Trombofílie v těhotenství. Máte zkušenosti?

nick
3. lis 2006

Mám po dvoch potratoch , spontánnych , problémy vždy začali v 6 tt.
Na podnet gynekologa som absolvovala genetické vyšetrenie, kde mi zistili leidenskú mutáciu genu pre trombofíliu. Chcem sa spýtať, či má ešte niekto skúsenosti s týmto ochorením , najmä v tehotenstve.

kapp
22. pro 2008

Ahojte bambuľky moje zlaté ....
Predovšetkým vítam nové kočky, gratulujem novým tehuľkám a našej Alinuške k injekcijkám - konečne ti ich dali!

Ja budem tentoraz sebec - potrebujem sa vyžalovať 😒 ... Neviem, neviem, aké Vianoce u nás tento rok budú - Naťulu mám zase choručkú - tá hnusná mononukleóza jej oslabila imunitný systém (presne ako nás upozorňovali ešte v apríli 2008 lekári) - pritom sme sa tešili, že sa nám držala 6,5 mesiaca bez choroby, za to teraz to doháňa ... Včera jej ešte nič závažné nebolo, trocha pokašliavala - tak som jej dala na vykašliavanie sirup + kvapky, krásne sa jej začalo odtŕhať ... No a okolo tretej nadránom sme len počuli cupky-dupky na WC a už vracala hlieny (ona je straaaašne háklivá na toto, už som to tu raz písala, dr. hovoríla, že z toho vyrastie ...), potom zase a zase - musela som jej dať taký oblbovák na zastavenie vracania, aby sme znovu neskončili na infuziách v nemocnici ... 😒 Aj z toho mi polovicu švihla von 😖 ... Ráno jej vyskočila aj teplotka, nie veľká, ale predsa ... takže zajtra nás lekárka neminie - naša má dovolenku, takže to bude zaujímavé ... Jaaaaj - ja chcem aspoň jedny sviatky a oslavy v tomto začarovanom roku bez stresov a choroby! To je neskutočné ... 2 dni pred Vianocami, chúďatko Nana, tak sa tešila na naše zajtrajšie pečenie koláčikov = no môžem si ich robiť sama!

Bambuľky, vychutnávajte si detičky, kým sú zdravučké, lebo choroba príde úplne znenazdajky vtedy, keď to najmenej čakáme ...

Ospravedlňujem sa, že som kecala iba o našich problémoch, ale som tak neskutočne unavená, že som si vás všetky poriadne ani neprečítala ...

margarita
22. pro 2008

kappuska, tak budeme mysliet aj na vasu Natulku, nech to cim skor chudatko zvladne...a nech vy s babom neochoriete.
zdravim aj vsetky ostatne, a drzim palce. my ideme za hodinku na uzv, tak sa uz neviem dockat, co je v brusku nove 😵

alinuska
22. pro 2008

...oprava: "maly darcek nech sa stane najvacsi"...

Kappuska, je mi luto, ze Nanusku zasa trapi choroba, a teda sa trapis s nou, ale verim, ze coskoro trapenie pominie a bude u vas ta prava vianocna pohoda...hoc aj bez kolacikov...hlavne, nech je pevne zdravicko!!! Neviem si predstavit krajsie vianoce ako tie s babatkom v brusku alebo v perinke 😉 😵 😵 , takze hlavu hore, Natulka sa uzdravi raz-dva a vsetko bude naaadherneee 😅 !!!!!!!

Margaritka, povinne podat hlasenie po uzv !!! 😀

A zabudla som objasnit zahadu okolo predpisovania/nepredpisovania injekcii...teda hacik je...v tom, ze su to dost drahe injekcie a poistovne mozu robit pri preplacani problemy, takze dr. si to dobre rozmyslia, komu ich predpisu 😉 . Aspon takto to bolo vysvetlene mne, ked som sa pytala, ake su vedlajsie ucinky, ze je hematologicka taka opatrna pri predpisovani 😕 ?!

zuzla80
22. pro 2008

Kappuska síce sa až tak nepoznáme, ale prajem malinke Natulke skoré uzdravenie. Nech sa z toho rýchlo dostane, aby ste mali krásnučke vianoce bez chorôb. Musí to byť ťažké vidieť malinkú ako sa trápi a nevedieť jej pomôcť. Ale verím a držím palce, aby ste to zvládli.

Alinuska v čom inom by bol zádrhel, než nie v poisťovniach, za všetkým sú peniaze. To je hrôza. Mne minule môj gynekológ vravel, že mu poisťovne hrozia prstom, aby toľko neposielal pacientky po odborných vyšetreniach. A že potom za všetko môže príroda 😠

kell
22. pro 2008

Kapp, Natulky je mi moc líto,ale věřím, že do Štědrého dne už bude fit 🙂 🙂 🙂 ! Uvidíte až bude rozbalovat dárečky, že se vám uzdraví před očima. 😉

Holky s těma pojišťovna je to ale BORDEL! Pardon za to slovo,ale jsem dneska nějak nedobře naladěná 😅 😅 😅 ! To kvůli cukroví, které si na mě manžel vyžebral, kdybych věděla, že mě to bude stát zbytek nervů. tak bych se na to vybodla! No ale vymaloval mi obyvák a tak to byla protislužba! Nevím, kdo to cukroví vynalezl, ale byl to pěkný ... Mamka ho děla loni a manželovi tak zachutnalo, že mě ukecal. Těsto po upečení bylo tak, křehké, že jsem na to nemohla ani šáhnout aby se to nerozpadlo a pak se na to dávala ještě ořechová nádivka a máčelo se to v bílé a hnědé čoko. No a pak se ta čokoláda při sundávání přilepila i s půlkou toho upečeného těsta na pečící papír a to už bylo na mě moc. Normálně jsem to chtěla vzteky rozšlapat!!!! Zabila jsem s tím půl dne! HRUZA! Nikdy víc.

No ale k zpátky k těm inj. U nás 10ks Clexane stojí přes 1000,- Já nevím, ale člověk si platí pojištění a ani nemá nárok na péči! Oni vůbec asi nechápou co to je přijít několikrát o mimi. a už vůbec nechápu, proč nad tím přemýšlejí - napsat nebo nenapsat, když to třeba bez nepůjde. Ach jo!

Margaritka a co UTZ! Co prďolka? Mávala?

Alinuska úplně mi mluvíš z duše! Krásnější Vánoce si taky nedovedu představit! Vyměnila bych to za všechny dárky světa!!!!

sarihy
22. pro 2008

Ahoj holky 🙂 !

Ráda bych vám vlila trochu optimismu do žil !!! Mám taky mutaci MTHFR - homozygot....Celé těhotenství jsem si píchala injekce - nejdřív Fraxiparine, pak Clexane - a všechno dopadlo dobře...máme krásnou zdravou dcerušku 😵 .

Kočky, moc všem přeju, aby se na vás v tom příštím roce taky usmálo štěstí !!!!

kapp
22. pro 2008

Ďakujem dušičky za slová útechy, ste moje pokladíky!
Dehydradáciu som zastavila, už vyzerá lepšie - ráno bola chuďato v hroznom stave ... (kožička na nej visela, olympijské kruhy pod očkami, dopukané pery ...) Aj teplotka sa nám drží okolo 37,2C, uvidíme, čo bude večer, ale zajtra každopádne "jáchá" aj s manželom zastupujúcej pani dr., nech si ju pekne popočúva a nasadí adekvátnu liečbu ... (ten škaredý kašlisko sa normálne chvíľami nedá počúvať 😖 ). Na noc jej dám "oblbovák" (hoci ho dávam strašne nerada, ale to je jediné, čo jej zastavuje vracačky), takže uvidíme ... Hádam sa do toho Štedrého dňa aj dáme dokopy, ako nám to krásne napísala Alinuška (si pokladík 😉 ) ...

Pápá - utekám k nej a želám krásny zbytok dňa ...

margarita
22. pro 2008

tak poslusne hlasim, ze my uz sme mali Vianoce dnes na uzv 😵
prdolka je uz pekne krasne dolu hlavou, sice spala, ale mrvila sa jedna radost, a cucala si prstiky aj cele predlaktie 😀 asi ze jej davam malo jest alebo co. Je primerane velka, tazka a v najlepsom poriadku. Az sa doktor cudoval, ze hoci uzivam ten Anopyrin a nie Fraxi/Cleaxane, zatial sa ten prietok cez ten ductus arteriosus nezuzuje, ale i tak mi opat odporucil pritlacit na zmenu lieku, a radsej si pichat, ze to je mensie riziko pre babo v poslednych tyzdnoch. A kedze moj porodnik sa mi tym uz vyhrazal 😀 vidim to tak, ze v januari sem pridem zbierat rady a finty, ako si pichat a mat co najmenej modrin 🙂

tak sa vsetky drzte, a mate pravdu - pre mna za mna uz Vianoce ani nemusia byt 😀 😀 ja ich mam kazdy den, odkedy sme tehu.

zrnik1
23. pro 2008

Ahojte,
Margaritka aj ja chcem ist na uzv. To by bol naj naj naj darček.Gratulujem.Boh da, aby to bolo to najkrajšie a najzdravšie dievčatko. Veľmi ti to prajem.

Kapuska zelám dcérke rýchle uzdravenie. Viem si predstaviť tie obavy. Veľa síl.

Alinuska aj ty si dostala darček. Injekcie sú základ. Pánečku ja ani nechcem vedieť, v ktorom som týždni, s tými injekciami a s Božou pomocou je to naozaj zázrak.

Zulocka Tebe prajem veľa zdravia pre Matúška, veľa pohody, Božieho požehnania a nakoniec aj nejaký ten parfém 😀 😀 😀 .

pokračko za chvíľu, lebo robím prvýkrát v živote ryžový nákyp....idem ho skontrolovať...

zrnik1
23. pro 2008

Babule včera som sa preľaka ako hrom, asi dve kvapky krvy sa objavili, čerstvej, červenej.
Ale nedám si pokaziť Vianoce ani za svet. Hneď som si išla ľahnúť a nič som už nerobila iba pomaly balila darčeky.
Ja to kašlem. Nechám to na Pána Boha, pretože ja sa môžem roztrhnúť, ale On vie, čo je pre mňa najlepšie.
Nech sa stane Jeho vôľa.

Babule všetky vás veľmi pozdravujem a prajem Vám Najkrajšie Vianoce. S rodinou, v pohodičke, plno smiechu a radosti z narodenia Ježiška. Veď viete, že hlavné je nech sa narodí v našich srdciach.

Papa

zulok
23. pro 2008

jeejda, co to tu citam.. Zrnik,. vsetko bude vporiadku, ja som mala cervenu krv v 5tt a potom aj take hlieny a kopec krvbi v 12tt, tak ako ty.. bolo to nejak 11 tyzdnov aj dake 3 dni--- ale nastastie vseetko vporiadku , aj u vas bude vsetko vporiadku!!!!

KAppuska, jeeejd,a nech je NAnuska vporiadku a babatku nech sa pekne darii

co sa to deje, na VAInoce suup, nbech sme vseetci zdravuckiii

nestiham pisat, prepacte, ja len zelam kraasne Vianoce a posielam vam pohladnicu, na dalsie Vaincoe tu uz kazda z vas budete mat atkeho maleho stupliika. pappa a cmuuk a MAtusko vam dava na fotke aj papapa
https://www.modrykonik.sk/album/view.php?vImage...

alinuska
23. pro 2008

Babulky, vsetkym zelam nadherne prezitie vianocnych sviatkov a v nastavajucom novom roku kopec anjelikov do bruska a zdravuckych vonavych uzlickov do narucia 😵 😵 😵 !!!
Papa a vsetci spolocne majme pozehnane Vianoce...cmuk 😅

mounty
23. pro 2008

POZEHNANE sviatky vsetkym prajeme a nech mate Vianoce kazdy den, ako my 😉

margarita
23. pro 2008

babulky moje, vsetkym prajeme
kraaaaaasne, pokojne, milostiplne a radostne sviatky a na tie najblizsie nech uz mate aj zivy darcek 😵 ved viete aky myslim 😀

lenoc
23. pro 2008

Babulky, posielala som mailiky, tak dufam, ze sa kazdemu dostal (ali, ty si vyprazdni mailovu schranku! 😉 lebo tebe mi to tusim neodoslalo.) No aj takto "verejne" prajem Stastne a vesele! Krasne sviatky stravene s Vasimi rodinkami, ktore sa, dufam, v novom roku rozrastu aspon o 1 clena. Vianoce plne lasky, stastia, pohody....

Tehulienky, dodatocne blahozelam k ultrazvukom a Lolke k tehulkovaniu.
Zrnik, oddychuj kolko sa len da a keby to nahodou pokracovalo, tak sup-sup na pohotovost. Ale podla mna sa to uz neobjavi. Uvidis! 😉
Kappuska, malinkej sa dufam polepsilo. Chuda male, akurat na Vianoce musi grckat a chorobovat.

Sarihy, dakujeme!

Pa, mam vas vsetky veeeelmi rada.

leniska
23. pro 2008

Ahoj holky..chci se jn zeptat 🙂 Mam leidenskou mutaci homozigot, picham si fraxiparine jednou denne od zacatku tehotenstvi...kdo jste na tom stejne, rodili jste v terminu??nebo vas kvuli tomu poslali na vyvolani drive??segra ma to same a hematolog ji kvuli toho doporucil vyvolani porodu o 14 dni driv, uz ma rok a pul starou zdravou holcicku..a ja budu asi to same..tak me to jen zajima, jak jsou na tom i ostatni🙂dekuji 😀

lenusska
23. pro 2008

Zvončeky už zvonia
a ihličie vonia,
svetlo sviečok mihotavé,
Vianoce k nám prišli práve.
Preto sviatky krásne majte,
v pohode ich prežívajte.

andys004
23. pro 2008

Zdravím,moje značka nestíhečka 😠 pravím jak kdysi říkala Kapp.Jsem pořád v jednom kole uklidit zabalit atd. atd. a dva dny jsem ani nesedla k netu no prostě hrůza ale v tomto období je to asi všude stejné že.

Kapp je mi moc líto že Nana je churavá chudinka malá tak přeji at se brzo uzdraví prdelka malá 🙂 .

Ali to máš opravdu pěkný dáreček k vánocům injekcičky no Super a ted jsou na řadě ty dvě // a pak už jen počkat pouho pouhých davět měsíců a odměna ve formě voňavého uzlíčku je tady tolik ti to přeju a držím pěstí 😉 😀

Pozdrav posílám i ostatním budu muset všechno dočíst jak jsem už psala vůbec nestíhám.Tak zlatíčka moje všechny,přeji vám všem krásné a bohaté vánoce a at každý najde pod stromečkem to co si přeje pěkně si to užijte pa pa pa jsem ráda,že jsem vás objevila a,že tu s váma mohu být díky všichni jste zlatíčka. 😉

kali.kal
23. pro 2008

Ahoj holky!
Taky vám všem přeji krásné Vánoce!

Nevím, jestli je vhodná doba, ale můžu se k vám přidat?
Mám zjištěnou trombofilii G20210A v heretozygotní formě. Máte s tím některá zkušenost? Je to velký problém?
Nemám moc čas pročítat celou vaši nekolikaletou konverzaci... ☹ Ale časem to přelouskám, slibuju 😉

martiika
24. pro 2008

VSETKYM ZELAM VESELE A STASTNE VIANOCE 🙂

nunik
24. pro 2008

Ahoj holky,tak jsem se konečně dočkala injekcí a včera jsem si píchla první. 🙂 Tak jsem ráda že je mám.Snad to bude už v pořádku.Všem přeju krásné vánoční svátky a Nový rok 2009.

kell
25. pro 2008
margarita
26. pro 2008

ahojte, tak ako sa vam sviatkuje? my sa len napchavame u nasich a aj kolace rozne, tak som zvedava, kolko priberiem 😉 ale kedze som cely zivot mala problem pribrat aj pol kila 😀 teraz sa z kazdeho polkila vytesujem 😵

lenusska
27. pro 2008

🙂 ..Ako sa mame?..Vy moje tehulky??A snaziky co budu coskoro tehulky??

lenusska
27. pro 2008

Mam otazocku...Kedze chceme babatko tak papam listovku..papam ju uz 7 mesiac nevadi to?

zrnik1
27. pro 2008

Lenuss ako sa hovori, listovky nie je nikdy dost.Ale ci je to OK sedem mesiacov, to neviem.
Ja som papala predtym asi 2 mesiace a teraz 3, tak spolu 5.
Neviem to poradit, ja myslim, ze by nemalo vadit.
Pekne sviatkovanie este prajem. Co si dostala pekne pod stromcek?
Ja europenazenku z T-mob.Takze nic, ale mne to neva, lebo sme sa tak dohodli a ledva sme naskrabali na Riskov darcek.Bolo to napinave.
Vianoce prebehli perfektne, som na seba hrda, ale na buduci rok musi byt lepsi poriadok, aby to bolo dokonale.

Uz koncim
Papa

lenusska
27. pro 2008

zrnik1 - hehe nekupovali ste u mna?...my taku sadu na grilovanie v kufriku 🙂
Hlavne ze bola pohoda. 🙂

kell
27. pro 2008

Ahojky holky!

Lenussko myslim, že to vůbec nevadi, mně třeba Dr. řikala, že listovku, B6 a inj B12 budu už jíst doživotně, takže to vůbec neva! nadbytek stejně tělo vyloučí močí! Tak pěkně bašti dále 😉! Papa

zrnik1
27. pro 2008

ty pracujes v T-mobile???

lenusska
27. pro 2008

kell - dakujem 🙂