Trombofílie v těhotenství. Máte zkušenosti?

nick
3. lis 2006

Mám po dvoch potratoch , spontánnych , problémy vždy začali v 6 tt.
Na podnet gynekologa som absolvovala genetické vyšetrenie, kde mi zistili leidenskú mutáciu genu pre trombofíliu. Chcem sa spýtať, či má ešte niekto skúsenosti s týmto ochorením , najmä v tehotenstve.

lume
24. kvě 2012

@nana776 Ja som si nasla vyborne miesto na pichovanie. Horna cast stehna kusok ako koncia nohavicky smerom ku boku. Tam som si dokazala chytit dobru koznu riasu a vacsinou to nebolo ani bolestive. Uz to mas len za par, tak to vydrzis. Ja som uz potom s odporom pichala v sestonedeli, uz som k tomu mala averziu a niekolkokrat sa mi pri vsetkej tej starostlivost o babatko stalo, ze som si pichnut aj zabudla. Tam som ale nastastie uz neohrozovala dietatko 😎

usacek79
24. kvě 2012

@jaya47 ahoj, ty si MTHFR heterak a budes to riesit v tehu injekciami? ja som tiez, ale teda drviva vacsina lekarov a odbornikov tvrdi, ze to je najneskodnejsia forma trombo. mutacie a teda ze by heparin nenasadzovali..

ale hematologicka povedala, ze ona by mi to preventivne nasadila, ze uskodit to nemoze, tak som z toho jelen, neviem ako sa rozhodnut.. 😒

nana776
24. kvě 2012

@lume skusim to...ja si picham uz niekolko rokov ale aj s prestavkamy a vzdy len do bruska.teraz je to take neprijemne ked ma zacne kopat a ja si vtrdy pichnem ale dnes vecer skusim do stehna teda.lebo minule si zo mna robili srandu ze este babatko pichnem tak sa teraz este viac bojim.a inak ako je to potom s porodom?raz som niekde citala ze den predtym si nemas pichnut ale tomu nechapem ved ako budem ktory den budem naisto rodit.

lume
24. kvě 2012

@nana776 No citala som, ze v nasom pripade by mal byt porod planovany, ale poviem Ti moj porodnik s tym vobec tazku hlavu nerobil. Dobre, ze pichas vecer, ak By Ti mali porod naplanovat, tak to bude cez den, tak je tam v pohode 12 hodinovy rozdiel. Totiz citala som, ze medziinjekciou a porodom ma byt aspon 12 hod rozdiel. Ja som mala nakoniec porod neplanovany, lebo to zacalo trochu skor ako sme cakali, ale rozdiel od injekcie bol viac ako 12 hod. Spytaj sa an to potom svojho porodnika, ked uz budes chodit k nemu.
Ja som pichala tak, ze jedno stehno, druhe stehno a bok brucha, ked sa dalo 😀

nana776
24. kvě 2012

Vidis to som ja teda nevedela,to je este horsie ked bude planovany.To nebudem spavat mesiac predtym.Inak a ty si rodila normalne ci cisarskym?

jaya47
24. kvě 2012

@usacek79 My sme este tu trombofilnu mutaciu neriesili. Ale ja mam antifosfolipidove protilatky, na co heparin aj tak dostanem...
Oni by ti ale k tomu mali zistit, aky mas homocystein a ak ten je dobry, tak asi netreba. Aspon mne tak na genetike povedala, ze mam tu mutaciu, tak s tym mam ist k hematologicke a ona zoberie krv na homocystein a podla toho daju liecbu.

usacek79
24. kvě 2012

@jaya47 homocystein je dobry, vsetky ostatne testy mam ukazkove..
dakujem za odpoved 🙂

nana776
25. kvě 2012

@lume ahoj vcera som si pichla do stehna.super ako ani som to necitila moc.takze budem radsej tam.za dva tyzdne idem ku hematologicke sa dohodnut ale neviem naco kazala mi prist.inak teraz citam clanky kazdy pise inak...niekto rodit normalne,niekto cisarskym...dokonca niektore zeny aj tyzden pred lezali v nemocnici.a ozaj mala si epiduralku?

lume
25. kvě 2012

@nana776 Ako vravim, zalezi od porodnika ako sa rozhodne. Urcite by si ale nemala prenasat. Ja som sla bez epiduralu. Pichanie heparinu je kontraindikacia a ak by si chcela EPI, tak tam musi byt urcitre 12 hodinovy rozdiel medzi pichnutim heparinu a epiduralkou.
Do stehna sa picha super ved som vravela 😀

margarita
26. kvě 2012

ahojte trombokamosky,

chcem sa len pochvalit, ze som dnes prisla z porodnice, mame Petra - narodil sa v utorok - planovane indukovany prirodzeny porod, od vyvolavacky po porod samotny prebehli len 2 hodiny, uz 9.30 sa vyliahol 😀
Miery ma 4250 g a 53cm. Mala som aj EPI, takze svet gombicka 😉

@nana776
preco je horsie, ked ma byt planovany? ja som mala oba planovane a stazovat si nemozem...no ano, prisla som o ten zazitok ze mi napr. zrazu niekde vo vytahu praaskne voda 😀 ale zase som to mala oba razy dost rychlo za sebou, ziadne 24hod. kontrakcie, nic take 😵

adulikh
27. kvě 2012

@margarita srdečná gratulácia.....

lucinocka
27. kvě 2012

baby co ste uz odrodili a pichali cele tehu...nemali ste problem s krvacanim po porode? neviem si to celkom predstavit kedze momentalne ked sa kus skrabnem na ruke, kopu krvi, usta kazdu chvilu plne krvi, nos ked fukam krvavy..

mirip
27. kvě 2012

@lucinocka pri umývaní zubov krv, po porode prvej 6tonedelie 8týždnov a 2dni nič a potom hned normálny menzes ktorý trval až 10dní, po porode druhej, hned po porode mi strašne dlho zastavovali krvácanie a potom už pohoda 6tonedelie 4týždne.......

lucinocka
27. kvě 2012

@mirip super, taze to nie je take strasne, z toho krvacania mam kus obavy

ivoka
27. kvě 2012

Ahojte,nájde sa tu niekto,kto pri leidenskej mutácii (homozygot)a PAI-I pichal celé tehu? Mne chcú ukončiť dávky na konci prvého trimestra,vraj pri týchto mutáciách to nie je potrebné... Tak začínam mať obavy...

lume
27. kvě 2012

@ivoka Co to je? Podla pri Leiden mutacii aj keby si bola heterozygot (Ty si dokonca homozygot) by si mala pichat cele tehotenstvo. Kam chodis na hematologiu?

margarita
27. kvě 2012

@lucinocka
pri prvom ani tak nie, akurat som fakt spinili poctivo cele sestonedelie, uz som myslela, ze tie vlozky mam nadobro az do prechodu 😀
a teraz po tomto druhom, kedze som mala vraj dost velku placentu aj pupocnik, tak som krvacala ostodvesto 😝
ale moj porodnik to nakoniec vyriesil tak, ze mi tam dnu supol nejaky tlakovy tampon ci co, aby sa tam zacala vytvarat chrasta a uz som tolko nekrvacala...takze neboj, vsetko sa da vyriesit, oni si to ustrazia.
akurat teraz zo mna idu take smiesne kusky akoby umelej hmoty - to ma byt ten rozpusteny tampon, ako ma boli byvali varovali.
a este som dost krvacala aj pri siti, holt, ked si 9 mes. pichas, tak ta krv musi byt zriedena, co narobime...

margarita
27. kvě 2012

@adulikh
dakujem 🙂

ivoka
27. kvě 2012

@lume chodím do Uh.Hradišťa (CZ) a hups preklila som sa,mám Leiden heterozygot a PAI-1 homozygot.

ivoka
27. kvě 2012

@lume moj gynekolog mi povedal,že by som bola prvá s takouto mutáciou ak by som si pichala do konca tehu a moja hematologička mi povedala,že liečba končí prvým trimestrom a opäť sa nasadzuje v 37tt...mám obavy,lebo mi na hemat.povedali,že ja nie som riziková po 20tt,lebo som 2x potratila v 7 a 10tt,ale ako to možu vedieť,keďže som sa tak ďaleko ešte nedostala?

erinka123
27. kvě 2012

@ivoka aj ja som leiden V heterozygot a budem si pichat cele tehu a aj po porode., dokonca s fraxikom som zacala este mesiac pred IVF.

erinka123
27. kvě 2012

@margarita gratulujem 😀 k miminku....a po epi ta nebolela hlava???Ja sa bojim nejako tej epi , neviem preco.... Nuz a stym krvacanim ratam, lebo aj teraz niekedy po vpichu krvaca a aj z nosa mi raz tiekla krv, vraj je to z fraxiku uz si dlho picham a krv je riedka z niskou zrazanlivostou...co uz musim vydrzat.

ivoka
27. kvě 2012

@erinka123 ja som z toho na nervy,a neviem čo robiť,moj gynekolog mi nechce odporučiť ďalšiu liečbu a hematologička tiež nie...ja už mám 37 rokov a ak sa mi tretí krát stane,že potratím,už sa mi nemusí podariť otehotnieť..prečo sú takí ľahostajní,tí lekári???
Písala som už aj na genetiku,kde mi robili testy na trombozu a poprosila ich o radu,tak som zvedavá,čo mi odpíšu.
Fakt som z toho na nervy... 😒

erinka123
27. kvě 2012

@ivoka verim ti , ked si homozygot by si si mala pichat, aspon tak mne povedala hematologicka ze homo od hetero su otrosicku komplikovanejsi... Ak chces 6.6. Idem na hematologiu mozem sa opytat primarky ona je fajn aj mne vela pomohla. Napis mi presnu diagnozu z papierov.

ivoka
27. kvě 2012

@erinka123 Leiden mám heterozygot,ale tú druhú PAI-1 mám homo...pošlem ti do IP presnú diagnózu.

erinka123
27. kvě 2012

@ivoka ok. 😉 potom ti dam vediet hned ako pridem domov. A co si davas ake inj.??? A aku davku?

ivoka
27. kvě 2012

@erinka123 Fraxiparin 0.3 a ďakujem :D

erinka123
27. kvě 2012

@ivoka nemas zac... 😉

andys004
27. kvě 2012

@margarita mooooooooooooooooooc gratuluji 😀 😀 😀 Petřík at krásně roste a dělá vám samou radost 😵 .Pěkně si to užívej 😉 😀

lume
27. kvě 2012

@ivoka Skus zajst za inym hematologom. Myslim, co su dievcata na tomto fore, s Leiden mutaciou pichali cele tehotenstvo. Urcite by som sa skusila odvolat na prax, kde vacsina takychto zien picha cele tehotenstvo. Ak nie, prinajmensom by si mala chodit kazdy mesiac na krv kvoli kontrole.