Trombofílie v těhotenství. Máte zkušenosti?

nick
3. lis 2006

Mám po dvoch potratoch , spontánnych , problémy vždy začali v 6 tt.
Na podnet gynekologa som absolvovala genetické vyšetrenie, kde mi zistili leidenskú mutáciu genu pre trombofíliu. Chcem sa spýtať, či má ešte niekto skúsenosti s týmto ochorením , najmä v tehotenstve.

zulok
8. srp 2007

Hej, Kapp, aj mne to tak vysvetlili, že buď sa mi potrhali, alebo sa tie drobnučké cievky, čo vedú k mimískovi zapchali a nemalo byť drobčiatko ako vyživované. Injekcie nám určite pomôžu 🙂
A aj mi povedali, že trombofília nemusela byť príčinou. Je pravda, že prvýkrát som bola dosť chorá, a stres ako nikdy a aj v tom druhom, ale neviem to posúdiť, lebo som sa snažila urobiť preňho čo najviac. Verím, že už bude všetko vporiadku 🙂

lina3
8. srp 2007

Ahojky 🙂
Ako sa mate dnes?Zulocka jasneeee ze injekcie pomozu,ja sa dokonca tesim ak ich budem musiet brat.Aspon budem mat pocit ze robim maximum pre miminenko 😉 No ale musim povedat,ze som si ich mala pred par mesiacmi pichnut pred letom (trval viac hodin) a nejak som sa bala sama,takze to asi chce trosku odvahu,ale urcite je to zvyk.
Kapp,este nemame ziadne deticky,ale dufam ze to tak dlho nezostane 😉
Lenoc,ak vsetko pojde dobre,aj my zacneme snazilkovanie na jesen 😵 😵 😵

Baby,chcela som sa opytat,nemate problem s odberom?Lebo so mnou sa celkom natrapia nez mi zoberu krv,tak ma napadlo ci to nesuvisi s MTHFR.

mikulka
8. srp 2007

Holčiny, a když se od začátku těho píchají léky na ředění krve, tak to zamězí potratu? Bojím se, že budu mít taky trombofílii, ale prokáží to až genetické testy. Dá se to nějak ošetřit, když se o tom ví?

zulok
8. srp 2007

Mikulka, ak sú potraty spôsobené trombofiliou, tak ti injekcie pomôžu 😉 Dúfam, že ty tú potvorku nebudeš mať a testy budú na 1 😉

Lenocka, urcite budete mať veľa detičiek. To bude parádička 😉 A my soattné taktiež 🙂

Linka, aj u mňa je problém s odberom, že mi pomaly tečie krv a keď mi doberú, tak ten tampónik, čo mi dajú na ten pich, pich, tak len bodka a nič. Podľa mňa to s MTHFR súvisí. No, a ako teraz beriem tie injekcie, a beru mi krv, raz dva hotovo a na tom tampóniku mám normálne mláčku krvi, pomalšie sa zráža, tak to funguje 🙂

kapp
9. srp 2007

Linka, aj ja mám problémy pri odbere, naposledy, keď som bola - 2.8. tak ma sestrička napichla až na 3. krát, nechcelo to tiecť a pritom som vypila asi liter čistej vody, ale sranda - prvýkrát sa mi to stalo, že normálne to potom tieklo ako bláznivé, aj tie dva vpichy, kde to sestričke nechcelo pri odbere tiecť, sa potom rozkrvácali, celý tampónik krvavý - no nechápem, čo sa porobilo, inokedy to prebieha tak, aby písala Zuločka.

Linočka - detí bude kopa, neboj ... Inak by to bolo strašne nespravodlivé!!!

Zuločka - aj ja si myslím, že choroba nejako musí súvisieť s potratom v 1.trimestri, ja som tiež mala chrípku, keď som potratila - dokonca pri všetkých troch - preto teraz beriem ten Calibrum baby plan - je to komplex vitamínov, dúfam, že mi to pomôže reštartnúť imunitku (imunologické testy sa mi len tak-tak mestili do normy) - chcem sa spýtať gyndu, či by nepomohlo niečo konkrétne - trebárs na bylinkovej báze - homeopatikum - napr. z Echinacey.

Zuločka - chcela som sa ešte spýtať - už vám s mimískom bije srdiečko?
Pomáhajú fakt tie injekcie? Zatiaľ je výživa dostatočná pre mimíska? Prepáč, že som dotieravá - len som zvedavá, chcem teraz urobiť maximum ...

zulok
9. srp 2007

Kapp, vôbec nie si dotieravá. Kludne sa pýtaj, čo len chceš. 😉 Na kontrolu ideme v pondelok 13.8., to budem tak 6+3, tak hádam sa nám ukáže aj srdiečko. Injekcie verím, že pomáhajú a dúfam, že sa dostatočne vyvíja. Snažím sa aj veľa papať. No, verím v dobré. Zatial, čo som bola na UZV, tak bola vidieť len vysoká sliznica, tak v pondelok sa uvidí. Ale zatial vyzerá, že to je vporiadku, bola som v utorok na krvi a z 930 hcg mi stúplo na 4360, tak verííím, že mimískovi sa darí.
Aj ja beriem calibrum, obdeň a inak tú listovku a pyridoxin. No, ja som mala imunitu nafigu, ako som učila, tak stále som bola chorá..., tak aj preto som odišla zo školy, velmi som túžila po dieťatku a kolegyne všetko fajn, pohoda, dokonca sme tam mali aj 2 tehulky.

kapp
9. srp 2007

Zuločka - tak potom držím palčeky na ten pondelok, dúfam, že srdiečko bude biť ako hrom! 🙂 To Hcg nádherne stúpa! To máš svätú pravdu - keď by niečo nebolo v poriadku, tak by hcg najprv stagnovalo a potom šlo dolu. Takže - mamina - vyzerá to supeeeeer, gratulujem!!! 😀

Ja beriem každý deň 3 tabletky hneď ráno, pekne po jedle, to mám od hematologičky: Calibrum baby plan, Kyselina listová, Nutrolin B (vidíš, vlastne ten zvyšuje imunitku, ja somár!).

A v čase, keď som naposledy potratila, som mala v práci stres jak ... , šéf je riadna potvora, vie dvihnúť tlak jedna radosť!!! Teraz ho mám na háku, normálne som flegoš.

lina3
9. srp 2007

Ahoj baby,
tak dnes som sa chcela objednat na hematologiu,ale maju dovcu,tak az bud.tyzden 😒 Aky mate den?

Zulockaaaaa super hcg!!! pekne rastie,bude to dobre.Drzim palce na kontrolu,bude to dobreeeee 😉 😉 😉
Kapp, viem ze klud je dolezity,ale ja som pri druhom tehu ostala doma a fakt som nic nerobila a aj tak to nedopadlo dobre,takze ja uz neviem co treba robit,ale dufam ze sme nasli pricinu a uz to bude ok. To ma mrzi ze mas blbeho sefa, nenechaj sa stresovat,jednoducho nech sa bodne... 😉
Ja som sa rozhodla ze budem dodrziavat pitny rezim,tak do seba lejem vodu a dufam ze aj tie odbery pojdu lahsie,mam dalsiu modrinu od vcera 😎 .Ja som predtym pila strasne malo tekutin,ale teraz sa snazim 😵 😵 😵
A kde mame lenocku?

zulok
9. srp 2007

ĎAkujeeeemeee za gratulácie, úplne som dojatá, cmuuk.
Kapp, perfektný prístup, kašli na šéfa 😉 jedným uchom dnu a jendým von.
Jeeej a super , že Nutrolin je na imunitu. Jooj, to bude mimískovi u Teba ale dobre 😀

Linka, ale teraz sa to už určite podarí, si pod kontrolou hematologičky
😉 Je mi lúto, že si ju teraz nezastihla ☹ , na budúci týždeň sa ti to už určite podarí vybaviť. A perfektné predsavzatie s pitným režimom 😉

kapp
9. srp 2007

Neboj Linočka, teraz to už výjde - asi som to prehliadla, kedy začneš so snažilkovaním?

A "ten pitný režim je dôležitý - hlavne pri trombofílii" - ja som si svoje vypočula na hemoške - stále toto hustia do mňa, pri každom odbere 😝

kapp
9. srp 2007

Ahoj Zuločka - asi prekvapím nielen teba, ale aj baby na fóre, keď prezradím, že môj šéf je vlastne aj mojím švagrom, a máme spolu skutočne "vrúcny" vzťah - už roky bojuje o to, aby ma vyštval z "rodiny", no proste je "úžasný", v práci musím mať všetko na 100%, ale dúfam, že mi to s graviditou tentoraz výjde a hodím sa na PN, lebo inak by som bola donútená zmeniť prácu. Sranda na tom je (ja som taká "Matka Tereza" ako hovorí môj manžel), že aj tak mu želám len všetko dobré a veľa detičiek (mladoženáč), asi som totálny pako, že mu to želám 😒

ilonap
9. srp 2007

Ahojík holky,
koukám, že tu řešíte těhotenství při trombofilii, tak jsem se rozhodla vás všechny trochu podpořit.
Rozbor krve mi genetička nechala udělat po třech samovolných potratech vždy v 1.trimestru. Tak se vlatně přišlo na to, že mám homozygotní MTHFR.Pak následovaly ještě imunologické testy, kde zjistili navíc i APA (antifosfolipidový) syndrom...no prostě byla toho hromada. ☹
Hned od začátku těhu jsem musela píchat Fraxík, ten jsem píchala až do konce šestinedělí. Pak Prednison atd.
No ale výsledek vidíte samy, došlo to do zdárného konce!! Mám krásnou tříměsíční holčičku, zcela zdravou.
Takže holky, nezoufat, naděje umírá poslední! Přeji všem hoooodně štěstí 😉

lina3
9. srp 2007

ilonap,jeeeej to je super ze sa to podarilo,prajem vsetko dobre tebe aj tvojmu pokladiku,som rada za mame dalsi pozitivny vysledok 🙂 🙂 🙂 To nam dodava odvahu a vieru,drzime palceky a tesime sa s vami 🙂 🙂 Ked sa mozem opytat ake bolo tehotenstvo?Mala si nejake problemy? Ja mam za sebou 2 neuspesne tehotenstva a MTHFR homozygot,ale dufam ze teraz to uz bude ok 😉

No kapp,teda som v soku, rodina a takto sa sprava? Vykasli sa na tu robotu a radsej si najdi inu,nepochopim taku netoleranciu.A to bol taky protivny aj ked vedel ze si tehu? 😲 Snazilkovat sa zacnem po kontrole na hematologii a este ma caka endokrinologia(mam jeden hormon zvyseny)Ale dufam ze na jesen to uz bude ok 😉

Zulocka ten pitny rezim je faaaakt tazke dodrzat,chodim neustale na toaletu,pripadam si ako tehu,tak aspon to nacvicim.Tak majte sa babulky a piteeeeee 😎 😎

zulok
9. srp 2007

Ilonap, no juchuuuuuu, ďakujeeeeeeme, že si sem prišla. Ozaj krásne povzbudenie. Nech sa vám pekne darí a máte doma veľa radosti.

Kapp, tak to je smutné, že sa k tebe takto správa. Ty si naopak velmi dobrá dušička, že dokážeš priať dobré, to sa ozaj málokedy vidí. Vôbec nie si pako, človek, akých by malo byť viac.

Linocka, aj ja cikám každú chvílu, a keď mám dakde ísť, tak hne´d rozmýšlam, kde sa vycikám 😅

Holčinky, už sa tešííím , ako budeme mať mimískov v náručí a budeme najšťastnejšia, aké len môžeme byť 😀

lenoc
9. srp 2007

Babenky ahoj, nejako nemam cas si s vami pisat a chyba mi to. Prerabame totiz nejake veci na dome (nie na nasom, byvame u svokry) a dnes ma moj muzicek dovolenku, pracuje na tej prerabke a ja mu, samozrejme, pomaham.Tak az teraz mam trochu casu. Takze ked uz pisem, asi to bude aj trochu dlhsie.

Zulocka, dakujem, ale mne stacia aj dve deticky, alebo aj jedno na zaciatok. Najlepsie take, co by uz bolo u mna v brusku.... Trochu nerealne, ale dobre. 😀

Aby som sa zapojila aj ja do tej krvickovej temy - nezda sa mi, ze by som mala problemy s tym. Aj na tampone je po odbere raz viac krvi, raz menej. Ked mi po potrate brali krv a trombofilie, dokonca som mala potom rukav spinavy, co ten tampon pretiekol.

Ilonap, to je super, dakujeme za podporu. Ta, ako sa podarilo tebe, sa urcite podari ja nam!!! Na milion percent.

Kapp, super rodinne vztahy. Sorry, ale ten tvoj svagor a sefino je asi riadny blb. Moja kolegyna hovori: mam predsa dve usi, jednym dnu a druhym von..... No ale viem, ze niekedy je tazke nepripustat si to.........

Zulocka, tesim sa na tvoju spravicku o krasnom bijucom srdiecku v pondelok. 🙂 🙂 🙂

Linka, super napad s tym pitnym rezimom. Mne sa ho tiez alokedy podari dodrzat... Ale teraz pijem kazdy den pol litra cajiku bylinkoveho na obnovu sliznice maternice, tak aspon nieco.

Krasny den vam zajtra prajem. Cmuk. Dobru nocku a krasne sny.

zulok
10. srp 2007

Lenocka, nech sa darí pri prerábaníí domu 🙂 No, hej,ja túžim, nech je len tento drobček zdravučký a narodí sa nám a budem najšťastnejšia na svete. 🙂
Pekný dník prajem. papaaa

kapp
10. srp 2007

Linočka, sefino o mojom tehu nevedel, on si myslí, že som na baterky a že som nesmrteľná, zobrala som si neplatené voľno - ležala som 2 týždne + 1 deň po kyretáži, takže on netuší o mojich problémoch. Z manželovej rodiny o tom vie iba svokra - tá je super, ostatní nestoja ani za fajku dymu ... 😉 Škoda reči!!!

Lenočka - nech sa darí s prestavbou, nebojkaj babulka, čo sa týka plánovaného tehu - dá sa všetko do poriadku, teraz to už výjde, a o chvíľu už budeme pestovať malých mimískov 😀 Tiež si myslím ako Zuločka, že tie injekcie zaberú ...

Zuločka, to bolo zlaté, že keď niekam cestuješ, už špekuluješ o tom, kde sa vycikať 🙂 , jeeeeeej na to si spomínam pri tej mojej slečne - osem rokov dozadu, manžel už odmietal dávať peniaze na toaletný papier, vraj ešte bábo nie je na svete, a už ho stojí veľa peňazí, chichi ... A nebýva ti ešte zle od žalúdka? S toaletnou misou si sa ešte "intímne" nezblížila? 😀
A som potom strašne zvedavá na ten pondelok, keď ideš lekárovi - daj vedieť babuľka ... 😀

zulok
10. srp 2007

Kapp, to mi je lúto, že nestojí pri tebe celá rodinka, ALe hlavne, že máš po boku svojho milučkého, vašu milú slečnu a svokru. Tí ťa budú navždy lúbiť.

No, ale vkuse cikám, toaleťák míňam hádam len ja a to dosť 😅 S misou som sa ešte nezblížila, dúfam, že sa ani nejak extra enzblížim. Býva mi iba sem tam tak čudne. Ale nech mi je hocijako, hlavne nech sa mimískovi darí.
A jasne, že vám dám v pondelok vedieť, čo a ako. 🙂

No, konečne víkend, že? Hneď vám bude na svete krajšie 🙂

kapp
10. srp 2007

To máš pravdu, Zuločka, konečne sa všetci vyspíme - má pršať v sobotu, takže spím už teraz v predstihu 😔 . Bohužiaľ sa cez víkend nebudem môcť ozvať - nemám prístup k netu. A aj budúci týždeň to bude "bojové" - v piatok totiž odchádzame na dovču, smer Liptov a príslušné aquaparky, teším sa na vírivku - zadok mi bude vibrovať ešte 2 dni 😀 , len dúfam, že mrcha dorazí vtedy kedy má, lebo inak budem mať červený kód ☹ a na vírivku budem musieť zabudnúť. Ale ani to by nevadilo - ved budeme všetci spolu 😀 - až do 25., takže supeeeeer. Len škoda, že ešte nemôžeme zapracovať na mimískovi ☹ - bola by to ideálna príležitosť, ale čo už = musím čakať na ten zub škaredý, trhačku mám naplánovanú hneď po dovolenke - asi aby ma stomatológ vrátil rýchlo do reálu ... 😝

lenoc
10. srp 2007

Ahoj kocky, na chvilu sa mi podarilo..........
Diky, dufam, ze do nedele dom bude v takom stave, ze nabehne upratovacia cata (ja, svagrina a neter).
Kapp, ten toaletak 😀 😀
Krasny vikend vam vsetkym prajem!!! Spinkajte do sytosti, hlavne nasa mamina.

No, musim ist varit tomu mojmu majstrovi. Karfiol bude, mnam.
papa.

soffik
10. srp 2007

Ahojky, tak nebola som tu pár dní a už je zapísaných pár strán...xixi... ste šikulky...
Ja som bola v stredu na krv a vo štvrtok, teda vlastne včera na kontrolu. Inj. zabrali, výsledky D-di sa zlepšili, ale aj tak si ich budem musieť pichať až do pôrodu. Neva, hlavne že je zatiaľ všetko OK. Objednaná som zase v polovici septembra, ale to si myslím, že už budú drobci na svete.

Baby keď tu čítam čo všetko (potraty atď...) ste museli prežiť, aby Vám to zistili, tak skláňam sa pred vami. Ja som Bohu vďačná, že sa na to prišlo vlastne náhodne vďaka laparke a nie keď už bolo neskoro.

Lenoc ja som zo začiatku brala len lieky Acidum folicum + aktiferin + nariadený pitný režim 2-3 litre vody a k tomu ešte som si pred totehjotnením naordinovala Calibrum Babyplan. Pichať inj. som si musela začať až do 28 TT. Áno čakám dvojičky a som už v 33 TT a ešte aspoň do polovice septembra potiahnuť. Každý deň je pre nás k dobru. Neviem či tá mutácia je dôvod na rizikové alebo PN. Ja som od začiatku na PN-rizikové tehu. Nechcela som nič riskovať a ani mi to za to nestálo. Myslím si, že tvoja gynekologička nebude mať problém ťa vypísať na rizikové ak by si nechcela riskovať a byť doma.

Držím Vám všetkým palčeky. Bojujeme spolu!!!.... v jednote je sila....

Ospravedlňujem sa za dlhý príspevok

ilonap
10. srp 2007

lina3: těhotenství jsem měla celkem bez problémů, jen ten nejhorší 1. trimestr jsem raději proležela v nemocnici, kde měli nade mnou větší kontrolu, musela jsem dodržovat naprostý klidový režim, jen na WC a do sprchy.Jinak jen ležet, ležet.... Každý týden jsem měla UZ,jestli pořád bije srdíčko. To byly moje nejkrušnější okamžiky z celého těhu. ☹
Potom už jsem byla doma, ale taky jsem musela mít klidový režim, procházky jen krátké, spíš ležet. Častěji jsem chodila na kontroly, ale už bylo vše O.K.
Zato v devátém měsíci jsem si všechny procházky vynahradila 🙂 .Malé se nechtělo ven, bylo po termínu, tak se dělaly túry a výšlapy, dlouhatánské procházky 😀
Takové bylo moje těhu.Bylo fajn a za rok jdu do toho zase 😉 .

lenoc
10. srp 2007

Soffik, vdaka za vycerpavajucu odpoved. Drzim palceky, aby babatka zostali v tvojom brusku tak dlho, ako bude treba.

zulok
10. srp 2007

Kapp, jeeej, tak si pekne užite dovolenku, no juchuuu. Vyčlapkať sa a vyjašiť sa 😉

Lenocka, tak to ťa čaká perný víkend, so stavbou je vela starostí, tak si nájdite aspoň chvílku na krásny spoločný oddych 🙂

Ilonapka, ten 1.trimester musel byť velmi náročný, hlavne psychicky. Si šikulka, že si to tak pekne zvládla. A super, že príde aj súrodenček 😀

Soffik, juuj, posielam pohladkanie po brusku, musí to byť nádherné schovávať si v brušku dvohc drobčekov. Tak pekne nech vydržia v domčeku čo najdlhšie. 😉 a super, že si nám tu podrobne všetko napísala.

Pekný víkend prajem. cmuuuk a jasnéé, že bojujeme spolu a verím, že ten boj vyhráme 😉

lenoc
11. srp 2007

Babulky zdravim vas takto neskor vecer.
Soffik, na co je dobry ten Aktiferin? Aj odo mna mozes pohladkat tvojich dvoch drobcekov. Jeeeeej, az teraz som si poriadne pozrela tvoju fotecku. To v tom srdiecku je tvoje brusko? 😅 🙂
Ilonap, asi to bolo tazke, ale urcite to stalo za to, vsak? 😉
Linuska, ako sa mame?
Kapp, super, ta dovolenka. Urcite vam bude dobre. A ta virivka mmmhm. Ked som bola asi v 6-7tt, velmi ma bolel jeden zub asi tyzden a zubar mi ho musel vytrhnut. Pichol mi aj injekciu, ale aspon 10x som sa ho opytala, ci to nemoze uskodit babatku. Velmi som sa bala aj toho, ze ma to bude potom este boliet, alebo ze sa to nebodaj zapali. Chvalabohu, nic z toho. Moje telo asi vedelo, ako si s tym ma poradit. Dufam, ze aj u teba nebudu ziadne komplikacie a budete moct kratko po zakroku pracovat na surodencovi pre tvoju dcerku.
Zulok, no stihli sme si aj oddychnut... 😔 A co vy?

zulok
12. srp 2007

Ahoj Lenocka, to je fajn, ze ste si stihli aj oddychnut. Ja som sa povalovala väčšinu času, keďže mám mať kludový režim. Manželík bol doma, tak bolo super, no je to moje zlatíčko, tak pekná sobota za nami. 🙂
Holčinky, užívajte si krásnu nedelu, u nás ani neprší, no pekne je 🙂

lenoc
12. srp 2007

Zato u nas prsiiiiiiiiiiiiiiii a prsalo aj vcera, na nasej ulici bola potopa - na ceste a este asi traja ludia z ulice mali aj dvory trochu zatopene. Po ceste sa valila masa vody, co stekala z poľa. Bolo divadlo.
Stane sa to asi raz za dva - tri roky. Zulocka, super, ze mas takeho dobreho manzela a kludovy rezim - ten by som brala.... 😀

lenoc
12. srp 2007

Som si este spomenula, ze dnes som sa porezala pri upratovani do prsta a nezda sa mi, ze by som mala zvysenu zrazanlivost krvi, prave naopak.(A navyse som dnes velmi malo pila (vody).)
Zulok, pozerala som si starsie clanky v nasej diskusii a mam jednu otazocku. Pisala si, ze homocystein mas ok, ale viem, ze si pichas injekcie. Chcem sa spytat, naco si ich musis pichat? Ja som si totiz doteraz myslela, ze to sa picha, ked homcystein nie je v priadku 😒

kapp
13. srp 2007

Ahojte babulky, po víkende sa k vám pripájam opäť 😀

Zuločka zlatá - to je super, že máš takého skvelého manželíka, len oddychuj aj naďalej, dneska držím palčeky, idete s mimískom doktorkovi, že?

Lenočka, aj mne tak tečie krv - ako bláznivá, pri tej predchádzajúcej trhačke sa mi dosť rozkrvácala tá rana po zube - museli mi to na chirurgii zašívať, no nechňápem ... , a pritom D-diméry mám permanentne nad normou - okolo 550, čo už ...
Inak - prepáč, že sa montujem do tej debaty o homocysteíne, voľačo o tom viem, tiež som ho mala OK, a injekcie ma napriek tomu v tehotenstve neminú, to už viem = hematologička mi to povedala.
Homocysteín - je aminokyselina, nachádzajúca sa v organizme a úzko súvisí s rozvojom aterosklerózy, podľa mňa nesúvisí s pichaním injekcií, ale možno sa mýlim... Hodnotu homocysteínu si môžeš ovplyvniť aj stravou - napr. vegetariáni ju majú vysokú ...

Ilonapka - chúďatko, tiež máš svoje za sebou ...

Soffík - pripájam sa k hladkaniu drobčekov, všetko len dobré želám, už sa to kráti - za chvíľu budeš drobčekov pestovať, drž sa 😀 !

zulok
13. srp 2007

Ahoojte 🙂

Lenocka, tak to ste mali riadnu potopu ☹ Dúfam, že vám nenarobila velke škody, to je teda oštara. 😒
Hm, a s tou krvou, aj ja som sa raz riaadne sekla, a bleee, ako z vodovodu, ale ty si sa tiež porezala, podla mňa to vidno pri vpichu, keď je ranka mala. Lebo ono sú to mikrozrazeninky, nie nejaké extra guče. Preto je to pre mimíska zlé, že on má malilinké cievočky.

No a síce mám homocysteín v norme, tak som ho dostala kvôli dvom potratom, že nech spravíme najviac, ako sa dá. A som rada, že si pichám, som ovela kludnejšia.

Kapp, ďakujem, že si nám to tu objasnila a nevieš náhodou, čo sa nemá papať, keď teda vegetariáni to majú vyššie, i keď vegetariánstvo mi nehrozí 😅

Ozaj, a boli sme u lekára a videla som nádhernú dutinku, no lekár, že čakal už nezbedníčka, ale že minule nebolo nič a teraz dutnka, že nabudúce sa isto ukáže. A verím tomu 🙂

Holky, držte saaaa !!!