Trombofílie v těhotenství. Máte zkušenosti?

nick
3. lis 2006

Mám po dvoch potratoch , spontánnych , problémy vždy začali v 6 tt.
Na podnet gynekologa som absolvovala genetické vyšetrenie, kde mi zistili leidenskú mutáciu genu pre trombofíliu. Chcem sa spýtať, či má ešte niekto skúsenosti s týmto ochorením , najmä v tehotenstve.

zrnik1
3. črc 2008

Zulok jeeej, teraz mi to došlo, veď aj Matušiatko je morské dieťa.
Jeeej, tak sa teším k moru.Milujem more, milujem more, milujem more............
To by bolo take super, keby....ale radsej nic nepredbieham....ma prist dalsia už druha mrcha....no uvidime..
Pozdravujem vas vsetky babulky a chodte sa kupat 🙂

lenusska
3. črc 2008

Zulok - Ja by som tiez radsej do ineho fora ale osud je osud..Aj tak je super ze existuje forum,kde mi viete poradit..Nie vsetko co povie lekarka je pravda a zazit na vlastnej kozy je nieco ine..Aj ked by som bola radsej na druhej strane keby mi nemal kto poradit a boli by ste vsetky zdravee..

zrnik1
3. črc 2008

😀 ,toto vám chcel poslať Riško

emicka1
4. črc 2008

Ahoj holky, tak u nás se teda pěkně ochladilo! Ale mě to teda vůbec neva,protože ty horka,to bylo teda strašný!!!! 😝
Mucilenka,no já jsem se už lekla,že ty punčochy nosím jen já 😎 Nosím jen "podkolenky",mám teda třetí kompr.třídu,takže tu nejsilnější 😠 Nosím je teda každý den 😠 Mě tenktát ta lékařka tak vyděsila s těma bércovejme vředama,že jsem je začala hned nosit.

Zrníku teda blahopřeju k plánům a doufám,že ti to všechno vyjde 😉 😉 No my teda k moři nejedeme ale asi se pojedeme podívat na Moravu.Na pár dní.Musím si trochu vyčistit hlavu po tom všem ☹ A doma to zas tak moc nejde 😠

Mounty to je dobře že se cítíš dobře 😀 to mám z tebe moooc velkou radost!!!! Jen tak dál!!! Je fajn,že si nemusíš nic píchat 😀
Zuločko ahojky,jak je? Fotečku jsem si dneska dala i ke svým příspěvkům 😀 To je teda fotka stará pomálu už 5 let.Z naší svatby 😉

Katuško a co ty,jak je?

katka28
4. črc 2008

Ahojte 🙂

Dievcence moje, uz som napisala dva prispevky, ale stale ma odhlasilo 😒 Aj som si to chcela skopirovat, ale akosi som rychlejsie klikla, ako rozmyslala 🙂

Kappuska, som rada, ze si sa ozvala 🙂 To ste teda mali naozaj perne obdobie s Nanuskou. Ale teraz su prazdninky, tak oddychujte 🙂 Ste sikulky obidve, ze ste koniec roka tak uspesne zvladli. Na mojej mamine viem, kolko casu nam venovala, casto sa ucivo naucila skor ako my 🙂 Hlavne ked sme uz boli na druhom stupni.
Prijimanie muselo byt velmi dojemne a krasne. Nepridala by si z neho nejake fotky Nanusky? Nech sa aj my potesime 🙂

Zrnik, dakujeme za krasny usmev od Riska. Je to naozaj veeeelmi pekny chlapcek. Urcite mate z neho obrovsku radost.

Mounty, drzime nadalej prstiky, pohladkaj za nas brusko 🙂

Emicka, aj u nas sa ochladilo a predpovedali silne burky Mam na balkone kvietocky a burka z minuleho tyzdna ich skoro znicila, tak chcem byt doma, ze ich stihnem zachranit, ked nieco prihrmi. Ale po takom teplom tyzdni sa celkom tesim, ze je o 10 stupnov menej.

Emicka a Lenusska, ste pekne fesandy. Emicka, to nic, ze je fotka starsieho data, aj ta moja je uz asi stvorrocna, orezana, myslim, ze zo skolskeho vyletu.

Mucilienka, Tvoja babulka je uplne skvela s tymi slnecnymi okuliarkami 🙂 Keby si sa rozhodla ist na sibir, tak mi prosim brnkni, asi pojdem s Tebou, hihi 🙂 A ako sa citis? Je to uz trosicka lepsie?

Zulocka, pozdravujem Matuska a daj mu za mna pusinku na licko. S tymi vyrazkami mam teraz velky problem aj ja. Hlavne na dekolte a na chrbte. Aj prvykrat to tak bolo, uz neviem, ako by som to mohla zastavit. Po prvom tehu mi ostali az jazvicky. Zaciatkom augusta idem na svadbu a fakt neviem, co na seba. Mam velmi pekne tehu satky, ale maju ramienka a odhaleny dekolt aj chrbat. Ale s tymi „svinkami“ to nevyzera najlepsie. Tebe co pomahalo? A este by som rada vedela, ci si brala v tehu magnezium a ak ano, tak kolko denne? Mne dr. odporucil az sest, ale ked som ich jeden den takto zobrala, citila som sa ako nadrogovana, uplne som kypela hyperaktivitou, odisla som z domu uz o 9. rano a cely den som „behala“, najprv po meste, potom na navstevu ku krstnej, na chatu, robil sa gulas a domov som prisla az o 19. hodine. Este som upratovala, pozerala telku, spat som sla o druhej rano a uz o siedmej som bola hore, ze co podniknem dnes  Teraz som zatial znizila davku na styri denne, dufam, ze to bude stacit.

Od 1.7 mam dovolenku a od 1.8 by som mala ist oficialne na matersku. Citim sa uplne volna, ale este stale pred 17. hod. sa dviham, ze by som mala ist domov 🙂 No co, polrocny zvyk je zelezna kosela. Uz som kupila aj prve vecicky pre babulku (inac, este stale sme sa nedohodli na mene). Dam vecicky do albumiku, ak nezabudnem.
Este som zabudla, ze som bola na diabetologii, hodnoty na lacno som teraz mala 4,1 a po ranajkach 6,4. Vraj je to v poriadku, ale ze ostavaju este skoro tri mesiace do porodu, tak by bolo dobre prist tak o mesiac opat na odber. Zatial staci normalne racionalne stravovanie, vsetkeho s mierou. Akurat ze mam vyssi cholesterol.

Pozdravujem vsetky kamosky, drobcekov a uzite si chladnejsi den a prajem pekny vikend 🙂

mounty
5. črc 2008

ahojte, no ja som uplny jelen z tych doktorov, bola som vcera na hematologii pre vysledky, este mi chyba genetika ale ze tie hodnoty vsetkeho su uplne v pohode, aj ked na hranici a ze tym padom sa da povedat ze trombofiliu nemam.........uzasne, takto ma teda strasili hodnych par mesiacov..............mojmu gynekologovi sa to ale nezda ze aj tak by som mala preventivne brat dake lieky tak som na vazkach.........kazdy liek je zasah, ja sa radsej budem tlacit zivou zeleninkou 😉

Inak katka28, ja som brala pri prvom tehu magnezium dva krat denne a to som mala stale kontrakcie, tak ak Ty nemas stahy, tak naco beres tak vela? A velmi sa tesim z toho ze uz Ti svieti tolky tyzden, parada, si za polovicou 🙂 tak sa nadalej drz...........

zulok
5. črc 2008

ahojte 😀

Emicka, fotky máš pekné všade, no, o tych podkolienkach siilno uvažujem, asi tak na jeseň sa do toho pustím, ja tie teplá itak zle znášam 😒

Katka, jeeej, tak už pôjdeš na materskúú, jcuhuuuu 😀 dakujeme za pusinku 😵 aj vam posielame
jeej a ideš teda na tu svadbu, ved si daj tie šaty an ramienka a pripadne dačo cez seba prehodiš, určite budeš fešanda 🙂
ja som magnezko brala 3 denne, mne dosť tvrdlo bruyško, aj 10-15 krat za den, a to som ležala... no máš toho dosť, ale ked mas tolko brat, tak ber, ono je to dobre tuším aj na prietoky.. no, ja som parve ako nadrogivana nebola, praveže, ked som si ho nezobrala, tak mi bolo blbo a nie a nie zaspat, vkuse ma nohy boleli...
juuj a vecičky pre babulku,no už sa neviem dočkať, ked ju vo vecičkach uvidíme 🙂
a s tou cukrovkou to vyzera teda dobre, ale super i tak, že pojdeš ešte na odbery, držíííme palceeeee.

Mounty,. jeej,. no super teda, že ju nemáš, ale ked dr. radšej radí, že nejaký liečik by nezaškodil, tak radšej ho treba poslúchnuť a ešte ak je to na hranici, ono tie liečiky nejak neublížia, toho sa báť nemusíš a určite by ti dali primeranu davku. držíím palce a posielame hladkanček na bruško 🙂

katka28
5. črc 2008

Ahojte 🙂

Takze zatial ostanem na tej davke magnezka 4x denne, celkom mi to vyhovuje. Mounty, aj mne tvrdne brusko, hlavne ked chodim, ale v poslednom case uz aj ked len lezkam. Tak asi preto, aby som nakoniec namiesto tancovania na svadbe netlacila niekde v nemocnici 🙂 . Neviete nahodou, ci magnezko moze mat aj negativne ucinky?

Mounty, si ma potesila, ze pravdepodobne trombofiliu nemas 🙂 Oni doktori velakrat strasia, nechcu nieco zanedbat a ani si neuvedomuju ako to moze vplyvat na nase citlive dusicky. Ale urcite vedia, co robia. Samozrejme zeleninku odporucam aj ja, ale ak je potrebna nejaka ta tabletka, radsej ju zober. Aj Tebe pekne pribudaju tyzdne a len tak dalej, nech tam bude aj 38tt 🙂 Neviem, ci si pisala, ale asi som zabudla, ako sa vola Tvoj syncek?

Zulocka, od ktoreho tyzdna si musela lezat? A dakujeme tiez za vratenu pusinku, posielame spat 😀 Aj pre Mounty a jej synceka 🙂

Pozdravujem ostatne babulky, dufam, ze sa mate dobre 😉

katka28
5. črc 2008

Mounty, ja som asi osprostela 😀 , kukla som album a zistila som, ze Tvoj syncek sa vola Niki = Nikolas? 🙂 Posielame teda Nikimu pusinku 😉 Je veeeelmi zlatucky 🙂

mounty
5. črc 2008

katka28, dakujeme za pusinky aj za mile rady, ved uvidime co mi daju alebo nedaju, jedno je iste, za krasne dieta sa oplati cokolvek 😉 a moj syncek sa vola Nikodem, volame ho Niki alebo Nikinko, Nikino 😉 A vy mate uz mena nachystane? Lebo my mame aj na pat deti, len aby sa tolko aj podarilo, my by sme prijali velku rodinku 😉

katka28
6. črc 2008

Mounty, tak toto meno by som neuhadla ani za sto rokov 🙂 Maximalne som si myslela, ze to bude Nicolas s c 😉 Meno pre nase dievcatko uz asi mame, pravdepodobne to bude Andrejka. Aj ked na zaciatku tehu sme na toto meno ani nepomysleli 🙂 Paci sa mi velmi vela mien, je tazke si vybrat. Mozno nakoniec, ked mi uz bambulku ukazu, tak sa rozhodnem pre uplne ine meno, ktore by jej pristalo viac. Aj ja by som chcela mat velku rodinku, sama pochadzam zo styroch deti. Je to ovela veselsie, aj ked mamka mala urcite starosti s nami vyse hlavy. Ale verim, ze nikdy nelutovali. Vlastne styri deti nie je az tak moc, poznam rodiny s 12 detmi 🙂 Ale vsetko bude zavisiet od porodu, ak to bude opat cisarsky, tak maximalne este jedno a stop. No ved uvidime, nechcem predbiehat, lebo aj jedno zdrave dietatko by ma urobilo neskutocne stastnou 🙂

zulok
6. črc 2008

KAtka, peknéé meno ste vybrali 😀 😀 ale máš pravdu, že ke ich pelných veľa.
MAgnezko nejaké nežiaduce tuším nemá, neveim, možno nevolnosť, boelsť hlavy, klasika.... ja som musela ležať od začiatku, najprv kvôli krvacaniu, potom tiež a potom sa mi nevysnula placenta a v 20tt zistili, že mi nalieha na spodok a hrozí mi rpedčasný pôrod, tak som lehnila a lehnila 🙂

MOuinty, jeeej, no želám vám veeelku rodinku 😀 a aj my máme mien k ponuke háábadej, nech sa peeekne daríí 😀

zrnik1
6. črc 2008

Jejejeeej, aké mená sa to tu objavujú, fíha.Myslím, že Nikodém som ešte nikdy nepočula, je veľmi zaujímavé.
Kamoška porodila v stredu a dala dcérke meno Nelly, podľa Nelly Furtado 😒

zulok
7. črc 2008

teraz dosť frčia zahraničnéé, Nelly, no fajn, ale podla speváčky?? to keby dala Nelly len tak tak fajn 😒

Nikodém som už počula, ale nebýva to časté 🙂

MAtuškov je teraz všade hejna a to sme netušili, len akosi popôrode mi každý vravel, kde všade sa narodil MAtúško, ale to mi je taaak fuk , hlavne, že máme toho náášho 😀

čo vy na meno ZVonimir??? 😀 to by bol ZVonček 😀 sranda, nie?? hehe, ale to by som nedala, ale čím dalej sa mi viac páči. 🙂 a to som najprv na dním zdaleka ofučala nos 🙂
mne sa páči aj meno Serafínka, ale chuuuĎatkpo, ked si predstavím, ako by jej vraveli 😖

u nás v okolí je meno KArima 😅

zulok
7. črc 2008

hm, ako tak uvažujem , vyber mena je dosť subjektívny, možno sa mi bude za nejaký čas oáčiť aj tá Karima,. ako ten ZVonimír 😀
hlavne , že je babatko živé zdravé 😀 aké má už meno..to je fuk... ono vie byť každé meno peknéé, ked sa pekne vysloví... a prezentuje sa ako peknéé 🙂

zrnik1
7. črc 2008

Mas pravdu Zulok, mena su take krasne aky su ich nositelia.A je pravda, ze kazdemu sa paci nieco ine.Minule mi kamoska hovori, ako velmi sa jej nepaci meno Richard, ze aj jej manzel je Richard a ze by svojmu dietatku nikdy nedala meno R a potom ako sa vola ten tvoj? Ja ze Riško
😠
A co tak SANDOKAN???

zrnik1
8. črc 2008

Ahojte zienky 🙂
Ako sa mate? My čakáme na mrchu a veeeelmi.Keď mi to vyjde cez dovolenku tak to nebude podla mojich planov.
Ideme teraz v sobotu 🙂 😠
Ako potom vznikne malé morské prekvapenie 😵
Majte sa krásne, opalujte sa, kupujte letné veci za super zľavy, dodržujte pitný režim, s prácou to veľmi nepreháňajte, na všetkých sa usmievajte.....
A keď sa vám bude chcieť, tak si spomeňte na mňa a na moje plány, že sa chceme vrátiť z dovolenky 4-ia.
Pekný deň

mounty
8. črc 2008

Ahoj zrnik, Tvojich rad sa budete snazit drzat a Ty sa pekne snaz s muzikom, nech sa vydari 😉 peknu dovcu

mounty
8. črc 2008

nie budete ale budeme 😝

zulok
8. črc 2008

Zrniik, pekne si užiteeeee dovolenku a dufam, že si prinesiete nezbedný suvenír 😉

katka28
8. črc 2008

Ahojte 🙂

Zrnik, peknu dovolenku, dakujeme za rady a dodrzuj ich aj ty 🙂 Urcite budem na Teba mysliet a nech sa malej buducej fazulke podari uhniezdit 🙂 Tak ma napadlo, ze ci tam uz nie je a cakas mrchu zbytocne? 🙂 🙂 😉

nina23
8. črc 2008

Ahojte babulky, len som Vás chcela všetky srdečne pozdraviť a popriať veľa šťastíčka.
Pekný dník. Nina

alinuska
8. črc 2008

Cafte mojenka,

Zrnik, prajem krasnu dovolenku s este krajsimi zazitkami a s nezabudnutelnou celozivotnou spomienkou 😉 😀
Tvoje rady su super, len neviem, co z toho zrealizujem? Znie to, akoby si odchadzala na mimimalne cele leto 😎 , dufam, ze hned po navrate podas hlasenie! Ked sa vratis, bude ta cakat tabulka, ja som ju totizto nestihla este aktualizovat 😒 , takze aj ostatne babule, nemajte mi to za zle, ale fakt v praci neviem, kde mi hlava stoji 😠

Kappuska, dusicka, vitaj konecne po dlhokaaanskej dobe, uz som sa obavala, co sa deje...ma napadlo, ze bud je nieco s Nanuskou alebo to prijemnejsie, ze nam nieco tajis a chces nas prekvapit...sa tesim, ze Natka je OK a ze je taka sikovnica sikovna=same jednicky na vysvecku a tiez to 1.sv. prijimanie mala urcite dojimave (kde mame fotecky????) 😕 Na druhej strane smutnim s tebou, ze sa nedari ☹ ...tiez nemam pozitivne spravy...ale snad to nejako zvladneme...?!

Babulky, zial doslova nasledujem nasu Ninocku, takze IUI v juni bolo neuspesne a poviem vam, dost ma to zobralo...som si od toho asi prilis vela slubovala 😢 😢 , takze sklamanie bolo o to vacsie, tazsie a bolestnejsie. Na druhej strane si hovorim, ze aspon pojdeme v septembri s drahym na dovolenku sa troska dat dokopy a oddychnut si od vsetkeho a potom skusim zasa zabojovat. Teraz sa musim pozbierat, lebo minuly tyzden od stredy som bola z toho taka znicena a nervna a podrazdena a zufala a proste nasr...a na cely svet, ze som myslela, ze to ani nezvladnem a skoncim na psychiatrii 🙄

Prestahovana uz som, ale este stale to u mna vyzera ako po bombardovani, lebo kopec veci nemam na svojom mieste, teda, este im len idem hladat miesto 😝

Mounty, len sa nam pekne drzkajte s fazulkou v brusku a pozdravujem Nikinka, urcite sa tesi na braceka alebo sestricku 😵 . Hned nam hlas vsetko po kazdej kontrole, mas to rozkazom, ok? 😀 Len tak na okraj, akoze nakoniec sa ta trombofilia u teba nepotvrdila alebo ako to je? Ak ju raz mas, tak to nejde len tak prehliadnut, proste je to v genoch 😒 Ako sa vobec na to prislo, ze ju mas a potom sa to nepotvrdilo? Prepac, nechcem sa v tom parat, iba mi to nejak hlava neberie 😨 😀 V kazdom pripade je najdolezitejsie to malinke, takze len sa nestresuje a pekne si to vychutnavaj, ved vies ako sa hovori: ked Pan Boh chce, aj z motyky vystreli 😀 😀

Katus, krasne ti pribudaju tyzdne a ty nam doslova kvitnes 😵...pohladkaj za mna Andrejku...cmuk
Na hemosku idem 22.7., nestretneme sa tam? Este som sa neskusala zaregistrovat na tu ich stranku, ale ak nefunguje, tak potom aj zbytocne. Ja som tiez za tie saty na ramienka, nie je nic kuzelnejsie ako stastna buduca mamina, to preziari vsetkych naokolo...aj nevestu... 😉 🙂 A ozaj, neprezen to so zakuskami a ani s tancom, nezabudni, ze sa musis setrit!

Zulocka, Nelly je aj stvrta Gottova dcera, teda Nelly Sofie, aj ja vravim, to su uz take fanty, len aby sa lisili od ostatnych smrtelnikov?! A ja som rozhodnuta pre syna Samuela a je mi fuk, ze Samuel je pomaly uz kazdy druhy chlapec a pokial sa k nemu dopracujem (ak vobec), tak bude mozno aj kazdy 😀 😀 😀 Tuzim po nom uz peknych paaaar rokov!!!

Ninocka ahoooj, ako sa drzis a co mas nove? Riesis nieco, ci oddych?

No, dlhsie sa neozvem, a potom pisem litanie, tak uz koncim a s tabulkou sa polepsim, idem este troska pracovat a ked mi vyjde tak do konca tohto tyzdna by som ju chcela zaktualizovat a rozposlat.

Papa 🙂

lenoc
8. črc 2008

Ahoj babulky, normalne sa musim hanbit, ze vas zanedbavam 😔, hoci mam prazdniny...

Katuška, si kraaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaasnaaa s tym bruskom a slonik nema chybu. Chi. Raz ti ho Andrejka poriadne ožužle. No a oblecko pre adku je tiez nadherne. 😵 😵 😵 Ja som dostala od mojich na rozluckovej supravu striebornych nausnic a retiazky s priveskom. Samoska, ze sme si na rozluckovej poplakali trosku - tak navecer, uz pomaly ku koncu - detom bolo luto za skolou a mne furt behalo po rozume, ze som tam mala byt s bruskom. 😢 No ale viac sme plakali v piatok na vysvecko. Bolo to smutno-krasne, lebo mi niektore deti hovorili, ze ma lubia a jedna kocka mi dokonca povedala, ze som ako jej druha mamicka. Keby tu bol taky usmievavy smajlik so slzickou, pouzial by som ho. 😉 No, ved uz boli raz aj u mna (styri kocky)a zajtra idem s nimi na chvilu von.
Na buduci rok by som nemala mat triedu... sefka mi slubila, ze nie. Dufam, ze sa na tom nic nezmeni.

Mounty, gratulujeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeem!!!! 🙂

Zrnik, tiez som MTHFR A1298C homozygot. Nam by mala stacit v tehu iba koooooooopa listovky, ale vyzera to tak, ze u mna to bude (ved na 3. pokus) aj nieco viac, napr. anopyrin alebo tak.
Kam presne cestujete?

Kappuska, som rada, ze ta vidim!!!!! 😉 😅 No, mali ste to prene, ale vysledok isto stal za to, aj prijimanie aj vysvecko. Ked budes mat trosku casu, napis, ako si dopadla na pohovore. Ak si dobre spominam, Zulocka otehulkovala tak, ze zmenila pracu a ani do nee poriadne nestihla nastupit, vsak? 😉 Tesim sa na fotecky z prijimania!

Ali, ☹

Babulky moje, tak by som vas vsetky rada potesila, ale viem, ze to, co by vam najviac spravilo radost, odo mna nezavisi. Tak by som vam dopriala babatko do bruska a nenachadzam slova, akymi vas povzbudit a pohladit ubolene dusicky,k tore tuzia po dietatku..... ved ja sama niekedy nedokazem verit tomu, ze sa nam to este podari.
Ale ak sa to ma podarit, budeme coskoro o krok blizsie - pride tretia mrcha, potom ideme do BA na genetiku - objednali nas na 22.7. - samozrejme, ze prave vtedy, ked sme chceli ist na dovolenku. 😠 No tak sa nam ta dovca o tyzden presuva.

Zulocka, ja draheho volam niekedy menami ako Aladar ci Bonifac.... no babu by som ich asi nedala. Aj ked kratko po tm potrate som povedala, ze nech sa vola hocijako, ze mi je to jedno, hlavne, aby sa narodilo vobec a zdrave.

dufam, ze som na nikoho nezabudla.

CMUK!!!! 🤐

emicka1
9. črc 2008

Ahoj holčiny,zdravím při středě 🙂
Jsem tu nějak teď nebyla,máme doma tichou domácnost, ☹ ,nějak se vůbec nebavíme a mě to strašně mrzí a mám z toho špatnou náladu a tak ☹
Ali nesmutni,určitě to vyjde příště! Vím,že jsou to takové fráze,které moc nepomáhají,ale uvidíš,že to vyjde.MUSÍ!!!! My jsme byli na IUI 2x a napovedlo,a kamarádky na něm byla 6x a po šesté se jim to povedlo, a je v 8 měsíci.Takže to přece jednou vyjít musí!!!!!

Zuločka ahojky,jak se vede? 🙂 Když už jste tu mluvily o těch jménech,tak my jsme poprvé chtěli Kryštůfka.Toho zatím dala sousedka a teď jsem věřila tomu,že to bude Rozárka.No tak snad příště 😠

Kačenko ty týdny ti opravdu přibývají,to je radost tě sledovat 😀 Jen tak dááááál 😀

Ahoj Ninuško!

Holky krásnou středu,pa

mounty
9. črc 2008

Ahojte, vsetky velmi pekne pozdravujem a len par slov na vysvetlenie k tomu ci mam trombofiliu alebo nie, popravde som z toho uplny magor!!! Mam diagnozu MTHFR, heterozygotnu formu mutacie a homocystein je vraj na hranici, ja tomu ale nerozumiem, ani neviem co to znamena ten homocystein, takze ked netreba nic brat pri danych hodnotach co mam, tak neberiem...........v piatok idem na poradnu a donesiem aj vysledky z hemato, som naaaaaaaaaaramne zvedava ako zareaguje moj doki, je to super pedant a zodpovedny, tak snad mi to vsetko aj povysvetluje a bude sa snazit najlepsie ako sa len da.............

No, drzte sa mi vsetky!!! Bru noc

lenoc
9. črc 2008

Mounty, MTHFR je vlastne forma trombofilnej mutacie, ale taka menej zavazna a heterozygot je tiez lepsie ako homozygot (ak si heterozygot, mas to po jednom z rodicov, ak homozygot, tak po obidvoch).
Homocystein je hormon, ktory suvisi so zrazanlivostou krvi - ak je jeho hladina velmi vysoka, krvicka je hustejsia a ma asi vacsiu tendenciu zrazat sa. Dufam, ze som to napisala spravne.
Dobru nocku, pa. A pohladkaj "Puclika" odo mna. 😉

mounty
10. črc 2008

Ahoj lenoc, velmi velka vdaka za vysvetlenie..........to znamena ze som trombofilicka ale mam lahsiu formu? Super, budem verit ze male babatenko donosim, aj keby som mala lezat, ja sa velmi velmi bojim potratu..... ☹

alinuska
10. črc 2008

Mounty, ahoj bogarik, len sa ty nestresuj, uz raz to vyslo, vyjde to aj teraz!!! Papas listovku (kyselinu listovu alias acidum folicum)? Ak nie, ihned zacni, je to iba vitamin, ziadny liek, neublizi, prave naopak, odporuca sa aj "zdravym" buducim mamickam, nie to este nam "trombofilne postihnutym" 😝 😀
A pri zvysenom homocysteine sa predpisuje prave listovka 😉
A hlavne: pozitivne myslenie je veeeelice dooolezite!!! Ber si priklad z nasej Zulocky, ona vzdy verila, ze bude vsetko ok a aj tak bolo!!! 😅
Na hemoske neodporucali nejake injekcie na riedenie? Mozno ich ani netreba, nie ze sa teraz vyplasis, zajtra ides na kontrolu, tak sa na vsetko povypytuj a hned nam zreferuj co a ako...som uz teraz nedockava 😕 😀 .

nina23
10. črc 2008

Ahojte babulky,

zatial nic neriesim, dala som si cez prazdniny oddych. Ked bolo druhe IUI neuspesne, tak som si povedala, ze nic silit nebudem.
Dufam, ze sa aspon Vám darí a všetko je ok. Chodím Vás čítať a myslim na Vás.
papa