Trombofílie v těhotenství. Máte zkušenosti?

nick
3. lis 2006

Mám po dvoch potratoch , spontánnych , problémy vždy začali v 6 tt.
Na podnet gynekologa som absolvovala genetické vyšetrenie, kde mi zistili leidenskú mutáciu genu pre trombofíliu. Chcem sa spýtať, či má ešte niekto skúsenosti s týmto ochorením , najmä v tehotenstve.

mirip
19. říj 2008

ja viem ale tie všetky vyšetrenia krvi čo doky nakázal sestričke urobiť......no neviem sa bojím že tam niečo zistia a z deťmi sa možem rozlúčiť 😒 ☹

cikyta
19. říj 2008

Ak si už bábätko splodila,tak sa neboj.Lekári ti už len napomôžu,aby sa udržalo.Verím tomu.Doba velmi pokročila. 😉 A za to,že ti brali tolko krvičky na rôzne vyšetrenia nebud smutná.Tak máš velkú istotu,že určite nájdu,čo hladajú a už nikdy sa ti nič podobné nestane!

mirip
19. říj 2008

ved hej len ja sa bojím že niečo nájdu a je chyba vo mne, keb to bola len chyba vo vývoji tak ba som sa s tým skôr zmierila ako ked niečo nájdu mne preto sa toho bojím ☹ 😢

mabe
19. říj 2008

Cikytko, ja nevedela, ze pri delsi dobe v aute a u letadla bych to mela nejak resit. Zjistily me to az ted po druhym MA. Vzdy pred revizi me delali testy na srazlivost, jak se to delava a nic nerikali. Vse ok. Nebo to se tyka jenom nejake vetsi mutace? Nejak tomu nerozumim. 😒

cikyta
19. říj 2008

Mabe.Ja neviem prečo mi to doktorka povedala mám aj papiere s tým popísané.To mám všetko dokumenty z Genetiky-výsledky z laboratoria.Ešte tam mám písané,že aj každú hormonálnu liečbu mám hlásiť na hematologii a nesmiem nikdy užívať antikoncepciu.(Tak to našťastie mi vôbec nevadí,kedže mi inak ako IVF dieťa nemôžme mať skrz zlé spermie)

mabe
19. říj 2008

Cikytko, uvidime, co me rekne dr. v utery. Jinak ja brala anti 11 let. Az ted jsem se dozvedela, ze mam jednu mutaci. Tak uvidime 😉

cikyta
19. říj 2008

Ja som brala 4 roky anti. 😝 Len je zase pravda,že kopec ludí ani nemusí vedieť,že tieto vážne mutácie v sebe majú a samozrejme môžu byť aj obezni s vysokým tlakom,brať anti.a cestovať hore dolu po svete a nemusí sa im nič stať a raz-BUM- 😔 Preto budme radi,že sme sa to nejakou náhodou dozvedeli pomerne včas a vieme ako sa brániť a na čo lekárov upozornovať.Všetko zlé je na niečo dobré. 😉 Drží palce Mabe na utorok!

mabe
19. říj 2008

Cikytko, je pravda, ze je lepsi to vedet. Diky 😉

cikyta
19. říj 2008

Presne tak 🙂 A len pre príklad-ja mám tieto mutácie po starej mame,ktorá prežila 2 vojny,mala len 1 ladvinu,s ktorou porodila mojho ocka a dožila sa cez 80rokov!!!!!!!!!

mabe
19. říj 2008

Cikytko, tak to je mazec. Ja to neberu tak, ze bych se mela z toho strachovat. Je spoustu nemoci a veci, ktery nas muzou ohrozovat. Aspon vim, jak se mam chovat. 🙂

cikyta
19. říj 2008

Ved aj mna doktorka tak poplašila,že môj muž čo to počul-ožltol,ani nedýchal a povedal,že to mohla aj šetrnejšie povedať.A bol viac vystrašený ako ja. 🙂 Ja už aspon teraz viem,že sa musím vzdať mojich oblubených bláznivých kolotočov dolu hlavou 😀 Len pre istotu.Ale vždy si spomeniem na starú mamu a strach je skoro vždy preč 😉 (No a dokonca som 15 rokov fajčila!Ani to sa nesmie)

zrnik1
19. říj 2008

Ahojte,

cikytka tvoja stara mama 😵 , klobuk dole.

lenusska kupila som si cizmy a nohavice. Bola som skoro vo vsetkych obchodoch.Vedela by som minut veeela penazi,ale nemozem, lebo je financna kriza 😀 😀
Na zajtra ti zelam vela sil.
Aj sebe 😀 😀

Zulocka ty si inkognito?alebo ta Matusko tak zamestnava? pockaj na 2,3,3 a pol, to bude veselo

Aj ostatne babenky, neflakajte to!Ja viem, ze si citate 😉 😀

lenusska
19. říj 2008

Ahojki
zrnik1
Juuj sa bojim aj tesim...dufam,ze ziadne zle spravy ma necakaju.
Aj Tebe veeelaaa siiil na zajtra a hned daj vediat co a jak...Budem drzat paaalcee 🙂

Tak pekný vecer a zajtra som tuuuu..papa

margarita
20. říj 2008

emicka, tak verim, ze Tvoja sestra bude v pohode a vsetko dobre dopadne.
U nas sa vravi, ze do tretice vsetko dobre 🙂 - u mna to tiez zatial plati, takze tomu len treba verit.
a este preklad do cestiny: nasa alchemilka je kontryhel obecny 😀

W-H aj ja som si meravala BT a tiez ma to bavilo 😀 a aj to u mna fungovalo celkom spolahlivo. keby si chcela, je aj taka stranka www.elep.sk a tam mozes tiez aj poslat svoj graf takej milej pani na konzultaciu a ona Ti ho vyhodnoti, aby si ziskala istotu, ze to sledujes spravne. Len treba poslat cely cyklus a poctivo si znacit nielen teploty, ale aj hlien, styk atd.

kacurienka, byt Tebou sa radsej zajdem na to spytat hematologa, lebo napr. moj gynekolog o mojej MTHFRhomozygot nevedel skoro nic, a aj teraz to tak berie, ze ved chodim na hemo na kontroly, takze to neriesi...ja len ze nemusi to byt problem, ale okrem mutacie zalezi aj na tvojom celkovom krvnom obraze, kolko mas coho a ci nemas nieco zvysene, znizene - tolko moj nazor.

mabe, vitame Ta medzi nami 😉 aj ked by sme Ta radsej nevitali 😀 chapes.
Mojziska Ti len pomoze, ja som ju cvicila asi 2 roky, aj som medzitym 2x v pohode otehotnela, ale asi vdaka tromboske som o obe prisla. teraz som na liecbe a do tretice som uz za polovicou tehu, tak sa len ticho tesime kazdy dalsi den, ze mimi je zatial v poriadku. Viem, strata boli a utechy lekarov typu to sa stava moc nezaberu, lebo kym sa to nestava im, lahko sa utesuje 😢 drzim palce do tretice

zdravim aj vsetky ostatne, snazilky a tehulky drzte sa 😵

lenusska
20. říj 2008

Ahojte...nemam nic nove len sa nudim tak pisem 😅

Dufam,ze sa mate vsetky super 🙂

Zrnik tak ako?.

mabe
20. říj 2008

Margaritko, dekuji moc. 🙂 Rikam si, ze je mozna toto lepsejsi nez neco opravdu vazneho. Nevim, jak to vnimat, ale zatim me to nepripada, jak nejaka tragedie. Je dobry to vedet, abych mohla predchazet tomu, ze se neco stane. Snad to zabere a do tretice to vyjde. Drzim ti palecky 😉

lenusska
20. říj 2008

Ahojte 🙂

Tak dnes som bola u noveho lekara a som velmi spokojna..vsetko sa vypytoval tak si myslys ze je precizny,povedal ze ta mutacia co mam ja nieje vazna ale ze je dolezite aby o tom vedel,pýtal sa jak sme nato prisli a jak dlho sa snazime..povedala som mu celý pribeh tej zrusenej laparky a povedal,ze si nemyslý ze je to endometrioza aj ked moze byt..ze urobi celý krvný obraz , dnes ma nepozeral ze nabuduce ked pridem na krv to urobime naraz vsetko a ze sa mam dalej snazit a nestresovat sa..a mam papat kyselinu tak som povedala ze papam BABYPLAN tak ze super ze mam dalej 🙂

Som ukludnena ..

Dufam,ze sa mate vsetky fajn..

rikuska21
20. říj 2008

Ahojte dievcata
Margaritka, neuveritelne mudre slova, vazne.

ja som leniva na meranie BT ale aj ja so cvicila pilates a musim sa priznat, ze som sa citila uzasne. Teraz 3 mesiace nic a zase som tam kde som bola. Bolesti chrbtice ako hovado.

No treba zase zecat, len som nemala sil.

zrnik1
20. říj 2008

Lenusska to si bola u Hoppana?

Ja som dopadla podla mna dobre, podla nich neviem, daju vediet 😒 .To znamena 50:50.

Dnes som si robila tehu test.tak som sa tesila, ze sa robi ta dolezita ciarka, ale nie.To sa mi len zdalo.
Dalsi test bye-bye.Papam listovku a kupila som si babyplan, ale to som im na pohovore nepovedala 😀 .

Prajem vam pekny vecer

Margaritka ty sa tak kultivovane a rozumne vyjadrujes k temam.Beriem si od teba priklad. Presne podla biblie"tvoje ano nech je ano, nie nech je nie."

lenusska
20. říj 2008

Zrnik - ano u Hoppana som bola..

zulok
20. říj 2008

Ahooojte,prepacte za dllhy prispevok.. al hanbim sa, dllho som tu nebolaa

Emicka, drziiiim siilno palce, ale uz sa to MUSII podarit a hotovo… a ja som nevedela, e je pichanie vceliciek zle na psychiku, aj som si skor pripadala ako anrkomanka, co sa nevie tej vcielky dockat, hihi, ku koncu som sa uz bala, ci mi stacia , tak som s avzdy tesila na rano, a vydychla si, ze den za mnou…. No.tak neviemm…
Jeejje, toolko byliniek, datore som ani nevedela, ze sa daju zjest, sranda… uurcite pomoozu… bylinky su sikulkyy

Kell, jeejda, tak zas prisla mrska, potvora jedna, hadam uz napriiide tak aspon rok…a drzim palce s meranim BT, teda je to riaadna ostara, ale vie pekne pomoct..
A ty si ako ja, ja som bola tiez z BT nervozna a aj z testovania a vsetkeho toho, az mi z toho sibalo… dufam, ze tebe sa podari na to moc nemysliet. Drz sa

LEnusska, oo, citam, ze okna ste harvo zvlaadli, no hlavne, ze je uz po tom a mate as svoj klud

LEnocka, ahooooj, jeeeeeej, konecne sit u aj na dlhsie bola.. blizi sa November, tak siilno drziim palce a
Matusko este nehacaaa a tak skoro nebude.. nejak asi ani nevie, ze aj to sa daa, hihi, ale nevadi, ma cas.. hlavne, ze je zdarvuckyy
A dakujemee za pusinkuuu

TAnity, ahooj a ako sa dari tebe?? Uz sit u chybala

Zrnik, no ono je to atzke, ze kde byvat… aj BA je fajn aj Kosice,.. praca , to je dost o stastii, je kooopec ludi, co ma v BA malo penaizkov a tak isto sun a tom aj Kosice, myslim, ze je dolezitejsie, ze ste spolu a mate sa radi a na mieste tak nezalezii. Napr v BA ma teraz hnevau tie vecne dopravne zapchy…neviem, ci sa to zlepsii, ale je to priam dopravny kolaps…
Teeda a mas ty ale sikovne chlapciatko, ze uz vie R napiisat, ved to najdolezitejsie pismenko, super, ze si ho enchavas doma… a chapem, ze chces ist aj pracu skusit, no je to taak take najst si daco normalne… drziim palce, ale I tak viac driim palce na //
Sranda , ze toto bol tvoj prvy testik.. skoda,ze negatiicny, veeelmi by som ti tie ciarky priala.. no a my sme sa vedeli s manzelom aj pohadat.. ked bola ovu a prave nicc. Lebo sme cestovali a nedalo sa, no des.. a dakedy bol unaveny.. no tusim, pri MAtuskovi som ho musela znasilnit.. hihi

MArgaritka, tak ako napreduje vyyber kociika??? Dufam, ze hlava uz neboliii.. teeeda a to si muudro napisala, to s tymi topankamii… na temu KE a BA

Alinuska, ahoooj, necudujem sa, ze ta tema a kraje Slovenska rozculujuuu, ono je to vdacna tema na rozculovanie ,
A ono s tou nevrazivostou medzi BA a KE , tak ta je velkaaaa… dost casto s a stym stretavam…a tu u nas je aj nevrazivost voci madarskym susedom .. hneva ma to, lebo mame super susedov… a su z roznych konciin a su fakt skveliii.. ako aj isto veelmi vela vychodniarov…
Dakujeeem za claaaaanok, cmuk cmuk a tesim sa, ze sa ti to o vitaminikoch pacilo..

Rikuska, supeeer, ze si napisalaaa, bude tu veselsie.. a co budes len ciitat, vykecat sa treba 🙂 ono to veeelmi pomaha, drziim palce na vysledky, nech su co najlepsieee
Ja mam MTHFR C677T homozygot a v gyn five je uuzasnee, my sme tam boli na testoch a tam mi zistili aj trombosku, mali mi robit aj ine vysetenia aj prefuk.. ale k tomu sa uz nedostalo, reptoze sa chrustik medzitym nastahoval.. aj tebe prajem nech sa veeelmid ariii

Mounty, Johanke posielam pusinkuuuu a hladkancek na jej domceeeek
Dakujeeeem z ainfo o SIvulke, uz sa neviem docakt, kedy za nami pride.. a teda som zvedava, co sa dialo, ze mala vysoke teploty, uff, esteze su v poriadku

Kacurienka, no podla toho co so mod koho pocula a z tejto diskusie, tak trombofiliu, akukolvek nepodcenovat, vie byt potvora jedna,… ono to vela doktorov este stale podcenuje..skus zajst este na inu hematologiu.. ale ved naordinuj si listovku, pripadne tie Becka, to neuskodiii… aiilno drziim palce , bolo by to uuzanse, keby si bola tehulkaaa.

Cikytka, kraasny albumcek mas, a drobicatko je na ununkanie, kraasnunkeeee

K testikom.. mne ukazal len taky drahyy, ten aj pred ocakavanou ms, volla sa tusim peripreg… ale kazda sme inaaa… inak stpa hladina hcg, tak dakedy ani ten neukaaze, pri prvom tehu mi ukazal az neskorooo
Ale teda 5 dni po pocatii, hahhaa, tomu som sa tiez smiala… Mounty, asi chcu zarobit na tych tetsoch, su teda deesne drahee, jeejda, kolko som a penazi minula na testovani,,… ani enchcem rata, ale bolo to doost

Wh, siiilno drziiiim palceeeeee

Mabee, je mi luuto, co vsetko si prezila… ale uz bude len dobre, vies co ti je a pekne to budete mat s dr. pod kontrolou, verim,z e uz budes len stastnaa

Jana.CB jeeej, tak uz 11tt supeeer, za chvilu bude 12 a uz to poojde rychlejsie, nech sa vam pekne darii

Mirip.. ono je to vsetko tak zlozitee a take na ostaru, ze sa musi tehulkovanie planovat, aby vsetko dobre dopadlo.. tak zavidiim, ze daktori nechaju snazenie len tak volne a doedia sa o tehu aj v pokrocilejsom tt.. a ono aj keby daco zistili,… dnes je uz medicina pekne pokrocila a vie robit fakt zazraky.. drziim palceee

co je s Mucilienkou?? neviete o nej niekto?? nevuete, ci enhcodi na nejaku inu diskusiu?? veelmi dlho tu nebola ..

Kapp, posielame malinkeem Kappusiatku pusinkuuuuuu..

zulok
20. říj 2008

jaaaj, zabudla som Lenusska, super, ze chodis pekne k dr.. no drziim palce na snazeniiicko..
vsetkym vam posielame babatkovsky pluvanec a MAtusko vie uz peeekne plut, a aj tak ako rozprasovac, teda kazzduu z vas zasiahneee 😀

mabe
21. říj 2008

Ahoj holky,

zulok dekuji. Snad bude vse ok.

Dneska jdu ke sve dr. s vysledkama z genetiky, tak jsem zvedava, co me rekne.

Necekatelkam drzim palecky. 😉

margarita
21. říj 2008

ahojte trombokamosky 😉
zrnik, diky za kompliment, ale priklad si odomna neber 😀 teda len ak by slo o to tehotenstvo 😎 to mozes.
zulocka, vyber kocika napreduje, uz ovladam zakladne parametre, typy a znacky, viem z diskusii ktore su smejdy, a ktore kvalitnejsie, ale stale nemame jasno v tom, co by asi bolo nam najlepsie. ale este mame cas, takze sa dalej orientujem v problematike. 🙂
Dnes som mala dalsiu kontrolu na hemoske, az na to, ze mi stale klesa hemoglobin vraj celkom OK,tak uz len aby neklesal dalej, ja uz fakt neviem - tabletky beriem, masko jem, ovocie, zeleninu a moja krv furt strajkuje 😖

krasny den vsetkym 😵

kell
21. říj 2008

Ahojky!

" Vítám" všechny nové tváře!

Alinuska: díky za článek!

Emička: Jak pokračujeě v měření?

Zrnik: ještě neházej s testami flintu do žita! Já teda nevím, který den po ovu jsi, ale myslím si, že testuješ mooc brzo! nejdřív 10 den po ovulaci! Já jsem byla těhu a 10.den po ovu jsem ještě neměla HCg ani v krvi natož v moči!

kell
21. říj 2008

No.... a pokračuju ještě dále, vyrušil mě manžel, jak už jseem psala není moc rád, když se pohybuju tady na koníkovi 🙂 !

Margaritka, už se taky hrozně těším až budu vybírat kočárek, i když favorita už vlastně mám! Buď Jane Pro Slalom, ale to budeme teda muset hooodně šetřit a nebo V-cross, taky mooc hezký a není tak drahý - teda nato, že je to trojkombinace. 😅

Zulok, teda Ty jsi ale spisovatel 😀 😀 😀 ! Já jsem už fakt asi cvok! Teď mě poslední 2 cykly po OVU bolí prsa, tak jsem zas někde vyčetla, že to může být nerovnováha hormonů, tak jsem si zas včera dělalala v práci testy z krve! Ještě, že mám tu možnost, jinak bych se z té nejistoty asi zcvokla!Ale už toho fakt budu muset nechat nebo si v práci kolegyně budou myslet, že jsem hypochondr!!! No a po tom , co jsem zjistila, že je vše O.K.. tak už mě prsa bolí méně! Víra Tvá Tě uzdravila - asi na tom fakt něco pravdy bude.

Lenusska:Ty baštíš jen Babyplan? Tam je ale kyseliny listové hrozně máááálo,pro nás trombofilky! Nebo ty nejsi MTHFR? já v tom mám už docela hokej, kdo má jakou trombofilii 😅

Hezký den!

lenusska
21. říj 2008

Ahojte 🙂

kell - ano papam iba babyplan ale rada si necham poradit nieco ine 😉 ..

lenusska
21. říj 2008

Vytiahla som nejake výsledky krvi ale neviem co mam napisat aby ste vedeli co mi vlastne je ked ani sama neviem ☹ ..Je tu napisane mutacia MTHFR heterozygodna forma s hranicnou hodnotou homocysteinu,deficit PS ,..na jedných je este napisane MTHFR C677T,....som s toho zatial jelen,lebo chodim na krv raz rocne a berem anopyrin..Nic viac neviem..Teda o chorobe viem lebo ju ma mamka a prekonala aj trombozy ale neviem aku formu mam ja.

kell
21. říj 2008

Lenusska: Já mám od dr. z hematologie předepsané Acidum folicum od firmy Léčiva: Je tam 10mg kys.list. v jedné tabletě a v baby plan 0,4mg! Já jsem dosáhla optimální hladiny kys. list. v krvi až když jsem začala jíst 2 tabletky denně! Je taky dobré spolu s ní užívat vit B6 a B12, pomocí těchto dvou vitamínů se listovka lépe vstřebává a navíc tato kombinace vitamínů je i doporučována ke snížení hladiny homocysteinu! Doufám, že se mi to povede a pošlu Ti přes IP obrázek krabičky od té listovky! Pa

kell
21. říj 2008

Lenusska: PS by mohl být protein S - jeden z faktorů při srážení krve! Zkusím zjistit, co to pro Tebe znamená, když Ti chybí! A hraniční hodnota homocysteinu - to znamená, že čím vyšší homocystein tím větší srážení! Pokud jsi MTHFR heterozyg, tak je to ta lepší forma!