Trombofílie v těhotenství. Máte zkušenosti?

nick
3. lis 2006

Mám po dvoch potratoch , spontánnych , problémy vždy začali v 6 tt.
Na podnet gynekologa som absolvovala genetické vyšetrenie, kde mi zistili leidenskú mutáciu genu pre trombofíliu. Chcem sa spýtať, či má ešte niekto skúsenosti s týmto ochorením , najmä v tehotenstve.

hhranolka
20. črc 2011

@maculda dik, ten emesin nezni spatne... ikdyz koupila jsem si B-komplex a piju zazvorovy caj(teda pomeranc se zazvorem) a to jsou asi hlavni slozky toho emesinu,.. ale asi ho zkusim 😉

maculda
20. črc 2011

@hhranolka jj. je v něm zázvor a vitamín B6 (aspoň to píšou na krabičce 😅 )

petah82
20. črc 2011

@kaciatko81 ano, protrombin heterozygot. no asi som mala stastie na dobru doktorku. treti potrat by sme s manzelom asi tazko rozdychali.... 😖
drzim palce, nech je vsetko ok, ak kontroluju krv a je v pohode, tak netreba hadam pichat a keby sa zhorsila, tak zacnes, neboj. hlavne vela pit, becka vitaminy, vykladat nohy hore....

kaciatko81
20. črc 2011

@petah82 ja picham od zaciatku... nasadila mi ho predchadzajuca hematologicka aj kvoli hormonom na ivf... tato mi ho prave chcela vysadit teraz.

petah82
20. črc 2011

@kaciatko81 jaaaj, tak potom dobre ze aspon tak. neboj, nietorym tu na fore tiez nezvysovali davky...
neviem preco sa k tebe spravali tak zle, ja som prave pocula, ze protrombin je zriedkavy ale o to horsi ako ostane mutacie... tak si vyber. kasli na nu a chod k inej hemato, mozno najdes viac pochopenia, sak slobodna volba lekara, za zdravie babatka to behanie stoji. aj to moje celodenne sedenie v cakarni v amb MT za to stalo...

meiki
20. črc 2011

@kaciatko81 a nemas moznost zajet jeste jinam na jinou hematologii? Ja bych to asi jeste probrala z jinym odbornikem a nenechavala to jen na jednom. Ja mam taky nejakou mutaci bezviznamnou a pry ji ma dnes 40% populace, ale mela jsem nejake hodnoty z krve jeste zvysene, takze nakonec taky picham ja teda fragmin - jako cistou prevenci

meiki
20. črc 2011

@nektarine ahojky, mohly by pomoci ty kloboucky, ten zacatek je fakt dost casto peklo, nez si ty bradavky zvyknou, ja byt Tebou tak cinknu pani Burianove z Macesky, to je odbornik, nikdo jiny me nenapada. Vera Burianova 603 486 327. Je to verejne pristupne cislo a ona by Ti snad mohla dat radu

meiki
20. črc 2011

@mima9 ja jsem sem prisla z jine diskuze (o potratech) a tam dost holek treba spinilo i az do 12 tt a vse bylo ok, spineni neznamena vubec nic

meiki
20. črc 2011

@hhranolka holky jeste existuji lizatka proti nevolnosti a daji se taky koupit v lekarnach, taky je tam hlavni slozka zazvor, ale muzete ho mit porad u sebe a taky docela zabiraly 😉

kaciatko81
20. črc 2011

@petah82 jasne, ja viem, ze zvysovanie nie je nutne, ak je vsetko ok. ta povodna mi povedala, ze ak sa mi zhorsia vysledky alebo priberiem, ale ja som stale v minuse... len sa mi zda hlupost to teraz vysadit. ja som pocula to iste.
@meiki idem zajtra na poradnu, tak sa porozpravam s gyn a potom sa rozhodnem, ze ako dalej. ona je velmi zlata, tak spolieham na nu, ze to vyriesi 😀

mima9
20. črc 2011

baby nevydrzala som a robila som si opat tehotensky test, ciarka je o malinko silnejsia ako vcera, takze som sa trosku ukludnila, ze keby som potracala, tak bude ciarka slabsia nie?ak mate skusenost dajte mi vediet. dakujem 😉

cuculik1
20. črc 2011

ahoj mima9. moja skusenost je taka, ze u mna po potrate a kyrete ciarka este zostavala niekolko dni taka ista, az asi po 3 dnoch slabla a dr. mi povedal, ze to je bezne, ze hladiny hormonov klesaju pomalicky. Ale pokial to je len slabulinke spinenie nicoho sa neboj. U mna to malo rychli spad, rano slabe spinenie o dve hodinky na to v ambulanci doktora to uz bolo ako pri beznej menstruacii...

mima9
20. črc 2011

@cuculik1 dakujem za info,mrzi ma co sa ti stalo,naozaj mi zostava len cakat...prajem skore tehulkovanie so stastnym koncom pa

odrik
20. črc 2011

@mima9
Ahoj moja! Spinenie na uplnom zaciatku tehulkovania by nemal byt problem, zvlášť, ak si v tomto obdobi aj mala dostat mrsku. V ktorom tt by si mala byt? Nidacia vajicka moze byt sprevadzana spinenim. Ja som potratila v 10 tt, zacalo to spinenim, ale mne aj uplne vymizli vsetky tehotenske priznaky, ktore som pocitovala. Takze sa nestrachuj, pekne papaj lieky a pichaj, vsetko bude v poriadku. Ak sa mi podari byt tehulka, aj ja budem pichat, pretoze tiez som "trombofilka" faktor V Leiden, heterozygot. Velmi Ti drzim palceky!!!!!

mima9
20. črc 2011

@odrik ahoj, dakujem za povzbudzujuce slova, mala by som byt v 5 tt na zaciatku, ja mam viac potratov za sebou ako si sa docitala,ale aj ked to bolo skoro v 5tt, 6tt zacala som spinit a za pol dna sa mi rozbehol normalne menzes,aj prsia mi hned zmakli v ten den,pevne verim, ze teraz je to nieco ine. to spinenie pretrvava dnes ale malo a take svetlo az tmavohnede, nemusela by som vobec menit slipku, len z hygienickych dovodov menim 🙂tak dufam, ze coskoro si tehu so stastnym koncom 🙂

cuculik1
20. črc 2011

@mima9 to bude OK

odrik
20. črc 2011

@mima9
Nedakuj moja!!! Budem s Tebou stastna, ked to dobre dopadne!!! A dakujem za prianie. Verim, ze uz teraz uspesne dotehulkujeme 🙂 !!! Ja si sice este musim chvilu pockat. Po potrate a kyretazi som dostala teraz az po 9 tyzdnoch prvu mrsku, tak mam este cas 🙂 ! Ale Ty uz si tehulka, tak nech uz USPESNA!!! Drzim palceky!!!

pancuska
20. črc 2011

@velvet26 no vidis za to co si si vytrpela teraz ti malinka bude robit najvacsiu radost!!! 😉

lume
20. črc 2011

@mima9 Nechcem Ta stresovat, ale u mna pred ultrazvukom (7.tt) ked som si urobila test, bola ciarka totalne silna, tak ma to ukludnilo a na UTZ bolo babo uz mrtve 😢 Ale samozrejme to vobec nemusi byt Tvoj pripad.

chomik
20. črc 2011

@mima9 Ja som tiež špinila, nasadili mi aj lieky (duphaston 3 krat denne) a aj tak mi to špinenie prešlo až po cca 2 tt...hlavné je asi byť v pohode a myslieť pozitívne, ale z vlastnej skúsenosti viem, že niekedy je to takmer nemožné...držím palce a verím, že určite je všetko v poriadku 🙂

chomik
20. črc 2011

@maculda Presne ako hovoríš...mojej sestre robila lekárka vyšetrenia po prvom potrate - v 5 tt, ale keď čítam, čo si niektoré kočky museli vytrpieť, kým sa dozvedeli diagnózu ☹

mima9
20. črc 2011

@chomik dakujem, snazim sa nemysliet nato,pomohli mi tvoje slova, ze to moze trvat aj napriek duphastonu az tak dlho 🙂 ozvem sa ked budem vediet viac cca za 2 tyzdne mam ist k lekarovi na ultrazvuk.

cukor
21. črc 2011

@mima9 ...môžeš špiniť.tak sa nestresuj,klud.držim palce.

cukruska1920
21. črc 2011

@mima9 ahoj... jej citam ze mas // super..neboj to spinenie este nemusi nic znamenat..ja som tiez spinila v 6tt a nechali si ma mesiac v nemocke a maly je na svete... zvladnes to...len klud a vela oddychuj a kup si ascorutin... mna tym napchavali v nemocke...neni su to ziadne lieky len nieco vo forme vitaminov na spevnenie cievok

velvet26
21. črc 2011

baby, mam otazku moze sa pri trombofilii vlastne nejaka antikoncepcia uzivat?? zajtra idem na kontrolu ku gyndovi po porode, tak som zvedava, co mi na to povie, aj ked som este nedostala menzes po porode, tak mi asi nepredpise ziadnu, neviete tie co ste uz porodili?

mima9
21. črc 2011

@cukruska1920 ahoj,dakujem aj tebe za povzbudenie, ten ascorutin sa moze brat spolu s fraxikom a duphastonom?Gratulujem k syncekovi🙂 ja do nemocnice nejdem, doki povedal, ze namna to neposobi dobre a hlavne, ze mimco je dobre chranene v maternici ani lezat nemusim, vraj je to psychologicka barlicka,nakolko ja mam krcok uplne v poho, nikdy sa neotvaram, resp. to nie je dovod potratu, slaby krcok v mojom pripade..pekny den ti zelam

cukruska1920
21. črc 2011

@mima9 to neviem lebo ja som ho brala len v nemocnici a to som este injekcie nemala ale s duphastonom som ho brala..ako hovorim je to len vitamin takze by nemal byt problem

cukruska1920
21. črc 2011

@velvet26 ja som sa nato pytala doktora tiez som chcela ...povedal ze zakazat nemoze ale neodporuca...tak radsej som to nechala tak

maculda
21. črc 2011

@meiki JJ lízátka proti nevolnostem - to bylo v prvním těhu jediné, na co jsem měla chuť 😉
@velvet26 Já mám Leidna a žádnou hormonální antikoncepci nebudu moct užívat.

cukor
21. črc 2011

@velvet26 .....no asi nebudeš môcť žiadnu hormonálnu antikoncepciu.ja som mala velké problémy s otehotnením,vlastne ani prirodzenou cestou som neotehotnela ale po pôrode sa môze všeličo zmenit tak my pre istotu používame gumičky.čo keby motyka vystrelila.a inak ja som uz dostala menzes.presne 6 mesiacov a 10 dní po pôrode.