Trombofílie v těhotenství. Máte zkušenosti?

nick
3. lis 2006

Mám po dvoch potratoch , spontánnych , problémy vždy začali v 6 tt.
Na podnet gynekologa som absolvovala genetické vyšetrenie, kde mi zistili leidenskú mutáciu genu pre trombofíliu. Chcem sa spýtať, či má ešte niekto skúsenosti s týmto ochorením , najmä v tehotenstve.

maova
17. zář 2008

margaritko, moc děkuju. Já jsem tam byla asi před rokem kvuli chudokrevnosti a odcházela jsem s tím, že kdyby něco, můžu kdykoliv přijít. Tak snad najdu číslo a zkusím se tam objednat a aspoň se na to optat 🙂

dyna
18. zář 2008

Ahojte! Maove díky, si velmi velmi milá. 🙂 🙂 🙂 Emicka zákrok bude na konci tohto mesiaca-začiatkom oktobra. asi všetko bude teraz v poriadku. 😔 dúfam.
Držte sa! a prajem pekný zvyšok dňa

margarita
19. zář 2008

ahojte,
po vcerajsich kontrolach u gynekologa a hematologa si pripadam ako exoticke zvieratko 😀
hematolog mi robil nejake velmi speci krvne testy, netusim, co si o mne este chcu zistovat, ale tesi ma jeho starostlivy a zodpovedny pristup. som zvedava na vysledky 😉
zato gynekolog mi odmietol ako rizikovej dat akekolvek oficialne vychadzky, takze do porodu mam sediet doma ☹ a von sa dostanem len cestou k lekarovi a od neho...pripadam si ako keby ma zavreli do basy 😠 😖
neviete nahodou ako je to s kontrolami zo socialky? pozerala som o tom tu na MK aj speci temu, ale vacsinou baby dostali vychadzky, takze chodili von vtedy.
mna by zaujimalo, ci nahodou niekto neviete, kedy maju oni pracovnu dobu, ci napr.chodievaju aj cez vikend, alebo vecer po 19.00 alebo tak. na tie smiesne prachy nemocenske by som sa aj vykaslala, ale citala som, ze ak rizikovku nezastihnu doma a nema alibi, tak jej mozu dokonca za trest potom skratit aj prijem na MD.
Nech zije nas socialny stat! sorry, ale mam z toho depky... 😒

mounty
19. zář 2008

vidis margarita, a presne z tohto dovodu som ja odmietla byt rizikova oficialne...........podpisala som aj u doktora ze chcem ostat v jeho starostlivosti a nechodit na kramare ako predtym, to bol des a hroza a ten pristup.........hm, drz sa a neboj, nieco vymyslis, budes chodit po nociach sa vencit 😀

margarita
19. zář 2008

mounty, ale Ty si este na materskej, ci sa mylim? 🙂 lebo vies, ja nemam problem s tym, ze som rizikova, ved hej, ale co si pamatam, aj ine baby boli rizikove a vychadzky mali, ved aj zulok mi tak vravela. Ak by ma nedal na rizikove, stresy a choroby v praci by mi tiez neprospeli. No, kazdy spas nieco stoji 😔

mounty
21. zář 2008

Hm, ja som bola aj pri prvom rizikova, ale mala som neskor vychadzky, tak to je divne preco Ty nemas, skus o ne ziadat........teda pokial Tvoj stav nevyzaduje uplny pokoj na lozku..........

inak mne dost zacina tvrdnut brusko. tak beriem uz dve magnezka denne, snad to zazehname..... 😒

margarita
21. zář 2008

mounty, tak sa drzte, budeme na vas moc mysliet, aby ste to uspesne zazehnali 😵
ja uz na to kaslem, ziadala som lekara dva krat, naposledy to bolo kategoricky, ze ste rizikova - nic nebude 😀 ale zatial aspon chvalabohu uplny pokoj na lozku nemusim, tak obcas sa vyklonim z okna a uz chapem tie babicky dochodkyne, co zdanlivo bezcielne cumia z okna na prechadzakuce auta - je to strasne vzrusujuce 😀 😀 😀

zulok
21. zář 2008

Tehulky, teda vam tie tyzdne kraasne ubiehajuu.
Az teraz som si vsimla, Mounty a Margaritka, ste v rovnakom tt a u a chviiilu v polke, juch..
Ja som zo zaciatku nemala vychadzky na PN, az ked som o ne poprosila a dosla mi aj kontrola zo sicialky, nedali sa otvoit dole dvere, ledva som sa cela nahnevana doterigala, ze som na rizikovom a kvoli socialke sa trepem schodami,..

Margaritka, doma to zvladnes a ono k hematologovi a na gyndu a tych kontrol bude pribudat, neboj, budes mat vychadzok ajajaaj, a to pocasie je teraz take bleeee, pekne bud doma v teplych ponozkach…

Dyna, jasnee, ze vsetko bude vporiadku, drziim palceee

MAova, ahooj, na hematologiu je dobree zajst, rozhodne ti to neublizi a nie je na skodu, drii palce na vyyborne vysledky

Lenocka, ahooj babulka, teda v skole musi byt teraz mrte prace, zmeny… no drz sa, a si sikulaaa, ze popritom vsetkom nas stihnes pozdravit. Sikulkaaa nasa

Kell, teda ty sa tiez trapis s mykozou, dufam, ze si ju uz prekabatila.. Inak ja som prvykrat vydrzala tehu do 8tt a to sm homozygot, ale druhykrat len do 5tt, no, zvlaaaastne..

Wh, a ako sin a tom ty??? Tiez ta cakaju nejake lieciky???

Zrniik, teda to su sposoby s tou pracou, presla si vsetkym a nic.. no asi tlacenka a dostal to miesto niekto iny, ale podla mna ta to dlho mrziet nebude a budes mat pracae ajajajaj, ale so zapnutim gati v pase, a s problemom, co zjest z chladnicky, aby ti nebolo bleeeee. No, ale pozor so sklostvom, aby si nebola casto chora…..
Ale itak do novej prace nenastupis uz zo spomenuteho dovodu 🙂

Emicka, no iked je podzim taky smutnyy, verim, ze teba bude hriat zvnutra malinke slniecko, uz to musi vyjst a hotovo..
Ozaj a u tej tety bylinkarky, ake bylinky doporucila?? Teda iba ak chces napisat, dost ma to zaujima..

Sivulka, no KP, teraz kamaratka rodila KP hovorili, ze by sa dalo aj prirodzene, ale nakoniec bol cisarak… zaviselo od vahy, jej dr. chcel spravit daky chmat , ale ona odmietla…. Ono deticky maju na rozne i krkolomne polohy svoje dovody, ale nejak by som radsej necvicila …. Ono druhy cisarksy zvladnes, hlavne nech je drobcek zivy a zdravyy.. ono je cisarak desnyy,ale…

A mne sa vyhodil nap use herpes, brrrrrr, dufam, ze chrustik nic nechytiii.. no, ale zacala som zas papat Bvitaminy, Bkomplex, lebo cividne mi chybajuu…

KDe je KAAAAAPPPPUSKA A KAPPUSIATKOOO????

margarita
21. zář 2008

ahoooj zulocka,
kde sa flakas aj s herpesom??? 😀
vdaka za povzbudenie, ja viem, ze vychadzok k lekarovi bude ostodvesto 😉 ale ja som taky frflos a skratka vadi mi to z principu, ze mam domace vazenie, aj ked som uz 2x vyslovne Dr ziadala 😒

sivulka, poslala som Ti IP, o tych cvikoch, ale v podstate to iste, co zulok vravi, ze je to vacsi risk ako zisk a ze nakoniec to urcite dopadne dobre pre vas obe, neboj 😉

hlasim, ze kapp je OK, pisali sme v poslednych dnoch cez IP hematologicke konzultacie 😀 ,takze mozem zodpovedne prehlasit, ze az na nejake zavrate a zvracacky sa drzi, a dcerenka sa o nu vzorne stara, a zajtra maju kontrolu, tak snad sa potom ozve, co nove 🙂 dufam, ze som nebonzla nic tajne, kappus 😵

dyna
22. zář 2008

Zuločka díky! 🙂 🙂
Kappus ozvi sa 🙂
Alinuška IP 🙂

kapp
22. zář 2008

Ahojko bambuľky moje zlaté!

Margaritka - nebonzla si nič tajné, dušička, nebojkaj 😀 - presne ako si vravela = držíme sa ... 😅

Tak babuliatka moje - nesiem dobré správy - sme v poráááááádečku! S taaaaakouto malou dušičkou som dnes šla gyndoškovi, veď nám robil KUK až po 7 týždňoch, dovtedy po nás ani pes neštekol - takže TETA NERVOZITKA pracovala na plné obrátky aj na 2 smeny! 😉 Ale chvalabohu, všetko je OK - prišli nám aj ostatné výsledky - všetko negatívne (rubeola, toxoplazma, listéria, žltačka + krvný obraz) ... pozeral nás aj cez UZV (na moju obrovskú radosť už nerobil UZV odspodu, ale cez bruško) - snímočka je v albume - krpčiatku krásne bilo srdiečko, hýbkalo sa, dr. mi ukazoval hlavičku, ručičky, nožičky = bolo krásnučké! a meral nám aj to šijové prejasnenie (norma je tam do 3mm) - my sme mali 2mm, ale dr. hovoril, že je to v poriadku - tak keď to dr. vraví, tak mu skúsime uveriť 😉 ... Ďalšia kontrola až o mesiac - 20.10., čakajú nás ešte tie AFP testy - 6.10., dúfame, že dopadnú aj tie dobre ... Ďakujeme za držanie prštekov a modlitbičky - margaritke za podporu v infoškách z hemošky ...

Alinuška - hádam nič nezakríkneme, keď to moje tehuľkovanie hodíme do tabuľky - čo povieš - pošlem ti v IP moju e-mailovú adresku 😀 !

Pá babuliatka - ja sa vám ozvem v ďalších dňoch - dnes som unaveeeená ako kôň = máme totiž brigádu (robíme strechu na hospodárskych budovách - kotolňa atď), takže potrebujeme ležkať ...

margarita
22. zář 2008

supeeeer, kraaaasne kappusiatko, len tak dalej 🙂

mounty
22. zář 2008

kapp ahoj, a nechces si to rozmysliet s tymi testami AFP? Podla mna su to iba zbytocne stresy a ked sa dietatku nieco nevyvija poriadne, tak aj tak sa samo rozluci..........ja som ani pri jednom nebola a doktor povedal ze v USA je to na ustupe, ze uz si to nikto nedava robit kvoli nepresnosti vysledkov a zbytocnym tisicom potratov............len tolko, moj nazor..........papa

lenusska
22. zář 2008

Ahojte 🙂
Tak dnes som si konene bola u Hoppana po ten papier aby ma moja vyradila s evidencie.Zajtra jej to odnesiem a objednam sa k nemu 🙂 .

kapp - Tak to sa tesiiiimmm ze ste v poriadku 🙂 , na tom ultrazvuku je krasne vidno 🙂

Drzte sa vsetky 😵 papapa

kapp
22. zář 2008

Nedá mi ešte neurobiť KUK na koníka:
Mounty - to sú predsa len screeningové testy z krvi, ktoré ak by dopadli zle, posielajú najprv na 3D ultrazvuk, potom na amniocentézu ... Je to bežný postup, aspoň tak mi to vysvetľovala sestrička - v 16tt ich robia vraj už každej tehulke - ty si si ich nedala spraviť? Prepáč, že som zvedavá - len ma prekvapilo, si prvá, ktorá ich odmietla - aspoň čo som ja počula ...
Ale zaujímavý názor - možno popremýšľam... rada si dám poradiť - logiku to má ... ešte uvidím ... ďakujem za radu, dušička - pouvažujem... poradím sa s manželom a uvidíme...

Lenusska - ďakujeme za kompliment - vieš, čo mi povedala Nana, keď som jej dnes ukázala fotku z UZV? Že to malé vyzerá ako kozmonaut 😉 ... tu má helmu, tu skafander ... 😀 Čo tie deti nevymyslia?
Prepáč - som teraz trocha mimo obraz - menila si gyndošku?

dyna
22. zář 2008

Kappuš a Kappuška, veľmi sa teším, že ste v poriadku! 🙂 aj podľa mňa Mounty má zaujmavý názor, popremýšlaj to. a dávaj si aj naďalej pozor na seba a miminko. dobre sa obliekaj, aby si neprechladla, je také zlé počasie v posledných dňoch. držím palce! 😉

tanity
22. zář 2008

ahojte dievcata..ja len tak narychlovku zdravim a tesim sa, ze vsetky tehule krasne tehulkuju a "kozmonautikom" sa v skafandroch dari 😀 😀 😀
drzte sa dievcata x x x

kappie, ja si myslim, ze AFP testy su upne normalne a bezne , aj mne ich robili v tom 16tt (bolo to v UK), ale pytali sa ma, ci si ich chcem dat urobit...ked som si to dala vysvetlit, usudila som, ze su to neskodne krvne testy a ze aj ked nieco ukazu abnormalne, nebudem sa tym znepokojovat..,ked ale prisli a boli ukazkove, velmi mi odlahlo a bola som stastna prestastna, ze je babatko zdrave. Ak by neboli dobre, neviem, co by som robila...neviem...ale ako sa poznam, na amnio by som nesla a verila, ze vsetko dopadne dobre (resp. tak ako ma). Je to na tebe, ale mne to neprislo ako nejake zbytocne stresovanie sa, skor ma upokojilo to, ze si to robia skoro vsetky tehule a je to bezne. Viem, co ma ale Mounty na mysli....rozumiem....drzte sa x x x

dobru noc 😵

zulok
22. zář 2008

Ahoojte, tak som tu aj s herpesom a este k tomu aj s auau vyražkou na nose, ktoru zatial nevidno, ale neda na seba dlho čakať.. 🙂

KAPPUSKAAA, gratulujeeeeem, KAppusiatko je naadhernuckeeee, ňuňuňňuňu, posielame cmukančeky na bruško 🙂
A super, ze aj testy z krvicky dopadli vynikajuuuuco.. a inak AFP testy su dost zastarale a dakedy sa stane ,ze vyjdu falosne zle.. lekar mi hovoril, ze ma na ne posiela ,ale ze to nemam preziivat 🙂 inak, onio je to obycajne krvne vysetrenie, nijako vas neohrozi, len aaby si zbytocne nestresovala..ale uurcite vsetko dobre dopadne, .. a ten mesiac uuujde ako z vodyyyyy  veelmis a z vas tesiiim. Este raz gratulujeeem a co Nanuskaaa??? Jeej, no už som si rpečítala, teda ta je ale vymyselníííčka 🙂
Jeejda a praci sa vyhybaj zdaleka, aks a da s babuliatkom pekne oddychujteee

Lenuska, tak nech je u noveho lekaaara vynikajuuco 🙂 a nech to prinesie vyborne vysledkyy

A pozdravujeeem svetkyyych , pappap

lola19
23. zář 2008

Caute bambulky,tak co ako sa mame. Tehulky teda vam to krasne pribuda, uz sa na vase babenka tesinkame. A co nasa katka a mala Katka, uz su hadam aj doma, napiste , ze co noveho, ako sa mate????
A co to citam zulocka ma herpes, dievca ja som mala tiez a teraz mam este taku chrastku pod nosom, no je to otrasne 😝

mounty
23. zář 2008

Ahojte, k tym AFP testom......ano, na Slovensku je to bezny postup ich robit a ani ja na tom nevidim nic zle, iba odoberu krv...........ale!!!! Ma to jeden a nie maly hacik: tie vysledky su velmi vela krat nepresne, nehovorim to ja ale mnohi gynekologovia, nakolko staci ked len trosku krvacas alebo si v skutocnosti v inom tyzdni alebo cokolvek co sa nevie, tak vyskocia aj pri perfektnom zdravi dietatka, negativne!!! A teraz co? Matka vystresovana, a nech mi hovori kto chce kolko chce ze by sa nestresoval, BUDE SA!!!! Tak isto, amniocenteza je nepresna a velakrta su zabijane zdrave deti!!!!

Ja som nesla preto aby som sa vyhla prave tym sokom a stresom, moja teta to zazila a este jej aj hovorili ze dieta nedozije do porodu a ze bude tazko postihnute.......ma ZDRAVEHO syna......ale to co si prezila a nervozitu ktoru prenasala na svoje dieta pocas tehotenstva , o tom sa uz nehovori v odbornych kruhoch, ale ona to vie, ze to bolo uplne zbytocne, namiesto radosti z ocakavaneho dietatka kazdy den plakala..........len tolko. Viem ze to nemusi byt vas pripad, ale co ak?........A ak si proti potratom ako takym, niet o com,.......a tak ja som podpisala ze si to nezelam, doktor to zapisal, a dalej chodim na UZV a tesim sa z babatka.........len tolko, pa

lenusska
23. zář 2008

Cafte 🙂

kapp - juj ma rozosiala...fakt necakas co im napadne 🙂 ..Ano menila som..Dnes som bola po kartu a ta sesticka si mlela a mlela popod nos..sa jej nepailo ze idem prec. 😝

zulok - Dakujem..Mam z tej zmeny dobrý pocit...Len dufam,ze nebude problem ze som odmietla operaciu a ze som ju zrusila.Neviem ci mi to napisala do karty bo ju tak zapecatila ze az. 😉 .

Tak pekný den a drzte sa 🤐

zulok
23. zář 2008

AJ ja som zvedava na malu KAtkinu KAtku 😀

Lolka, aj ty si mala herpes

lola19
23. zář 2008

Mala Zulocka a otrasny, najprv na pere a potom pod nosom a ten este tak trosku mam. Ale je to fuj fuj

andys004
23. zář 2008

Ahoj kočky
Tak manžílek je už doma a doufám že hodně dlouho nikam nebude muset jed.Snaženíčko se nám pořád nedaří,ale ted se pořádně do toho obujeme a to by bylo aby nebylo.

AFP testy jsou opravdu nepřesné a proto bych radši šla na NT screening to je lepší a rozhodně přesnější.U nás v čechách na to posílají automaticky starší a rizikovější maminky a ty to mají hrazené pojišťovnou jinak ostatní si to musí platit prý to stojí okolo 1500,-.Ale myslím si že to záleží taky na lékaři určitě po domluvě může napsat doporučení a pak je to zdarma.Já na tom byla také a pokud dá-li bůh a zadaří se tak to určitě budu chtít i za cenu že si to budu muset zaplatit.Mám známou ta si nechala dělat jen standardní vyšetření a bohužel patřila mezi ty kterým to vyšlo špatně tak jí poslali na odběr plodové vody ale ona začala špinit tak se to muselo odložit o tři týdny pak jí to nakonec udělali a zase čekala šest týdnů na výsledky ty nervy co musela zažívat si vůbec neumím představit já bych se asi zbláznila fuj hrůza.A na závěr když jí řekli že jsou výsledky v pořádku tak jí začala odtékat plodová voda tak jí zavřeli do nemocnice s tím že se pokusí plodovou vodu doplňovat ale bohužel se nezdařilo protože začala rodit tak rychle udělali cisařský řez a narodila se jim o tři měsíce dříve holčička naštěstí je v pořádku a krásně jim roste.V tomto případě určitě sehráli své i ty nervy 😠 .

Těhulky tak vám krásně přibývají tt jen tak dále mám radost s váma hlavně se opartujte.

Zdravím i ostatní kočky dnes jsem se nějak rozepsala ,ale už musím běžet jdu na dobrou kávu k mojí mamince.Mějte se kráááááásně pa pa pa. 😀 😀 😀

sivula
23. zář 2008

Ahojte dievcence,

zase ma to vyhodilo, to mam vsetko pisat znova? No jo, vsetky zdravim a myslim na vas. skoda,ze sa na net dostanem tak malo. Tak len v skratke, lebo uz na mna cakaju ☹ Boli sme vcera na predporodnej prednaske na Antolskej a bolo super. Dokonca sme si mohli prezriet aj porodnicu, lebo nikoho nerodili. Len moj muzicek akosi dostal strach zo vsetkeho. A to sme si tu porodnicu ani neboli prezriet, lebo sme sa ponahlali. No napisem vam to, lebo je to sranda, ale az nabuduce.

papa a drzte sa. Zase len tlacim, co nove a potom odpisem.

lenusska
23. zář 2008

Ahojte mam jednu otazku asi bude trapna ale fakt neviem co znamena ked pozeram fotoalbumy a pri teste je napisane napr.12 den po ET. 🙂 ...asi som este neodbornik v tomto 🙂

margarita
23. zář 2008

lenusska, niekde som zachytila, ze ET je embryotransfer. tak snad to nie je haluz, logiku to ma 🙂
majte sa vsetky moc fajn, ja stale cakam na vysledky krvi z hematologie, ake su, a dufam, ze len dobre 😵

lenusska
23. zář 2008

margarita - Dakujem 🙂 , Urcite budu v poriadku drzim palce, ahoj

emicka1
23. zář 2008

Ahoj holčiny,jdu vás jen pozdravit.Nějak zase nestíhám 😒

Zuločko ty bylinky ti napíšu,jen co najdu ten papír,kde jsou vypsaný 😅 Ale přímo na to ředění krve by mi měla dát ve středu,ale manžel nemůže,tak tam jedeme až v pondělí.Mo co se dá dělat,že.

Kapp to je moooooc dobře,že jste v pořádku 😀 😀 😀 Jen tak dál!!!!!!!!!!!!!!!!!

Jinak všechny pozdravuji,těhulkám hodně štěstíčka a nám snažilkám hodně sil 🙂 Mám vás všechny moc ráda a jsem šťastná,že vás mám 😵 😵 😵

Pa

zulok
23. zář 2008

teda mne to neposlalo cely prispevok.. 🙄 a takto to vzyera , ze som poslala len dve vety a to nedokonceneeee. ach...

co Alinuska este davnejsie posielala tabulku mailom, tak na tie maily som va poslala ake vitaminky obsahuje ktora zeleninka a ovocie, ako tehulkam a potencionalnym tehulkam by sa vam to mohlo hodit. teda ma slak trafi z tohto 😠 kto to este chce, nech mi posle maila do IP, ako nie ej to nic prevratnee, ale aby nam ziadne vitaminik nechyybal 😀

EMicka si zlatiiicko, jaaaj, to tam este idete??? drziim palce apotom sa pochvaaal, ako ste dopadli..

Sivulka, jeeej, ved ty to mas uz za paar 🙂

Lolka, mne sa daco tvori aj na nose 😠 😠

ANdys, aj u nas sa uz robi NT kazdemu, aspon myslim, ze kazdemu 🙂

a amniocenteza itak neodhali vsetko, takze sa môže stať, že abbatko repda len dačo bude mať.. 😔 ale je to bezpredmetne, vsetky babatka tu budu zdrave a hotovoooooo 😀 😀 😀