Trombofílie v těhotenství. Máte zkušenosti?

nick
3. lis 2006

Mám po dvoch potratoch , spontánnych , problémy vždy začali v 6 tt.
Na podnet gynekologa som absolvovala genetické vyšetrenie, kde mi zistili leidenskú mutáciu genu pre trombofíliu. Chcem sa spýtať, či má ešte niekto skúsenosti s týmto ochorením , najmä v tehotenstve.

milada2
23. únor 2012

@erinka123 To by mělo být, si myslím, ideální 🙂

hhranolka
23. únor 2012

@erinka123 jak to ctu, tak asi nejsem vzorny pacient 😀
picha me manzel a to jak si vzpomeneme .... sice vecer, to ano,... ale mezi 17 - 21hod 😀 jednou jsme pichali i ve 4 rano (manzel byl na nejake akci)
akorat ted, kdyz se mi blizi porod(posledni tyden), tak me lekarka rekla, ze mam pichat pravidelne v uplne stejnou dobu...

milada2
23. únor 2012

@erinka123 @hhranolka Jako já jsem taky v žádným případě nepíchala (teda u nás taky manžel 🙂 ) ve stejnou dobu... prostě večer před spaním, taky v rozmezí několika hodin. Akorát jednou jsme na to prostě zapomněli úplně a píchli až ráno, a pak jsem to řešila, jak jsem psala výše 😉

franzziska
23. únor 2012

caute holky, je tu niekto kto ma aj viacej mutacii? 🙂

erinka123
23. únor 2012

Ahojte... Chcem sa opytat rozumiete sa niekto tomuto, Leiden V (G1691A),MTHFR(C677T),MTHFR(A1298C) vsetko heterozygot. Co znamena to co je v zatvorkach tie pismena, mam z toho gulas.

fiallinka
23. únor 2012

@erinka123 je to označení tr. mutací, ta první Leidenská je nejzávažnější, ty druhé dvě patří mezi málo závažné, které má až 40% populace - samozřejmě, že když je toho víc, kumuluje se to a problémy můžou nastat... a nemusí... heterozygot znamená, že jsi mutaci zdědila po jednom z rodičů (ne od obou, to by bylo horší). Ty písmena v závorce znamenají podrobnější specifikaci mutací, pro tebe nejsou moc důležitá.

fiallinka
23. únor 2012

@franzziska myslím, že většina z nás 🙂 tu má víc než jednu mutaci - já mám třeba Protrombin heteroz. a MTHFR homozygot...

erinka123
24. únor 2012

@fiallinka dakujem za odpoved...teraz som tehu a picham si fraxik dufam ze sa nic nestane strašne sa bojim ☹ ☹

sarafortuna
24. únor 2012

dievčatá, už sa vám stalo, že po vybratí ihly vyšla tekutina von?
vytiahla som ihlu a hneĎ sa vyliala tekutina s krvou von - akoby celá injekcia vyšla nazmar ☹ .

ja už som zúfala, a to nie som ani tehu 😅
tak krásne sa mi pichalo prvých cca 40 injekcií ...

cukor
24. únor 2012

@sarafortuna ...lebo si trafila cievku.nič si z toho nerob.to sa stáva.ale to si musela cítiť,ze pri vpichu to velmi nejde .vtedy treba vybrat ihlu a pichnut inde.klud.pôjde to.

hhranolka
24. únor 2012

@sarafortuna jojo, tekutina nekdy vytece, nekdy dokonce vystrikne, nekdy vytece dost krve .... ale cela injekce mi nikdy nevytekla.... ale to jsi asi nemyslela vazne, ze ? 😅

sarafortuna
24. únor 2012

@cukor
@hhranolka
práveže som vpichla úplne OK, ani nebolelo a išlo celkom dobre 😕 😕 😕 😕 😕 😕
neviem, ale taká riadna kvapka aká je asi v injekcii, tak asi taká vyšla 😅 😅 😅 😅 - mám 0.3jku

tak uvidíme, či bude zase "slivka" 😀 😀 😀 😀

hhranolka
24. únor 2012

@sarafortuna to mam taky.... picha me manzel a nekdy rika, ze to tam vubec nejde,.. ale nepichame znova - to bych ho asi zabila 😀

fiallinka
24. únor 2012

@erinka123 když se to hlídá a pícháš si, tak šance, že se něco podělá, je fakt minimální, neboj - ostatně tady v této diskuzi snad všichni dopadli dobře 🙂. Jiné to je, když se o mutaci neví, ale to není tvůj případ.

darazv
24. únor 2012

Ahoj holky takže 7.3 imunologie a 16.3 genetické testy na trombolii,,,zaujmavé volala som dnes na genetiku či mi robili aj testy na trombolii(pred rokom) a oni na to že nemali dovod kedže som bola prvo snažilka,,,že to robia skor po par neuspechov tak som bola zaskočená a ešte som ju musela prehovarat aby mi tie testy vobec urobili ako fakt nemam slov načo si platím poistovnu ked musím sa dobre že nie prosit o vyšetrenie,,,,karyotyp mi robili aj štitnu ale trombolii nie,,,no kebyže nezavolam tak možno by som znova čakala dlho kebyže na imunologii by problem nebol ,,,a ešte mi sestrička povedala že som mlada že čo stresujem že sa raz dočkám tak to ma fakt nasralo!!!Ako mám pomaly tridsat ani jedno dieta s priatelom(36) som vyše 6 rokov tykaju mi biologické hodiny a mám to akože nechat tak?čo je toto za svet ,,aby si sa všade prosila o testy lebo oni ti ich sami neponuknú

franzziska
24. únor 2012

@darazv ahojky, no neviem ake mas dovody, necitala som, alebo si este neprispela 🙂 neviem..ale tu genetiku na trombofilii nerobia len tak hocikomu, mne to robili az potom co to zistili otcovi a nasledne som ja ochorela..az potom..alebo to robia tehulkam ktore potratili....takze v tvojom pripade sa im necudujem ak nemas symptomy....kebyze robia vsetkym hocijake testy tak neviem sak to poznas...nie su prachy

alexis617
24. únor 2012

ahojte ja mám s tým tiež problém celé druhé tehotenstvo som si pichala fraxiparin najskôr do bruška potom do ramena hlavu hore dá sa to prežiť ten drobec zato stojí 😉

darazv
24. únor 2012

@franzziska Ja som po IVF 4neupsešnych pokusov a z toho 2 krat biochemicka gravidita tak chcem prejst všetkymi testami nech viem kde je pes zakopany 😠

cukor
24. únor 2012

@darazv ...tie hematologické testy robia az po druhom potrate.tak to je .a ja som bola riadne naštvatá po druhom potrate,lebo si myslím,ze my baby ktoré nevieme prirodzene otehotnieť by sme mali prejst týmito testami automaticky.bola som dokopy 8x na iui,2x na ivf a 2x et.....2x som potratila a az potom mi urobili tie testy.naštastie mám bábo ale medzi druhým potratom a dalším otehotnením som bola 4xna iui a fakt som si myslela,ze uz neotehotnem. 😀

franzziska
24. únor 2012

@darazv prepac ze to tak poviem, ale pre nich - neuspesne otehotnenie neni to iste ako potrat ☹ tak to frci..
@cukor fuuu to ta obdivujem...

alexis617
25. únor 2012

ja som po potrate prešla všetky vyšetrenia medzi nimi aj genetiku a hematologiu tam prišli nato ,že potrat zrejme zapríčinila krvná zrazenina tak som bola na fraxiparíne pichala som si ho sama ten istí problém som mala aj s prvím tehotenstvom ,krvácala som ale nik do sa neoťažoval prísť nato prečo vlasne

alexis617
25. únor 2012

@sarafortuna picháš si ich pred tehotenstvom

sarafortuna
25. únor 2012

@alexis617 , hej, pichám prekoncepčne - som 2 roky od potratu, takže sme to skúsili, či nie je problém v tom... no pokazil sa mi cyklus, mám cystu, takže momentálne dosť zbytočne ☹

darazv
27. únor 2012

@cukor no je to strašné ☹ kym prejdeme dlhou tratou až k vytuženemu babatku,,a aky problem ti zistili a ako dlho trvala liečba na uspešne otehotnenie?

monca303
27. únor 2012

Ahojte,
prosím o radu, po umelom oplodneni si picham kazdy den Fraxiparine, nie je nutne chodit na nejake hemalotogicke kontroly? Nic mi nepovedali,
ďakujem

erinka123
27. únor 2012

@monca303 ja chodim. Najprv prvy mesiac som chodila 1x tyz. A teraz 1x za 3 tyzdne. Sleduju kompletny krvny rozbor ci ti davky stacia alebo ich zvysia, ale ja som chodila na kontrolu na hematologiu od stimulky , od vtedy si picham fraxik a povedali mi to v CAR ze sa mam spojit z hematologicku.

erikababula
27. únor 2012

Ja mam tiez trombofiliu zistili mi to v 16rokoch teraz mam 22prvy krat ked som bola tehotna som v 6mesiaci potratila dieta sa nevyvijalo bolo strasne malilinke.Potom o rok som znova otehotnela,strasne som sa bala termin som mala v septebri no mna uz dali do nemocnice v marci mala som tam ostat dokonca no nevydrzala som viac ako tyzden a na reverz som isla domou,no potom v juni znova do nemocnice a 23augusta som porodila krasnu dcerku a zdravu takze lezali sme tam dva mesiace a vsetko dobre dopadlo vdaka lekarom som rodila cisarskym nakoniec a mala uz ma 18mesiacov a je zdrava a krasna😀

sarafortuna
28. únor 2012

dievčatá, inač tie hrčky po injekcii sú prečo?
čo je to?
obsah injekcie uviaznutý podkožou? opuch? neznamená to, že ten fraxík NEIŠIEL DO TELA? 😕 😕 😕

katarinnak
28. únor 2012

@cukor To zalezi na lekarovi, moj gynekolog mi dal tieto testy spravit hned ako sa dozvedel ze ideme na ivf...pre istotu, aby smy sa zbytocne netrapili niekolkymi pokusmi. A ako naschval mam mutaciu a picham. IVF vyslo na prvykrat 🙂...ano robia to az po dvoch potratoch ale da sa aj skor. A je to urcite velmi nespravodlive, kebyze nemam takeho ochotneho doktora, ktovie ako by moje tehotenstvo dopadlo....aj ked este stale sme len na zaciatku.

katarinnak
28. únor 2012

@alexis617 mozem sa opytat, to si si sama pichala do ramena? To nebolelo? Ja picham zatial do brucha, ale ktovie dokedy tam budem mat miesto 🙂. Neviem si to predstavit do ruky, kedze na to potrebujem obe ruky 🙂