Trombofílie v těhotenství. Máte zkušenosti?

nick
3. lis 2006

Mám po dvoch potratoch , spontánnych , problémy vždy začali v 6 tt.
Na podnet gynekologa som absolvovala genetické vyšetrenie, kde mi zistili leidenskú mutáciu genu pre trombofíliu. Chcem sa spýtať, či má ešte niekto skúsenosti s týmto ochorením , najmä v tehotenstve.

velvet26
3. čer 2011

@tonytony tak to vyslo? 🙂 🙂 🙂 🙂 potichucky gratulujem, nech sa vsetko vyvija dalej tak, ako ma.. 😵 😵

tonytony
3. čer 2011

@velvet26 Ahojky, no zatím to tak vypadá, ale zdaleka se bojím ještě radovat... Čárka sílí jako blázen, HCG bylo 12.den po ET 776, což je docela hezký- máme vložena 2 embryjka, tak uvidíme na UZ, co za překvapení nás tam čeká, manžel nemluví o ničem jiném než o dvojčátkách, ale to já se držím při zemi a budu vděčná i za jedno, jen aby to vše bylo v pořádku a až do konce! Jen jak se ten UZ blíží, tak se člověk oprvadu zase bojí- aby bylo srdíčko, aby se někam nějaké z těch 2 blbě nezatoulalo atd. Nejraději bych ten 1.trimestr prožila v kómatu- škoda, že to k IVF nedávají jako další nabídku služeb- klidně bych si i připlatila... Vždyť to znáte, i bez IVF je to i v téhle diskusi někdy hodně smutný a s nervíky☹
Co ta Tvoje princezna s krásným jménem?

velvet26
3. čer 2011

@tonytony juuuj, myslim, ze je to na dobrej ceste!!! hcg mas celkom pekne, urcite sa babatka dobre zahryzli obidve, to by bolo naozaj krasne - dvojicky...a keby tak chlapcek a dievcatko...hmmm... 😉 😉 ale vsak uvidite, hlavne aby ste to dotiahli do uspesneho konca a ja mam veru taky tusak ze sa to podari..budem ti veeelmi drzat vsetky palceky a aj dianka svoje male pasticky.. 😵 😵 😵
ta inak rastie ako z vody, dnes velmi pekne spinkala poobede a ja s nou ...teraz sa pestujeme na rukach...to ma hrozne rada nosit sa.. 🙂

velvet26
3. čer 2011

dala som aj nove fotky malej do albumu, mozte pozriet 🙂

tonytony
3. čer 2011

@velvet26 Ta je krásná!!!Já na to ale nemůžu snad ani koukat- ty nožinky mě normálně rozbrečely- to je prostě úžasnej tvoreček🙂

cukor
3. čer 2011

@tonytony ....držím palce..hcg je dost vysoké,možno budú dvojcatka 😉

cukor
3. čer 2011

@velvet26 ...jej....je krásna.....tak rýchlo to letí,este prednedávnom aj naša bola taká maličká a uz má dnes 5 mesiacov........nech to ide pomalsie!!!!!!!!!!!!!!! 😀 😀 😀

katrenka111
3. čer 2011

@chomik A nemala si problem dlho otehotniet???

tonytony
3. čer 2011

@cukor Uvidíme, ale fakt budu vděčná i za jedno, hlavně, aby to dobře dopadalo a dopadlo, dvě by byla třešinka na dortu🙂

monitas84
3. čer 2011

@stastickooo Ahoj, ja si to pichám skoro od začiatku tehotenstva, od 6 t.t. Tiež do stehna, modrinky mávam aj ja, ale nie zakaždým pichom. Berem Femibion 400 na odporúčanie môjho gynekológa, ale po pôrode s tým končím, kamoška to tiež brala, ale potom prešla na nejaké vitamíny, čo sú určené na tvorbu mlieka, veľmi si to chváli a sú aj lacnejšie než Femibion. Tak musím zistiť čo to presne bere.
Už berem aj železo, naposledy mi povedali na hematológii, že mám anémiu, tak mi nasadili železo.
Tvrdne mi často bruško, tak mi gynekológ poradil brať Magne B6.
Na poslednej poradni mi povedal, že by bolo dobré keby sme vydržali ešte aspoň dva týždne, keďže krčok sa skracuje. Tak uvidíme. V stredu som bola aj v rizikovej poradni. A musím už každý týždeň chodiť na CTG a prietoky, aby to odsledovali. Ale poviem Ti som dosť aktívna, porobím všetko možné, či v záhrade, v domácnosti, ešte vládzem, hoci potom k večeru som strašne vyšťavená. 🙂

monitas84
3. čer 2011

@cukor Ďakujem pekne, už by som to rada mala za sebou. veľmi chcem mať v náručí konečne svojho maličkého. Som zvedavá ako bude vypadať,aký bude veľký. Neviem koľko môže teraz vážiť, keďže naposledy mi robili UZV v 30 t.t. a vtedy vážil 1600 g, doktor mi povedal, že to nebude žiadne malé mimi, ale budeme mať veľkého chlapca, tak som zvedavá. 🙂

monitas84
3. čer 2011

@chomik Ahoj, Ty si mala teda veľké šťastie, buď za to vďačná, ja som mala dva potraty a až potom mi zistili, že mám vrodenú trombofíliu MTHFR pozit. Teraz som šťastná, že som sa dostala až do 36 t.t. a už len dúfam, že nebudú ďalšie komplikácie, nech porodím zdravého chlapčeka. 🙂

katkaajurko
3. čer 2011

baby a kam si pichate? mne kazali do ruky - vraj je to lepsie ako do nohy
@monitas84 koli comu ti robia aj prietoky? boli hranicne ? mne robili len raz zatil - v 32tt a boli v poriadku - a to som este ani nepichala (picham az od tohto tyzdna) doteraz bola hustota ok

cukor
4. čer 2011

@katkaajurko z vlastnej skusenosti/mam za sebou 264 injekcií/ ti radím pichat do brucha...vlastne ty uz do bokov lebo mas uz urcite riadne brusko.do ruky ma pichli len 2 x v nemocnici a aj potom ma ruka bolela este 2 tyzdne a viac som im do ruky nedovolila pichnut. 😉

atreyu
4. čer 2011

Baby ja mám MTHFR heterozygot. zatiaľ beriem len kyselinu listovú v štvrtok som objednaná na hemošku...myslíte, že je to ok?o bábo sa len snažíme zatiaľ a injekcií mám už plné zuby tiež som sa ich pred pár rokmi napichala...

cukor
4. čer 2011

@atreyu ...a ber aj femibion...pomáha spracovávat kys.listovu 😉

atreyu
4. čer 2011

@cukor fíha o tom som ešte nepočula, ďakujem za radu...

katkaajurko
4. čer 2011

@cukor do brucha mi hematologicka uz zakazala....inak ruka ma neboli po pichani 😅 len koli vstrebaniu sa pytam - ci je lepsia ruka alebo noha...kazali do ruky... tak ked ma to neboli-tak asi ok

katkaajurko
4. čer 2011

@atreyu urcite ber femibion-jediny preparat ktory obsahuje metafolin- to je latka - ktora nam heterozygotom chyba na to-aby sme kyselinu listovu vedeli spracovat a pouzit 😉

atreyu
4. čer 2011

@katkaajurko ďakujem určite si to kúpim 🙂

cukor
4. čer 2011

@katkaajurko ...a mne praveze hematologička vravela,ze je najlepsie do bruska.....no uvidíš či ta nebude boliet ruka.aj ked kvôli strebatelnosti je najlepsie brusko.ja som uz potom pichala uplne do bokov a bolo to v pohode.vsak uz nemas daleko do ciela ,takze to vydržíš........ale to zbehlo,ze?

katkaajurko
4. čer 2011

@cukor ja si ale na brusku ani na bokoch nemam kde chytit "koznu riasu" brusko mam uplne napnute a na boku nemam kde teraz som pozerala-jedine hore pri rebrach si viem chytit kožu - a o to ide- pichnut to pod kozu nie? no sak dufam,ze sa to vstrebava ako ma 😕

no mne to moc rychlo nezbehlo-ja som od konca novembra PN...najprv som spinila skoro cely prvy trimester-tak som mala klud na lozku...a potom sme mali stresy - boli sme na amniocenteze a este predtym mi strasne skoro zacalo tvrdnut brusko-takze vlastne kludovy rezim az doteraz.... tie mesiace sa vliekli ti poviem-najprv som odratavala hodiny..potom uz dni...a teraz uz aj pomalicky tyzdne ked som mala trochu vacsiu odvahu si spestrit program a ist trosicku aj von....pre babo vsetko ale "rychlo" to veru neslo.... a stale mam obavy aby bolo vsetko ok... ale povedali-ze to vidia na koniec juna a ze staci uz vydrzat do 18juna a mozem aj rodit kludne...tak to uz hadam dame nejako a bude to ok 🙂 klop klop klop

cukor
4. čer 2011

@katkaajurko ..ja som bola doma na PN od uplneho zaciatku .a tiez mi to slo pomaly a posledné 2 mesiace som len lezala a to bol des.ale teraz to strasne letí...vcera mala moja peťka uz 5 mesiacov...neskutočne to letí....tak nech to vsetko pre teba dobre dopadne...drzíme palce.

katkaajurko
4. čer 2011

@cukor no to verim,ze s babatkom to uz takto leti 🙂 dakujem

nena13
4. čer 2011

@atreyu Ahoj.Ja má tiež len Mthfr heterozyg. a taktiež mi na to prišli až po 2 potratoch.Neviem,ale pred 2 tehotenstvom som každy deň brala kyselinu list. a nepomohlo okolo 12 týždňa som potratila.Teraz mi dala hematologička injekcie s B12,aby som si 5 týždňou pred tým než budeme pracovať na bábatku dala pichnúť každý týždeň jednu.Určite by som sa aj na toto popýtala.🙂

monitas84
4. čer 2011

@katkaajurko Ahoj, pichám si do nohy skoro od začiatku tehotenstva. Prietoky a aj CTG som mala v poriadku, ale už to musia každý týždeň sledovať, podla mňa tak budeš aj Ty chodiť od 36 týždňa ako aj ja každý týždeň. Alebo si možno iný prípad a nebudeš musieť. 🙂

velvet26
4. čer 2011

@katkaajurko skus si pichat tam kde ti este sa da riasa urobit, ja som pichala uplne hore do brucha, skoro az pod prsia alebo do bokov, tam sa riasa robila tazsie, ale islo to...a na PN ke som bola tiez ako cukor od sameho zaciatku no najviac sa mi vliekli prave posledne tyzdne....drzim ti palceky, uz mas krasny tyzden a co cakate? dievcatko ci chlapca, ci nechate sa prekvapit? 😉

katkaajurko
4. čer 2011

@velvet26 chlapceka - a vam tiez kontrolovali prietoky kazdy tyzden ? lebo mne kontrolovali v 32tt. kedze boli "vynikajuce" teraz mi nekontrolovali a od buduceho tyzdna chodim uz do porodnice...na ctg budem chodit ale ci budu pozerat prietoky netusim....

katkaajurko
4. čer 2011

@velvet26 ja mam mat este aj cisarsky - koli inej indikacii - ale ten mi mozu naplanovat najskorej od 2.7 - a doktor povedal-ze to vidi aj tak na koniec juna-cize nebude asi ani planovany-takze ma caka narkoza asi koli fraxiku.... ach jo

velvet26
4. čer 2011

tak super, konecne aj nejaky chlap, sa mi zda ze prevazuju nejako dievcatka v poslednej dobe.. 😀
mne skontroloval prietoky tak ako tebe v 32 tt moj gynekolog, potom tusim az za dva tyzdne ked som bola v 34 tt a od 36 tt som chodila uz na poradnu do porodnice a tam porodnik kontroloval vsetko kazdy tyzden, prietoky, ctg malinkej, sono, vaginalne pozrel krcok...takze ak uz budes chodit do porodnice, tam ti to istotne budu kontrolovat vsetko tak ako mne kazdy tyzden az do porodu.. 😉