Utrogestan a jeho užívání v cyklu. Poradíte mi?

zanetik
24. říj 2006

Ahojky jsem tu nová a potřebuju poradit, protože už dva dny hledám odpověď na mou otázku. Kolikátý den cyklu jste začaly brát Utrogestan?

fidorka81
23. říj 2007

Zelvíku, nedělala mi ho a nevím proč. Ale jak píše Dasty, asi střílí od boku. Teď mi akorát internistka nechala udělat to imunologický vyš. a taky ty chlamidie. Našla jsem si na netu, že chlamidie je pohlavní nemoc, která způsobuje neplodnost, a pokud nějak (nevím jak) vyjdou výsledky, tak jsem jí měla. Prej kolikrát ženský ani neví, že ji mají, až když chtějí otěhotnět a nejde to, tak se docela děsím výsledků. 😅

Anýsku, teda ty máš jednu dobrou zprávu za druhou. Příští měsíc nám oznámíš,že jsi těhotná, ne? 😉 😀 Tak nám dávej průběžně vědět, jak je to jak s hotelem, tak s tebou!

fidorka81
23. říj 2007

Lu007: vítej mezi námi 🙂
Jak máš brát (kolikátý DC) ten Utrogestan? MS by měla opravdu dorazit až po dobrání, pokud ale už dorazila, tak Utroš vysaď, Extra zjistila u dr. že při MS je Utroš už na nic. Já jsem zprvu dostávala MS 28DC, minule už 26DC a jednou taky 35DC. ALe radši si zavolej dr, ta tě líp zná a víc ti poradí.

lu007
23. říj 2007

fidorka 81: díky za odpověď, jdu k MUDr příšít týden v pátek, tak jsem zvědavá co mi řekne a jak to bude dál pokračovat, jestli mi zas něco napíše 😒 Když mi U předepsiovala, říkala, po tomhle se těhotní, 3 měsíce jsou pryč a nic. Jsem z toho trošku smutná, ale zároveň se čím dál víc těším.

fidorka81
23. říj 2007

Lu, ono to má spíš upravit cyklus (což je důležitý pro otěhotnění). A pak se dává těhulím v prvních měsících těhu na podporu udržení plodu.
Já osobně beru U už od května (kromě tohoto cyklu, už mi došel a dr. tam nebyla, když jsem k ní šla), ale jsou tu holky, co ho berou už dýl. Chce to hlavně klid a žádnej stres. Jak dlouoh se snažíte?

zelvik
23. říj 2007

Dobré ránko, teda ta tma mě ubíjí ☹
Koukám, že mi to začíná poskakovat, tak uvidíme zítra
http://www.fertilityfriend.com/home/1c31d6

A taky na mě leze rýma nebo co... ☹

fidorka81
23. říj 2007

Teda zelvíku, ty nás napínáš 😉 😀
Ta tma je fakt šílená.

Včera jsem byla totálně vytočená. Naše milá sousedka (ta co si tenkrát na mě večer zazvonila a začala na mě, že je pomlouvám po baráku) si od půl čtvrtý do půl desátý, kdy jsem šla spát pouštěla discomusic. Mě to teda nevadí, všeho s mírou, ale poslouchat 6 hodin v kuse duc,duc,duc,duc.... je fakticky na oprátku. Ještě když jsem měla puštěnou televizi, tak to šlo, ale stejně to bylo slyšet. A když jsem se rozhodla, že půjdu spát, tak bylo i slyšet co si pouští. V noci mě pak vzbudil její přítel, strašně tam na ní řval (on je slyšet i když jenom mluví). No hrůza. Už se těším, až odsud vypadnem. ☹

gabrlinka
23. říj 2007

Ahoj holky, jak se máte? 😉 Vidím, že dnes jste toho moc nenakecaly.
Já už jen čekám, kdy dorazí sviňa červená http://www.fertilityfriend.com/home/1be3ac
Já měla dnes hnusný živý sen, probudila jsem se s bolestí v srdci a pláčem, zdálo se mi toto: přišla jsem domů dřív z práce a načapala mého muže s jinou v posteli, jak ji líbal a šahal na prsa, jak sem se ozvala, tak od sebe uskočili a začali sme to řešit. Já si byla jistá natolik jeho láskou, že sem si myslela, že ho jako vytrestám za tu nevěru a řekla jsem mu, že přijímám pozvání od jednoho kamaráda na projížďku na koně a můj manžel mi řekl, že je mu to jedno, tak to mně dorazilo. Tak sem se ho ptala,s kým chce být a on řekl, že s ní. Jo, a ji jsem říkala, že on je ženatý se mnou a jak si to jako ona představuje a ona se na mně jen pohrdavě dívala (bylo jí 36 let a nic moc zjev, krátké špinavé blond kudrnaté vlasy jak beran, a xikcht taky nic moc)tak jsem se bavila dál s mojim a ptám se ho: a proč? vždyť jsme si celou noc krásně povídali, mazlili se ( a to se stalo doopravdy,jo včerejší noc, před tím hnusným snem, že sme si povídali a smáli se a mazlili)a on na to: že už si jako spolu nerozumíme, že už ho neposlouchám atd. a řekl : Rozvedu se s tebou!!!! Po této větě sem se vzbudila s pláčem a hned sem volala: Miláčku, kde jsi? A on za mnou přišel a utěšoval mně a ptal se, co se stalo? Já mu celý ten sen vyprávěla, a on mně utěšoval, líbal a objímal a vyznával lásku 😢

gabrlinka
23. říj 2007

Poraďte mi prosím, jestli teda něco existuje na motání hlavy, já už sem z toho hotová, cítím se jako když slezu z rychlého dokola točícího se kolotoče, je mi blbě a káva mi nepomáhá, ach jo. Kdybych měla vysoké teploty tak bych to snad mohla považovat za příznak těhu, ale takhle? Možná to přejde až přijde ms. Už chci aby to přestalo. Jo, ve čtvrtek jdu k dr. na poradu, co dál? Tak pak dám vědět,jo? třeba tu budou mé rady někomu dobré 🙂

elennka
23. říj 2007

zdravím všechny, tak dneska jsem byla za moji dobrou známou, je porodní asistentka.. prostě mě to nedalo, chtěla jsem slyšet vyjádření ze všech stran. Poradila mě, že se mám vybodnout na vekeré hormony, kterými mě ládují a vyzkoušet to prostě 2-3 měsíce bez léků.. max. mateří kašičku a měřit BT/ což se mě moc nechce, protože jsem na to trochu lenošná.. Potom mě řekla něco o léčbě clostilem a utrogestanem../ kdo by chtěl více info tak do IP, byla jsem docela nemile překvapena /.
Jinak všem pěkný den, tedy spíše večer , tady leje a je ošklivooooooo...

zelvik
23. říj 2007

ahoj holky,
koukám, že tu máme nováčky - tak vítejte🙂

Fidorko - já bych asi vykvetla z té sousedky. že zrovna ona bude řádit, když sama měla problém s ostatními, co? Takový jsou vždycky nejlepší.Koza

Gab - ten sen byl příšernej. 🙄 Ještě že to byl jen sen a podle www.snar.cz dokonce pozitivní "nevěra v lásce, manželství-» věrnost" 😉

mkps
23. říj 2007

Ahojky,
lu007, fidorka81 - jen jsem chtela pridat do diskuze, ze ani u me utros nedela zazraky co se presnosti mrchy tyka. da se rict, ze ja sem kazdy mesic jinak a litam jak na hotske draze 28, 37, 35 a tento mesic pro zmenu 26!! je pravda, ze navic mi doktor picha agofollin a utros beru jen jednu bobuli kazdy treti den od 14dc.

holky, jak casto a kolik berete vy? prislo mi, ze mate davky vetsi.

fidorka81
24. říj 2007

Ahojky mkps, já ho beru ok května 15-26DC. Kromě tohoto cyklu, to ani neměřím, ani nepolykám, páč mi Utroš už došel a dr. zrovna v ten den, co jsem tam byla malovala, na zabití. Tak jsem se na to vykašlala a půjdu tam až po menzes. Ale opravdu to není žádný zázrak. 😒

Želvíku, jo a dneska to mělo pokračování - v osm večer si zapla radio znova a jelo to do půl desátý. Tentokrát to bylo mnohem hlasitější. Už jsem na ní chtěla jít zazvonit, ať si dá pohov. Pak jsem si řekal, že počkám než půjdu spát a když to nepřestane, tak tam dojdu. Naštěstí asi četla moje myšlenky, tak to vypla. Doufám, že mě to dneska nečeká znova, už mám nervy jak drátky 😠

Gabi, tyhle sny nemám ráda. Je z toho pak zkaženej celej den. Mě se něco podobnýho stalo loni na dovče, byla jsem tam se segrou a brouček musel makat. Zdálo se mi, že se se mnou rozchází a já v tom snu úplně cítila bezmoc cokoli s tím udělat. Už si nepamatuju přesně jak to probíhalo, ale vzbudila jsem se zpocená, bušilo mi srdce a už jsem neusnula a celej den byla na segru protivná a ona chudák za ot nemohla. Ještě v noci jsem psala miláčkovi SMS, aby mě nikdy neopouštěl. Ten z toho byl tak vyplesklej, že mi hned ráno volal, co se děje.
Gabi, s tím motáním ti moc neporadím. Sama jsem to v minulým cyklu měla (je to opravdu síííííííííííííla). Ale já to vyřešila tím, že jsem začala pít kafe. Do té doby jsem pila jen latte od Jacobsu nebo capuccino a tak se to u mě srovnalo.

Elennko, bacha na tu mateří kašičku, taky jsem o tom četla, že to je dobrý na otěhotnění, ale hned tam varovali, že plno lidí je alergickejch už jenom na včelí bodnutí a tím pádem i na tohle (a plno lidí o tý alergii neví) a je to prý ta nejhorší alergie, která může být.

Co Beri? Dlouho se tu neukázala!

extravaganca
24. říj 2007

Krásné ráno 😵
A rovnou zdravím nově příchozí 😉

elennka:Pokud máš nějaké zajimavé infa o léčbě clostilem a utrošem,tak to sem určo napiš,protože to tady zajímá každou 😉

mkps:Semnou si taky utroš dělá co chce 😀 Dostávám to taky tak všeljak,ale jelikoš měřím BT,tak mám vysledované,jak dlouhou mám luteální fázi(doba od ovulace po příchod MS),takže si na den přesně dokážu spočítat,kdy MS přijde nezávisle na utroši.

gabrlinko sluníčko 😵 Copak se Ti to zdá za divný,škaredý sníky ☹ Ale neboj,je to jen sen a jak psala želvík,tak určitě to znamená opak.Miláček Tq má moc rád 😵

fidorko,o té mateří kašičce jsem to taky slyšela..pomáhá,ale jen těm co nemají alergii...bohužel spadám do skupiny alergiků.Když mě pichne vosa nebo včela,tak si musím dát okamžitě lék,který nosím furt při sobě a sledovat se a v případě potíží mazat do nemocnice.Jako děcko (bylo mi asi 13)mě pichla včela do prstu na ruce.Začala mi otékat ruka,osypal se mi hrudník,a když mi otok začal po ruce stoupat dál,tak jsme jeli na pohotovost,kde mi okamžitě něco pichli a řekli,že jsme dojeli za 5 min.12 ... kdyby se otok dostal ke krku(hrudníku),tak bych se udusila ☹ Podstoupila jsem léčbu vakcínama,které mi pracně scháněli z německa(bylo to v době totality).Naštěstí léčba zabrala a už tak prudkou alergii nemám,ale i tak musím dávat strašný pozor a hlavně mosit u sebe ty léky.Asi si dokáážete představit jak vyšiluju,když narazím na vosu nebo včelu 😀

Taky by mě zajímalo co beri,se tu něja neukazuje.Snad je v poho 🙂

elennka
24. říj 2007

S tou alergií to vím, omlouvám se, že jsem to k tomu nedodala.. Trochu profesionální deformace.. Jinak mateří kašička je na podporu přizené fuknce hypofýzy a žláz z vnitřní sekrecí.. a tudíž do jisté míry podporuje otěhotnění a vůbec fungování ženy/cyklus.../.
Já jsem se nakonec rozhodla pro možnost, že využiju medikace lékaře a rad porodní asistentky. že zkusím CC, měření BT a dle proběhlé ovulky potom po konzultaci utroš..
A teď čekám, kdy mě dorazí mrška, tedy jestli dorazí. nemusela by celých 9 měsíců..
Už jsem // čárky jednou měla, ale bohužel to skončilo mikropotratem../jsem se radovala asi týden../
Ale určitě to jednou půjde 😉

extravaganca
24. říj 2007

elennka:Je mi líto,že Ti to nedopadlo,ale neboj,ono to určo zas půjde 😉

elennka
24. říj 2007

Musí to jít.. 😉 😉

extravaganca
24. říj 2007

elennka:Tak tímto se utěšuju už 2 roky 😀

fidorka81
24. říj 2007

Extro, tak to je síla!! 😲 Mě teda když píchne včeal nebo vosa tak oteču, ale abych měla nějakou jinou alergickou reakci to nemám. Tý jo, to je fakt soda!! Mýmu bratránkovi jednou otekl jazyk a doteď neví po čem to je. Připravoval nějaký maso na nakládání a asi si něčeho líznul a ten to měl za 5vteřin 12. Ještě že tenkrát bydlel v centru, tak pro něj stihla včas dojet záchranka a že byl víkend, v pracovní dni by to nestihli. Je to prokletí tyhle alergie 😒

zelvik
24. říj 2007

Ahoj Utrošky moje...
tak já dneska takhle, ale berte mě s rezervou. Celou noc jsem nespala, škrábe mě v krku, usnula jsem vždy tak na 1/2 hodiny. Všude se píše, že měřit BT se má po minimálně 3hodinovém klidném spánku...tak nevím, co a jak má na to vliv.Každopádně jsem to do FF napsala,že to nebyl dneska standard.
http://www.fertilityfriend.com/home/1c31d6

fidorka81
24. říj 2007

zelvíku, no držím pěsti, stále nás napínáš 😉

dasty
24. říj 2007

ahoj sluníčka... 😉
Tak vás jdu pozdravit a napsat ,že nám dneska bylo potvrzeno těhu 7tt,viděla jsem i srdíčko a mám i fotečku.Co nejdříve nafotím a dám do alba,zatím jsem nechtěla dokud to nebude potvrzené. 😉
Holky moc vám držím všem pěstičky a´t se zadaří a vy mě s motýlkem následujete.
želvíku:že by???
Jani:zítra moc držím všechny pěsti nás všech ať to výjde pro vás dobře a hned písni.
Fid:co vy jdete do Car???jsem nějaká mimo a nestíhám vše dočítat
Gab :a co ty???

zelvik
24. říj 2007

Ahoj Dasty,
nádherné zprávy, už se těším, až sem dáš fotku a ten "špendlík" uvidíme 😲
Moc moc držím palečky, ať všechno dobře probíhá...
Co blázníš? Já???? Kdepak, mrcha přijde, už jsem to psala Gabrlince včera 🙂
Beru Utroš, proto ty krásné teplotky. Jinak mě bolí prsa jako před mrchou a můj obličej? No k pohledání - jeden beďar vedle druhýho. Ve třiceti letech a já vypadám hůř než v 15
😠 😠

extravaganca
25. říj 2007

Krásné ráno 😵
dasty:Verunko těhulko moje milovaná 😵Je nádherné číst co píšeš.Moooc jsem na vás myslela a jsem ráda,že to tak krásně dopadlo a že i srdíčko funguje.Zlatí,je to prostě krása a už se moc těším,až nám toho špuntíka ukážeš 😵 A děkuji za držení palečků.Zatím se tomu oba smějem,tak snad nás ten smích zítra nepřejde...

zelvik
25. říj 2007

Ahojky,
i když je venku ošklivo, přeju vám krásné ránko.
kde máme Gabrlinku?
Jinak já se držím, tak uvidíme, zítra končím s Utrošem, takže ...
http://www.fertilityfriend.com/home/1c31d6

extravaganca
25. říj 2007

ahojky želviku,no drží se fakt hezky.
Taky se divím,kde se nám toulá ☹

gabrlinka
25. říj 2007

Ahoj holky, jsem tu 😉 Ale mám pro vás špatné zprávy, dnes sem ji dostala, ach jo. 😢 Sem si včera i dost poplakala a měla depku, ale dnes už je to lepší. Objednala sem se ke kadeřníkovi, udělám razantní změnu, sestřih a hustý bílý melír 🙂
Želviku : jen ať se drží teplotky, máš je moc pěkné, tak je to na Tobě, abys to tu prolomila 😀
Dasty : tak můžu popřát, ať tvé těhotenství je až do konce v pořádku!!!!!!!!!
Extro : vzkaz máš v IP 😉

gabrlinka
25. říj 2007

no, pěkný, to vypadá na implantační pokles, tak ať se ti drží teplotka nebo ještě stoupá, a pak nahlas // 😉

zelvik
25. říj 2007

Ahoj Gab
ach jo, to je mi líto. I když člověk tu mrchu čeká, stejně jjeí příchod hrozně zklame, co? 😢
Já si pobulím v neděli, nebo v pondělí☹

gabrlinka
25. říj 2007

Želviku, nepobulíš, nesmíš si to tak dopředu říkat. Vždyť máš teď krásné teplotky, tak to hned tak brzo nevzdávej. Uvidíš zítra, jak budeš vypadat bez utroše 😉