Trombofílie v těhotenství. Máte zkušenosti?

nick
3. lis 2006

Mám po dvoch potratoch , spontánnych , problémy vždy začali v 6 tt.
Na podnet gynekologa som absolvovala genetické vyšetrenie, kde mi zistili leidenskú mutáciu genu pre trombofíliu. Chcem sa spýtať, či má ešte niekto skúsenosti s týmto ochorením , najmä v tehotenstve.

gammaray
2. zář 2011

@tonytony bud v klidu,u všech dvojek toto nehrozí.to jen já byla takový extrém. 🙂hlavně se drž a vydrž ještě jednou tolik co už máš za sebou.už kvůli malé ....

cukor
2. zář 2011

@zuzago neboj...zvládneš to...

cukor
2. zář 2011

@nektarine ...tak to mi je luto,ze nekojíš normálne.peťka má zajtra 8 mesiacov a stále kojím a je to pre mna stále také krásne ked sa prisaje 🙂

lume
5. zář 2011

Ahojte, chcem len napisat neviem, ci novinku ale aspon infosku pre dievcata, ktore su MTHFR ci uz homozygot alebo heterozygot. Hovorila som s mojou hemetologickou a ona povedala, ze MTHFR pripady sa uz na hematologii vobec riesit nebudu, lebo vraj stale nie su iste suvislosti medzi touto mutaciou a potratmi. Tak vraj sa budu riesit len Leiden mutacie a protrombinove mutacie.

nektarine
5. zář 2011

@elischka to už jí doktorka taky kontrolovala a v pusince má všechno dobře, i tu uzdičku 😒 Zkusili jsme už fakt všechno možný, ach jo.
@tonytony po epiduralu bývá těm maminám většinou mnohem víc blbě druhej den, dýl trvá, než se z toho vzpamatujou, delší dobu nesmijou slízt z postele a celkově pro organismus je to horší. A i ta aplikace je rizikovější... A co jsem mluvila s třema holkama, co měli epi a u druhýho celkovou, tak říkají, že to je velkej rozdíl a jednoznačně všechny 3 chválijou tu celkovou. Já jsem nezažila ani jedno, takže nevím, ale až na pár málo vyjímek všichni po porodu s částečným umrtvením litujou, že neměli celkou.
@gammaray tak vidíš, ty chlapy ješitný 😀 Ale tak aspoň může machrovat. Já kojení zkouším vlastně pořád, ale už vím, že normálně kojit nebudu, spíš mám radost, když si někdy aspoň trochu cucne 🙂

nektarine
5. zář 2011

@cukor to ti závidím!

fiallinka
5. zář 2011

@nektarine tak já mám teda úplně opačnou zkušenost u sebe i u známých - celková narkoza blbá, blbě ti je, děcko vidíš pozdě... naopak u spinálu ok už po pár hodinách... fyzicky co se týče jizvy to ale bylo stejné

katusap
5. zář 2011

Ahojte , potrebujem poradit....dnes som si bola pre vysledky z genetiky a prisli mi na toto:
MTHFR C677T - homozygot,
- dostickovy glykoprotein Ia(C807T) heterozygot,
- dost. glykoprot. IIIa (T393C) heterozygot,
- mutacia 4G v gene pre inhibitor plaminogénového aktivatora PAI-1 homozygot.
Ostatne negat.
Na toto mi dr. povedala, ze nic z toho si nemam vsimat, ze to je bezne, len ze to posledne moze v suvislosti s inymi faktormi sposobavat potraty.
Potom na hematologii mi povedala dr., ze aj napriek tomu, ze mam take mutacie ake mam, neprejavuju sa u mna, lebo krvne testy su vsetky ok. Pozerala som tie hodnoty a nic nemam pod ani nad limit. Zaver od nej bol taky, ze neindikuje suvislost MA a tych mutacii. Ze zle by to bolo jedine v tom pripade, ak by ta posledna moja mutacia bola skombinovana s faktorom V Leiden alebo s protrombinom F II . Ze nie je potrebna ani liecba, ani pri tehu nic netreba, ziadny fraxik. Ze sa nemam bat, ze to suvislost nema.

Mate s tym niektora skusenosti? Lebo neviem co si mam o tom mysliet. Dakujem za kazdu odpoved. 😝

mirka200
5. zář 2011

baby ako ste rodili s trombofoliou?priridzene alebo sekciou?

fiallinka
5. zář 2011

@katusap to jsou dost okrajové mutace, takže asi o tom hematoložka bude vědět víc jak my...

@mirka200 doktoři preferují přirozený porod, ale sekce nevadí (resp. ta trombofilie nemá na porod vliv, jen bys neměla přenášet)

kaciatko81
5. zář 2011

@katusap to si bola pre vysledky tu v ba? ja by som este pockala na to, co ti povie tvoja dr, nakolko u mna bol aj protrombin oznaceny za uplne beznu a neskodnu mutaciu...

mirka200
5. zář 2011

@fiallinka dakujem,len hematologička ma vystrašila,že môžem vykrvácať kedže beriem anopyrin a pred porodom ho mám vysadit.

dayanka
5. zář 2011

baby tie ktore ste brali lieky na riedenie krvi, sposobilo vam to zmenu menzesu?
Dakujem

katusap
5. zář 2011

@kaciatko81 no vsak to mi nejde do hlavy....zajtra sa objednam na konzult. k mojej hematolog. ....a uz asi viem, ze ta mi povie nieco uplne ine....vsade co som sa docitala bolo, ze baby s tymi mutaciami pichaju fraxik a beru kys. listovu vo vyssej davke....akoze ona sa drzi nejakych europskych tabuliek ci coho....vobec nekuka na to, co zena musi prezit....vsak ja som povedala,ze ci musim tri krat potratit, aby som dostala liecby...a ona furt to svoje, ze krv mam dobre, ze sa tie mutacie u mna neprejavili este a ze to proste s MA nesuvisi....tak ale skonzultujem s dalsou hematologickou a ked ta mi to iste povie, budem to brat, ze ok....ale ako som pisala, co som sa docitala, tak vsetky baby pichali fraxik....a ty sa mas ako? vsetko ok?

fiallinka
5. zář 2011

@kaciatko81 já kvůli protrombinu přišla o dítě a jako neškodnou mutaci to u mně nikdo neoznačil, naopak, je podobný Leidenu, jen není tak prozkoumaný...

kaciatko81
5. zář 2011

@katusap mna to neprekvapuje, co pises, ved si pamatas... ja idem buduci tzyden na hematologiu na antolsku, tak snad dopadnem lepsie...
@fiallinka ja viem 😢 pamatam si... mne chcela tato pani dr vysadit fraxik... bolo to uz po 20tt...

katusap
5. zář 2011

@kaciatko81 pamatam si velmi dobre na to, ze ti este povedala, ze si histerka....alebo nieco podobne ....ja to urcite skonzultujem s tou mojou hematologickou a som si viac ako ista, ze bude mat na to odlisny nazor ....som zvedava co mi povie....dufam len, ze mi da skory termin, elbo buduci tyzden ovulujem 😀 ty si odkedy pichas ten fraxik?

kaciatko81
5. zář 2011

@katusap ja som si pichala od zaciatku stimulacie

erika12345
5. zář 2011

@tonytony nam sa dari skvele, placlive obdobie uz mame za sebou, moje zlaticko sa po setonedeli umudrilo, tak si to uzivame. 🙂 Je krasne urehotany a ukecany, v poslednej dobe mi "keca" i do kojenia, vela sa s nim nasmejem i s mm nasmejeme. Krasne si to s malym uzivame, len to strasne leti, uz bude mat za sebou 4. mesiac...
@mirka200 ahoj, ja som rodila tiez prirodzene, brala som fraxik, aj anopyrin, ten anopyrin som pred porodom vysadzala, tiez mi hovorila hemato, ze kv. krvacaniu pri porode. Ale ja som ho ani poriadne nestihla vysadit a asi o 5 dni som rodila, cize ucinok anopyrinu tam este bol a vobec som nejako nekrvacala, tak ktovie, ja som mala strach ho vysadit skor. Kvoli comu beries anopyrin? Mas aj fraxik al. nieco ine?

nektarine
5. zář 2011

@fiallinka tak vidíš. Asi to ve Znojmě neumijou 😀

cukor
5. zář 2011

@nektarine ...ani ja si na spinal nestazujem.celkom pohoda . 😉

fiallinka
5. zář 2011

@nektarine to bude ono 🙂

berule
5. zář 2011

@katusap já jsem měla vždycky krev taky v pořádku a stejně jsem si píchala a to mám jen MTHFR heter.

katusap
5. zář 2011

@berule tak ako to tak sledujem, zalezi od lekara, ako sa k tomu postavi

berule
5. zář 2011

@katusap přesně tak, mě dokonce řekl, že i když bude jiná žena se stejnou mutací jako já, tak třeba píchat vůbec nemusí. Ale to asi bral tak, že někomu to v těhu problém nedělá a někomu jo. My kdybysme nechtěli 3. dítě, tak bych nikdy nezjistila, že vůbec nějakou mutaci mám 😉

katusap
5. zář 2011

@berule ja som prisla o nase prve mimco a keby som sa sama nepytala na vysetrenia, ani sa na to nepride....a teraz ma tym zarazila ta dr. ze vsak o nic nejde, ze jeden potrat nic neznamena 😠 chcela by som vidiet ju keby prisla o babo, ci by to brala na lahku vahu....joj, ale uz som zvedava, co mi na to povie ina hematologicka....ak povie to iste, budem kludna, ze je to asi tak...ale ak bude mat taky nazor, ze treba pichat, tak pre istotu pichat budem, len nech sa to uz znova nezopakuje

berule
5. zář 2011

@katusap no tak pozor na řeči, že jeden potrat nic neznamená. To mi gyn. taky řekl, až jsem potratila podruhé, tak začal fungovat tak jak má a poslal mě na všechna vyšetření.

mirka200
6. zář 2011

@erika12345 a aký anopyrin si brala?ja beriem 100mg a aj sa bojim ho brať v poslednom trimestri,neuškodí to bábätku?beriem len ten anopyrin nič viackedže som mala zistené protilátky APS,tak mi ho hematologička dala ako prevenciu kedže teraz čakám na tretie výsledky toho syndromu,lebo prvé výsledky som mala pozitívne a druhé negatívne.

erika12345
6. zář 2011

@mirka200 tiez som brala 100mg, pred 36tt mi ho kazala hemato vysadit, ale ja som ho este par dni uzivala, lebo som sa bala, ze to maly nezvladne...viem, mala som posluchnut hemato, ale bolo to moje 4. tehu a keby nevyslo, tak by som mohla ist rovno do blazinca, boli to riadne nervy, tak preto..Toto vraj babatku neskodi, ale vraj sa nema babatko priamo stretnut s anopyrinom pri porode, to moze vyvolat Reyov syndrom, to je pren nebezpecne a pre teba vlastne zvysene krvacanie. Ja by som sa ho v tom poslednom trimestri nebala uzivat, vsak ti moze len pomoct. A uzivam ho aj pri kojeni, tato mala davka neskodi, myslim , ze skodi od 150 mg, neviem presne, na letaku to je napisane.

mirka200
6. zář 2011

@erika12345 tak sa mi ulavilo,to ako myslíš pri pôrode,že keby ma to chytilo skôr a brala by som ešte anopyrin tak to by nebolo dobre?