Trombofílie v těhotenství. Máte zkušenosti?

nick
3. lis 2006

Mám po dvoch potratoch , spontánnych , problémy vždy začali v 6 tt.
Na podnet gynekologa som absolvovala genetické vyšetrenie, kde mi zistili leidenskú mutáciu genu pre trombofíliu. Chcem sa spýtať, či má ešte niekto skúsenosti s týmto ochorením , najmä v tehotenstve.

margarita
14. srp 2008

tak co kappuska, ake su vysledky? ci tie budu az zajtra? zijem nejako popredu 😀
zulocka, to je skoda, ze nemozes s Matuskom na stretko, ale uplne Ta chapem, v takomto pocasi a vobec...ale zase ved mozno kym sa my zorganizujeme, tak uz bude vacsi, a nebude tak teplo 😉 uvidime.
tanity, to je blbe, ze je to stitna zlaza ale zase vidis, keby si nesla s tymto na krv, jakziv by Ti na to mozno neprisli...takze znama okridlena veta Vsetko zle je na nieco dobre, asi fakt plati ☹ super, ze zistili, kde je asi problem, teraz len pockaj co Ti poradia za riesenie. Ked uz si bola taka trpezliva doteraz, uz to cakanie bude mat vacsi zmysel...neboj 🙂
astrinka - ja beriem momentalne 20 mg denne, a B12 dostavam v injekciach raz za tyzden. Ale asi je to individualne, kazdej predpisu davku podla jej stavu a krvnych vysledkov.

zdravim aj vsetky ostatne, nemenovite spomenute 🙂 babulky, myslim na vas kazdy vecer 🙂
nech sa nam dari 😉

kapp
14. srp 2008

Margaritka - až zajtra budeme mať výsledky, dnes nás len načapovali do skúmaviek a zajtra budeme múdrejší = mali by sme dostať ďalších 30 injekciok ... Bola tam aj taká zlatá sestrička, ktorá nám poradila ohľadom pichačky a hneď mi aj pred manželom pichla - takže dnes ho to obišlo ... Zajtra by som mala mať prednostný vstup - hneď o 9,00, takže nebudeme musieť toľko čakať = aspoň dúfam!

Tanity - ale hlavičku hore - veď to je vo svojej podstate super správa - vieš, koľko kamarátok s problémami so štítnou žľazou majú kopec zdravých detičiek - akurát ťa v jednom nepoteším - viem, že sa pri tejto záležitosti berú doživotne nejaké lieky, aby štítna žľaza poslúchala, ako sa má ... Ale neboj - podstatné je, že zase na niečo prišli - nehádž flintu do žita! Uvidíš, že nakoniec sa všetko dobre skončí ... Len škoda, že na to neprišli skôr...

Astrinka - museli sme to nechtiac prezradiť najbližším - svokrovcom, mojim rodičom a sestre, lebo sa to už nedalo utajiť = býva mi dosť zle od žalúdka, takže už len samotný pohľad na jedlo cítim v krku!

Zuločka - na teba jednoducho nemáme, si dobrá! A máš pravdu, dušička - niet nad rodinný kľud = tiež nemám moc rada návštevy - budúci týždeň nás príde pozrieť mamina, tatino a asi aj sestra s famíliou = keď som na PN ... takže sa "tešííííím" ...

zulok
14. srp 2008

Tanity, jeejda , tak stiitna zlaza, babulky sledujete, ako vacsina z nas chodi na endokrinologiu, teeda, brrrrr. Mooc drziim palce..HLavne , ze sa doslo na pricinu pred dalsim tehotenstvom, teraz ti daju telicko pekne doporiadku a coskoro sa budete tesit z babatka.

ANdys, no tehu mozno pride tak necakane ako u mna alebo u Kappusky, iadne vzdavanie sa a vek mas kraasny, pockaj o 20 rokov, to si budes hovorit, aka si bola vtedy mladunka, krasnunkaaaa 🙂 a chlapi isli na tebe oci nechat

Astrinka, ja som brala 2 tabl. Acidum folicum denne, co bolo teda 20 mg, este plus co bolo v caliber a B6 2 tabl. Denne, co bolo spolu 40 mg . a este som mala kvoli tvrdnutiu bruska MAGNEB6, kde bol tiez B6, taakze som mala eextra davky
Mooooc drim palce na hematologiu

MArgaritka, ale ak pojdete na stretko, nezabudnite fotaaak, aby sme sa mohli pokochat aj my, co nepojdeme 

Kappuska, tehotnicek, makovnicek, nas, taak som zvedava na vyysledky… uff, som ako na trrrni, ale nemusis sa bat, pekne to poobhliadnu vsetko. Jooj mooc sa z vas tesiiiim a pekne fot brusko, nech sa mozeme tesiit z rastucich centimetrov 🙂 a pekne si uzi naaavstevu, ozaj, vasi vedia o drobciatku????

A ja by som nenapisala tak dlhy prispevok, keby stet oho tolko nenakecali, taakze nie som v tom sama, hihi..

Ozaaaj, mam spravicku, kamoske sa narodilo dievcatko zdrave ako buk, ale co je pre nas podstatne, je MTHFR neviem, ci hetero, ci homo, ale zda sa mi, ze len heterozygot a cele tehu brala anopyrin a malinka je zdrava ako bukvicka. JA len , ze I ked ma mozno anopyrin nejake neziaduce ucinky, co urcite ako akzdy liek ma, je mzne donosit zdrave babatko, takze tie co ho papate, nebojte sa a verte, ze vseeetko bude vporiadku..

sivula
15. srp 2008

dobre raaaaaano
Tak sa po dlhsej pauze hlasim - u dr. vsetko v poriadku 😵 a buduci stvrtok ideme na usg. Huraaaa. Manzelik je nedockavejsi ako ja. Len som dostala prikaz pit magnezium v mineralke. Ale asi si zobnem aj z tabliet. Chytaju ma v poslednej dobe krce do lytka rano, ked sa natahujem.

S tym stretkom by sme to mohli urobit aj tak, ze si ho naplanujeme na leto 2009 niekde na Slovensku, kde je pekne a pojdeme tam vsetky aj s rodinkami na vikendik. Bola by skoda nestretnut sa vsetky. A takto by mohli prist aj holky mimo Slovenska, no nie? Kappusiatko bude uz tiez na svete a ostatne tam pridu ako tehulky 😵 Budeme jedna velka tromborodinka 😉
Nemusis sa zulok bat, budem pisat aj na materskej, len menej casto. To sa ale zvlada. Je mi tu tak dobre s vami. Konecne niekto vie, o com hovorim - nepoznam nikoho, kto by mal podobne problemy ako ja.

kapp-hned napis co a ako!
emi-drzim palce u dr. A poriadne ho pritlac k stene 😎 Tu su nejake linky k tej listovke.

Ale o tom, ze by skodila v nadmernom mnozstve neviem nic. Praveze sa doporucuje pri planovanom snz aj v tehu. Len toto som nasla: Dále bylo zjištěno zhoršení neurologického nálezu při dávkách vyšších než 800 mikrogramú denně v případě, že jedinec trpí nedostatkem vitamínu B12.
http://www.nobel.sk/?what=drug&code=15284
http://vitainfo.cz/eshop/detail.php?idzb=46
http://www.rodina.cz/scripts/diskuse/prisp.asp?...
http://www.rodina.cz/scripts/diskuse/prisp.asp?...
a tiez nieco o ddimeri, ale v angline, tak ak viete trochu (ak nie, potom napisem strucne o com pisu)
http://www.labtestsonline.org/understanding/ana...
http://en.wikipedia.org/wiki/D-dimer

lenoc - o tych obaloch som tiez nezistila nic. ☹ Tak neviem.

tanity - pridavam sa k zulocke - ked uz vies, co je problem, mas polovicu vyhry v kapsi. Mozu zahajit liecbu a vsetko bude fajn. Hlavu hore, aj ten rok vydrzis, keby si musela. Aj my sme museli a ubehlo to ako voda. Lepsie je pockat, ako si potom vycitat, ze ste mohli pockat a toto by sa nestalo (nejake poskodenie babatka alebo u nas roztrhnutie jazvy po cisaraku) Nestoji to za to. Ale ved este ani nevies, ci budes musiet cakat 😎

andy - na veku nezalezi. Ja poznam tooolko mamiciek po 30 aj 35. Moja krstna mala tretie v 36 (no posmyklo sa 😉 ), jedna z rodiny ma prvacku na strednej a teraz skoro rocneho Davidka. Bola slobodna mamicka a dva roky dozadu sa vydavala - ale za ineho. No a ma po 30 uz daaaavno (tusim 34). A kolega mi pred chvilou volal, ze sa im narodil Jakubko (ma 36 a zena este viac o nejaky ten rocik - ale ti to planovali,lebo su svoji tak4roky) - vcera letel z prace ako sialenec, maly sa mal narodit az koncom septembra. Je lepsie byt mamou aj neskor v 30-35, ako v 16-18 a potom po 25 chytit druhu pubertu a flakat sa (lebo aj take poznam). Tak preco by si sa mala tym trapit. Jednoducho budes dvojnasobnou mamou a hotovo. Tehuepidemia sa blizi aj k tebe.........

Boze, zase som sa rozpisala..........aj studenti mi hovorili, ze moc kecam a uz zvonilo 😀
Ozaj - este k tomu MTHFR - nezda sa mi, ze by to bola porucha vstrebavania a premeny k.listovej. Nasla som zatial anglicky link, tak este pohladam.

papapa

zrnik1
15. srp 2008

Ahojte babulky,
konecne som si nasla Dr, ku ktoremu by som chcela ist.
Predastavte si, ze jeho zena je endokrinologicka, takze to je suuupeeer.Maju jednu ambulanciu a tam sa striedaju.To bude super, ze budu o mne vediet obaja.
Mam ale smolu v tom, ze su spolu na dovolenke az do 22.augusta 😠
Som taka nedockava a hlavne moj manzel.On by uz chcel podnikat kroky, ale ja kym sa vsetko nepodchyti, tak ani za svet.Som bojko 😅

Tanity ked budes mat cas a chut, mohla by si napisat viac o tej stitnej.Mna to teraz caka.
Brali ti aj krv, alebo nie? Ako dlho trvalo cakanie na vysledky?Vopred dakujem
🙂

Uz sa nam to krati, Risko do skolky...pomooooc, nocna mora sa mi naplnila 😢
Teraz je taky zlaty a tak sme si na seba zvykli. Ale nedavam nic najavo a tvarim sa aka je skolka suuupeer.
On sa samozrejme tesi.Este celkom dobre asi nechape, co to pre neho znamena...no uvidime.

vsetkym tehulkam posielam krizik na brusko, dakujte Bohu, za taky krasny dar.
Ostatnym vam zelam ten kraaasny pocit byt tehotna.Keby som o tom ja rozhodovala, tak necakam ani sekundu.
Vela trpezlivosti.

dyna
15. srp 2008

ahojte! ahoj Kappuska 🙂 , už som objednaná k hematologovi. bud.týž.na utorok. teraz si dostala aké injekcie? okrem toho ma zaujíma aj to, že ty ako berieš kys.listovú a B6, B12? ďakujem.

kapp
15. srp 2008

Ahojte bambuľky!

Testíky dopadli na 1 - všetko v pohode, ešte aj železo máme v norme ... Klasika - D-diméry sú vyššie 😒 , ale inak - ako citujem pani dr. - Všetko primerane tomu, že ste tehotná! 😅 ... a bola zlatá, keď mi hovorila, že to tentoraz cíti v kostiach, že to vyjde 😀 - kontrolu nám dala až o 6 týždňov (9., 10.10), vzhľadom na to, že nemám skoro žiadne problémiky ... A dostali sme dalšie včeličky - Dynuška - zase Clexane 0,2 - 1 x pichačka + Acidum folicum (kyselina listová) už len 1 x za deň - vraj stačí, lebo beriem popri tom aj Calibrum baby plan a v tom je kyselina listová tiež ... B12, ani B6 - samostatne zatiaľ nemusím ... Takže tak - poslúchame pani dr. na slovo! 😀

Lenočka - ako som sľúbila, pýtala som sa na to poškodzovanie plodového obalu v 2. a 3. trimestri kyselinou listovou - nuž nepotvrdila mi to - povedala, že to by musela najprv vedieť, čo tie "vyššie dávky" znamenajú - že koľko presne a podľa toho by vedela povedať, či áno alebo nie ... Takže som ti asi veľmi nepomohla ... 😔 Vidíš, aj mne teraz povedala, že mi už stačí iba 1 x denne kyselinka listová + to Calibrum ...

Musím utekať tam, kde aj králi chodia pešo - a rýýýýýýchlo - ja sa ešte ozvem! 😀

zulok
15. srp 2008

Kappuskaaaa, veeeeeeeeeeeeeeeeeeeeelmi sa tesiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii, juchucuhuuuuu, supeeeer. 😀 😀 😀 😀 😀 ani neviem co napisat, na to ani slova nestacia 😀 😀 😀
chichi e ty mas teraz cikacikovu ebhacku an zachod,ze?? 😀 😀 😀 a napiis, co papavas... 🙂

Sivulka, tesiim sa, ze sem budes chodit aj cez MD... 😎 a tesiim sa uz na fotku z uzv, teda uz sa to kraasne blizi. co vybavicka?? uz nachysstanaaa???

Zrnik, tak kraasne si to napisala 😔 s krizikom na brusko tehulkam. joooj.
a tesiim sa, ze si si ansla lekarov, teda , to je supeer, ze su rodina, budu moct do a prejednavat, co bude pre teba najlepsie, nestane sa tom ze jeden lekar tvrdi toto a druhy tamto a navzajom sa to vylucuje, paraada, tak vsetko je na vbornej ceste 😀 😀

Dyna, staale drziim palceeeeee. 😉

dyna
16. srp 2008

ahoje! Kappuska veľmi sa s tebou teším. Zrnik aj ty si veľmi milá, cítim sa tu s vami dobre. už utekám. po konzult.s hemetologom sa znovu ozvem. Pekný víkend! 🙂

kapp
16. srp 2008

Zuločka - no vieeeeeš, keď ja väčšinou snívam o tom, čo by som nemala - ovčí syr atď .. 😖 . Ale naďalej preferujeme lokše nakrájané na väčšie rezance, takto nakrájané - opečené na troche masti, posoliť a tvaroh - mňaaaam 😀 A včera boli chute na zrelé slivky, tak taká menšia miska padla za obeť 😅 a samoška milujeme mlieko - a nemáme radi sladké - skôr slané a kyslé ...

No - čo to bude? Dievčatko alebo chlapec? Čo poviete, kočky?

Zuločka - ty si ešte pamätáš na chute? Aké boli pri Matúškovi-zlatúškovi?

kapp
16. srp 2008

Ale poviem ti, Zuločka, pripadám si ako dráčik - kde odpľujem, tam vypálim s tou kyselinou, čo sa mi robí po každom jedle, DIERU ... 😅 Dr. na hemoške sa rehúňala, že vraj to je dobre - lebo mám podľa tohto symptómu a toho že mi býva nevoľno vysoké HCG ... Takže sa vytešujeeeemee ... 😀

tanity
16. srp 2008

Ahojky 🙂

kappuska 😀 😀 😀 taklen nadalej odpluvaj kyselinku, nech je vsetucko v poriadku 😵 silno drzim palceky xxx a nemozu byt obe? aj dievcatko aj chlapcek? 😉

zrnik, si sa pytala, ako to prebiehalo na endokrinologii....tak v celku dost rychlo 😉 prisla som tam, pani dokrtorka mi urobila ultrazvuk stitnej a vyhlasila "vrodena porucha stitnej zlazy" 😕 😕 😕 to bolo v utorok, potom mi vzali krv a v piatok uz boli vysledky, kde sa potvrdila diagnoza autoimunitna tyreoiditida...cize moje telo produkuje protilatky voci stitinej zlaze...hnusobne telo 😠 je to dedicne...a potvrdila,ze za nase straty moze prave stitna...hmmmm...teraz budem az do konca zivota brat tabletku rano (myslim, ze niekto to tu spominal, prepacte, nepamatam 😝 ). A budem fungovat ako zdravy clovek...snazilkovat mozeme, ked budu o 2 mesiace dobre vysledky, ale kedze ani teraz nebolo hrozne hrozne, pokusala som stastenu a pani doktorku otazkou, ze "co ked sa podari"?..odpoved ma potesila, ze uz by to malo byt ok, lebo beriem lieky..takze trosku vydrzime a potom uz nam hadam babatko neodide...uz sme ich stratili privela, viac nez znesiem 😔

dievcata, krasny vikendik 😵

w_h
16. srp 2008

ahoj vsechny 🙂))

kapp: nekd y v tydneu jsem si cetla par stranek dozadu a precetla jsem si tuskvelou zpravu, ze cekate mimco - mooc blahopreju. at se vsechno dari a mimi pekne roste 😉

a jeste se chci zeptat k ty kys. listovy
mam ji jist uz prekoncepcne
v jedny tbl. je 10 mg - je to hodne nebo malo?
(ja mam mthfr homoz., segra heteroz. - taky planuje mimco)

diky za odpo
wh 😉

zulok
16. srp 2008

Kappuska, tak tusim aj tak budes poziarnikom 😀 😀 😀 😀 to je supeeeeer, tesiiim sa. Mnaaam a ty mas chute, 😝 aj ja som mala rada slane, kysle, normalne jedla, ziadne maskrtky, milovala som rezniky, a knedlo vepro, zelii, mnamky, a vecne som bola hladnaaaa 🙂 pdal chuti by si mala mat chlapceka, el vies, e taketo reci su hovadiny.... kamoska iez nemala chut na sladke a bola z toho slecinka. TAkze nech je co je, ahlvne nech je zivucke zdravuckeee. teda ale letia tie dni, ved uz si 9 tyzden 😀 😀 😀 😀

Tanity, ufff, ale super, ze staci len jedna tabletka a vseeetko bude vporiadku, ake lahke a tolko to vedelo narobit smutku ☹ teraz sa to uz iisto vydariii 😉

Ahooj Wh, tesim sa, ze si sa ukazala po dlhsej dobe. k tej listovke, aj ja som brala tu 10 mg, 2 tabl denne, takze spolu 20 mg, je to doost, ale je to potrebne, takze dobru chutku.. (ja mam tiez MTHFR hom..)

w_h
17. srp 2008

ahoj zulok,
diky za odpoved. jen se chci jeste zeptat - s otehotnenim jsi nemela problem?

zrnik1
17. srp 2008

Tanity dakujem za infosky. Nie je to az take hrozne 😉 .Pockaj, ked budes vyberat kocik. Pride to ani nevies ako. Aj to cakanie ma svoj zmysel.Spomenies si na to vzdy, ked budes vstavat v noci k babetku 😀 .
Uvidis, teraz ked to uz vies, tak sa tes a veeelmi.Aspon ja by som sa.Mna caka endo 25.8., preto som chcela vediet info.Este raz dik a vela trpezlivosti 😉

Dyna no ako myslis, ale neviem, ci by si sa zhodla s mojim manzelikom 😀 😀 😀
Ale aj tak dakujem..

kapp
17. srp 2008

Tanity - ale veď to je super správička - konečne prišli na koreň veci - huráááá 😀 😀 😀 - no ja sa teším, lebo verím, presne ako naše slniečko = Zuločka, že tentoraz to už bude tutovka ... A jedna tbl - moja, vieš, koľko ľudí musí brať celoživotne podstatne viac tbl - čo je to jedna tbl? Si statočná bambuľka a toto zvládneš určo ľavou zadnou! Ja ti verím! 😅

W-h - ďakujeme za gratulácie - dúfam, že všetko bude OK a v marci nás bude viac ... 😀 Čo sa týka tej listovky - ja som mala brať predkoncepčne 2 x 10 mg (tak ako ti písala Zuločka) - poctivo som to brala tak 8 mesiacov a potom, keďže som mala depky, tak som už na to kašlala a brala som listovku len sem-tam, ale papala som kvantum prírodných vitamínov = brokolica, šalátiky atď ...

Zuločka - tiež si myslím, že sú to hovadiny - podľa chuti pohlavie dieťaťka ... ale no- pre srandu králikov ... bola som zvedavá... 😉 Ja sa tomu drobčekovi prihováram každý večer, ďakujem Bohu za každý ďalší deň, keď ho mám v brušku a od začiatku tvrdím, že je úplne jedno - či chlapček alebo dievčatko - nech len je zdravučké a živučké = presne ako vravíš ... 😀

kapp
17. srp 2008

Zrník - držím silno pršteky aj palčeky na endošku, kiežby to dopadlo podľa tvojich predstáv!

w_h
17. srp 2008

ahoj kapp, taky dekuju za reakci, holt si mozna sem tam vemu dve, jinak se taky snazim jist zeleninu, ale urcite je lepsi si to nechat pojistit.
ale treba segra ma nejaky tabletky listovky koupeny v lekarne a ty jsou sice forte, ale maji jen asi 400 mikrogramu - cize ani 1 mg.

hih, jinak musim rict, ze vase diskuze i vsechny co sem prispivate jste desne prijemny a sympaticky, na jinych diskuzich to neni takovy. je videt ze si drzite palce a nezavidite si. to je hezky. znate se i ve skutecnosti?
nebo je to tou slovencinou - je takova mekci?
kazdopadne at vam to vydrzi a diky ze jste me ´vzaly mezi sebe´.

kacurienka15
17. srp 2008

Ahojte dievcata. Mozem sa aj ja pridat k vam?2 krat som potratila, tak nas oboch poslali na genet. vysetrenie. Obavam sa ze aj ja budem mat tu trombofiliu. Chcem sa vas spytat, ci ta kyselina listova a calibrum baby plan nejako upravuje tu krvicku, a nedochadza k potratom Diky 😉

w_h
17. srp 2008

ahoj kacurienka
kyselina listova se bere kvuli tomu, aby mimi nemelo vrozenou vadu (zejm. rozstepy neuralni trubice), pokud budes mit trombofilii, tak spis dostanes nizkomolekularni heparin a ten si budes pichat, aby se nevytvareli minitrombiky v placente a mimi melo vyzivu.

kapp
17. srp 2008

Kacurienka - vitaj, je mi ľúto tých 2 anjelíčkov, ktoré máš v nebíčku ... ☹ Každá jedna z nás má tam hore už "svoj chórus" anjelíkov ... W_h ti to krásne vysvetlila. skutočne by ti asi nestačila iba kyselina listová a Calibrum babyplan na predídenie týchto smutných záležitostí ... tam je nevyhnutne potrebná podkožná aplikácia nízkomolekulárneho heparínu vo forme injekcií, ale sú aj kočky, tuším Zuločka to spomínala, že počas tehu brali anopyrin 30 - aj keď ho mnohí hematológovia zatracujú ... Kľudne sa zapájaj do diskusie, určite prinesieš nejaké nové poznatky = my sa tu radi učíme nové veci ... 😀

W_h - osobne sa nepoznáme, ja akurát si telefonovávam so Zuločkou - má taký nežnučký, dobručký hlások - v tej osôbke skutočne niet ani štipky zloby 🙂 ... inak sa poznáme všetky asi rok - tie skalné - Lenočka, ja, Zuločka, potom sa k nám postupne pridávali a stále pridávajú nové kočky, čomu sme veľmi radi - dúfam, že hovorím za všetky kočky ... Vymeniame si infošky o trombofílii, o snažilkovaní, ale debatíme aj o bežných starostiach a radostiach každodenného života = jednoducho máme sa tu radi a absolútne nezáleží na národnosti, tešíme sa s úspechov iných a smútime, keď sa niekomu nedarí = je to ľudské, myslím ... a som veľmi rada, že som našla toto fórum, veľmi mi pomohlo ... 😅

katka28
17. srp 2008

Ahojte dievcata,
som Katkina sestra a pisem vam namiesto nej, pretoze jej pocitac je momentalne pokazeny.
Vsetky vas pozdravuje a odkazuje, ze sa ma velmi dobre a este stale su 2 v 1. 😀 Na buduci tyzden uz mozno pojde lezat do nemocnice, aby bola pod uplnou kontrolou. Ved malinka sa moze uz kedykolvek pytat na svet.

Kapp - ked som Katke povedala, ze cakate babatko, tak bola velmi stastna, blahozela a drzi palceky, nech to vyjde.
Ak zasa budem mat nejake novinky, tak dam vediet.
Pekny zvysok dna.

🙂

tanity
17. srp 2008

ahojky 🙂

zulok, pravdu mas, take jednoduche zistenie a tolko smutku a bolesti ☹ presne pred rokom nam povedali, ze nas najmilovanejsi adamko uz nezije a na druhy den som ho musela porodit a potom sme si ho pochovali ☹ velmi ma trapi, ze sa to nezistilo skor a ze som o tom nevedela...mohla som nieco urobit, nejak tomu zabranit....xxx

zrnik, zlatko, my uz aj ten kociarik mame..vyberali sme ho pre adamka, mame aj kopec veciciek, len to babatko nie...tesila som sa, ze ho vyuzijeme pre nasu fazulku, teraz pre drobceka a vzdy nam odislo..ale mas pravdu zrnik, aj sa tesim, lebo uz nenecham ziadne babatko odo mna odist...beriem to tak, ze sa obetovali, aby som zistila, ze nieco nie je v poriadku...ze proste prisli, aby mi dali vediet, ze sa musim liecit...a zrnik, budem ti silno drzat palce na tej endo...siiilno xxx

kappuska, mne vobec ta tabletka nerobi problem...ja by som brala aj tisic denne, keby nam to malo pomoct..okrem toho beriem aj kyselinku list, B6, injekcne B12 a este si picham fragmin...myslim, ze uz zvladam tie injekcie celkom v poho 😎 takze jedna tabletka hore dole...vsak? 😉 a ako sa citis kappuska? 😵

w_h, mne sa paci aj cestina 😉 ta vie byt tiez prijemna, ale skor si myslim, ze je to ludmi ako jazykom...tu su zlate zienky x x x

kacurienka, je mi luto, ze si prisla o babatka ☹ ja by som z osobnej skusenosti poradila neuspokojit sa s konstatovanim lekarov, ze netreba robit vysetrenia po 2 stratach...ze az po tretom!!! 😠 😢 urcite si porob vsetky mozne vysetrenia, lebo cim skor sa na nieco pride, tym lepsie...drzim palce x x x

tak dobru nocku a pekny tyzden vam prajem x x x

kapp
18. srp 2008

Tanitka - moja zlatá, je mi ľúto, že máš také smutnučké výročie ☹ , súcitíme s tebou, dušička = večer sa pomodlím za Adamka - jáááj, zase slzííííím 😢 ... anjelíček malinký určite nad tebou dozoruje a pomáha ti ... Ťažko sa mi hľadajú slová útechy, priznám sa ... hovorí sa, že čas vylieči všetky rany osudu - ja osobne s týmto tvrdením nesúhlasím = čas len otupí bolesť a podstata bolesti v človeku ostane po celý život ... poznám to z vlastnej skúsenosti 😒 ...
Pýtala si sa, ako nám je? Nuž, dá sa - dnes už manželík išiel do práce, vegetíme s Nanou samé dve = dáva na mňa pozor - mám troška problémy s tlakom - stačí, keď som v obchode chvíľu na nohách a už mi prinášajú stoličku a pohár vody = naposledy sa mi to stalo v sobotu ... zrazu len tma pred očami, ešte som stihla povedať predavačke, že mi je špatne a vďaka rýchlej reakcii predavačky som skončila na stoličke a nie na zemi ... Vyhovorila som sa na nízky tlak, ale aj tak asi budú po dedine reči ... 😒 Chúďatko Nana a tá predavačka - tak sa zľakli ... dnes takmer to isté, ale stihla som vybehnúť na čerstvý vzduch 😖 - asi tie kozmetické pachy mi nerobia dobre ... 😠 Inak - stále únava a nevoľno od žalúdka - čo je príznačné pre 1. trimester - tak sa vôbec nesťažujem 😀 ... len netuším, kto bude dneska variť (tá kuchynská aróma 😕 ) 😅 ... no čo už - skúsime vetrať odušu ... 😝

Pekný dníček prajem ...

zulok
18. srp 2008

w-h, no ci som mala s otehotnenim problem??? prve tehu prislo neviem ako, druhé po roku, retie po pol roku... vlastne ani nieee, bola to pre mňa večnos, ale su tu aj dlhšie snažilky 😔 vlastne je to v rámci normy, to moje čakanie, ale daktoým sa zadarí aj na 1.šup... ono to podla m§a s trombofilkou nič nemá, za kolko otehotnieme..
hm a to tuším len na predpis je tá velkodávková listovka 😒
a aj ja sem mooc rada chodím, fakt ste tu super osôbky a vlastne ako rodina. cmuk

Kacurienka, ahooj, vitaj medzi nami, je mi to velmi luto, že už máš v nebičku tolko nezbedníčkov. a rozhodne sa neupsokojiť, že to bola "nahoda".... u mňa to stále tvrdili a teda žiadna náhoda ale trombofilia 😠

Kapp, tak ako sa mááte? 😀 😀 😀 jooj, taak sa tešííííím 😀 AKo ide poflakovanie? dufam, že ho dodržuješ. Je to des, mať taký kludový režim, ale ber to tak, že v marci budeš ako vrtula, tak treba nabrať oddychu do zásoby 😉 😀
che a že vo mne nie je ani kusok zloby??? 😅 to keby čítal manžel, tak povie, že vtip roka 😀 😀 chachachaaaaa

KAtkina sestrička, ahoooj dakujeme za spravičky, tešíím sa , že je všetko v poriadku a teda kráásny 35tt, to ozaj je už za pár. Moc KAtke držííme palčeky a posielame pusinku a hladkanček na bruško 😵

TAnity, teda prežiť to, čo ty a ostatné tu babulky, to nikdy nechcem zažiť, si velmi silná osôbka, Ale teraz to už vyjde a ta jedna tabl. s apri tom množstve stratí, 😒 fuuha, ja po 2 rokoch konečne nejem žiadne lieky, teda to je super pocit, ale kvôli babatku by som pohlatala aj na kila, ale to my tu všetky. SMe take pažrave na lieky
😀
Toto obdobie je pre Teba asi moc ťažké, keď pred rokom ste prišli o bubacika a potom tiež. posielam silne objatie a verím, že už budete šťastnunkí. cmuk

zulok
18. srp 2008

AHoooj Zrník, ako sa mááte rodinka? Čo stvára Riško ešte počas užívania si prázdnin, určite je to riadne šidielko 😀

tanity
18. srp 2008

ahojte dievcata 🙂

kappuska, ja somta nechcela rozcitliviet moja...ty musis mat len usmevik na tvari teraz 🙂 ale ano, je to tazke...dnes si pripomina narodenie adamka a tiez to mal byt den, ked sme mali vypocitany termin a mala sa nam dnes narodit nasa fazulka...takze je to dvojnasobne smutne a tazke., ale zvladam to aj vdaka podpore dievcat na nete...aspon, ze takto funguje podpora, lebo prakticky sa clovek nedocka...skoda reci ze?
joooj kappi, to poznam, ked sa ti toci cely svet aj hlavicka makovicka 😉 ale to je v tehu normal, takze len pomalicky sa otacat, nevyskakovat velmi zo sedu a z postele a pit vela vodicky...pri fazulke sa mi hlava motala neskutocne, takze nebojaj, len sa setri 😉 a varit som nemohla dlhooo, co inak varim velmi velmi rada, ale vtedy som proste nemohla...a otvorit chladnicku bolo ako za trest, stale som musela zadrzat dych 😅 ale to patri k tomu a je to krasne, ked to zena preziva, takze sa opatrujte a hlavne, opatrne a bezpecne x x x

zulocka, som rdaa, ze si teraz "cista", cize bez liekov 🙂 je to super pocit, ale zasa, ked musime, tak musime 😒 dakujem za pekne slova podpory a objatie, na oplatku posielam tiez 😀 ale myslim, ze zrnik pisala, ze sa mam uz teraz tesit, lebo nabuduce to uz jednoducho musi vyjst, ked uz vieme pricinu 😉 takze sa tesim... 😵
vidim, ze Matusko ma 5 mesiacikov, hmmm, musi byt zlatunkyy..robi radost? 🙂 a mozem sa spytat, vela ste sa potrapili, kym ste sa ho dockali? tiez nejaka mutacia v krvicke?

pekny dnik dievcata x x x a dakujem 😉

lenoc
18. srp 2008

Ahoj rodinka!
No, ved aj vy ste mne ako rodina. 😉
Hodim vam sem tie fotecky z dovci a potom idem piiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiisat. 😀 Konecne. 😀 😔 Takto sa hanbim, ze nepisem tolko.

lenoc
18. srp 2008

Margaritka, diky za odpoved o tych chlamydiach. Hm, to som uz tusim niekde citala o nich, ze tak dlho sa to lici. Potvory jedny. Dokazu cloveku riadnje zneprijemnit zivot a to ani nemusi vediet, ze ich ma.

Kappuska, to je super, ze Nana sa tak vyblazni s havom. Ako sa vola vas havo? My mame Bodrika. Kurnik, zabudla som hodit aj jeho fotecku. 😠 No a veru, ty si radsej davaj na psika pozor a hlavne dobre umyt ruky, ked uz ho chytis. A neupratovat holou rukou bomby (hovienka)! Ved aj ja robim "pyrotechnika" v rukaviciach, resp. navleciem aspon sacik na ruku.
Pytala si sa, ci poslucha. Ano, velmi, ale len kym sa na neho pozeras. V tom momente, ako sa mu otocis chrbtom, urobi presne to, co si mu predtym zakazala. Ale aj tak je zlaty. Najzlatsi je, ked rano spim, okno otvorene a on sa vonku sam hra=taha po dvore plastove vedro, krhlu, piskajucu lopticku, steka,....😠

Astrinka, maly ma kolko rockov a ako sa vola? Je zlaty, ze chce pomahat s babom.

Sivulka, dufam, ze sa ti podari k nam zavitat co najcasatejsie, ked uz budes na MD a bez netu. To je krasny napd s tym tanierikom pre vasho malickeho na Vianoce. My tak davame svokrovi, nasi zas dedkovi,.... ale je krasne, ze vy davate vasmu drobcekovi.
sivul, gyndosa som nezmenila. Vies, ja som prave po prvej "strate" babatka presla k tomuto. Nebyt jeho ,ani neviem, ze mam trombofilku - ked bezne sa po jednom p. testy na trombofilku nerobia a on mi ich spravil. Je zlaty, vzdy mi vsetko vysvetli, som tam unho sedela viackrat aj polhodku ci viac a nikdy mi nedal najavo, ze by som mohla uz aj vypadnut. Navyse, den predtym som unho bola na poradnu, aj na velky uzv, vsetko bolo v poriadku, povedal nam, ze cakakme chlapcekov, mala som ist preventivne (kvoli dvojickam) v cca. 24tt do nemocky na par dni, tak mi hovoril, aby som si vybrala termin a ze mu nabuduce poviem. V nemocke chodil za mnou takmer kazdy den (ma sukr. amb. mimo nemocky, ale ordinuje a ma sluzby aj v nemocke), kvoli mne sa pohadal s kolegom, dokonca kym som tam lezala, bol a tyzden v zahranici s tym, ze sa mu mozem kedykolvek ozvat cez sms, ak budem nieco potrebovat, atd. A ako odbornik je tiez dobry, aspon z mojho pohladu.
Zulocka, vobec nevadi, ze sa an to pytas. 😉 ja uz ani vobec netusim, ci tam ta infekcia bola uz predtym alebo nie. Rozhodne som vsak vtedy nemala ziadny vytok. ak tam infekcia bola, tak nejaka vnutorna,alebo dajaky vnutorny zapal. A okrem toho, pocula som o dalsich troch babach (jednu poznam aj osobne), ktore byvaju v tom okkrese ako ja a v ten vikend takisto predcasne porodili, dve znich takisto dvojcata. Ale okrem jednej vsetky uz mali 24tt za sebou. Mame v blizkosti Duslo (chem. zavod), tak ja neviem. A ak vyjde genetika a novembrove testy v poriadku, zrejme sa to ani nikdy nedozviem.
Az tak po tom vsetkom nepatram, len ked sa mi dostane do usi takato informacia, neda mi to. V podstate sa snazim zit taky zivot ako "predtym". No nie vzdy sa to da, no vacsinou hej.

Dynka, je mi luto, ze sa k nam musis pridat, aj to, ze nevyslo IVfko, ale zas je fajn, ze sa vam podarilo otehulkovat aj prirodzene, hoci ☹ to smutno skoncilo.

Kappuska, len nam krasne posielajte aj s dynuskou tehu virusiky. Ja sa nimi do konca roka mozno aj nakaziiiiiiiiiiiiiiiiiiim, ked ich budem tolko chytaat. 😉

emi,ak som to dobre pochopila, zajta si idete do stovezatej po vysledky, tak drzim palceky, nech su ok a nech sa aj dozvies nieco nove.

Babulky, dakujeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeem, ze na mna myslite s tou listovkou a z tej infoske o listovke som aj ja jelen, lebo viem ,ze pri MTHFR je veeelmi potrebna aj kvoli razstepom babatka (teda, aby sa im zabranilo, kedze pri mojej MTHFR je vacsie riziko takeho poskodenia plodu) aj kvoli krvicke. Moj doky vravel po 1. trimestri, ze uz mi staci aj jedna denne, hemoska mi zas pisala, ze dve denne, tak som si dalej papala dve (sem-tam len jednu) + calibrum. A v pribalovom letaku predsa pisu, ze niekedy sa papaju aj tri a veru, prebytok sa vyluci mocom, nie je skodliva ani vo vyssich davkach, tak som to niekde citala aj ja. Tak mi to nejde do hlavy, ze ako na to ten lekar prisiel. Ale ved ak by to tak bolo, museli bvy o tom vediet nieco aj ini lekari, nie?

Zuzlocka, aj svagrinin maly cucka kazdu hodinu cez den. Hlados je ten tvoj Matusiacik, ale aspon narastie velkyyyyyyyyyyyyyyyyyy.

Andys, sa musim smiat, ze crevna chripka, ty tajnostkarka! Chi. Ale necudujem sa, ze to holky tajite, ved ja som v praci tiez tajila tehu az do 13tt a to, ze cakame dvojky, este o 1-2 tyzdne viac. No ale do tretice to tajit nebudem - kedze pojdem hned na PN. 😉 Kappuska, ale mohla si mi IP napisat, ja by som sa taaaaaaaaaaak tesila a drzala palceky, ze by so mani nic nerobila. 😉 ale neva, to ja len tak zo srandy, o to viac sa tesim teraz. cmuk. aj drobcekovi velikaaaaaaaaaansku 🤐 . 😵

Tanity, tak stitna zlaza,... ale aspon si sa k niecomu dopatrala, aspon vies, kde je pes zakopany a vies, ako to riesit. No, to je fajn, ako ta endokrinologicka pekne potesila. Takze to zistila podla uzv? A tvoja gyndoska z krvi?

Astrinka, ja som brala 2x denne 10mg acidum folicum, calibrum babyplan, obcas B-komplex alebo B12, neskor aj vapnik a magnezko. A od septembra znova zacnem papkat listovku. 😵 😵 😵

Kappuska, dufam, ze vasi sa tesili rovnako ako drahy s Nanuskou, ked ste im prezradili tu uzasnu novinku.

Sivul, so mrada, ze si dobre dopadla u dr, teraz sa tesim na uzv spolu s tebou, ved znova uvidis vasu princeznicku. 😵

Zrnik, supis, ze je ten spravny doky uz vyhliadnuty. Tak drahy by uz podnikal kroky smerom k postelovym rozhovorom? Nedockavec. 🙂

Kappuska, supeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeer, ze mas dobre vysledky, len tak dalej, ty nas dracik. Pamatas sa na tu rozpravku o dracikovi, ktory stale hovoril - Aj tak budem poziarnikom! ?
Ty mas teda chute, lokse s tvarohom som ja osobne este nejedla, ale moze to byt dobreeee. Musim vyskusat.
K tym progozam o pohlavi babatka - citala som ,ze zeny kedysi v starovekom Grecku namiesto tehu testu ci uzv ocikali jacmen a psenicu. Ked nebola tehu, nic nevzkliclo, ked cakala dievcatko, vzklicla tusim psenica a ked chlapceka, tak jacmen (ale mozno opacne, nie som si ista). Vraj to aj sucasni vedci testovali a cuduj sa svete, vo vacsine pripadov to sedelo!!! Tak skus. 😀 Ja som t chcela len tak z haluze vyskusat, ale nedostala som sa k tomu. ☹
Krasne si to napisala, ako tu fungujeme.

Kacurienka, mrzi ma, ze aj ty mas dvoch anjelikov v nebicku.

Ahoj Katkina sestra, tak Katku pozdravuj, nech sa drzi stale 2v1 a budeme cakat na nove spravicky o nej. 😉

Tanity, posielam pohladenie po srdiecku, v taketo smutne vyrocie. 😢 My mame dnes stvormesacne smutne vyrocie. Mozno by nase pupulky uz aj boli na svete, keby. Aj drahy vcera hovori, ze ku koncu augusta budeme mat vyrocie svadby, obaja narodeniny a aj.... ☹
Aj ja som pri otvoremi chladnicky zadrziavala dych.
Kappuska, aj vam tak neuveritelne smrdi chladnicka, ako nam vtedy smrdela? Davaj na sebe velky pozor. 😉

Stavim sa, ze som na nieco zabudla, no co, tak mi treba, ked si vas citam kazdy den, len odpisat nestiham.
Krasny zvysok dna. smuk, mam vas rada.