Trombofílie v těhotenství. Máte zkušenosti?

nick
3. lis 2006

Mám po dvoch potratoch , spontánnych , problémy vždy začali v 6 tt.
Na podnet gynekologa som absolvovala genetické vyšetrenie, kde mi zistili leidenskú mutáciu genu pre trombofíliu. Chcem sa spýtať, či má ešte niekto skúsenosti s týmto ochorením , najmä v tehotenstve.

katrenka111
18. zář 2011

@maova Fuha, tak to ma moc mrzí.... tak si si dosť teda vytrpela.....ale hlavne je že teraz ste spokojní a šťastní....
A mas tiež vrodenu trombofiliu???

andraa
18. zář 2011

@maova Jsem moc ráda, že po všech vašich útrapách jsi konečně šťastnou maminkou, jsem ráda, že vám adopce vyšla a máte malou princeznu. I když mi už nedoporučovali těhotenství, tak jsem znovu těhotná. Nevím jestli si mě pamatuješ, ale dříve jsme si vyměnily pár zpráv. Já jen teď budu doufat, že tentokrát to výjde.

maova
18. zář 2011

@katrenka111 mám jen MTHFR a kamkoliv jsem přišla, tak všichni mi říkají, že to nic neznamená, že bych si ani injekce píchat nemusela. Ale můj doktor mi je pro jistotu předepisoval, kdyby to bylo náhodou tím.

@andraa moc držím palce, aby to tentokrát už vyšlo 🙂 A už si nepamatuju, proč ti doktoři další těhotenství nedoporučovali? ☹ Už jsi hezky daleko, ale vím, že ještě není vyhráno. A holčičku jsi donosila úplně v pořádku?

andraa
18. zář 2011

@maova no nedoporučovala mi to jedna doktorka z Hradce Králové, kde mi dělali nakonec císaře a nevím, prostě to jen tak asi plácla. Pak se na mě dívali hodní páni doktoři z Olomouce, kam jezdím a ti mi udělali laparoskopii a dívali se na dělohu. Ta sice byla celá přirostlá k dutině břišní, ale oni to opravili a řekli mi, že nevidí důvod, proč bych nemohla mít mimi, no a tak jsem se uzdravila po všech stránkách i když duševně to už nikdy nebude stejné, ale snažím se. Teď mi už sice doktor nakázal na 14 dní klidový režim, ale myslím, že je to hlavně kvůli tomu, že se o mě asi moc bojí. Jinak dceru jsem rodila v termínu.
Chci ti říct, že tak krásnou holčičku už jsem dlouho neviděla a ty jsi taky moc krásná maminka. Zmrkla jsem nějaké fotečky, doufám, že to nevadí.

nektarine
18. zář 2011

Ahojte holky! Máte některá nitroděl. tělísko? Samozřejmě HA pro mě nepřipadá v úvahu a tak mi moje gyn. doporučila to tělísko. Už nevím kdy a kde jsem četla, že v případě, že to tělísko je asi nějak špatně usazené, může žena otěhotnět a pak je vysoký riziko mimoděložního. ???

No, buď tělísko, nebo hned dalšího prcka 😀 😀 😀

fiallinka
19. zář 2011

@nektarine jestli myslíš normální tělísko, tak to nevím o nikom, kdo ho má, a vím, že tam rizika otěhotnění jsou - většina holek, i s trombofilií jde do mireny, tam jsou i hormony, ale minimum, ta je spolehlivá - ale asi bych se na tahle řešení zatím vyprdla, pokud chcete ještě další 🙂

fiallinka
19. zář 2011

@maova mamino, na paci paci je fakt ještě hodně brzo 🙂. Jinak zdravím, občas mrknu ta vaše krásné fotky...

maova
19. zář 2011

@andraa tak to je dobře, že všechno doktoři napravili a doufám, že miminko donosíš zase hezky do termínu, jako poprvé 🙂 Buď na sebe opatrná 😉 🙂
A moc děkuju za pochvalu Nelinky 🙂, to určitě nevadí, že jsi se podívala, to je jasný 🙂

@fiallinka já si taky říkám, že je ještě brzy, takže to nehrotím 😉 To jen, že když pak okolo slyším, že stejně staré děti už stojí, dělají paci paci a podobné ... . Ale já vidím pokroky na Nelince pomalu každý den, takže ona se to taky jednou naučí 🙂 Je to šikulka 🙂

zlatat
19. zář 2011

ahojte,
môžem sa k vám pridať?
V júli som bola na hematologickom vyšetrení kôli tomu, že som 2x za sebou v krátkom čase potratila. Dr. mi porobila množstvo testov a vyšlo mi : imunokoagulopathia typu Lupus antikoagulant, heterozygotná mutácia MTHFR polymorfizmus bez hyperhomocysteinémie a bez deficitu kofaktorov, faktor XII A V34L heterozygot, 4G/5G polmorfizmus v géne pre PAI-1
Neviete mi niektorá vysvetliť čo to pre mňa znamená?
Dr. mi čosi hovorila, že genetika je viac-menej OK, že to čo mi vyšlo má väčšina obyvateľstva, ale že to skôr vyzerá na získaný trombofilný stav, alebo niečo také.
Musím ísť ešte na cievne vyšetrenie a podľa výsledku sa v prípade tehu rozhodne, čo mi nasadí. Buď vraj budem brať anopyrin alebo nízkomolekulový heparín

fiallinka
19. zář 2011

@maova no zrovna to paci paci, na to je "tabulka" v desátém měsíci, Kája to jakž takž začíná dělat právě teď, a to mi připadá celkem šikovná 🙂.... já jsem byla z toho dřív úplně vedle, Jurča byl pomalý, všecky děcka ryhlejší 🙂, teď už mám naštěstí tu zkušenost...

@zlatat my to tu asi moc dobře neposoudíme, máš tam některé z těch méně častých "nálezů", každopádně to vypadá, že doktorka ví, o čem mluví a je dobře, že ti každopádně něco nasadí a bude hlídat (ono ať máš totiž celkem cokoliv, tak heparin nebo anopyrin se nasazujem všem). ten Lupus si najdi v googlu...

zlatat
19. zář 2011

@fiallinka dík, no dúfam, že s pomocou liekov konečne donosím bábo - teda ak sa nám zadarí

maova
19. zář 2011

@fiallinka no vidíš, tak teď jsem ještě klidnější, když paci paci je v tabulce až od deseti měsíců 🙂 Taky Nelinka fakt nereaguje, jedině se tomu směje, když tleskám já, to jo 🙂 Ale já to ani neřeším, hlavní je, že dělá pokroky a to je vidět, že dělá 🙂

zulok
20. zář 2011

😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵
Ahojte,
pamatate sa este na @emicka1 ????? Maju uz velku Beatku, co sa narodila predcasne.. no a teraz cakaju surodenceka. 😀 ..poprosila ma, ci tu nie je nejaka mamina, s Leidenskou mutaci - heterozygot a antifosfolipidový syndrom.... ze by ste jej napisali sukromnu spravu, nema moc cas sem chodit, ale chcela by si pisat s dakym, kto je na tom rovnako..
Dakujem velmi pekne aj za nu..
tak tu je jej nick emicka1
😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵

nektarine
20. zář 2011

@fiallinka no to chceme, ale ne zas tak honem... Jenže ta mirena je myslím za 5500. Já to vidím tak na rok. A proto mi gyn doporučila to obyč. za 800.

fiallinka
20. zář 2011

@nektarine tož proč ne, ale já mám pocit, že dost lidí s tím mívalo problémy, třeba špinění... jestli by ten kondom nebyl jednodušší...

jinak jak tě vidím, tož kdybys chtěla nějaké hadry po Káje, tak jsem to naházela na bazárek (na mmb mám ještě víc), sleva 🙂

gwenni
23. zář 2011

ahojte maminky, chcela by som radu pichám si fraxík do brucha a mám problém že mi nejde prepichnúť kožu ??? Stalo sa vám to niekedy ??
Ja som si už v prvom tehotenstve pichala fraxík ale nemávala som tak často problémy s pichnutím ako teraz ...a keďže som po IVF a tam sa tiež pichajú injekcie do brucha ktoré som pichla ani som nevedela ako tak mi to nepríde že by som mala problém v koži, alebo žeby som to nevedela ???
Mohlo by byť že sú tupé ihly ??

petah82
23. zář 2011

@gwenni aj ja som mala tento problem. nahladala som sa, kym som nasla miesto, ktore ma pustilo s ihlou dnu... ☹ casom to bolo stale horsie, aj 5 minut mi trvalo kym som pichla. vraj sa nejake kalcifikaty ukladaju pod kozou a ta hrubne,... nerozumiem tomu, ale bolo to tak. vydrzala som cele tehu aj sestonedelie, ked to inak nejde... 🙂
urcite vies ako na to, ani ihly asi tupe nebudu, to je asi blbost. drzim palce.

gwenni
23. zář 2011

@petah82 no v prvom tehu som si to tiež takto nejáko vysvetlovala,lebo som mala problém si to pichnúť až ku koncu tehotenstvo ale teraz je to len viac ako týždeň čo si zase pichám a tlačím tú ihlu aj 5 minút a nejde :( :( možno by som mala teda skúsiť pichnúť napríklad do nohy keď v injekciách problém nebude 🙂 keď teda tupé nebudú :D

lume
23. zář 2011

@gwenni No mne sa zase zdalo, ze fraxiparin ma nejake tupsie ihly. Tiz som po IVF a pri tych injekciach nebol problem pichat, zatial co pri Fraxiparine sa musel vyvinut vacsi tlak, aby sa koza na bruchu prepichla. Teraz picham Clexan a ten podla mna ide ovela lahsie pichnut.

ladybirds
23. zář 2011

ahojte, dnes si zacinam pichat fragmin.. kedy si vy pichate? rano ci vecer?? vcera mi sestricka pichla naobed... a vravela, ze si ho mam pichat v rovnaky cas... myslite, ze bude vaddit ak si ho pichnem az vecer...

nena13
23. zář 2011

@katusap Ahoj,tak natrafila som predsa na správnu doktorku🙂Sama mi nakoniec predpísala tie injekcie-bnes som si pichla druhú,ale myslela som že to nedokážem...Je možne,že to necítim,myslíš,že ich picham správne? Mám fraxiparin 0,3.Ked mi pichla sestrička tak to aj štipalo a ked som si ja ,tak som ani nevedela....Neviem ,či to nepichám zle...

nena13
23. zář 2011

@ladybirds Tak na toto by som aj ja bola zvedava -tiež pichám 2 den a zabudla som sa opýtať-ja pichám ráno

ladybirds
23. zář 2011

@nena13 pichas si sama.. este som si dnes nepichla,,, cakam na mm, lebo ja si tu ihlu nepichnem.. 😖

katusap
23. zář 2011

@nena13 nemyslim, ze by si pichala zle....skor si myslim, ze si si lepsie urobila koznu riasu a preto to tak nebolelo 😉 predsa len, ked pichas samej sebe tak mas iny cit na to, ako keby si to isla niekomu inemu ....zlatko a ty si tehu? 😅

nena13
23. zář 2011

@ladybirds No mne muž odišiel na pár dní preč a nič iné mi nezostávalo,myslela som,že to v živote neurobím,ale kedže chcem aby bolo všetko ok,tak som musela.Išlo to zatiaľ v poho,ale neviem ,či som dobre pichla ani to nebolelo -fakt som zažila predtým strach na umretie a bolo to v pohode-len sa musíš ohodlať 😀

nena13
23. zář 2011

@katusap Vyzerá to tak ,že ano-len gynekologička nič moc nevidela-len machuľku a ja sa bojím tešiť,lebo .....Ale bola som hned u tej hematol.,nech ma riešia hned na začiatku...Takžeasi som-len to je nejaký 4-5 týžden,tak asi preto nič nevidela...a ja mám strach po tých 2 potratoch ešte kým sme nič moc nevideli tomu veriť-o 2 týždne si budem istejšia idem na kontrolu-tak len dufam,že bude všetko ok🙂

kaciatko81
23. zář 2011

@gwenni ja mavam ten isty problem a cim dalej tym castejsie 😖 asi len vydrzat
@ladybirds ja picham vecer. a neboj, pichnes si to aj sama, len sa treba odvazit 😉

katusap
23. zář 2011

@nena13 juj, tak gratulujem...jasne, na sono je este skoro, nebojkaj....teraz mas liecbu hned a bude to uz vsetko ok...dufam, ze o 2 tyzdne potom podas info 😉

nena13
23. zář 2011

@katusap Ďkujem🙂Držkaj mi prsty...Určite dám vedieť.A ty si ako na tom?

katusap
23. zář 2011

@nena13 budem drzat aj na nohach 😀 😀 ja? mame sa za sebou prvy mesiac snazenia, som asi 5 DPO, neni som si iste ovulkou, tak uvidime, ale mam pocit,ze nic z toho nebude, bo ziadny priznak ani nemam , len ma obcas dobne v podbrusku 😖