Trombofílie v těhotenství. Máte zkušenosti?

nick
3. lis 2006

Mám po dvoch potratoch , spontánnych , problémy vždy začali v 6 tt.
Na podnet gynekologa som absolvovala genetické vyšetrenie, kde mi zistili leidenskú mutáciu genu pre trombofíliu. Chcem sa spýtať, či má ešte niekto skúsenosti s týmto ochorením , najmä v tehotenstve.

kvetinka988
18. únor 2013

@cukor a tvoje tehotenstvo bolo ok?

cukor
18. únor 2013

@kvetinka988 .az tretie..ked som si pichala....trosku som sa otvárala v 29 tt. ale dopadlo to dobre.

radina
18. únor 2013

@gombicka Ano, myslela som tieto vitaminy. Lebo ako som patrala po nete, tak som sa docitala, ze treba zaistit prisun vyssich davok, ovela viac ako sa bezne berie. 😖 ...samozrejme , to zavisi od diagnozy.

sarafortuna
18. únor 2013

kočky snažilky trombošky,
nemáte problém s akné...?
ja som sa dopátrala, že B6 a B12 zhoršujú akné.
a kedže sa dlhšie snažím tak ich aj riadne dlho užívam a akné nevyliečili ani "zázraky" od kožnej.
nemáte niekto skúsenosti?

adell34
18. únor 2013

Ahojte baby, som v 27tt a priatel mi vyse mesiaca picha clexane do ramena. Doteraz bolo vsetko OK, az na male modrinky, ale predvcerom sa mi po vpichu vytvorila dost velka podkozna hrcka, ktora ma dost boli. Viete mi poradit co s tym ? A ako tomu predchadzat? Neviem, ci mame tu spravnu techniku ☹

peta268
18. únor 2013

@adell34 ahoj, ja si od 26tt picham do stehna fraxiparine a tiez sa mi niekedy spravi hrcka, ale nic to nie je, ona sa za par dni strati...som sa na to pytala aj angiologicky aj hematologa a ze je to v poriadku...

slavkav
18. únor 2013

@adell34 tiez sa mi spravi hrcka - picham do noh. ale ja uz nastastie len 5. drzim palce 🙂

adell34
18. únor 2013

@peta268 ja som si kedysi davno sama pichala do bruska, odkedy som tehu tak to nedokazem, do stehna to strasne boli, ruka je taky kompromis. Ta hrcka ale velmi boli, ci dviham ruku alebo ju mam v klude. Nevies cim mi to prejde? Obklady alebo rozmasirovat? A dakujem za reakciu 🙂

adell34
18. únor 2013

@slavkav ja budem asi do konca tehu, obdivujem baby, ze si dokazete pichat do stehna.....a dakujem 🙂

peta268
18. únor 2013

@adell34 no to netusim, co by na to pomohlo aj mna bolia tie hrcky, staci ked si po nich prejdem rukou a boli to...ja si picham tak vyssie do stehien, tam to neboli...do bruska som si nepichala nikdy a ked som bola v nemocke, tak tam mi pichali do ramena a niekedy ma to nenormalne stipalo...neviem aku mate techniku, ale ja si stlacim kozu, a kolmo pichnem...fakt to ani necitim...a niekedy sa spravi modrina alebo hrcka..a este som zistila, ze ked vela pred pichnutim pijem, tak sa mi to lahsie picha, fakt neviem, ci to ma nejaky suvis, ale ked som si pichla hned rano bez toho aby som nieco vypila, tak som nevedela kozu prepichnut, teraz rano vypijem cca 0.5 l a ide mi to "ako po masle "

slavkav
18. únor 2013

@adell34 ja som si tiez cele tehu 😉 ja uz teraz finisujem v sestonedeli 🙂

adell34
18. únor 2013

@peta268 tak Ta obdivujem...skusala som si pichnut sama do stehna, ale jednoducho to nejde ☹ priatel picha podla vavodu, tiez kolmo a to uz mame par tyzdnov za sebou..az teraz sa mi ta velka hrca vytvorila.. My pichame vecer.. No sikovna si🙂

adell34
18. únor 2013

@slavkav tak gratulujem 🙂 mas to za sebou 🙂

peta268
18. únor 2013

@adell34 no ine mi nezostava, moja polovicka neznesie pohlad na injekciu 🙂 ...no ale prve dni som sa na to odhodlavala dlho, som sedela s injekciou v ruke a strasne som sa bala si to pichnut...teraz uz pohoda...neboj, ta hrca zmizne...hlavne striedaj ruky a miesta vpichu

adell34
18. únor 2013

@peta268 to tomu mojmu nic ine neostavalo, prva bola strasna, ale naucil sa a zistil, ze mu to nic nerobi 🙂 ano, striedame ruky a miesta vpichu. Dakujem Ti velmi pekne, si ma upokojila, drzim palce, mas to za par... 🙂

peta268
18. únor 2013

@adell34 dakujem 🙂

slavkav
18. únor 2013

@adell34 dakujem. ja som si tiez nikdy nemyslela, ze si budem sama pichat 🙂 ale v minulom tehu, ked bol mm na 6t prec - mi nic ine nezostavalo 🙂

radina
18. únor 2013

Ahojte, aky fraxiparin prosim pichate? 0,3 ml? dakujem. 🙂 zhanala som 0,2 ale v lekarni povedali, ze take nemavaju.

adell34
18. únor 2013

@slavkav ja ked som si kedysi davno pichala nie kvoli tehu ale kvoli podozreniu na trombozu, tak som nemala problem sama si pichat do brucha, ale teraz som nejaka precitlivena, jednoducho to nedokazem..

andrea76
19. únor 2013

@radina
Fraxiparine najnižšia dávka je 0,3ml. Clexane je najnižšia dávka 0,2ml. Správne Ti povedali v lekárni

usacek79
19. únor 2013

ahojte dievcata, je tu medzi vami nejaka maminka z BA, ktorej sa nedarilo donosit a potom vdaka pichaniu injekcii donosila a porodila zdrave babo? dakujem 🙂

luczinek
19. únor 2013

Ahoj holky,cca 3 týdny mě bolí asi žíla,na vnitřní straně pravého stehna směrem od třísla dolů,uvnitř.Zpočátku jen cca 10cm kousek,pak až skoro ke koleni,potom to přestalo,teď zase jen ten kousek.Nebolí to pořád,většinou se to ozve při chůzi.Zarudlé to není,otoky nemám...Vlastně ani nevím,jestli to vůbec žíla je 🙂)K dr se chystám,je tam zítra odpoledne. Ale dneska jsem sedla pc,nasbírala spoustu informací a nejradši bych jela rovnou na pohotovost-pro jistotu 😀 Jsem těhotná,21týden,třetí těhotenství,kouřila jsem,brala antikoncepci,obezita-takže samá negativa...Může jít i bez otoků a zarudého místa o trombozu?To by se ale asi zhoršovalo a nebolelo tak dlouho skoro pořád stejně,ne?

anmaria
21. únor 2013

Zdravím všetky trombofiličky, chcela by som sa opýtať, či má niekto takú skúsenosť - včera som 4 - x potratila, tentokrát v 5.tt, mám potvrdenú trombofíliu a lekár mi vravel prísť pár dní po vynechaní ms. Dopredu mi žiadnu liečbu nedal,no a rozkrvácala som sa skôr než prešlo ním odporúčaných tých pár dní, myslíte, že môžu tie mutácie spôsobiť potrat tak skoro? Inak pred ms som cítila, že mi praskú cievky na nohách, bolela ma hlava a pod. Zažil to niekto, ako ste to riešili? Už som z toho zrelá na psychiatriu. Dakujem.

grace90701
21. únor 2013

@anmaria ahoj, aku mas trombofiliu? Co vsetko ti zistili?

grace90701
21. únor 2013

@luczinek ak by to bol zacervenany tuhy pruh od slabiny nadol skor by to bol povrchovy zapal zil. Moze byt hlboka zilova tromboza aj bez evidentneho opuchu,ale to je skor, ak je chronicka alebo ak zila nie je uplne uzavreta...ale skor si myslim, ze je toto menej pravdepodobne u teba...mas aj krcove zily?

anmaria
21. únor 2013

@grace90701
Zistili mi leidena heterozygot a MTHFR AC homozygot

sarafortuna
21. únor 2013

@anmaria , treba ísť aj na cievne.
Mne moja dr. povedala, že Leiden takto skoro potraty nespôsobuje - jedine, že tam ešte niečo je, čo to zhoršuje. Určite treba veľa B-vitamínov a všeobecne pokyny predchádzania trombóze - pitný režim, pohyb, cievna gymnastika...
Ale pýtaj si injekcie radšej skôr - dr. ich môže dať aj predotehotnením, kedže asi problém s otehu u teba nie je.

držím palce

grace90701
21. únor 2013

@anmaria a mas aj zvysenu hladinu homocysteinu? Tazko povedat, co bolo pricinou potratu, aj tie predchadzajuce potraty boli tak skoro? No mozno by som skusila este anopyrin. Vychadzam z predpokladu, ze ak trombofilia bola pricinou potratu, mohlo dojst k tromboze drobnych tepien, a na to je anopyrin vhodny, kedze blokuje dosticky.

luczinek
21. únor 2013

@grace90701 děkuju za info,křečáky nemám,akorát metličky-ale tak většinou ty křečáky začínají,že...no volala jsem si na pohotovost a protože jsem těhu,tak jsem měla hned přijet na gynekologii.Dr mě prohlédl s tím,že si nemyslí,že by to byla tromboza a druhý den jsem tam jela znovu na doplera.Dr,co mi dělala utz,říkala,že tam,kde mě to bolí,prý ani žádná žíla není,tak nevím...Každopádně žíly v pořádku,dr mě poslal domů s tím,že mám více odpočívat a nezatěžovat tu nohu a pokud to bude bolet dál,tak přijet a nechá si mě tam na pozorování.No ale aspoň něco pozitivního-dělal mi i utz bříška a čekáme holčičku 🙂

grace90701
21. únor 2013

@luczinek takze aspon nejaka pozitivna sprava, gratulujem 🙂 ... verim, ze to nie je nic vazne, drz sa 🙂