ale myslím, že budu tak vynervovaná, že za ní začnu chodit od konce 36tt, aby mě už poslala na vyvolání. JInak já jsem rodila bez epidurálu a bylo to v pohodě, doufám, že to půjde zase tak dobře, nebo snad i líp (rychleji)než minule. Ale o tom, kdy poslední injekci před porodem jsem se ještě s doktorama nebavila, ale ředpokládám, že mi řeknou to samé, jako Vám.

nektarine
6. kvě 2011

@berule no, tak tvůj gyn. se s tím asi moc (nesere), že? Nějakej drsňák, ne? Ale já myslím, že pokud by jsi měla přenášet, pošlou tě na vyvolání i z hemato.

nektarine
6. kvě 2011

@fiallinka já jsem se na to ptala (jakej vliv májí krevní mutace otce) na hemato a řekli mi, že to vliv vůbec žádný nemá ani na otěhotnění, ani na donošení plodu, vliv má pouze mutace matky. Až se dítě narodí, je třeba provézt vyšetření (toho dítěte), nakolik a jak mutace podědilo.
@pancuska Takže toho se bát nemusíš.
@velvet26 tak já myslím, že ten sex by neublížil, ne? Prej to hodně pomáhá, spermie prý obsahujou látku, která uvolňuje čípek a uvolňuje porodní cesty.

pancuska
6. kvě 2011

dakujem vam vsetkym dievcence moje zlate!!! 😉

pancuska
6. kvě 2011

@velvet26 🙂 mojenko ja som to hovorila ze aj 11.5. je pekny datum! inak moja svagryna prenasala a chcela uz aby to islo tak sa v porodnici sprchovala a teplou vodou si mastila brusko a ze za chvilku uz aj isla.....no neviem to co mi len ona povedala,ale vraj aj ten sexik pomaha 😉 no ale 3,5kg to bude babizna!!! stale myslim na teba!!! 🙂

berule
6. kvě 2011

@nektarine no z hema mě asi nepošle, jdu tam naposled teď 20.5. a pak až po porodu, v nálezu mám psaný plánovaný porod a ve středu jdu naposled ke svému gyn. a pak už chodím do nemocnice na poradny a aby se se mnou domluvili. Taky jsem čekala, že mi můj dr. nějak líp poradí, no co se ale dá dělat. Tak to necháme na přírodě, byla bych radši kdybych rodila sama a klidně i o 14 dní dřív, ale nevím nevím. Nebo pak nasadím ten vyvolávácí nápoj co o něm holky mají diskuzi a uvidím 😀 ale na to je ještě brzy.

berule
6. kvě 2011

Jo a ještě jeden dotaz holky, myslíte že po porodu budu moct brát antikoncepci, když mám jen MTHFR hetero?

velvet26
6. kvě 2011

@nektarine
@pancuska dakujem moc, no veru asi ten sexik by neuskodil, no ale neviem si ho nejako predstavit, my sme nesexovali od augusta...to by bola asi riadna rychlovka 😀 brusko si masirujem dvakrat denne s olejcekom, ako dost mi uz tvrdne, to sa vraj uz maternica pripravuje na porod, tak haaadam to veru mozno bude aj toho 11. maja, to by bola moja mama nadsena.. 🙂
@berule a to je aky vyvolavaci napoj, co si ho spominala? prezrad recept? ja som pocula zas, ze pikantne vyvolava kontrakcie, dve moje zname si navarili stiplavy gulas a ako dojedli vraj hned aj isli... 😀

erika12345
6. kvě 2011

@cukor ja magnezko asi nevysadim vobec, len znizim davku, dr. mi povedal, ze ked mam tie krce, ze ho mam uzivat az do porodu...Ja mam ist na hemato asi az o 4 mesiace po porode..A v odporucaniach mam, ze cez sestonedelia si mam pichat fraxik..A anopyrin mam dozivotne, co uz. ☹ Aku davku fraxiku si mala? Normalne si popritom kojila?
@nektarine ja beriem tiez tablety na predpis , mam od firmy galvex, celkom pomahaju, nemam uz tie krce tak casto..Mne co sa tyka prenasania sa nik k tomu nevyjadril, ale ak do terminu neporodim, tak sa nasackujem do nemocnice aj keby co bolo. 😉 Nie je ti smutno bez mm? 😉
@berule uplne ti rozumiem, ja by som tiez kludne brala rodit rasej i o 14 dni skor...Nech sa nieco nepokasle...
@velvet26 tiez som citala o tom, ze sexik vyvola porod, len mi vlastne od ovulky (od 2. septembra) pre istotu nesexujeme, tak tiez budem musiet skusit nieco ine...

nektarine
6. kvě 2011

@erika12345 no ještě mi smutno není. Odjel dneska ráno 🙂 A nejpozději příští sobotu se uvidíme, tak to nějak zvládnu. Mám naplánováno návštěv, že to ani nemůžu stihnout, všichni mě chcou kontrolovat, když tady budu sama. A čekám, že dneska nastoupí moje mamka, že abych zůstala u ní, nebo bude chtít jít zamnou. Ale já se nebojím sama. mm chodí do práce na 24 hodin, takže jsem zvyklá, je to sice teď trochu jiný, co jsme se přestěhovali, přece jen byt a rodinej dům s obrovským dvorkem je rozdíl,ale tak se zamču na noc, ne....?! Mě nikdo neodnese 😀 A mám psa...

erika12345
6. kvě 2011

@nektarine Mas pravdu, byt a dom je rozdiel, ja by som sa praveze v dome asi cez noc bala, ale ja sa bojim v noci sama aj v byte, ja som taky bojko. 😉

zulok
6. kvě 2011

@nektarine ja som 1krat rodila o skoro 3tt skor a 2krat o 3tt aj par dni.. a mna prehnalo z Magne B6, ale casom sa to skludnilo.. ak papas mliecne vyrobky, ako jogurt, ci mliecko, skus neskor po to magnezku, mozno to ti nesedi..nech ti dni bez manzelika rychlo prejdu 😉 uz mas krasny tyzden

cukor
6. kvě 2011

@velvet26 ...a možno ti dnešný hokejový zapas česko-slovensko pomôze pôrod vyvolat... 😉 😉 🙂

cukor
6. kvě 2011

@erika12345 ..ja som mala clexan 0,4 este 2 tyzdne po pôrode a potom asi 2 tyzdne 0,2.normalne som kojila ........a stale kojím ale uz nič neberiem len vitamíny calibrum mami.

katuska1974
6. kvě 2011

@berule no ja pri trombofilii nemozem brat,moj gynekolog mi to neodporucil a odmietol predpisat,hormonalna antikoncepcia zahustuje krv 😖 ,odporucil mi Mirenu,ale este stale vaham si ju dat zaviest...tak uvidim ako to doriesim.

berule
6. kvě 2011

@velvet26 já ten recept přímo neznám, jen občas nakouknu do téhle diskuze https://www.modrykonik.cz/diskuse/tema/napoj-k-... a tam by to někde mělo být.

tonytony
6. kvě 2011

Tak poslušně hlásím, že v bříšku něco narostlo- sice asi ne tolik jako u dvou předchozích IVF, ale aspoň něco, takže v po poslední UZ a pak už OPU- tipuju středu... Uf, už se to blíží... a pokud bude, co k zavedení, tak od transferu mám poprvé začít píchat Clexane, tak přijdu na rady🙂

zulok
6. kvě 2011

@tonytony jeeej, drzim palceee 😀

sarafortuna
7. kvě 2011

@vavrenka , ahoj, tak som sľúbila že ti napíšem že čo mi podrobne robili... neviem prečo mi to nerobili hneď ale zatiaľ sme vedeli len o MTHFR homo, Leiden hetero, Deficit proteínu S.

terza výsledky hovoria, že
MTHFR homo,
Leiden hetero
deficit proteínu S - je asi iba prechodný, nie vrodený, lebo som to vraj mala teraz OK
+ mi pribudli:
FXII C46T hetero
4G/5G PAI-1 hetero
a aj pri imunologických veciach mierne vyskočil antitrombín, ale to overíme odberom o mesiac - vraj to "vyskakuje" alergikom a ja ním som...

takže tak som dopadla, injekcie pri tehu sú isté asi HNEĎ... resp. budem na nich trvať aj pri dobrých výsledkoch, lebo sama nakoniec uznala, že je lepšie to dať "preventívne"

takže mám peknú zbierku... 😉 no nevadí, zvládneme, len sa najprv treba dopracovať k tehu... čaute

velvet26
7. kvě 2011

@sarafortuna tak to ti veru pekna zbierka mutacii pribudla... 😒 ale kazdopadne, urcite dostanes ked ostanes tehu injekcie, takze aspon v tomto mozes byt kludna, nebudes musiet o ne prosit ako niektore ostatne kocky, a s injekciami sa ti to podari dotiahnut do uspesneho konca...urcite ano...drzim ti velmi vsetky palce, nech si co najskor tehu... 😉

@cukor zapas som vcera pozerala, nasi hrali otrasne ani som sa radsej nerozculovala, takze k porodu mi vysledok veru nepomohol..mozno dnes, hrame s finmi.. 😀

velvet26
7. kvě 2011

@berule no pozrela som zbezne tu stranku s tym receptom na napoj k vyvolaniu porodu, to je co za hnus, to by som nevypila, ze ricinovy olej, dzus a palenka...v ziadnom pripade, to radsej budem prenasat... 😀

nektarine
7. kvě 2011

@erika12345 první noc jsem zvládla, tak myslím, že to bude o.k. 🙂

@zulok no, to bych brala, tak ty 3tt, já jsem to taky tak měla.

Já doma pro mimčo ještě vůbec nic nemám. Jen jedny šatičky. A jinak vůůůůbec nic! Už bych asi měla pomalu začít, že? Musím si dovézt od mamky Patrikovi věci a probrat, co bude moct mít malá a co nechám schovaný a tak. No, moc se mi do toho ještě nechce.

nektarine
7. kvě 2011

@berule
@velvet26
jo, tak o tom jsem taky slyšela, džus, pálenka a jetě něco, myslím kafe, nebo nějakej čaj a má se to pít horký. No, jedna známá to loni zkoušela, a nepohlo jí to, akorát jí z toho bylo pak ještě několik dnů blbě. Tak nevím 😅

vavrenka
7. kvě 2011

@sarafortuna tak tomu hovorim zbierka 😉 😒 a bohu vdaka, ze ti na to vsetko prisli a ty pekne otehotnies, budes pichat vcelicky a donosis babo..... 😎