Trombofílie v těhotenství. Máte zkušenosti?

nick
3. lis 2006

Mám po dvoch potratoch , spontánnych , problémy vždy začali v 6 tt.
Na podnet gynekologa som absolvovala genetické vyšetrenie, kde mi zistili leidenskú mutáciu genu pre trombofíliu. Chcem sa spýtať, či má ešte niekto skúsenosti s týmto ochorením , najmä v tehotenstve.

velvet26
28. zář 2011

@zuzago nemusis sa bat, injekcie nemaju ziaden negativny vplyv na babatko, nakolko latka neprechadza k babatku placentou..ma ucinok len u teba..takze bud kludna, drzim palceky, nech to vyjde.. 😉

nektarine
28. zář 2011

@zuzago Nebýt injekcí, tak Klaudii nemám. Kdyby měly nějaký velký, špatný vliv na mimika, tak by se tak často nepoužívaly. Taky jsem nad tím tak přemýšlela, ale toho se bát nemusíš. Píchala jsem si od 3tt, poslední injekci jsem měla 24hodin před porodem. a krvácní při porodu bylo úplně normální. pak jsem dostala injekci 3 hodinky po porodu a v porodnici jsem postupně přšla na warfarin než jsem šla domů. Každej týden v šestinedělí jsem pak chodila na kontroly a podle výsleků mi mělnili dávkování (mě konkrétně snižovali dávky, abych nebyla naředěná až moc) a žádnej problém jsem neměla. Nemusíš se bát, ale tak se ještě na všechno vyptej dr. Držím pěsti 😉

cukor
28. zář 2011

ahojte trombošky......fialinka,velvet,nektarine ako sa máte?ako mamičkujete?ja lietam za malou,lozí,stavia sa na nôzky no je to teraz pre mna dobrý telocvik.

gwenni
29. zář 2011

@fori áno 😉

lululka555
29. zář 2011

ahojte mam za sebou dva misssedy,hematologicke testy vsetky v norme,vysledky z genetiky budem vediet az o mesiac....hematologicka mi odporucila pichat si injekcie do bruska pocas celeho tehotenstva ,ked otehotniem...aj keby boli vysledky dobre....co poviete,je tu taka co je na tom podobne?

eviq
29. zář 2011

@lululka555 ahoj, ja by som ti odporucala vysetrenie na endokrinologii, infekcnom a imunologii a na gynde nech ti urobia vytery na chlamydie, ureoplazmy a mykoplazmy....ak je krv v poriadku, tak pricina je inde a injekcie to nespravia...ja mam tiez trombofiliu, ale este som nepocula o tom, aby niekomu radili pichat si injekcie ak sa nezistila ziadna trombofilna mutacia....

vianne
29. zář 2011

@lululka555 Ahoj, ja mam sice len trombofilny stav, este nie trombofiliu, s mutaciou MTHFR, (moj otec ma trombzus mutaciou Leiden - takze to mam po nom). Hoci som vysledky mala dobre, len dlhodobo mierne zvysene D-dimery hematologicka mi odporucila pichat si Fraxiparin, cize od 4tt som si denne pichala 0,4 ml. Ako mi vysvetlila, pri trombofilii je riziko, ze sa bud tebe niekde vytvoria zrazeniny, alebo v tom este horsom pripade zrazeniny v placente, a dieta nebude vyzivovane, cize bude mat poskodenia, v horsom (a vraj castom) pripade aj potrat. Ja som si poctivo pichala az do porodu, ktory mi nakoniec vyvolali (z inych dovodov) ale stihla som si pichnut tak aby som mohla mat epidural (cize 24hod. po fraxiku) Pokial viem, nemalo by to mat vplyv na malicke, resp. pripadne riziko neziaducich ucinkov je urcite mensie ako riziko komplikacii keby si si nepichala....Ja som pocas tehotenstva denne sedela hodiny v aute, cize okrem fraxi som este aj nosila elasticke pancuchy, a mozem povedat ze vsetko prebehlo ok. Hoci mas teraz vsetko ok, zvysena hladina hormonov v tehotenstve ti tie vysledky moze riadne rozhadzat, a potom uz moze byt neskoro.

lululka555
29. zář 2011

@eviq krv na trombofiliu mi brali len nedavno a vysledky este nama,tak uvidim ...chlamydie negat,toxo negat....

eviq
29. zář 2011

@lululka555 aha, lebo si pisala, ze hematologicke vysledky mas v norme, tak som to pochopila, ze aj trombofiliu uz skumali...tak potom ok, tam este mozu zistit pricinu...

nektarine
29. zář 2011

@cukor ahoj, tak to máš veselé 🙂 Aspoň nemusíš utrácet za cvičení v tělocvičně... Malá je super. Mám už málo mlíka, takže jsme začali dávat moje, ale i BEBU. A ta kolika nás pořád trápí, snad už to brzo přejde. Jinak super.

lululka555
29. zář 2011

@vianne takto podobne mi to aj doktorka vysvetlila....o mesiac budem mudrejsia,keby to aspon tak dlho netrvalo ☹

icir
29. zář 2011

Ahoj, máme za sebou už tri neúspešné tehotenstvá. Všetky sa skončili vždy +/- v 8 týždni tehotenstva. Prvé otehotnenie bolo spontánne. Druhé bolo umelé - zavedením spermií. Tretie bolo umelé - oplodnením vajíčka a následným vložením embrijka.
Všetko čo sa týka vývoja plodu prebiehalo podľa lekárov vždy absolútne bez problémov a všetko bolo v poriadku. Keď sa ale priblížil čas (7-9 týždeň) kedy má nastať akcia srdiečka plodu tak sme vždy zažili veľké a bolestivé sklamanie ☹
Nikdy sme na monitore sonografu nemali šťastie vidieť ani počuť akciu srdiečka nášho veľmi vytúženého dieťatka ☹
Potom vždy nasledovalo to smutné ... návšteva gynekologického lôžkového oddelenia a následné čistenie. Veľmi nás to už psychicky a čiastočne aj fyzicky ubíja... Prešli sme všetkými možnými vyšetreniami, testovaním, pozorovaním... s jednoznačným výsledkom - obaja sme v poriadku. Pichali sme si do bruška, vkladali a užívali sme už všetky možné lieky a nič....
Zvažujeme ešte návštevu ľudových liečiteľov - ale čo nám poradia keď všetky vyšetrenia boli v poriadku a plod nie a nie donosiť???
Viete nám prosím niekto poradiť? Máte tiež niekto takúto negatívnu skúsenosť? S akým výsledkom...?
Myslíme si, že sme už s lekármi urobili všetko a snáď nič nezanedbali... a napriek tomu je všetka snaha zatiaľ márna (veríme, že len doposiaľ) ☹
Veľmi pekne vám ďakujeme za vaše cenné rady a prípadnú pomoc, prajem vám príjemné popoludnie.

cukor
29. zář 2011

@icir ...a čo ste si pichali do bruška?boli ste aj na hematologickom vyšetrení?

icir
30. zář 2011

@cukor Ahoj - pichali sme si FRAXIPARIN. Absolvovali sme VŠETKY vyšetrenia (včetne hemato, imuno, atd, atd...), ktoré majú akúkoľvek spojitosť... aj kontrolu na trombofilné stavy - všetky vyšetrenie boli v poriadku. Preto už neviem na koho sa obrátiť ... ešte sme nenavštívili liečiteľa.

andys004
30. zář 2011

@icir a co třeba endokrinologie? štítná žláza dokáže taky pěkně potrápit a špatná hladina hormonů toto může také zapříčinit ☹ .Držím pěstičky at vám to brzy vyjde každá z nás si to zaslouží 😉 😀

lubica69
30. zář 2011

@lululka555 ahoj
Ja žiaľ skúsenosť mám Pichám si clexane nejaký ten týždeň
Mám za sebou 3 MA (20tt,10tt a 39tt)Všetky výsledky v poriadku Hemato,imuno,genetika,endokrino
No na odporučenie môjho gynekológa som bola odoslaná toto tehotenstvo na hematológiu kôli injekciám Krvičku mám úplne v poriadku takže ten Clexane pichám len ako prevevciu do bruška
@eviq tak už poznáš 😀

gombicka
30. zář 2011

baby, co si pichate Fraxiparine, pichate si to rano, alebo vecer? alebo je to jedno?

cukor
30. zář 2011

ja som pichala večer o siedmej.ale je to v podstate jedno.

lululka555
1. říj 2011

@lubica69 to asi caka aj mna...je mi luto tych potratov,vysoke stadia ☹ a od ktoreho tyzdna si to pichas?

eviq
1. říj 2011

@gombicka ja som si pichala rano, ale potom mi hematologicka povedala, ze ona je radsej, ked si to zeny pichaju vecer, lebo potom su v klude a nehrozi spinenie ako pri pichani rano....ale ja som nemavala ziadne spinenie ani ziadne tazkosti, takze to je asi individualne, ako to tebe bude lepsie vyhovovat...

lubica69
1. říj 2011

@lululka555 ďakujem moja
No pichám si cca od 5tt Ešte na sone ani srdiečko nebolo už som bola vyslaná po injekcie na hematológiu
@gombicka aj mne odporučili večer ako píše @eviq 😉
Inak chcem sa opýtať dovolili Vám pichať si napr aj do stehna?

ladybirds
1. říj 2011

ahojte, robia sa vam modrinky??? mne sa spravili len po prvych dvoch inj, a teraz ziadne.. niekedy na dalsi den nevidim ani vpich od vcera... 😅 modrinky mi nechybaju, ale kde si baby pisali, ze maju brusko same modrinky... a ja nic,, tak sa bojim ci si to dobre picham... ale asi sa na tom neda nic pokazit... 😎

dandy914
1. říj 2011

ahojte, mozem jednu otazocku? mam viacero mutacii ale pichat si mam az v zatazovej situacii = tehotenstvo, prip. hormonalna liecba. chystame sa na IUI, dostala som pregnyl a utrogestan. gyno vravi ze teraz este nemusim pichat, ze staci az ked sa potvrdi tehu. ale mne sa to nejako nezda, oba tie lieky su predsa hormony? tak teraz neviem, ci nemam predsalen skocit za hematologickou.

sarafortuna
1. říj 2011

@dandy914 , ono pregnyl a utrogestan nie sú až "také" hrozné hormóny aby sa hneď pichalo... myslím, že pri stimulke pred IVF sú "tvrdšie" lieky... mna hematologička upokojovala že utrogestan (duphaston) sú úplne neškodné, a môžem ich kľudne brať bez akéhokoľvek rizika... a pregnyl je jednorázova vec, je to v podstate HCG...
Ale pre pokoj duše, môžeš ešte prekonzultovať u hemošky... 😉

andraa
1. říj 2011

@lubica69 já si také píchám od začátku těhotenství. Nejdřív do břicha a teď už do stehen. Doktor mi říkal, že se může píchat do břicha, ale to do určitého týdne těhotenství, který si nepamatuji a pak další možnosti stehna a ruka(paže).

dandy914
2. říj 2011

@sarafortuna dik za odpoved. ale asi jej pre istotu zavolam.

lubica69
2. říj 2011

@andraa aha ďakujem krásne Pôjdem na kontrolu na hematológiu tak sa popýtam na to stehno 😉

katrenka111
2. říj 2011

Baby pocujte nebolievaju Vás nohy??? Lebo mna posledne 2 dni straaasne lýtka...to som este nezažila.....taka hnusna, tupa, tlakova bolesť.....

hhranolka
2. říj 2011

@katrenka111 jojo.. me jo... ale pomaha horcik... staci mi brat tak tyden a je to zase ok 🙂 jinak urcite doporucuju i puncochy na trombozy,... ty mi taky dost pomahaji,.. zase, kdyz boli nohy, nosim 2 noci puncochy(me totiz nohy spis boli vecer) a mam zase na nejakou dobu pokoj
kdyby te bolelo jen jedno a to hodne-tupa bolest, ktera by te vzbudila i v noci,.. tak honem k lekari-takto jsem mela trombozu a z ni plicni embolii, ale byla to opravdu bolest, kvuli ktere se nedalo spat

katrenka111
2. říj 2011

@hhranolka No tak to si mala velke stastie....no a aku mas mutaciu??? Ja mam FII.protrombín heterozygot...
No mna bolia aj cez den a včera ma boleli celý večer ☹