Trombofílie v těhotenství. Máte zkušenosti?

nick
3. lis 2006

Mám po dvoch potratoch , spontánnych , problémy vždy začali v 6 tt.
Na podnet gynekologa som absolvovala genetické vyšetrenie, kde mi zistili leidenskú mutáciu genu pre trombofíliu. Chcem sa spýtať, či má ešte niekto skúsenosti s týmto ochorením , najmä v tehotenstve.

margarita
13. lis 2008

kell, neviem, ako je to u vas u susedov v CR so spermiogramom, ale moj drahy sa po nasom druhom neuspechu sam dozadoval spermiogramu,a dost ho urologovia odbijali, ze naco, ved som otehotnela a tak 😢 tak sa nastval, siel do CARu a tam nemali problem mu ho - za poplatok - urobit. Neviem uz, kolko to bolo, ale par sto korun, nic strasne. Je to bohuzial o pristupe...

emicka1
13. lis 2008

Ali rozkaz!!! 😀 Ale nějak mě přepadl strach,když to tady tak čtu ☹

Kell myslím si to samé,jako ali,že na ten spg asi nárok máš a když by ne,tak si myslím,že to taky není tak drahý zákrok.No teda ale děsí mě,že jsi užívala skoro všechno co jde a stejně nic ☹ Do prdele už ale 😠 😠 😠 Omlouvám se za ty slova ale nevim jak jinak to vyjádřit!Mě to tááák strašně mrzí!

Holky ale nesmíme tu NIKDO ztrácet naději!!!!!!!!! Musí to vyjít.Přece sakra proč by to nemělo jednou vyjít?Mě tenkrát Dr řekla,že jednou se to tělo prostě unaví a to těhot. vyjde.No tak já doufám,že už ty naše tělíčka jsou dost unavený z těch škaredých věcí co se nám dějí.

lenoc
13. lis 2008

ahojky, na chvilu ma nehneva net, tak pisem. ide sice pomalicky, ale ide.
Gratulujem tehulkaaaam, urobili ste mi radost, len sa drzte a nech nam tato tehuvlna pokracuje dalej. 😉
Kell, velmi mi to je luto. ☹ Aj ty sa drz.

Ali, ste milene s tou vranou. 😀 U nas to na vranu vyzeralo tento mesiac - sice sme nesnazilkovali, ale "davat si pozor" je asi ta najnespolahlivejsia antikoncepcia, takze co ak? Mala som dost vysoku telesnu teplotu po ovulke, co ja bezne nemavam, tak som v pondelok testovala a vyskierala sa na mna len /, nech som to otacala akokolvek. no a dnes dorazila mrcha. Aspon mozem ist buduci piatok v klude na vysetrenie a potom sa uvidi....

Vsetky vas zdravim, cmuk.

andys004
13. lis 2008

Ahoj lidičky
Kell asi můžeš mít pravdu s tím spermiogramem určitě to může mít na to vliv.Já když jsem po dvou neúspěšných pokusech navštívila centrum asistované reprodukce tak hned při první návštěvě poslali manžela na spg i když jsme my s otěhotněním neměli žádný problém.Moc ti přeji aby to bylo vše v pořádku a nemusela si řešit žádná jiná vyšetření.Je mi to moc líto ☹ perfektně to vyjádřila Emička já jen můžu dodat sakra sakra 😠 😠 jen at ti to vyjde tolik ti to přeji a i všem ostatním toho špatného máte všichni za sebou dost a dost a ted je na čase aby za to trpení přišla odměna.Drž se a tfuj tfuj tfuj.

Ještě k těm potravinám co se může a nemůže.Já jsem alergička“pouze na pyl“.Když jsem porodila tak mě navštívila paní doktorka z alergologie a povídala co můžeme a nesmíme.Pamatuji si že říkala citrusy a také rajčata což mě dost překvapilo 😕 .Pochopitelně vše jsem jedla úplně normálně.Tyto potraviny by se neměli jíst z důvodu že se předchází té alergii alespoň mě to tak bylo řečeno bohužel trochu pozdě tak jsem se tomu vyhýbala alespoň pár měsíců při kojení.Pak začali příkrmy a mě bylo řečeno že se mám vyhýbat již zmíněným rajčatům ale náš drobek nebyl moc velký jedlík a když mu něco chutnalo tak tam vždy byli rajčata a to mu zůstalo do dnes rajčata miluje.Takže pak si vyberte. 😎

Zdravím i ostatní mějte se a opatrujte se pa. 😉

zulok
13. lis 2008

KEll, jeejda ☹ je mi to ak luuuto, tak som dufala, ze sa to tu uz ziadnej nas nestane... ☹ ☹ hadam sa zisii, preco... i ked ono je to atke zistit.. ono fakt v tom nemusel abyt trombofilia, ale ze babatko bolo slabunke.. alebo mu nieco bolo, to sa zial tiez stava ☹
na spermiogram urcite narok mate, nam ho v gynfive robili zadarmo..ako aj vsetky vysetrenia, inak stoji tusim 500,-
a veru aj ak ma spermijka zlu morfologiu.. moze dojst k potratu... no hadam bude vsetko v poradku a boa to. ako tollekari nazyvaju, ja to nenavidim, blba nahoda,,,

k svokrovcom, no comnet, ako dakto moze z ust vypustit, ze kym sa nenardi babatko, nie je zive, ci cloviecik, alebo nieco podobne,.. 😔

LEnocka, ach jemi luto, ze vrana u vas nepristala a veru, tak to byva, ze davat si pozoro je najlepsiea cesta k tehuu. tak si pekne "davajte pozor" aj nadalejj . drziim palceee

skorica ozaj moze sposobit kontrakcie.. ale v malom mnoztsve by ublizit nemala, el zas ked ma dakto anbeh na kontrakcie, zbytocne by som neprovokovala..
citrusy by sa tiez nemuslei kvoli alergii ale napriklad zelensi pomaranc tiez moze sposobit kontrakcie a mne po citrone vzdy desne tvrdlo brusko.. a po mandarinkach som sa vyhadzala, co sa mi predtym nikdy nestavalo..
ale zas sestra jedla aj citrusy, vsetko a vpohode, ziaden problem... tak asi tak...
MAtusko sa vyhadzal este v porodnici hadam zo vsetkeho... 😖 tak rajciny, citrusy, papriku cokoladku, orechy, ryby.... neplanuje tak skoro papat

Snazilky a tehulky a ziadne stracanie nadeje.. tu nam nikto a nic nesmie zobrat.. to je to posledneee , co nam po tom vsetkom smutku zostava.. nadej, ze stastie pride v podobe ziveho zdraveho babatka... a ked budeme verit, i ked je to velakrat veeelemi tazkeee, tak sa toho satstia oaj dockame..ja viem, mne sa lahko povie, uz mam MAtuska... ale verim,ze aj vas caka to stastie...

KApp, sup sem s fotkou, my ju pekne rozluskame a zistime, kde je noha, ruka, papulka a ze babus, chachachaaa 😀 teda sranda prirobnanie, teraz so eeste vaic zvedava na to vase bambusove zlatiicko 😀

TEhulky, nech va, ryyychlo ubiehaju tyzdniky..

zrnik1
14. lis 2008

Emicka ziadny strach,aj ked mne sa tiez trochu zjezili chlpy, ked som si citala prispevok KELL.Akoby sa to vsetko vratilo ☹ .
Kell je mi to tak velmi luto. Podla mna to este moze dobre dopadnut, len nic nevysadzuj.Dufaj!!!

Moja hematologicka vcera bola taka zlata.Vosli sme s manzelom dnu a ona " mam rada, ked sa mamicky usmievaju", tym mi chcela naznacit, nech sa netvarim ako kysly citron. Pytala sa ma, preco mam take modre pery, ze co sa deje.Hovorila nieco o 90% uspesnosti pri pichani injekcii.Dala mi nadej. Hned som si povedala " 90 je moje cislo ".
Musim tam patrit.Ved keby nie, tak to fakt uz neprezijem. Dnes mi picha manzelik, bojiiiim. Jemu sa tak trasu ruky 😨 .

Lenusska postrehla si, ze uz je november??? 😀

kto by chcel, aby bol uz jul? Jaaa 😉

lenusska
14. lis 2008

Ahojte babulky 🙂

zrnik1 - jasne postrehla som a snaziiim saaaaa 🙂 ...uvidime...zacala som si merat BT,ale podla tých teplot to vyzera ako kebz som ani ovilku nemala...som s toho zmatena . 18 idem k Hoppanovi na stery tak sa ho popýtam vsetko..Urcite to vyjde / musi a jul bude coskoro.... 🙂

Kell - ani neviem co napisat........aj mne je to luto ..

lola19
14. lis 2008

Lenuska ja som si zacal merat tiez teplotku, od mrsky ju stale mam tych 36,5-36,6, ani neviem ci je to dobre alebo zle, no ved uvidime, ze ako bude dalej, ze ci bude ta ovulka alebo nie, hmmm

lenusska
14. lis 2008

lola19 - ja som zacala v strede cyklu 😒 ...tak to je necitatelne, ale myslym ze 14.15.16 DC som si robila ovu test a nic a potom som zacala merat a tiez mam 36.5 a 36.4.......ale ne ovu sa mi zda neskoro uz....dnes som 20DC.....ked tak pod do temy BT-GRAFomaniacky...tam zistis ako to je s teplotami.. 🙂 ja som s nich tiez este jelen

lola19
14. lis 2008

Idem si to tam trosku prestudovat, ja som dnes 13 DC a teplota 36,6. 😖

lenusska
14. lis 2008

lola - to je ok....po ovulke by mala stupnut 🙂

lola19
14. lis 2008

A lenuss aj ma pobolievaju vajecniky, takze by som mala ocakavat asi ovulku. Len dufam, ze to nie je nejaky zapal 😠

lenusska
14. lis 2008

lola moze byt, ze ano tak sup sup snazilkovat 🙂

lola19
14. lis 2008

Rozkaz 😵

lenusska
14. lis 2008

😵 ...drzim palceky nech to vyjde..

alinuska
14. lis 2008

Emi, tak ako 😕 ??? Som napnuta jak gumicka na gatiach 😀 ... a uz sa pomaly zbieram domov, lebo mi o chvilku padla...toto mi chces urobit, ze by som cele 3 dni bola v strese 😝 😀 ???!!! Sup-sup, potes ma super predvikendovou spravickou, prosim, prosim 😉

Drz sa 😵 !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

cmuk

alinuska
14. lis 2008

... ☹ som sa nedockala, ale neva, o to viac sa tesiiim na utorok 😉 , dufam, ze tu najdem nadhernu spravicku 😵

Babule vsetkym krasny predlzeny vikend zelam 🙂 ...a nech je plodny 😀 😀

renata73
14. lis 2008

Ahojte, ja sem píšem prvý krát a chcela by som od vás poradiť, lebo ako čítam, tak tu máte už veľa skúseností s tým o čom chcem písať. Doteraz mi nič nebolo, ale práve mi stanovili diagnózu: mutácia MTHFR 677C-T v homozygotnej forme a nejako sa mi nedarí sa s tým vysporiadať, tak prosím, ak je tu niekto, kto prežíval podobné pocity ako ja, budem rada, ak spolu budeme môcť komunikovať, mne to určite veľmi pomôže. Tak ďakujem.

margarita
14. lis 2008

ahoj renatka, je nas tu viac takych, takze pis kludne tu na forum, alebo mozes aj mne do IP mam to iste co Ty a viem to od jula 🙂

zdravim babulky grafomaniacky aj zulocku s alinuskou a nase nove tehulky 😵

emicka1
14. lis 2008

Ahoj holky,tak jsem se sem dostala až teď. Utz dopadl DOBŘE!!!!!!!!!!!!!!! Malá Rozárka roste.Ta druhá dutinka zmizela,takže bude "jen" Rozárka a na Jeníka si bude muset manžel ještě počkat
😀 😀 😀 Jen na srdíčko bylo brzy.Tak na to jdu příští pátek.Tak snad budu zase psát dobré zprávičky!!!!

ALi to mě moooc mrzí,že budeš napnutá ještě 3 dny 😅 Ale všechno je zatím v pořádku 😀 😀 😀

Ahoj Renčo,to mě mrzí,že jsi na tom stejně jako mi.Já teda s touhle "nemocí" neměla nikdy psychický problém.Až když jsem 2x potratila tak mě to začalo spíš pěkně štvát 😠 😠 Ale nenadělá člověk nic,jen si musí zvyknout.Tak hodně sil přeji!

Lenus a Lolo teplota by se vám měla držet dole a den před ovulací klesnout a pak druhý dne stoupnout. A od toho klesnutí se říká že dva dny by jste se měli snažit.No my se snažili naposledy snad den před tím klesnutím a taky to vyšlo 😀 Pak většinou BT drží kolem 37 stupňů a klesá den před ms a nebo zůstává v případě otěhotnění.Tak doufám,že to jsou vaše případy 😀

Zrníku tak jak se vede? Jak zvládáte injekcičky?

Kell,tak jak jsi dopadla,beruško naše? Moc na tebe myslím!

mabe
14. lis 2008

Ahoj holky, uz sem tady byla jednou, ale prosim jeste jednou o radu. Po 2 MA my zjistily: Mutace MTHFR C677T heterozygot. Muzete me prosim napsat do IP, jestli vas gynekolog s tim neco dela jeste pred tehu nebo se neco dela v tehu a co? Dekuji. Jsem z toho trosku nervozni. 😒

renata73
14. lis 2008

Ahojte, to som rada, ze sa mi niekto ozval, mne sa na to prislo nahodou pri predoperačnom vyšetrení, kde som mala vyššie hodnoty hemokoagulačných vyšetrení, tak ma poslali na hematológiu a po 2 mesiacoch mi teda povedali výsledok, mám aj vyššiu hodnotu homocysteínu, ale keď to zvládate vy, tak sa to podarí určite aj mne. Ešte raz ďakujem.

margarita
14. lis 2008

ahoj emi, gratulujeeeeeeme 😀 tak nech Rozarka poslucha a na najblizsom uzv nech to blika odusu(myslim jej srdiecko 😵 )

astrinka
14. lis 2008

Zdravim vas holky po delsi odmlce. Snad si me jeste pamatujete! 😉 Mooooc gratuluju novym tehulkam a preju at vam to utika rychle a hlavne v pohode. Budu drzet palce!
Kell, je mi lito, ze mas ted takove trapeni. Preju hodne sily.
Take se mi vraci trochu ten pocit strachu a vahani kdyz ctu smutne pribehy, a tim padem se pridavam do klubu "skoro pesimistu". Skoro, protoze mi jeste uplne nedohorel plaminek nadeje 😔 Zatim ale snazeni odkladam minimalne na par mesicu ne li dyl.... Krome te kombinace mutaci mi zjistili jeste to co Emicce, lup. koag. tak to moc nepomaha ☹ Tak se zatim tady budu radovat aspon z vas 😀 A pokud se jeste toho miminka nekdy dockam, tak vase detatka tou dobou budou nejspis davno chodit do skoly 😀 No a z vas uz budou zkusene trombo tehulky a budete mne davat rady! 😉
S citrusama jsem to take nevedela, ale ani jsem jich moc nastesti nejedla v prvnim tehu. Pri dalsich mne bylo tak spatne, ze jsem nemohla jist skoro nic, anebo tak kratke ze na tom nezalezelo 😒 Treba se mi bude hodit si to zapamatovat aspon do budoucna 🙂
Tak se zatim opatrujte a ja sem zkusim chodit casteji! 🙂

zrnik1
15. lis 2008

injekcie, nieeee
su dost au
nemozem pisat vela, su u nas nasi a nic netusia
tak papa
pekny vikend

lenusska
15. lis 2008

zrnik1 - to vydrziis....ste nato DVAJA 🙂

kell
16. lis 2008

Ahojky,
tak kontrola v pátek dopadla dle mých předpokladů, ultrazvuk beze změn a HCG povyrostlo jen minimálně, takže jsme všechno vysadila a teď děj se vůle Boží! Doufám , že to zvládnu doma sama a nebudu muset na kyretáž! Z nemocnice mám panickou hrůzu! Všichni se tam na mě dívají jak na exota a mám z nich dojem, že vůbec nechápou, proč je z toho člověk tak zdeptaný, pro ně o nic nejde jen další ženská co potratila, tak co plaším, vždyť se to stává, ne?u dr. jsem se spermiogramem nepochodila, nechápu, proč se tomu vyšetření tak brání! Až bude po všem, tak mě pošle na hysteroskopii, od které stejně nic nečeká, ale je to postup, že. Co na to říct! Spermiogram jsem si už zařídila přes jednu sestřičku, takže bude!!!!!

Zrnik, ty injekce jsou fakt masakr, taky mě dost bolely, ale ne ten vpich, ale to vstříknutí té tekutiny a pak chvilku potom! Ale co by člověk neudělal!

Emička, to je super, že Rozárka dobře roste!!! Jen tak dál!

Holky moooc vám dřžím palečky!!!

V útetý jdu na kontrolu, jestli HCG už klesá a na utz- co se děje v děloze, tak doufám, že to bude O.K.!

Mějte se a v úterý dám zase vědět!
Pa

emicka1
16. lis 2008

Ahoj Kell,moc na tebe myslím! 😔 Úplně tě chápu,jak to cítíš s tou nemocnicí! Mám z ní taky hrůzu.Byla jsem tam na revizi dvakrát a dvakrát a doufám,že už tam nebudu nikdy muset! Ale nesmíš si to tak brát,oni nevědí,jaký to je, když člověk tak chce miminko a prostě to nejde.A většinou,když to nedokážou pochopit,tak jsou to pipina a s těma se člověk přece nebude nervovat,no ne? Hlavní je aby jsi byla v pořádku ty!!!S tím spg je moc dobře,že jsi si to zařídila,i když nakonec sama bez pomoci dr.Ty hysteroskopiie teda nevím co to je?Jako že je to postup - ale když od toho nic nečeká?
No Kell určitě dej vědět,jak jsi v úterý dopadla.Budu moc držet pěstičky aby jsi do nemocnice nemusela! Opatruj se beruško!

kell
16. lis 2008

Emicko, hystero... je, že mě uspí a a přes čípek mi do dělohy zavedou sondu a podívají se, jestli tam nemám nějaké srůsty, polyp atd. aspoň tak mi to říkala.Nečeká od toho nic, protože si myslí, že i kdyby tam něco takového bylo, tak to nevyvolá potrat tak brzy. Emicko moc díky za podporu! I všem ostatním!!! pa

margarita
16. lis 2008

kell ☹ 😔
je to hrozne, ale presne ako emicka pise, ten kto nezazil - nikdy to nepochopi, lebo nejde o neho 😒
ten spermiogram super, ze si si zariadila, a aj ta hysteroskopia, lepsie ak s tebou nieco robia, ako nic, a tvarit sa len, ze "stava sa...". aj mnou sa zacali zaoberat az po druhom potrate, lebo az potom im to zacalo byt divne...
drz sa, myslime na teba, najhorsie je to myslim psychicky - vela sil.