Trombofílie v těhotenství. Máte zkušenosti?

nick
3. lis 2006

Mám po dvoch potratoch , spontánnych , problémy vždy začali v 6 tt.
Na podnet gynekologa som absolvovala genetické vyšetrenie, kde mi zistili leidenskú mutáciu genu pre trombofíliu. Chcem sa spýtať, či má ešte niekto skúsenosti s týmto ochorením , najmä v tehotenstve.

nektarine
4. črc 2011

a ještě že má o něco míň plodový vody. Ale žeprej měla plnej močovej měchýř, tak že to tak strašný není. A má 3050g, to jsem si myslela, podle toho, jak rostla do teď, že bude mít už víc. A podle měření odpovídá 37+1 a jsme 37+5. Mám strach...

jancica74
4. črc 2011

@nektarine neboj se,hlavně že jsou průtoky ok....já to měla stejně....a vodu už jsem neměla skoro žádnou....

nektarine
5. črc 2011

@jancica74 Dík za podporu. Přez noc jsem se trošku uklidnila, a právě jsem si říkala, že ty průtoky jsou dobrý, injekce mám, tak snad... Ale stejně z toho nemám dobrej pocit 😒 Ať už je to za náma a máme malou v náručí!

kajuska09
5. črc 2011

ahojte baby 🙂 5 dni si picham Fraxiparin a beriem Duphaston, a vcera a dnes som trochu spinila. Je to normalne? Lebo na letaciku je pri oboch liekoch napisane pri vedlajsich ucinkoch, ze zena moze trochu krvacat. Mate s tyn niektora skusenost? dakujem za odpoved.

velvet26
5. črc 2011

@nektarine nechapem pristup tych doktorov, kazdopadne dobre ze si si vydupala tu kontrolu v stredu, budes vediet ako je na tom malinka a hadam ti uz daju termin porodu...urcite sa malinkej v brusku dari, neboj, nestresuj, mas injekcie, nic zle sa nestane...hlavne bud kludna...drzim palceky nech je uz malinka co najskor s vami, uz sa na tesim ako si das do albumiku jej fotecky... 😵 😵 😵

nektarine
5. črc 2011

@velvet26 No zítra právěže jen monitor, a ten termín nástupu mi mají říct až v pátek. Ale zítra jde semnou mm, nějakej doktor z porodního mi to musí zkontrolovat (ten monitor), tak se budem znova vyptávat a připomínat, no... Uvidíme, ale rozhodně vten pátek nejpozději se jim tam nakvartýruju a už se odtud nehnu.

nektarine
5. črc 2011

@velvet26 naštěstí se malá dost vrtí, takže to mě uklidňuje. Ale jinak jsem dost nervní.

cukor
6. črc 2011

@kajuska09 ...mozes spinit.....ale pre istotu by som zasla za dr.

velvet26
6. črc 2011

@nektarine to verim ze si nervozna aj ja som bola pred porodom nervozna aby vsetko dobre dopadlo, nastastie som prenasala len 4 dni, drzim palce 😉

lucinocka
6. črc 2011

baby , mozem sa Vas spytat? ked sme brali heparin injekcie v tehu, kde vsade ste si ich pichali? lebo nas este caka 7 mesiacov, tak musim vyuzit vsetky nezmodrete plochy, ktore mozem 😀

lume
6. črc 2011

@lucinocka No neskor si to budes pichat asi kde sa bude dat. V nemocnici mi to sestricky pichali do ramena, manzel mi picha do brucha a ja si picham do stehien na miestach, kde sa da urobit riasa. Naposledy ale som si do tych noh pichla dost zle mam take pekne modriny, raz som si pichla tak, ze sa mi vyvalila krv a ani som nevstrekla nic do toho miesta, ale musela som si to pichnut uplne inde. No niekedy je to vesele. Do brucha sa to da pichat kolmo, ale inde si to picham pod 45 stupnovym uhlom.

lume
6. črc 2011

@kajuska09 Pri kazdom spineni vraj treba ist pre istotu k lekarovi. Hlavne ak je to uz ruzove alebo cervene.

erika12345
6. črc 2011

@nektarine skoda, ze tvoja dr. je akurat pn, bola by si kludnejsia. Vsak im skus v nemocke vysvetlit, ze si bola dohodonuta s dr. na skorsom termine, mas trombofiliu, mohli by to pochopit, drzim palce, musi to vyjst, uz sa tesim na skvele spravicky od teba, ze je mala na svete, vela stastia a super porod, drzkaj sa.🙂

erika12345
6. črc 2011

@kajuska09 ja som spinila pri kazdom tehu, bohuzial 3 nedopadli dobre a to 4. nastastie vyslo, to som aj spinila, aj krvacala, myslela som, ze je to z injekcii, ale bol to hematom. Spinenie mi vzdy zacala cca okolo toho 6 tt. Radsej chod k dr., drzim palce, nech to nie je vazne..

kaciatko81
6. črc 2011

@kajuska09 ja som na prelome 7-8tt mala hematom a spinila som z toho, ale preslo to. radsej by som sa isla ukazat dr, nech si kludna. drzim palce
@lucinocka ja stale picham do bruska, ale skor tak do bokov. ono sa to vraj odvsadial trosku inak vstrebava, tak ze je dobre to stale nestriedat tie miesta. a z bruska sa to vraj vstrebava najlepsie, tak skus este vydrzat
@nektarine velmi drzim palce, myslim na vas

cukor
6. črc 2011

@lucinocka ..ja som celý čas pichala do brucha a asi od 7. mesiaca do bokov...a bolo ich 264 injekcií

kajuska09
6. črc 2011

@cukor
@kaciatko81
@erika12345
@lume baby dakujem Vam velmi pekne za odpovede. Ja som totizto bola minuly piatok u lekara, kde mi potvrdil tehotenstvo a nasadil Duphaston a Fraxiparin, a az na 4.den ako som zacala brat tieto lieky som mala spinenie. Dnes je zatial fajn, nastastie mam zas lekara tento piatok, tak budem verit ze je vsetko v poriadku 🙂

chomik
6. črc 2011

@lucinocka Ahoj, aj ja som začala bruchom ale momentálne (28tt) pichám najmä stehná a ramená (podľa toho či mi má kto urobiť riasu alebo som na to sama)

nektarine
6. črc 2011

@velvet26
@erika12345
@kaciatko81
No tak dneska jsem byla na tom monitoru co jsem si ho vynutila. A podařilo se mi vyjednat si termín nástupu na 12.7. Doufala jsem teda, že to bude dřív, ale nepřekecala jsem je. Jinak v pátek zase kontrolní monitor. No, zítra zkusím zavolat do ordinace mojí gyn. A když tam bude, zajdu za ní, uvidíme ale už jsem klidnější. A děkuji, že na mě myslíte 😉

lucinocka
6. črc 2011

@chomik stehna z vonkajsej strany?
@lume juj ja si to striedam raz jedna noha raz druha..strasne nerada si picham do brucha, dufam, ze to nevadi, ze moze aj do noh.. mam na nich uz na oboch obrovske modriny, a to si zatial picham len od soboty..neviem preco na to nevymysleli nejake lieky dokelu

bettynka222
6. črc 2011

@cukor jaaaj cukrík, flákala som sa po vonku :D teraz malý spi, tak sme chvíľku domka 😀 inak dnes mal prvý úraz 😝 má oškretý nos, čelo aj peru - jašil sa na chodníku 😀
Jasné, tortu upiekla moja super kamarátka 🙂
A vy sa ako s Peťkou máte?

@nektarine máš vybaveného porodníka? Ak nie, nech tm obvolá všetkých známych a nejakého dobrého tú zoženie - tento to asi berie na ľahkú váhu.
Je to čaj z ostružiny malinovej, maju ho v lekárni.

vierka0
6. črc 2011

@lucinocka lucka, ja sice dost trapne si picham ze obden, ale obrovsku modrinu som mala aj ja po prvom vpichu lebo som si to skrabala..teraz pichnem a nechytam aj ked ma svrbi a sa mi vobec nerobia modriny..iba bodku od vpichu vidno..

lume
6. črc 2011

@lucinocka No podla mna je brucho najlepsie z mojich skusenosti. Ale zatial mam za sebou len 62 injekcii.

lucinocka
6. črc 2011

@vierka0 ja si to neskrabem, len to hrozne pali ta injecia a do hodiny je okolo veelka modrina..
@lume ja mam na bruchu asi nejaku debilnu kozu, lebo nijak mi nechce prejst ihla, sa natrapim tolko s tym..do nohy mi ide lahsie..len zase mam obavy ci to ma rovnaky efekt ako do brucha

nektarine
6. črc 2011

@bettynka222 no v lékárně jsem ho nesehnala, byla jsem ve dvou. A teď 5.a 6. máme ty svátky, takže je skoro všude zavřeno. No moje gyn mluvila o Dr. Jurčíkovi, že mě chce poslat za ním, že je odborník a i loni byl u porodu. No a toho 12.7. mi vzkázal on po porodní asistentce, takže předpokládám, že tam bude. On je dobrej, akorát si myslí, že je ještě čas 😠 A to já jsem jim řekla, že tam zůstanu hned dneska, tak to neprošlo...

nektarine
6. črc 2011

@vierka0
@lume
@lucinocka
Já píchám od začátku těhu a pořád jen do břicha a je to o.k. Někdy to bolí, někdy je modřina, prostě jak se to kdy povede, ale to břicho je asi nejlepší. Jak ho mám teď už obrovský, tak víc do boku, než mi narostlo, tak normálně "do špeku". Je období, kdy bolí víc a musím fakt pořádně hledat místo, aby to tolik nebolelo, a pak je zas období, že píchnu a ani o tom nevím a v pohodě.

vierka0
6. črc 2011

@lucinocka a nemozes mat nejaku alergiu ked ta to az tak velmi pali? mna to trosku svrbi ale tak max hodinku a ako vravim, vobec nemam modriny..

lucinocka
6. črc 2011

@vierka0 ee , ved som brala aj pred dvomi rokmi a bolo to ok..i ked neviem aku som mala vtedy davku, teraz mam 5000-ku... no nic tak sa vratim k tomu bruchu... budem na plazi najkrajsia modra zenska v plavkach 😀

vierka0
6. črc 2011

@lucinocka esteze to beries pozitivne 🙂 ja s fraxikom koncim 🙂 este mam dopichat tych par injekcii co mam doma a kontrola koncom augusta 🙂 sa tesim 🙂 ty kedy ides na kontrolu??
inak 5000ku?? to je koncentracia ci jak? ja beriem 0,3ml

kaciatko81
6. črc 2011

@lucinocka mne to tiez ide trosku tazsie cez kozu, ked to je moc zle, tak skusim o kusok dalej a v pohode. kamaratka takto hovorila, ze sa jej na stehne robili modriny, dalsia pichala do ramien a tiez velke modriny, tak skus to brusko. ja si nepicham ani do brucha kolmo, ale pod uhlom. a to busko vraj boli najmenej