Tvrdé uzliny na krku. Nemáte zkušenost?

aponchie
22. lis 2007

Ahoj devcata nevim jestli to tady patri ,ale chci se zeptat na uzliny na krku.Mam dve hned pod usnim laluckem a jsou tvrde ale nebolestive jedna je vetsi ale doktorka s tim moc nechce delat maximalne bipsii ale toho se bojim ,jinak krevni testy ok,nemate nekdo zkusenost s timto?

aponchie
autor
5. pro 2007

zitra rano jdu na sono krku a pak na infekcni mam strach pac me ta leva uzlina jeste vic natekla a boli trosku jinak uz oprvadu nevim,zacalo me skrabat v krku ale na steru nic prej nemam,ucho mi porad zaleha a picha ale na orl prej nic moc neni krom nejake lehci pharyngitis kdyz tak koukam na ty krevni testy co mi delala pred dvema mesici dr,tak neni nic krom tech mono toxo eb virus a trombo atd zadne podrobne rozbory ani nevim co je treba sedimentace znacene jako.asi do rana nevydrzim,mam takovy strach co tam najdou ze mam prujem a je mi spatne:(

magg
5. pro 2007

aponchie, ja mam uzliny zvacsene asi od 14 rokov, stale som o tom lekarke vravela a stale ma nikam neposlala. Teraz asom zmenila lekarku, ale bola som tam len raz a s inym problemom tak som jej o tom este nehovorila. Mna bolia len raz za cas a je to taka pichlava bolest smerom k usiam. Co ma trapi viac, ze zvasćsene uzliny ma aj moja dcerka a to na krku a v slabinach.Jednu mala zvacsenu od piatich mesiacov, tie ostatne som objavila az teraz

aponchie
autor
5. pro 2007

ja je mam zvetsene uz dlouho a tvrde ale ted ta levatuhne a boli prava je v pohode je fakt ze s levym uchem mam porad problemy ale ctu na netu vse mozne co to muze bejt a zatim mi vychazi jen nador rakovina a tezky zanet:(je mi hrozne kdyz se kouknu na malou a predstavim si ze bych mela treba umrit tak je mi na zblazneni.nekoho ty uzliny nboleji ale me posledni dobou jo a jen ta jedna 🤐

magg
5. pro 2007

aponchie nestresuj, ja som pred mesiacom lezala na neurologii a tiez som myslela, ze mam nador na mozgu a neviem co, no a nastastie, to nebolo nic vazne, tak sa upokoj- bude dobre 😉

aponchie
autor
5. pro 2007

kdyz ono mi to nejak nejde bo pred tremi tydny zemrela znama ktera mela stejne priznaky jak ja a za rok bylo po ni zaver:rakovina leukemie zdurene uzliny.ja mam takovy strach ze ani nedospim,uz magorim,vymejslim co bude s malou co manza ma udelat s penezma a bytem atd fakt magor jenze kdybych byla sama tak to ani tak neresim ale co mam malou se desne bojim

magg
5. pro 2007

ja ti verim, a citis sa aj inac zle, si nejaka slaba, alebo tak. Ci je tam len ta bolestiva uzlina? Inac ak by to bola leukemia , neobjavilo by sa uz nieco v krvi?

aponchie
autor
5. pro 2007

no mam ty uzliny co vim zdurele neboli tvrde uz pres rok mozna dele ale nikdy nedelaly problemy az pred par mesici zduri vic a pne to tam ale vice leva.jinak skoro dva roky unava padani vlasu obcas nervozita zimomrivost chut na sladke ubytek vahy,buseni srdce atd.no a pred mesicem zanet l.ucha punkce alehnuti pak pohoda ted opet uz tyden mezitim porad tlak na l.pol.hlavy spise tedy ucha obcas bolesti v tyle hlavy jakoby od bouchnuti ty kosti dole ne ze vnitr jako migrena.no a ted mi ta leva zase natekla vic na dotek boli.krev pred 3mesici nic zvlastniho pouze prodelana mononukleoza a toxoplazmoza ale davno jinak tomu nerozumim ale jsem ujistena ze to prej nic neni stery z krku OK stitna zlaza OK na ORL sem ji vse rekla ze me to poboliva atd udelala vysetreni a prej nic jen lehci zanet hrtanu atd takze ted cekam na sono a infekcni leukemie by se asi projevila na kr.testech v leukocytech ty mam Ok ale muze to byt zhoubna bulka a to se bez punkce a biopsie asi jinak nedovim,slaba jsem nemam energii jsem unavena ospala mam zavrate motaky obcas je mi zle

janicckka
5. pro 2007

Ahoj aponchie,nestresuj se můj syn to má od mala,bylo mu tak osm měsíců když jsem jí našla.Hned jsem běžela k dr a ten mě řekl že když to je jen na krku a není pod podpaždím a v tříslech tak to zhoubné není.Tak neblázni nic to není já mám rtaky pořád závratě bušení srdce,padaj mě vlasy ale je to po porodu.
Ale já mám zase znaménko,je hodně veliké a roste někdy bolí a to je horší.Hodně mě rostlo v těhotenství do víšky,zachytávaj se mě za něj vlasy,je to děs 😒

aponchie
autor
5. pro 2007

nj ale ja mam uz tri roky po porodu ale ty vlasy neresim doktorka rikala ze vlasy padaj az po chemoterapii a ne z rakoviny v tele takze to nenia z tak podstatne ja bych ty uzliny neresila kdyby me nebolela a netuhla proste nedelala paseku:(ja cetla na netu tedkom takovych clanku od rakoviny zanetu lymf.uzlin slinnych zlaz mozkovych blan atd uz me z toho hlava jde kole pokud to nebude nic vazneho chceme miminko a pokud to je neco vazneho tak mam za ukol sepsat co a jak s malou a urcit nekoho kdo manzelovi pomuze musim vypadat jak magor ale ver mi ze kdyz mas v rodine a kolem sebe rakovinu a vidis jak to pokracuje tak uz premyslim nad vsim

magg
6. pro 2007

aponchie, uz ultrazvuk musi ukazat ci tam je nieco zhubne alebo nie, ja mam cele telo nejake podivne a furt mi nieco hrudkoveje, od 11 rokov mam hrcky v oboch prsnikoch, pravidelne chodim na kontroly, nic to nie je, len zdurene mliecne zlazy, niekedy to tvrdne a strasne boli - ale to su hormonalne zmeny, aj uzliny mozu byt ovplyvnene hormonmi - mne tie prsniky kontroluju len ultrazvukom a hned mi vedia povedat co sa deje. A aj keby nedajboze tam nieco bolo, pokial sa to vcas podchyti urcite sa s tym da nieco robit a netreba mysliet na najhorsie, psychika je velmi dolezita. Drzim prsteky, cim skor daj vediet, co je nove

dulinek
6. pro 2007

Aponchie: já mám na levé i pravé straně krku paket uzlin cca 2cm velkých. Byla jsom s tím na UZ, kde mi doporučují pouze pravidelné sledování zda se nezvětšují. Jinak můj DR. z ORL mi řekl, že o nic nejde, prý ať si s tím nedělám hlavu. Uzliny mě bolí hlavně, když jsem nachlazené. Potírám si je švédskými kapkami a dávám si pryznicovy zábaly. Pomůže naplácat na krk tvaroh. Dávám ho na plínku a přiládám na krk, ovazuju šátkem.

Jinak se mi ty uzliny udělaly zhruba před dvěmi roky, nemám krční mandle a tak prý všechen bordel pochytávají ony a pak se zduřují.

Mám dlouhodobé zdrav. problémy, tak mě už ty uzliny nějak ani nevzrušují. Ty švédské kapky ale pomáhají, tak můžu vřele doporučit.

dulinek
6. pro 2007

Aponchie: pokud nemáš nic znepokojujícího v krevním obraze, tak se nemusíš bát. Já mám ty uzliny už pár let a žiju s nima celkem dobře a o mimi se snažím vesele dál.

aponchie
autor
6. pro 2007

tak na sono krku prej nic moc neni ale pani doktorka na infekcnim je jeineho nazoru v pondeli nastupuju do nemocnice na lumbalni punkci a dale se uvidi 😢

magg
6. pro 2007

aponchie nebud smutna, ona asi len nechce nic zanedbat, mna tiez nechali v nemocnici dokonca na jiske a nic mi nebolo, myslim, ze keby to bolo vazne, na sono by sa nieco ukazalo

aponchie
autor
6. pro 2007

no ona mi rekla ze sono je jen doplnek ze na sonu se nepozna co je infekce co je nador atd proste v podstate nic moc,te lumbalky se bojim a nekdo mi rikal ze se to ani neumrtvuje.dostala sem doxybene antibiotika a jsem OK mala tady beha kolem me manzel v praci nikdo mi nemuze pohlidat ale vecer ji vezeme k me mamce a bude tam jak dlouho je treba nastesti porad usinam nevim jestli z tech prasku ale asi jo.p.doktorka vypada dobre jen me vubec neuklidnuje rika mi ze jo ze prinejlepsim to bude borelioza atd takze jeste vetsi stres mam strach ze se z tama uz nedostanu:(

magg
6. pro 2007

aponchie naco ti potom robili sono, ked sa z toho neda nic urcit, ved na to aby vedeli, ze je uzlina zvacsena nemuseli robit ultrazvuk, to stacilo prehmatat

aponchie
autor
6. pro 2007

no ja to sama nechapu teda..obvodacka na me kaslala ani poradne krevni testy mi neudelala furt me jen davala antibiotika a delala ze me psychopata.uz me to fakt nebavi jak sem unavena a jak me to boli tak sem sla na ORL tam me taky vysplouchla pani po treti navsteve mi konecne dala zadanku na sono a dnes mi takovy mlady doktor rekl ze jsou zvetsene ale nespecificke!no tak si vyber teda!sakra furt si me prehazujou jak brambor a nikdo nic poradne nevysetri.na vysledky krevnich testu budu cekat prej do ledna nektere se delaji jednou za mesic v brne teprve takze mi doporucila lumbalku v pondeli a prej se bude vedet hned neco ale mam z toho strach prej se da koupit nejaka vlastni jehla na tu punkci s kterou to tolik neboli

dulinek
6. pro 2007

aponchie:máš alespoň zodpovědnou doktorku, to mě udělali jen to UZ. A ani to by mi neudělali kdyby mi nenatekla půlka obličeje 😒

Já taky prodělala mononukleozu, jednou jsem na ni měla jen náběh, to mě léčili doma a podruhe už jsem ji měla v hodně pokročilém stádiu a to mě hospitalizovali na infekčním odd.Možná jsou tedy ty uzliny následek. Těžkoříct.

Lumbálky se neboj, budeš mít alespoň jasno. Držím ti pěsti 😉

dulinek
6. pro 2007

O zvláštní jehle nevím.Zkus se zítra zeptat ve zdravotních potřebách a nebo lékárně. Tam by ti měli poradit.

Já lítala po doktorech pět let, teď už jsem rezignovala, protože si člověka jen přehazují jako horkou bramboru a skutek utek....

Ovšem najdou se i zodpovědní, to bych jim křivdila, ale je jich málo

magg
6. pro 2007

aponchie velmi ti drzim prsty a dufam, ze to bude ok, tiez som si pred mesiacom nieco podobne zazila a stale neviem co mi je a beham po doktoroch, niekedy je ta neistota horsia, ako ked vies vysledky

aponchie
autor
6. pro 2007

dik moc,ja jen ze jsem doufala ze to sono dnes uz definitivne ukaze co a jak a misto toho mam dalsi nervy akorat a nejhorsi je ze kdybych nemela malou tak je mi uplne fuk takhle jenom brecim a pretvaruju se pred ni pac si neumim predstavit ze bych se treba nemusela vratit z tama je jeste mala ale uz velka aby si me pamatovala hnus co?no jdu ju nachystat a jak manza dojde z prace odvezeme ju k me mamine musim se uklidnit a odpocinout si do pondelka,zacala sem jist nejaky antibiotika doxybene a usinam pro tom a ona tady lita.ti doktori sou takove mrchy nekteri.radsi mi daj antib.nez aby to vysetrili musela sem min tyden zmenit obvodni a rekla sem ji ze me puvodni obvodacka poslala na sono az nekdy v lednu a ze to nevydrzim tu nejistotu zavolala tam a hned me dnes vzali a ta na tom infekcnim semnou sedela pul hodky sice me moc neuklidnovala ba naopak porad rikala ze nevi co to je moznosti je mnoho kazdopadne prej ze sona nepoznas jestli je bulka rakovinotvorna ci jaka ja tam bulela a ona na me cucela a pak se me ptala jestli chci dite rikam ze jo ale az budu zdrava a ona ze super pac ji furt nekdo rika ze uz chce deti a jeste neni doleceny atd.nicmene kecala ze se pri lumbalce umrtvuje misto prej vubec ale nevim no v pondeli me to ceka a uz to chci mit za sebou,jen si rikam ze jestli je to borelioza nebo neco podobneho tak priznaky mam uz rok takze by to bylo ve3stadiu a to uz je blby:(

magg
6. pro 2007

tak potom na co je to sono dobre? stale nechapem. A kedy budes mat vysledky lumbalky?

aponchie
autor
6. pro 2007

ja to taky nechapu..rikala ze do hodiny od odberu jsou prvni vysledky a dale podle nich se uvidi nekde sem cetla ze se to musi delat i opakovane nekdy no potes uz ted me omejvaji strachy jak mi bude pichat jehlu tlustou do zad to musi bolet jak cyp to me nikdo nevymluvi preci normalni injekce trochu boli a toto je tlusta jehla do zad.jdu se chystat na cestu zatim papa

kubasino
16. črc 2008

🙂 Ahoj, vidím že tu jste skoro všichno s SK,nevadí budu se snažit aby jste mě rozuměli,takže k věci,už asi 6-12 měsícu má na stranach(na pravé více a na levé méne zvetšené uzliny)když si to malinko zmáčknu vubec to neboli, ale nemužu skoropolikat pak to bolí , když se kouknu do ust nebudete tomu věřit(ale) ty uzliny jsou opravdu velke je tam videt jen fakt nepatrna dírka no to by ste museli videt,pořád s tim mám problemy jak s nemocí tak i s rodičema,už jsem podle nich lhář,který jak se říka simuluje a nechce chodit do školy,určitě to asi znáte,asi před 6-8 měsici na kontrole se mě na to doktorka koukala,byla zminka o Streptotokovi(prominte nevim jak se to piše přesně) a jestli mám náké příznaky? ano mám stále bolesti v krku,a co napíšu sem to je to diskuse, mám i něco na varlatech,nepatrné málo viditelne pupínky ktere vyčniváji s chloupky... mužete mi prosím poradit co to je ? nebo spíše co mám dělat? toto Forum budu sledovat Pravidelně,,, je mi teprve 17 přeju pěkný den .......... Kubasino.........

aponchie
autor
16. črc 2008

jdi na infekcni ..

kubasino
16. črc 2008

Díky

aponchie
autor
16. črc 2008

na infekci ti udelaji vsecky krevni testy kdezto u obvodaka ti bude brat akorat borelie apod.a pichat se 2x?ee 😀 na infekcni ti vemou krev najednou a udelaji ti vsecko mozne plus mozna lumbalni punkci..ale asi potrebujes doporuceni od lekarky pripadne tam cikni a zeptej se ..btw nejses plnoletej..

kubasino
17. črc 2008

No a co me všechno muzou na ty infekcni zjistit? třeba že kouřim atd ard?

aponchie
autor
17. črc 2008

hehe to nevim to asi ne..bezne delaji testy na boreliozu mononukleozu listerie a jine inf.nemoci ..neboj oni se na takove veci specializuji 😝

kubasino
17. črc 2008

Dobře hned zejtra tam jdu =) 😝