Trombofílie v těhotenství. Máte zkušenosti?

nick
3. lis 2006

Mám po dvoch potratoch , spontánnych , problémy vždy začali v 6 tt.
Na podnet gynekologa som absolvovala genetické vyšetrenie, kde mi zistili leidenskú mutáciu genu pre trombofíliu. Chcem sa spýtať, či má ešte niekto skúsenosti s týmto ochorením , najmä v tehotenstve.

emicka1
23. srp 2008

Ahoj holky,tak jsem vás všechny pracně dočetla a nepamatuji se nic 😠

Jen jsem se k vám chtěla přidat: moje sestra čeká v září mimčo.Už má 2 letého Kubíka a teď asi čekají holčičku.Píšu asi,protože nejsem schopná se jí na to zeptat ☹ A vůbec se s ni o těhu bavit.Prostě to pořád bolí ☹ Ani nevím přesný termín porodu a to jsem segra! Takovýhle věci by jsem přece vědět měla! Jenže mi to prostě nejde ☹ Dneska má termín por.moje kamarádka a to pro mě taky neni moc jednoduchý ☹ I když jím to všem mooooc přeju,tak to prostě neni ono ☹ A to jsem se ještě dozvěděla že ve vedlejší vesnici se o mě říká že jsem těhotná! Loni se říkala že mám za sebou 3 potraty a že jezdím na umělé oplodnění a nebyla pravda ani jedno!!! A teď zase tohle ☹ ☹ Jsem z toho fakt smutná,tak se nezlobte,že vás tím zatěžuju.Jen jsem si potřebovala někomu vylít srdíčko ☹ Děkuji vám moc!!!!!

Jinak zdravím nové tvářičky!!!!

Mekys ahoj.Takže jestli to dobře chápu tak teď čekáte mimčo a pícháš si Fraxiparin,jo? Já si v těhot,píchala 2x denně 0,4 Clexanu.Ale to je skoro to samé.Bohužel to skončilo špatně.Ale já mám těch poruch víc,takže ty se vůbec neboj,vyjde to!!!!!!Držím pěstičky!!!!!

Tak já se zatím loučím,jdeme stěhovat sousedku,bohužel se rozešla s přítelem a stěhuje se moc daleku ☹

Tak krásnou sobotu

zulok
23. srp 2008

Sivulka, gratulujeeeeeeeeeeeeeemk dievcatko, nech sa va pekne dalej darii a uz sa neviem docakt, ked sa tu bude oslavovat jej narodenie 😀

EMicka, ahooj abbulka, teda toho je nejak moc naraz. Musí to byt velmi tažké, ja som tak synovčka nedokazala vziať na ruky, lebo mi vždy slzičky vyhrkli 😒 a na jeho krste boli z rodiny 3 tehotne , ktore amli este k tomu aj deti.. dees, tak viem si to predsatviť, ake je to ťažké. Sestra to isto chápe, a príde chvíla , že ti už tak smutno nebude, verím, že už čoskoro.
a tie reči 😠 tak to fakt nenavidím, ked sa roznaša jedna klebeta za druhou,,, ☹
Držkaj sa nám. cmuk

MEkys, to nie ej možné, ako sa tu rýchlo rozrastáme, verím, že ti tu tehulkovanie rýchlo ubehne a verím, že švetko dobre dopadne..ja mam to, čo ty, pichala som si clexane 0,4 a teraz vedla mňa spinka malý zázrak . Tentokrat t už výýjde 😉

w_h
23. srp 2008

ahoj holkyy,
jsem zase v praci, chvilem a je mi trosku nevolnö, tak nevim, ale precetla jsem si, ze po kys. listovy taky muze byt nevolno, tak je to mozna po ni. jen premejslim, kdybych naahodou byla tehu, coz nepredpokladam, jestli si pichat fraxi nebo clexane. pro jistotu jsem si z domova vzala 1 fraxik, ale nevim, jak je to v tehu. asi je to jedno, ne?
napiste prosim, co kdo bral. diky.

jabluncanka
23. srp 2008

W_h,

jak Fraxiparin,tak Clexane je nízkomolekulární Heparin = je to úplně stejné,jen je to každé od jiné farmaceutické firmy.Rozdíl v tom není.Snad jen,že Fraxiparin je 0,3 a 0,5 a Clexane je 0,2 a 0,4... Tose myslím pěkně doplňuje... 😉

w_h
23. srp 2008

jabluncanka:
to vim, diky, uplne stejne to neni, jsou i dalsi nove leky a ty se treba smi podavat jenom ortopedickym pacientum a pacientum s infarktem, ne, tak jsem se chtela zeptat, jestli nekdo nevi, jestli i tyhle dva nemaji nejaky takovy omezeni, protoze, ja jsem se o tom nikde nedocetla
ale i tak dik

jabluncanka
23. srp 2008

Pracuju v porodnici a Clexane se normálně píchá...

dyna
23. srp 2008

ahojte! predovšetkým posielam snečný lúč 😎 😎 meky, ja teraz sa chystám na ifvko, niekedy koncom septembra. a v oktobri už budem v tehu 🙂 držte mi všetci palce!díky 🙂 🙂 🙂 mekyčko ja už idem 3x. pri 1. som píchala fraxiparin, pri 2.fragmin, no a teraz Kappus písala, že má takú istú diagnozu ako ja, je v tehu 🙂 a pícha clexane. preto som sa rozhodla, že aj ja chcem clexane, a ako zulok 🙂 písala, vyfasovala som tie injekcie 🙂 clexane 0.4. mám dlhý protokol, dnes som začala užívať femoden, a okrem toho beriem aj prednison. mekys ukludni sa a koncentruj na miminko, bude všetko ok 🙂

kell
23. srp 2008

Ahojte!
Hledala jsem na netu nějaké info O těch mutacích o MTHFR jsem našla tohle:

MTHFR (C677T, A1298C)
Mutace v enzymu methylentetrahydrofolátreduktáze patří mezi tři jednoznačně nejrozšířenější genetické dispozice k trombofilii v evropské populaci.

Schopnost organizmu včas zastavit krvácení se nazývá hemostáza (sražení krve). Na hemostáze se podílí celá řada mechanismů. Jedním z typů poruch hemostázy jsou trombofilie, nebo též trombofilní stavy. Během posledních třiceti let bylo zjištěno několik genetických faktorů (mutací), které jsou spojené se zvýšenou náchylností ke vzniku krevních sraženin. Lidé, kteří mají trombofilii mají větší sklon ke srážení krve. Důsledkem pak mohou být embolie např. při porodu, operačních výkonech nebo dlouhodobých letech, předčasné infarkty, předčasné mozkové příhody, opakované potraty u žen. Pokud u člověka zjistíme trombofilní stav, je možné zajistit prevenci (lidově řečeno naředit krev), která předchází nežádoucímu vzniku staženin zejména v zátěžových situacích.

Ženy s trombofilií by neměly užívat hormonální antikoncepci, protože estrogeny obsažené v hormonální antikoncepci zvyšují i u zdravých žen sklon ke srážení krve. Vzhledem k častému výskytu trombofilie v naší bílé evropské populaci je dokonce zvažováno, zda by všechny ženy před nasazením hormonální antikoncepce neměly mít vyšetřeny alespoň 3 základní a nejčastější mutace podmiňující trombofilie. Jednoznačně je indikováno vyšetření na trombofilii u žen před nasazením antikoncepce v případě zátěže v rodině (embolie, předčasné infakrty, opakované samovolné potraty).

Lenoc: Mutace CYP2C9 je spojená se špatnou citlivostí na léky jako je Warfarin, jestli jsem to dobře pochopila a ta druhá GPIa je rizikovým faktorem arteriálních trombóz, asi proto jsem o mimi přišla vždycky mezi 5-6tt. Ucpaly se cévky a .....! V současné době užívám anopyrin, kyselinu listovou, B6, B12, prednison, calibrum. Tak není možné, aby to potřetí nevyšlo 🙂 !

Emicka1: Tvoje pocity naprosto chápu, taky mě vždycky rozhodí, když se dozvím, že je někdo z mého okolí těhu!Nejhorší to bylo, když jsem přišla o mimi poprvé, tak pár dní nato přišel manželův bratr se "skvělou novinkou", že čekají dvojčata! Další rána přišla opět krátce po druhém neúspěchu. To nám přišli na DVD pustit 3D ultrazvuk dvojčat! Dopadlo to nakonec tak, že odcházeli naštvaní, protože jsem jaksi nedokázala na ty prcky tak šišlat a zasněně koukat a chválit jako oni. Prostě se ve mně praly pocity - říkala jsem si, jak je to nespravedlivé, že někdo má dvě najednou a někdo ani jedno! Nechápala jsem, že jim vůbec nedochází, jak mě to bolí! Né že bych jim to nepřála, ale kdo si nezažil to co my, tak to nikdy nepochopí!

Jsem moooc ráda, že jsem objevila tuhle diskuzi a už se těším, až nám tu všem budou pěkně přibývat tt.
Všem těhulkám přeju hodně štěstíčka a nám- ZATÍM netěhulkám- brzo malé uzlíčky v náručí!

Ahojky a hezký víkend!

tanity
24. srp 2008

ahojky dievcata 🙂

ako sa mate?

dynka, jeeeeeeeeeeeeeej takze teraz to uz vyjde 🙂 🙂 🙂 tak to je super! viem ako sa citis, taka optimistickejsia, lebo aj ja verim, ze uz v oktobri budem stastne tehu 🙂 tak budeme prinajmensom dve 😉 😉 😉 len musia este lieky zabrat a telo sa musi dat do balancu 😉 ja picham fragmin, teraz len 2x do tyzdna prekoncepcne, v tehu kazdy den, no hlavna pricina (podla lekarov) je v stitnej..takze liecime, liecime a v oktobri dufam yupiiii!

inak w_h, tiez si myslim, ze nie je az taky rozdiel medzi tymi nizkomolekularnymi heparinmi.. 😒 ...ja inak picham fragmin...tiez vas tie injekcie tak stipu potvory?

kell, super informacie, dakujem...pre mna urcite dost dolezite, lebo tuto "chorobu" ci ako to nazvat mi diagnostikovali len nedavno a tak tiez surfujem po nete a hladam a hladaaaaaaaaam 😉 dakujem.
a este, myslim, ze to bolo od svagra velmi netaktne takto sa "predvadzat" babatkami po vasej strate...ludia stale nevedia, ako reagovat na straty babatiek..maju tendenciu sa tvarit, ze "sa nic nestalo", nerozpravaju o tom, nevyjadruju sa k tomu...a to boli..velmi. Trosku porozumenia a ukazania sucitu a spolupatricnosti by hadam neuskodilo...staci len stisknutie ruk, dotyk, pohladm slovko "je mi to luto".."som s vami"...a z casu na cas spomenutie anjelikov...ja to nasu rodinu doslova ucim...asi rok trvalo, kym sme sa dostali do stadia, ze o anjelikov rozpravame a spominame ich...aj ked stale nie kazdy a bez problemov..a tiez ja som sa dostala do polohy, ze uz to od ludi neocakavam..ale boli, ked spominaju len "zive" deticky, kolko a kedy maju meninky, narodeninky, mesiacov...hmmmm, nikto nam nemoze vycitat, ze sa nedokazeme vytesovat z babatiek inych na 100% (aj ked im prajeme)...jatri to prilis cerstve rany....dievcata, aspon my si tu v tomto uplne rozumieme a nemusime si nic vysvetlovat 😉 x x x

joj a este som sa chcela opytat, kedy beriete lieky...myslim, ci rano nalacno, alebo pri jedle, po jedle, alebo vecer...alebo na tom nezalezi? a kedy si pichate? (zalezi vobec na case?) lieky ako listovku a pyridoxin (B6)....dakujem a krasnu nedelu x x x

w_h
24. srp 2008

tanity:
jo, dix, to me zajimalo, ty beres fragmin - ten se u nas podle myho zatim moc nedava.
dalsi novinka je zybor/zibor? ted nevim jaky i. ale ten asi neni pro tehule.

pichani nevadi kdy, ale chce to ve stejnou dobu priblizne
obycejna injekce vydrzi 12 hod. forte staci pichat jedou denně - vydrzi 24 hod.
forte je urcite fraxik - je to pohodlnejsi.
ja jsem navic potom mela modriny. kamoska si to ve tretim trimestru pichala treba i do ruky (paze).

a jeste jeden dotaz: ???
muzu mit priznaky tehotenstvi drive nez je pozitivni tehu test?
ms cekam ve ctvrtek, uz tak tri ctyri dny je mi tak divne blivno, slinim jako blazen..ale ne cely den, ale casto a dneska jsem si delala test (jsem samozrejmestrasne zvedava a nevydrzela jsem cekat) a ten je negat.

tanity
24. srp 2008

w_h ahoj 🙂

dakujem za objasnenie pichania a zaujalo ma, preco sa u vas fragmin nedava... 😒 a k tym tabletkam nevies? kedy sa maju optimalne brat? vdaka uz vopred 🙂
a k tehu....kludne mozes tie priznaky pocitovat skor nez je ten pozit....ja som bola tehu 3x, teraz naposledy som to pocitovala najintenzivnejsie....daaaavno predtym, nez som si dokonca 1.test urobila....citila som dokonca uhniezdovanie ako taku intenzivnu bolest na lavej strane, taky tlak, take dost neprijemne...bolo to asi 6 dni od ovulky (tieto veci mam dost presne...)..potom som "vedela", ze som tehu-ja viem, znie to zvlastne, ale bola to taka skoro 100% istota...dalej mi bolo blbo rano..normalne som sa zobudila tak okolo 5rano ze mi je strasne zle, akokeby od hladu...moje divne sny (tie som mala pocas tehu vzdy-uplne horory 😅 )...dalej mierne tocenie hlavy a dezorientacia..ale..ale hlavne bolo neskutocne cikanie...stale sa mi chcelo na zachod...v noci aj 6x 😨 ...takze som vedela este skor, nez som si testik urobila 😉 (inak, to ze mas negat testy este nic nemusi znamenat...je to este mozno priskoro aby sa druha ciarka ukazala...skus pockat a vazne si ho urobit az ked bude meskat...ver mi, viem o com hovorim... 😉 ...siiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiilno drzim palcex x x

emicka1
24. srp 2008

Ahoj holky,tak já se přikláním k tomu,že mezi Fraxip. a Clexanem neni žádný velký rozdíl.U nás třeba předepisují Clexane a myslím že je to jen z toho důvodu,že ho prostě berou do lekárny v nemocnici.V Praze mi zase pro změnu dávali Fraxip. Takže je to asi fakt jedno.

Kell díky za informace 🙂 Já např. užívám už několik let Warfarin.A jak říkáš,ten kdo si neprožil to co my,tak nikdy nepochopí ☹ Bohužel ☹

Zuločko adoj,kočko moje 😀 Tak ten Prof. mi kysel.listovou předepsal sám od sebe 😉 I když jsem se ptala svojí hematol.,a ta říkala,že pro mě neni až tak důležitá,protože ona napomáhá nějakému enzymu či co a u mě mu napomáhá ten Warfarin. Ale jsem ráda že mi ho prof. předepsal.Hned mám lepší pocit 😉

Dyno mě teda dělá trošku problém přeložit do češtiny ty měsíce 😀 😀 😀 Ale moooooc ti budu držet pěstičky,těď už to určitě vyjde to je jasná věc!!!!!!!!!!!!!!! 😀

Tanity já beru léky ráno a většinou na lačno.Jinak injekce je snad jedno,kdy se píchají ale mělo by se pravidelně po 12 nebo 24 hod.

Tak zatím krásnou neděli 🙂

tanity
24. srp 2008

emicka vdaka 🙂

kell
24. srp 2008

Ahojky holky 🙂 !
Tak já teda beru ráno po snídani ten prednison + anopyrin (prý nemá být na lačný žaludek), no a pak večer než jdu spát zbaštím ten zbytek - listovku, B6 a Calibrum. Jo a holky, kdyby mi předepsali ty slabší injekce co působí jen 12h, tak bych si je jako musela píchat 2x denně? Jestli jo, tak to teda budu doufat že mi dají ty 24hodinové! Už teď mám z toho hrůzu, pracuji sice ve zdravotnictví, ale nevím jestli do sebe dokážu píchnout

Emicko a brala jsi Warfarin i v těhu? I když jsi si píchala?

w_h: já si taky myslím, že můžeš být těhu a na testu nemusí být ještě nic vidět!!No třeba na mě ty testy nějak nefungují! V krvi už jsem měl docela vysoké HCG a na testu úplně slaboulinká čárečka, že byla sotva vidět!!! Tak moooc držím palečky ať je tak, jak si přeješ! 🙂 🙂 🙂 🙂

Ahojky!

emicka1
25. srp 2008

Ahoj holky 🙂

Kell Warfarin se může brát maximálně asi do 6tt. Takže hned jal jsem to zjistila,tak mě převedli na injekce.Já si píchala teda 2 x denně (teda většinou manžel 😀 ).Ale myslim,že když nebereš žádné prášky na krev,že dostaneš jen jednu denně. 😉

Tak krásné pondělí

mekys
25. srp 2008

ahoj holky díky moc za povzbuzení.
a všem držím palečky a přeji moc štěstíčka. 😵 😵 😵

emicka1...píchám si fraxiparin 0.4ml 1xdenně,beru listovku,vit.gravital,a s Caru prednison,a zavádím crinone gel,mám toho celkem dost,od pátku jsem ale zase na nic,odpoledne mě začalo pobolívat v podbříšku na vecku jsem zjistila že slabě špiním do hněda,hned jsem volala do CAru,řekli mi že to tak někdy bývá jak se embryjko implantuje,znovu jsem šla na vecko a ještě trošku jsem špinila,pak už ne ale břicho mě dost bolelo tak jsem do večera ležela dokud to nepřešlo.
V sobotu jsem zjistila že jak si zavádím ten hormon crinone(gel),tak ze mě trochu jde do šedočerna,jsem s toho na nic,dnes jsem volala do CARu ale dr. je na sále mám volat odpoledne,nemáta stím někdo zkušenost?????

alinuska
25. srp 2008

Babulky, zaujimave infosky...super 🙂 !!! Mna zaujali tie dalsie typy trombofilii, okrem tych 4 "klasickych", ktore sa tu spominali uz par dni dozadu a aj teraz o jednej z nich citam - a sice Mutace CYP2C9 a este sa tusim nejaka ina spominala 😕 . To su pre mna novinky = hltam hltam 😀 😀

Inak, poslusne hlasim, ze lieky na tu stitnu uz od soboty zasa bastim. Ma napadlo, ked sme minule o tom s Jabluncankou a Tanitkou debatili, ze furt som mala MS rozhadzanu a pripisovala som to PCO) a posledne obdobie mi celkom nabehla, tak si to spajam s tym euthyroxom, ze by 😕 ?. Len uvidim teraz, ked na nu uz cakam kvoli dovolenke, ci ma nesklame a ako na potvoru bude zasa strajkovat, ved to urcite poznate, ked ju clovek necaka, tak dojde a ked ju potrebuje, tak si dava nacas 😠

A paci sa mi velmi ten pozitivny pristup Dynusky a Tanitky, ze v oktobri su tehulky, tak sa rada pridam 😉

W_h drzim palce, nech to je ono, vsak vies co myslim 🙂 !!!

Emicka, Kell, vy beriete aj prednison? Ja som ho brala 1/2 rok 2,5 mg a teraz som ho akurat na leto vysadila, lebo po 1/2 roku uz nema zmysel, takze momentalne 3-mesacna pauza a na jesen ho planujem zasa. Ibaze moja hematologicka mi povedala, ze prednison zahustuje krv, tak opatrne. Ja zvyknem sem-tam ako prevenciu wobenzym. No teda, vidim, ze nie som jedina, kto sa dopuje liekmi jak stary clovek. Ale mam z toho hrozu, uz od takeho mladeho veku byt na tolkych liekoch, ale to som tu uz pisala... 😒

Emicka, co dodat, som na tom dost podobne, tiez neviem uplne prezivat radost z toho, ked mi niekto oznami, ze cakaju prirastok ☹ . Je to niekde vo vnutri, ani neviem, ci ide o zavist v pravom zmysle slova, nechcela by som, aby sa nieco nepekne prihodilo, ale proste mna o to viac boli moja/nasa prazdnota 😢 . Tanitka to krasne vystihla, ze my si tu uplne rozumieme a nemusime nic vysvetlovat...a ani sa pretvarovat - to dodavam ja 😉

A lieciky beriem viac-menej aj ja rano nalacno. Na stitnu zlazu mi to dokonca nariadila sama dr., ze nalacno. A spolu s tou tabletkou uz supnem aj na tlak a ked beriem listovku, tak aj tu, a potom za obedom cosi a aj na vecer dalsie davky vitaminov budem postupne pridavat 😝

Este k tomu pichaniu, ja si voooobec nedokazem predstavit, ze kto mi to bude kazdy den pichat, lebo ja si sama nepichnem a nikomu inemu okrem zdravotnikov neverim, tak to bude asi dost problem 😒

Mekys, neboj, si pod drobnohladom, zvladnete to, musi sa to uz podarit!!! Drzim ti moc moc palce, aby to spinenie nic neznamenalo!!! Asi sa mimisek zavrtava hlbsie a hlbsie do perinky 🙂 . Kolky si tt? V tehu moze boliet brusko, ved je to "iny" stav a nieco sa tam deje, takze sa zbytocne neplas, ale do CARu urcite volaj a nenechaj sa odbit!!! Citam, ze aj ty si na prednisone.

Babule, aku davku toho prednisonu beriete a ako dlho? Tiez vam ho doporucili z Podoli?

emicka1
25. srp 2008

Meky určitě to bude v pořádku,uvidíš! Ale do CARu samozřejmě zavolej!!! 😉

Alinuško ahojky,je to všechno moc smutné a čerstvé.Bude to těžké to přejít ale my to určitě zase zvládneme!!!! Já jsem brala Prednison jen když jsem byla těhu.A to jen při tom druhém těhu. Brala jsem 2,5 mg.A teď když jsem byla u toho Prof.tak ten mi řekl že je to málo.Taky si někdy říkám,že beru prášky jak stará babča.Ale co nadělám 😒 No a k tomu píchání: neboj, zvládla by jsi to i ty! Já by jsem musela dvakrát denně dojíždět do nemocnice.Takže mi to píchal manžel.Neni to nic hrozného,fakt! A když nebyl manžel doma,tak jsem si to prostě musela píchnout sama.Nic jiného mi nezbylo 😉

No a já dneska volala do toho Podolí a Dr. mě objednala až na 7.října 😠 😠 😠 A to mám přijít zase na nějakou krev a do té doby NESNAŽIT!!!!!!!!!!! ☹ ☹ ☹ Takže jestli se začneme snažit v listopadu,budu ráda ☹ 😠 ☹ 😠

A jinak jsem se chtěla zeptat,kdo ještě tady chodí do Podolí?

kapp
25. srp 2008

Tak hlásime sa znovu - ale vás tu zase pribudlo! Vitajte nové bambuľky!

Nedá mi nereagovať - Mekys - ono to bude v porádečku, uvidíš - my sme tiež v 4tt leteli na pohotovosť = mala som taký bledohnedý výtok + bolesti v podbrušku a následné kŕče, už sme si s manželom mysleli, že je koniec a nakoniec nám na pohotovosti povedali, že všetko je v poriadku (síce v papieroch som mala, že hroziaci potrat alebo zamĺknutý potrat, lebo prosím pekne - oni už na konci 4tt si mysleli, že uvidia bijúce srdiečko?!) a ten výtok je ešte implantačné špinenie + čistenie maternice a tie bolesti sú z rozťahovania maternice ... Ono to zo začiatku bolí, ale potom to povolí ... Mňa strašne v tom období držala nad vodou Zuločka, jej som vyvolávala asi každý deň - chúďatko moje, tá to prežívala so mnou a potom neskoršie ma podržala aj Sivulka ... ďakujem kočky moje zlaté ... 😀

Toľko ste tu toho popísali ...

Emička - takže nakoniec musíte počkať so snažilkovaním - jaaaj, ale sa to naťahuje ... ale neboj listopad - je tuším november 😝 , nie som si istá ... tuším - ale ten je tu čoby-dub ... nebojkaj, utečie to ako voda ... s tým pichaním - nooooo, nám pichá Clexane tatinko (1 x denne) - zo začiatku sme sa trápili, ale teraz máme nový spôsob pichačky a dá sa ... už máme za sebou 35 injekcií ...

Ja sa postupne rozpíšem ... nestíham vás čítať ...

tanity
25. srp 2008

Ahojte kvetinky 🙂

ako sa mate?

mekys tiez by som ta chcela nejako povzbudit, ze to bude ok...prave dnes mi vravela kolegyna, teraz je uz v 3.mesiaci, ze ked bola 4tt, zacala spinit a dost sa bala a musela do nemocky..nasadili jej duphaston a este ju postrasili, ze ked neuvidia srdiecko (v 4tt!!!), tak bude musiet ist na zakrok...idioti! este trosku spinila, vela lezala a oddychovala a samo to prestalo, brala Duphaston a v 7tt uz krasne videla srdiecko drobceka...takze nebojaj, vela teraz pocuvam od znamych a kamaratiek, ze spinia adokonca aj krvacaju zaciatkom tehu...neviem preco, ale je to dost bezne...silno drzim palceky a myslim na teba x x x

alinuska, pridaj sa k nam pridaaaaaaaaaaaaaaaaaj, bude nam veselsie v tom oktobri (resp.listopadu emicka 😉 )..a som rada, ze si spat na lieciku na stitnicu, uvidis, poskodit to neposkodi, ked tak len nazoaj pomoze 😉 a k pichaniu (pichacka sa mi paci kapp 😀 )..zvyknes si. Je to fakt schyza, pichnut si sama do seba, ale ide to...ja som bola na instruktazi u sestricky a zvladli sme to uplne krasne..pomoze ak mas dobre faldiky na brusku 😀 normalne si vytvoris taky faldik (oni tomu hovoria kozna riasa 😅 ), a ta injekcia je taka tenucka a kratka, ze prejde tym tukom naaaaaaaadherne...samotny vpich je nic, len ked liek vstreknes, on tak pali, betar...taka vcelia injekcia to je..ale zvladnes...ja radsej sama do seba zle robim 😅 ...ja by som manzela asi prizabila tou ihlou, keby na mna siel...a to verim, ze by mu vobec nevadilo, sadistovi malemu 😎 takze to mam pod kontrolou ja! 🙂 niekomu vsak viacej vyhovuje, ked mu picha iny clovek...to zistis sama..drzim palce x x x

emicka, chapem ta, ako sa asi citis ohladom "nesnazenia sa"..my tiez teraz nemozeme, kym sa hladina hormonov kvoli stitnej neurovna ☹ ale snad sa da do poriadku cim skor ako pre nas, tak aj pre teba...a co keby si jej zavolala, ze sa chces preobjednat skor, lebo ti ten neskorsi datum nevyhovuje? ze prides aj skoro rano mimo poradia, lebo si z toho veeeeeeeeeeeeeeeeeeeeelmi nestastna ...vies, zahrat divadlo.... 😝 ...ja viem, tiez nie som ziadna herecka, ale niekedy inak nejde... 😉 😉 😉 drzim palce x x x

kappi, ahoooj , ako sa mas? sa mi paci ako si nazvala to pichanie...ze novy sposob pichacky 😉 a podelis sa o skusenost? ja tiez chcem, aby to bolelo menej...ja si stale len hladam system...picham si asi mesiac...a stale pichas do bruska? x x x

emicka1
25. srp 2008

Kapp listopad je asi fakt november 😀 Se omlouvám,ale fakt se v těch sloven.měsících nějak neorientuju 😅 No já jsem si píchala injekce do břicha.Ale u mě to byl dvojnásobek a při první potratu mi to pichaly sestřičky do stehna.Tam je to měkčí 😀 😀 Jinak se prý píchá i do paže.

Tanity bohužel,ona toho má Dr. strašně moc,pak tam taky neni a tak ☹ Ona je taková odměřená.ale jinak docela milá. No tak prostě počkáme,třeba se něčeho dočkáme 😉 Taky mě to teda mrzí,měla jsem si tam zavolat dřív,ale.... Prostě musíme vydržet.Stejně jsem na tom pořád jak na houpačce 😒 Chvíli se strašně bojim a zatím nechci být těhu.Pak to zase přejde a já by jsem už tak moc ráda ☹ Tak třeba se to do té doby zklidní a ustálí na tom že chci!

Jo a ta moje kamarádka bude rodit dneska v noci nebo zítra na vyvolávačku.Tak jí moc držím palce a jsem ráda,že pochopila,že za ní do porodnice nepůjdu.Bude pro mě těžký jet i k ní domu,natož tam.
Tak zatím pa

lenusska
25. srp 2008

Ahojte 🙂 ...som tu s nejakým opozdenim,ale vsetko som precitala a dakujem pkne vsetkým za podporu 🙂
w_h - ano snazime sa otehotniet..velmi 🙂
Dnes som bola opat na ultrazvuk. Robil mi ho MUDr a povedal mi upne nieco ine..Ze on by tu laparku nerobil ale pockal by ci sa nam nepodari otehotniet a tiez ze si mam urobit test,lebo moze to byt len klam kedze mam dostat krami ale nieco sa tam javi tak podobne ako na zaciatku gravidity,co mi prislo divne lebo sme sa nesnazili tento mesia od kedy mi nasadili antibiotika a keby som bola tak to urite uz vidi.a ze tie bolesti pri menstruacii mohi byt aj od zapalu..Tak teraz mam obrovsku dilmu..IST NA LAPARKU ALEBO POCKAT ??...co mam robit..som zmetena 😢

zrnik1
25. srp 2008

Ahojte baulky.
Alinuska, dynuska a tanitka mozem sa k vam pridat aj ja?
To by bolo take super.Nahovorime aj Zulocku a bude mat Matusiatko surodenceka.
Inac myslim, ze keby som tak dlho neotalala po Riskovi a dala sa hned na druhe, tak by nebol problem.

Lenusska ja som bola dnes u jeho zeny, Hoppanovej na endo.Je taka zlata.
9.9.o 9-tej idem k nemu.Sa veeelmi tesiiim.
Ja by som sa asi riadila tym, co mi povie.Zda sa mi byt dobry odbornik.Neviem, nakoniec sa aj tak rozhodnes ako to citis ty sama.

Zachvilu ma caka hematologia.Idu mi robit hlbsie vysetrenia.
Inac stitna zlaza asi OK.Jupiii.

Zulocka s Risiakom sa mame super.Krati sa nam nasa dovolenka.Pojde do skolky, ale dnes osm bola nahlasit, ze ho nedavam od septembra, ale ze si ho este chcem nechat doma.Riaditelka sa na mna tak velmi empaticky usmievala.Je taka super.Povedala, ze ok.
Mame novy bicykel, uz ten vacsi. Ja chodim na korculiach a Risik na nom. Dava mi poriadne zabrat. Ide tak rychlo, ja za nim ledva pufkam, ale to je ono.Uz ho asi nebavilo mat mamku s takym rozkysnutym zadkom.Este mu za to urcite podakujem 😉 .
A co Matusiatko? nechce surodenceka? Risko by veeelmi chcel.Stale sa pyta, ze kde je. Ja ze len nech je trpezlivy....jeho kamarat Samko, rovnako stary, ma uz sestricku Mimku a jeho mamka uz ma v brusku dalsie babetko, tak mu to nejde do hlavy, ze kde sa flaka to nase.
Este asi kojis,vsak?vecer spinkate? Ja si to uz vooobec nepametam. Trochu som asi ja zlenivela, lebo Risko je taky spachtos.Rano vstavame o 8-mej.Amerika.Potom spime aj poobede.Ja tiez.Upratovat stiham ked je s tatom vonku.No proste veget.Uz mi asi chyba take staranie sa, vecerne kupkanie, vymyslanie kasiciek...

Drzim palce tehulkam, a vyzyvam vsetky netehulky - Spojme sa - a prekonajme trombofiliu aj stinu zlazu a vsetky mrsky, co nas trapia 🙂 dokelu
dobru nocku

zrnik1
26. srp 2008

Ahojte babulky,

kedze som tu dlho nebola 😀 musim nieco napisat a to, ze nam pocas dovolenky kvapkala voda do vnutra linky a ona nastastie zhnila.Jupiiiii.budem mat novu linku.Ale ja som to neurobila, to samo 😅 .
Ako inak by som manzela nahovorila, nech vymenime tu starozitnost.muzi nemaju radi zmenu. A to prehovaranie je hrozneee.
Este ho chcem nahovorit, nech kupime auto.Neporadite mi nejake triky ako na to?
Dakujem a prepacte, za tento moj ulet.
Mimochodom prave teraz idem s kamoskou do KIKY-nabytok chapete.
Maly sa tam vysanti v kutiku pre deti a ja pozeranim nabytku.
Majte sa pekne a rozmyslajte nad tym trikom.
Pekny den 😀

mekys
26. srp 2008

ahojky holky,
díky moc za podporu.Já pořádně ani nevím v kterém jsem týdnu na KEtu-zavedení embryjek jsem byla 29.7.,a embryjka byli po 5denní kultivaci,takže asi 5týden,nevím.

To špinění jsem měla jen,v pátek,jak jsem šla 2x na vecko tak trošinku,mě spíše nejvíc znepokojilo že ze mě ten crinone gel co si zavádím šel do šedočerna.

Včera jsem mluvila s dr. s Caru,tak nemám nic dělat,a mám ležet,kdybych znovu začla špinit,mám volat hematologovi aby mi snížil dávky fraxiparinu že to může být i s toho.
A ten gel jak se mě jde zbarvený může být také špinění.
Kontrolu UZ.mám až za týden,budem doufat že je vše OK,ale i tak bojím,bojím.

Alinuska,prednison mi dali v CAru,ten bych měla brát asi až do 16tt,jestli se tak daleko dostanu.

lenusska
26. srp 2008

Ahoj zrnik1 - ja som s toho uplne mimo.ked mi robili ultrazvuk v nemocnici na rastislavke tak ma hned aj objednali na laparku...mam ju mat 8.10.2008..A on vera uplne nieco ine..Poznas MUDr.Hermana?..Sesterka k nemu chodila,mam cislo a uvazujem ci mu mam zavolat a poradit sa...urobim si dnes test jak mi vravel Hoppan,ale pochybujem. 😅

margarita
26. srp 2008

ahojte babulky, citam citam ako zerava, ale ja si zatial nepicham nic, iba na hemo mi raz tyzdenne pichaju B12 do zadku 😀 takze sa nastastie na to ani nemozem, ani nemusim pozerat. Ale ako ste tu niektore pisali, tiez si neviem predstavit, ze by som sa musela sama pichnut, a tie kozne faldiky sa na mne dost tazko hladaju 🙂 no ale ak to bude nutne, tak si od vas, skusenych, vypytam radu neskor, ok?

zrnik - triky ako primat chlapa aby kupil auto zatial nemam, ale ak nezabudnem, spytam sa toho mojho, co by na neho fungovalo a dam vediet 😉 mozno by stacilo, keby si sa o auta zacala zaujimat a pozerala na webe, pripadne v bazaroch a autosalonoch, to by mu mohlo byt "podozrive", a mozno by sa pridal...ale nerucim za to 😀

zrnik1
26. srp 2008

lenusska aj ja som z toho magor.Vies kto mi poradil a aj pomohol, ked som mala problem? Bol to Dr.Suchanek. On je v novej nemocnici.Este som chodila aj ku Krausovi, ale on ma toho tooolko vela, ze nema na nic poriadne cas.Bola som z naho trochu sklamana.
K Suchankovi chodi aj Katka.
Ale urcite nie je na skodu vypocut si viac nazorov od viacerych Dr.
Tak skus.
Margaritka ja chodim po bazarocj ako diva...a nic..

zrnik1
26. srp 2008

Hermana nepoznam.

lenusska
26. srp 2008

zrnik1 - Dakujem aj tak za povzbudenie..ved dufam nieco vymyslým. 🙂