Trombofílie v těhotenství. Máte zkušenosti?

nick
3. lis 2006

Mám po dvoch potratoch , spontánnych , problémy vždy začali v 6 tt.
Na podnet gynekologa som absolvovala genetické vyšetrenie, kde mi zistili leidenskú mutáciu genu pre trombofíliu. Chcem sa spýtať, či má ešte niekto skúsenosti s týmto ochorením , najmä v tehotenstve.

flowerfairy
8. zář 2011

@katusap ano aj ja si picham, niekedy to boli viac, niekedy menej, podla toho, ako sa trafim 🙂 Zo zaciatku som mala modriny, vyzerala som ako obet domaceho nasilia, ale potom som si vytipovala take miesta, kde sa nerobia modriny, lebo tadial nejdu zily. Ale zvyknes si, nie je to take zle, ako som cakala. A je to nic, ak si clovek uvedomi, ze bude mat snad vdaka tomu zdrave babatko 🙂

@kaciatko81 Vysadit po 20tt? Ved prave naopak, co viem tak sa aj zvysuju davky v pokrocilejsom stadiu tehu. Drzim palce, urcite budes mat vysledky v poriadku. A uz to mas naozaj za par a budes mat babatenko pri sebe 🙂 Budete mat chlapceka alebo dievcatko?

kaciatko81
8. zář 2011

@flowerfairy ano, vraj mam bezvyznamnu mutaciu a nepotratila som 3x (ja som musela menit hem, teraz v utorok idem na hem do nemocnice, tak snad dopadnem lepsie a nikto mi nebude chciet fraxik vziat)... vysledky su zatial ok, babo sa ma fajn, tak sa tesim. nevieme, co bude 🙂

cukor
8. zář 2011

@kaciatko81 ...myslím,ze ked si si do teraz pichala budeš si aj nadalej.

kaciatko81
8. zář 2011

@cukor ja si myslim to iste, ale nakolko som mala uz aj opacnu skusenost, tak mam trosku strach

katusap
8. zář 2011

@kaciatko81 veru, ako z lekarky a z toho, ako rozpravala vtedy som z nej mala dobry dojem a zdala sa mi na urovni....skoda vsak, ze nema ten ludsky pristup.....a podla toho, aky ma nazor na potraty si myslim, ze asi vlastne deti nema. Nevies nahodou? 😖 Budem ti drzat palce, potom napis ako si dopadla. Ja mam vlastne krv ok, vsetky vysledky som mala paradne...keby som nesla na genetiku tak ani neviem, ze tam je nieco zle. Proste sa mi to v krvicke este neprejavuje, nastastie. dokedy to ale tak bude to netusim, mozno ked otehu, zmeni sa to....ale dufam, ze nie. A preco ti gyndoska povedala, ze bude neskoro? nechapem, vsak pichas, tak na co bude neskoro? 😨 Do brucha sa ani ja nebojim, tak nejaku slaninku mam 😀 ale ruky mam ako palicky, takze asi tiez bude boliet....tak ale co uz, vydrzim. Pre mimi urobim vsetko.

katusap
8. zář 2011

baby, este sa chcem spytat....beriete aj vitamin B12? lebo mi vravela, ze ked otehu, budem ho muset brat....ze v tabletkach 500 mg denne ....aj vy to tak mate? ak mate....doplaca sa zan? kolko? lebo fraxiparin hradi cely poistovna, vsak?

kaciatko81
8. zář 2011

@katusap myslis, ze je to len o ludskom pristupe? nemal by sa lekar snazit zabranit komplikaciam, ked vie, ze hrozia skor ako nastanu? o tych detoch netusim, ja som ju videla raz. aj ja to mam vsetko ok, aj ked obcas mi vyskocili nejake tie zrazacie faktory. ona to myslela tak, ze je hlupost to vysadit. ze vysledky mam v poriadku, cize teoreticky by som tie injekcie nepotrebovala, ale ze keby sa zhorsili, tak uz je neskoro to hasit. no ja som tiez mala slaninku, ale odisla...

eviq
8. zář 2011

@katusap mne pichali B12 raz týždenne (do zadku)...pri trombofilných mutáciách je zhoršená schopnosť vstrebávať kyselinu listovú a tento vitamín napomáha štiepeniu kyseliny listovej, takže sa lepšie vstrebáva...nedoplácalo sa za tie injekcie, neviem, ako je to s tabletkami

katusap
8. zář 2011

@kaciatko81 je to o tom, ze je proste ....svina...asi tak to poviem...ked niekto na rovinu povie, ze narok na liecbu budem mat po troch potratoch ...akoze...nekomentujem....ale vetu "jeden potrat nic neznamena" povedala asi 10x za tych 10 min.co som tam bola 😠 kaslat na nu, moja hematologicka to berie uplne inak, nastastie ...a kam ti zmizla slaninka? 😀 aj ty beries B12?
@eviq aha, takze si to mala v injekciach....no mne povedala, ze tie tabletky -ale tie teda musim brat kazdy den, ze mi ich gyndoska potom predpise tak ako aj fraxiparin ....zlatko a pozeram, ze si prisla zase o mimi....to preco? ☹ ak sa teda mozem spytat, co sa stalo? ty mas aku mutaciu?

kaciatko81
8. zář 2011

@katusap slaninka sa asi rozpustila a zatial nenarastla 😀 b12 neberiem

katusap
8. zář 2011

@kaciatko81 tak nech uz ani nenarastie 😀

eviq
8. zář 2011

@katusap mthfr homozygot a PAI...keby som vedela preco, tak by to bolo super...tentokrat vsak nie kvoli trombofilii, pichala som si injekcie, takze tam bude este nieco ine....

nena13
8. zář 2011

@katusap To som rada,že si ich dostala,ja len dúfam,že mi ich tiež predpíše a ani neodijdem z ambulancie ak mi ich nedá-do tretice by som to už nezvládla.

ladybirds
8. zář 2011

ahojte, mozem sa spytat kedy vam dali injekcie??? citam, ze hned od zaciatku tehu... ale robili vam najprv odbery a na zaklade vysledkov vam dali inj.. alebo hned??

katusap
8. zář 2011

@eviq ja som tiez MTHFR homozygot a mam takisto ovplyvneny nejaky 4G gen , ktory syntetizuje nieco potrebne pre PAI-1(momentalne si nespomeniem, co to je 😅 ) a to som tiez homozygot .....a mas aj zvysenu hladinu homocysteninu? lebo ja ho mam ok ....akoze, zatial som bez klinic. prejavov tych ochoreni, tak uvidime ....bola si aj na inych vysetreniach? na endokrino a infektol.?

katusap
8. zář 2011

@nena13 tak zrejme by si ich mala dostat....ak natrafis na normalnu doktorku ci doktora
@ladybirds este som neni tehu a injekcie uz mam doma....hned ako zistim, ze som tehu, mam zacat pichat

ladybirds
8. zář 2011

@katusap ja som tiez MTHFR a PAI-1 ale hetero.. teraz som tehu, chodim na hemato, mam zvysene MPV (to su trombocyty), APTT-ratio (protrombinovy cas) a F.V Leiden mam 1.09(hranica je 1,10). ziadnu liecbu mi nenasadila. Na dalsi odber mam ist v stredu, co budu uz dva tyzdne od posledneho odberu.. som z toho na nervy.... neviem co mam robit...

katusap
8. zář 2011

@ladybirds fuha...a kam chodis na hemato?

ladybirds
8. zář 2011

@katusap do kosic k dr benovej, ale ta je na dovolenke a zastupuje ju primarka...

katusap
8. zář 2011

@ladybirds aha....som sa zlakla, ze do BA, lebo mne tam tiez odmietli dat liecbu a ina hematologicka u kt. som bola predtym bola z toho zhrozena a napisala mi, ze treba pichat nizke davky ... a ak sa zhorsi krv, tak sa bude prisposobovat aj davkovanie

ladybirds
8. zář 2011

@katusap asi pojdem zajtra k svojej gyn s papiermi, ze so ona na to...

ladybirds
8. zář 2011

@katusap od kedy viem o svojich mutaciach, tak som s injekciami pocitala a teraz toto... mam sto chuti zajst niekam inam na hemato...

katusap
8. zář 2011

@ladybirds len neviem, ci gynekolog moze bez odporucania predpisat fraxiparin,t o asi nemoze....az potom bude predpisovat, ked to hemat. doporuci

katusap
8. zář 2011

@ladybirds ja som tak isto hned riesila inu hematologicky, nebolo o com....proste som vedela, ze vsetky baby co taku mutaciu maju pichaju, tak preco by som ja nemala?

ladybirds
8. zář 2011

@katusap ja mam take stastie, ze som trafila na taku kravu dr... musim ist zajtra za nou... lebo sa asi zosypemm, ked si pomyslim, co ma caka...

katusap
8. zář 2011

@ladybirds ja som tiez natrafila na kravu...neviem ci si citala predchadzajuce prispevky....mne proste povedala, ze az ked 3x potratim, ze mi da liecbu...tak co by si na to povedala, ja som mala take nervy, hned na druhy den som si dohodla stretko u inej hematologicky a vcera som tam bola a spokojna som isla domov, lebo ta hned povedala, ze treba pichat i napriek tomu, ze nemam krvne testy zle, prevencia tam musi byt kvoli tym mutaciam

hhranolka
8. zář 2011

@ladybirds ahoj,.. ja mam tedy jen leidena,... ve 14tt tehotenstvi jsem byla na kontrole na hematologii a dle vysledku mi injekce take nedali... objednana jsem az za mesic.... takze nejsi jedina bez injekci... ale priste mi je pry uz asi nasadi nehlede na vysledky...chodim ke kapacite ve meste(zachranil mi zivot pri plicni embolii) a navic zna i manzelovi rodice(pravidelne mezi nimi vzkazuji pozdravy 😀 ) takze si myslim, ze nic nezanedbava 😅

ladybirds
8. zář 2011

@hhranolka tak to si ma ukludnila,,, ze nic nepichas... snazim sa doverovat lekarom, ale niekedy na mna pridu cierne chvilky 😖
zajtra aspon skocim k svojej dr, nech mi vysvetli tie hodnoty.. uvidim co mi povie , a podla toho sa zariadim, ved hemato mam vzdialene 60km, tak nebudem chodit hore dole.. mozno len prehanam... 😕

hhranolka
8. zář 2011

@ladybirds me to doktor i hezky vysvetlil,.. sice to neumim reprodukovat, ale jsem ted v klidu..ptala jsem se i na gynde a doktor mi vse potvrdil...

atreyu
9. zář 2011

Baby počujte mne sa čím ďalej tým horšie pichá...niekedy mám pocit, že nepichám do brucha, ale do kameňa..vôbec neviem prepichnúť kožu...nevite čím to môže byť? 😒