Utrogestan a jeho užívání v cyklu. Poradíte mi?

zanetik
24. říj 2006

Ahojky jsem tu nová a potřebuju poradit, protože už dva dny hledám odpověď na mou otázku. Kolikátý den cyklu jste začaly brát Utrogestan?

gabi78
28. lis 2007

Ahoj sluníčka moje, jak se máte? 😉 Nějakou dobu sem tu nebyla, tak sem si vás hned musela dočíst. Vidím, že je vše při starém 😀
Dasty: to je mi moc líto, že je váš malý tak nemocný, přeji vám, aby se co nejdříve uzdravil a nemusel do té nemocnice 😉
Želvičku: co na to říct? jen snad, že to třeba příště už konečně vyjde a ta potvůrka teplotka už neklesne, mně dnes jedna kolegyně řekla : pardon za ten výraz, vyser se na to!!! tím myslela mé snažení o dítě a já ji dala za pravdu, jsem přesně v tomhletom stádiu, kašlu na to 😀 Sice ne úplně, ale nejsem na to tak upnutá.Ale stejně vím, že když naměřím pokles teploty 13. DPO tak budu naštvaná a smutná.
Extruš: ovu určitě proběhla, graf ti ji zítra ukáže 😉 snad se vám podařilo se trefit 😀 a výsledkem budou // 😉
Mějte se hezky,papapapa

barag
28. lis 2007

ahoj holky, vy ste se dnes rozepsaly...šéf nic neřikal, jen čuměl 😖 a pak asi dělal že jako že nic, tak já taky jako že nic a už sem si tam hodilo okno tý flashky, kterou si chtěl půjčit...no já tam zrovna píšu o období sucha po MS...týjo, asi nechápal...
teď už mě to přijde vtipný, no co on zase s kolegou furt řeší s jakýma válečníka¨ma budou bojovat, tak já tady zase debaty o tom jak se smířit s vaječníkama 😀 😀

barag
28. lis 2007

teda jak nebojovat s vaječníkama ale nějak se s nima rozumně dohodnout 😉

barag
28. lis 2007

Dasty držím pěsti, aby se mrňousovi dařilo líp, tohle počasí je pro takovýho kloučka asi nápor, viď? tak držím palce, aby se co nejdřív uzdravil a ty sis mohla užívat těhulkování bez problémů

zelvik
28. lis 2007

Ahojky holky, tak v TV začal fotbal, takže s miláčkem není řeč, tak jdu k vám 😀

Dasty: to je šmudla, je mi ho líto, snad nebude muset do nemocnice a zvládnete to doma (hlavně ať to taky nechytíš). Já taky ještě štěkám slušně...

Fid - klíííd, to zvládneš a za chvíli máš hotovo a už dáš nožky nahoru a budeš si užívat...
EX: tak se budu těšit na tvé ukázkové teplotky🙂

Barag - my ten boj s vaječníkama zvládnem - zatím na ot jdem epo dobrém, tak snad se i vaječníky umoudří🙂

No jinak, můj graf jste viděly, ale mrcha zatím nikde...Zatím se nic neděje...Tak uvidíme ráno...

extravaganca
29. lis 2007

Krásné ráno berušky 😵
To jste se teda pěkně rozepsaly 😀
dasty:Verunko moje zlatá,je mi šíleně líto,že je malý nemocný ☹ bobek jeden malý ☹ Neboj,určitě to zvládnete doma.A jak psaly holky,hlavně dávej pozor,ať to nechytneš ty ☹ No trefit jsme se trefili 😀 ale to ještě nic neznamená 😀 Verunko držím pěstičky a určo napiš,jak je malému 😉

Gábi,achoooj zlatí 😵 Tak to Ti řekla naprosto trefně 😀 A je to fakt pravda..já na to taky tento hento a jak mi je 😀

Želvi ty takyy ještě nejsi fit?Měla jsi vyhnat manžela od fotbálku a říct mu,že se potřebuješ vypotit 😵 😀

Jinak ff mi vyznačil ovu a hledím jako blázen 😕 Nechápu proč mi ji hodil na 14.DC...já myslela,podle teplot,že ovu byla 13.DC 😕 Mrkejte
http://www.fertilityfriend.com/home/190380

dasty
29. lis 2007

ahoj berušky... 😉
Jste zlatíčka 😉 V noci už bylo líp 😉
Jinak Gabi souhlasím s tebou a s tou kolegyní.Holky já byla první půl rok jak trefená měřila jančila.Pak další čtvrtrok lepší a ještě jsem byla trefená,pak jsme se dostali přes kamarádku do Car,tam nám tvrdili,že přirozeně ani náhodou,inseminací malá pravděpodobnost,ale prý to 2krát zkusí a hned do umělýho a tam je šance taky nic moc 30%.Napoprvé nevyšlo a to jsem čekala a na podruhé ani jsem neznala výsledek jak to dopadlo a dohodla si práci na leden,že ukončím rodičák.Když jsem to nedostala 3 dny,říkala jsem si ,že je to horm.porucha-měla jsem to načtený tady odsud.Fakt holky jsem ani na moment nevěřila,že bych byla až do mě můj chlap a všichni kdo tověděl vrtali.Tak jsem si na just udělala těhu test odpoledne/povídám,jestli jsem těhu tak to tam musí bejt i odpolko/holky a já čuměla jak jetel bylo.Práci jsem zrušila a doktor v Sanusu řekl,že to byl zázrak.
Proto Gabi,želvíku ,Ex Janičko ,Barag ,Fid-fakt věřím,žeta psychika je tak na 50% důležitá.Když jsem si měřila asi 2 měsíce,byla jsem nervozní a pak bez toho všeho meření jsem byla v lepší psych.kondici.Já vím,že se mě to říká,že jsem těhulka ,ale třeba Jaňda ex ví,jak jsem se vzájemně podporovaly.Holky a doktor v Sanusu říkal,že nemusíte mít potvrzení od gyndařky,stačí když si necháte udělat po roce spermiogram/zaplatíte si ho/a pokud je špatný šup do Sanusu.Prý gyndaři sbírají body a jen tak vás do Sanusu nepošlou.Měl tam prý pár,kterému tvrdil gyndař,že 7 let/nemohli přijít do jiného stavu/ že je to normální.nemaj moc s gyndařema dobré zkušenosti.Já lhala,že se snažíme rok a dostala jsem se tam po 3/4roku a do 3 měsíců těhotenství.
HOlky fakt máte to pěvně v rukách a hlavně měsíce utíkají.
Držím pěstičky,rozepsala jsem se zatím papapa.Doufám,že vís těma hlodama neotravuju 😉

anysek1
29. lis 2007

achoj dasty mas pravdu psychika dela sakra dost!taky mi to dr rikala!

barag
29. lis 2007

no tak já přidám svou trochu do mlýna, v táboře pouze jedno místo, kde se spg dělá - za 400,-, my jsme čtrvtí, takže to vychází až na únor (je to urologie a věnují tomu jeden den v týdnu.
včera večer sem se hrozně nasejřila, protože sestřička slíbila, že popožene pana doktora a zavolá mi. samosebou se na to vybodla!

tak sem volala gynekologovi, jestli to dělá někdo v táboře jinej - bohužel ne, no co vezmeme si dovolenou a bude to takovej zvláštní výlet do budějovic. prosila sem o kontakty na nějaké budějovické tady na koníkovi, něco sem našla a šup, druhý telefonát super příznivý - přijít můžeme už zítra, teď čekám, až si přítel v práci zajistí dovolenou a konečně už brzy budeme vědět na čem jsme, takhle se já cpu práškama a možná, že i přítel má problém, kdo ví. jo a na obou pracovištích mě ubezpečily, že se za tohle vyšetření opravdu nic neplatí, když máme doporučení od lékaře, no a to my máme...takže faklt se musíme spoléhat na sebe v určitých věcech, nebát se a jít do toho s vervou, jak píše dasty máme to v rukách.

jo a nevím, jestli si mám vymýšlet? já po osmi měsících otěhotněl ale záhy potratila, teď potom, co máme dovoleno se snažíme už asi 5 měsíců, mám to řikat takhle nebo si vymyslet rok a potrat zapřít? já neumím lhát, tak se potřebuju poradit, abych se na tu lež mohla připravit

anysek1
29. lis 2007

barag ja bych rekla pravdu!

extravaganca
29. lis 2007

Verunko achoooj 😵 Tak to je super,že malému je líp 🙂
Teda řeknu Ti,to byl román,cos napsala 😀 Mě jednu dobu měření hodně strasovalo...pak přišel po MS čas na měření a mě se nechtělo,tak jsem toho nechala..teď měřím,ale beru to spíš informativně,abych věděla co semnou udělají nové léky.
Jinak já mám doktorku celkem v poho,ale pokud se nám do ledna nepodaří,tak doma bude válečná porada,a pokud s tím bude miláček souhlasit,tak si necháme napsat doporučení do CRM u nás ve Zlíně a pokud ho nebude chtít napsat,tak se tam prostě nadrzo objednám 😀 Ale cosi v koutku duše mi říká,ať to tak nehrotím,tak uvidíme.Je fakt,že čas letí,ale když já se mentálně zastavila na 16 😀 tak jak se mám přesvědčit,že mi je skoro 30 😀
barag:Já bych nelhala..řekni,že jsi po 8 měsících otěhotněla,pak potratila a teď se sanžíte 5 měsíců..nikdo Tě v CARU po této informaci nevyhodí...je fakt,že tam maj úplně jiný přístup,ikdyž já mám doktorku fakt v poho.

extravaganca
29. lis 2007

anýsku,radím to samé 😉

Mimochedem berušky moje zlaté...úplně jste přehlédly mou krásnou ovulaci 😀

anysek1
29. lis 2007

no a kde mas grafik extrus?me ji zas ff posunul o den do zadu!☹ale ja si stejne myslim ze ovu byla jak to ukazovalo ff vcera

zelvik
29. lis 2007

Ahoj holky,
Dasty - to je dobře, že už jste lepší, to je tím, jak na malýho myslíme..
Barag - řekla bych pravdu, ať vědí, že se to sice povedlo, ale mimi se neudrželo...
Mně gyndařka posílá do CARu po 3/4 roce, tak mě ani moc dlouho netrápila (spíš si se mnou neví rady 😀 😀 😀 )
Extruško - tvá ovulace se nedá přehlédnout 😝
Stejně tak jako moje dnešní MRCHA ☹ , která přišla o 3 dny později. Bez Utroše mám cyklus 28 dní, s ním 31 - bóóóóží 😒
http://www.fertilityfriend.com/home/1c31d6

extravaganca
29. lis 2007

anýsku,mám ho nahoře v pčříspěvku 😉

želviku,to je mi líto...ta mrcha nás ale v poslední době cosi trápí,co 😠
a proč se tak škňůříš u mé ovulace 😀 ta je dobrá zpráva ne,že ovuluji i s clostilem 😀 bych se fakt smála,kdybych bez clostilu ovulovala jak steklá a s ním nic 😀 Ale buďme rádi,že tentokrát ovu taky přišla...

dasty
29. lis 2007

barag:to je jiný,pokud jsi měla potrat nelhala bych,ale já pokud bych si neupravila ,že se snažíme rok ,tak moje gyndařka by do mě ládovala hormony do teď a nikam by nás neposlala.Je zastánce když to šlo poprvé samovolně tak podruhé by nás poslala prý tak po dvou letech.Tak u mě to lhaní bylo trochu na místě.Ale v Caru jsou hodní a neřeší měsíc sem ,měsíc tam.Prostě vám chtějí pomoci,alespoň v Pcích to tak je.Snaží se co nejdříve aby člověk mohl jít na IUI a pokud to nejde neztrácel zbytečně další měsíce.
Musím se loučit,mám v troubě svíčkovou nebo bude přiškvařená páček jste zlata.
želvíku máš super gyndařku a vůbec se Caru neboj fakt.... 😉

motylek
29. lis 2007

Ahoj holky moje zlatý,
včera jsem vám psala takovej dlouhej příspěvěk a pak jsem na něco klikla a celý jsem si to smazala, tak jsem se nasrala a neměla jsem sílu to psát znovu. Jsem fakt tele.

Ex, tu ovulaci ti to ukázalo správně, většinou ta nejnižší teplota je den před ovu, ale neplatí to vždy. Ovu může přijít i později než den po nejnižší teplotě. Ale snaženíčko tam bylo 2x, tak to by bylo, aby tam nějaká mrška ocasatá nedoplavala.

Fid, to ti teda nezávidím, ale já jsem za život zvyklá, že si všechno musím zařídit sama, chlap je absolutně nepoužitelnej. Kdybych mu netrhala obálky a nezakládala papíry, tak by nikdy nic nenašel. Takže hlavu vzhůru, Vánoce budou už perfektní.

Zelviku, co mi to děláš, já už myslela, že je to jasňačka. No pěkně jsi mě teda nakrkla 😀 . Tak snad příště. Třeba to bude vážně vánoční dáleček, cca za 14 dní ovu a pak 14 dní čekání a mohlo by to akorát na ty Vánoce vyjít. 😀 😀 😀 😀 . No budu si tě hlídat, co mi vyvádíš s teplotkama.

Dastíku, to je mi taky líto, že je malej tááááááák moc nemocnej. Můj brácha, když byl malej, tak na to šíleně trpět, měl hodně často laringitidu. Jednou jsem mu i zachránila život, kdyby mě nevzbudilo jak chroptí, tak by se udusil. Takže s tím mám vlastní zkušenost jak je to hrozný. Taky jsme sedávali u otevřenýho balkonu, aby se nadýchal. V nemocnici jsme taky párkrát bylo, ale je to jenom na pár dnů. Ale vám určitě v cuku letu zaberou prášečky. Držte se, myslím na vás.

Holky, tak jsem si to úspěšně nesmazala a odesílám. Pac a pusu 😉 😉 😉 😉

anysek1
29. lis 2007

je uz jsem to videla ex jsem to nejak prehledla! ☹ grafik je krasnej!

jukejte na muj graf vcera mi to ukazalo ovu o den driv tak nevim no
http://www.fertilityfriend.com/home/1bbb91

extravaganca
29. lis 2007

motýlku těhulko achoooj 😵
No to by bylo,aby nebylo,že 😀
A jak Ty?Jak se máš?

anýsku,podle dnešních informacích co jsem od holek získala,ti ff vyznačil dnes ovu správně 😉

zelvik
29. lis 2007

Ahojky,
já se CARu nebojím, jen pořád mám v sobě tu malou naději, že to zvládnem sami a ne za asistence doktorů 😒 Ale asi je to marný.
Motýlku - jo to se mi tu taky občas stane, že píšu, píšu a pak jsem v ...
Myslela jsem, že už přestanu měřit, ale kvůli CARu případně budu pokračovat a teda kvůli motýlkovi taky 😀 , když teď budu pod dohledem🙂A navíc, to měření není ještě tak hrozně stresující. Prostě naměřím a napíšu, no a co, no.Dneska mi šla teplota nahoru a mrcha přišla (a dost silně), takže na co se tu vlastně můžu spolehnout?

extravaganca
29. lis 2007

želviku,mě v den mrchy taky teplota vylítne nahoru..
Mě měření už taky nijak nestresuje,ale přiznám se,že když jsem tak 22.DC tak začínám trochu nervit...takže teď to udělám asi tak,že ten konec budu zaznamenávat na papír a až dorazí mrcha,tak to tam dopíšu a bude klíííd 😀

berina
29. lis 2007

Ahoj sluníčka. 😵
Tak právě jsem dorazila z Brna,kde jsem si byla pro ortel.Takže z výsledků krve bylo zjištěno že tento cyklus vajíčko uvolněno nebylo.Bylo nám tedy navrhnuta léčba clomhexalem.Cílem této léčby je zajistit dozrávání a uvolnění zralého vajíčka.Mám to brát 3 DC 5 DNÍ.Potom 12 DC Folikulometrie a odběr krve.Dle výsledků mi řeknou kdy bude vhodná doba na injekci Pregnylu.Do té doby si máme rozmyslet jestli to zkusíme ještě sami nebo jestli uděláme přímo IUI.Tak abych vám pravdu řekla mám z toho všeho divný pocit a chce se mi bulet 😢 .Vůbec nevím co ted jestli to ještě zkoušet a nebo jít přímo do IUI.Pan docent se ptal jak dlouho to zkoušíme,řekla jsem že 9 měsíců a on navrhl tohle.Mám z toho všeho nějaké depky. 😒 .

berina
29. lis 2007

Jinak můj grafík který má být jasně anoovulacní.Zatím to tak vypadá 😔
http://www.wunschkinder.net/forum/zanzeige/user...
I když se mi tomu pořád nechce nějak věřit 😒

zelvik
29. lis 2007

Ahoj Berinko - nějak nevím, co na to říct, asi že tě chápu, protože čekám, že nám ve středu v CARu řeknou to samý.-( A bulet se mi chce už od rána (resp. od rána každou chvíli taky bulím), kdy přišla mrcha.
Jak to vidíš - zkusíte ještě sami? Já si pořád říkám, že se sice snažíme 10 měsíců a že už to chci mít za sebou (jakkoli), ale když má dojít na věc, toužím to zkoušet pořád dál a dál sama.

berina
29. lis 2007

Želvíku,já vůbec nevím co dělat.Ale asi do toho půjdem to IUI zase ještě není tak hrozné jen tomu trošku pomůžou.Nebo do konce roku se budeme snažit a když nic tak do toho půjdem určitě.Já jsem tak zoufalá ale zase si říkám že je na tom někdo mnohem hůř.Ty jsi ještě nebyla HP?A co spermiogram taky ne?

berina
29. lis 2007

Myslím že má na tom všem vinu ta podělaná antikoncepce!!!Proč doktoři neinformují o tom že po dlouholetém braní může být problém.Do doby před braním jsem fungovala normálně.A ted je to celé rozhožené 😠

zelvik
29. lis 2007

Beri - HP mi dělala někdy v květnu - vysoký testosteron. spermio nebylo, čekám, že v CARu nás hned pošlou
Já ti vlastně ani nevím, jestli jsem před HA fungovala. Začla jsem ji brát ve dvaceti a rozhodně jsem od té doby teda nesledovala, jetsli mám nebo nemám ovulaci. Za 1) jsem ten pojem sotva znala a za 2) mi to bylo vlastně fuk. Jenže to už mi nikdo neřekne, jestli jsem "rozbitá" odjakživa nebo ne.-(

jojo, taky někdy podezřívám výrobce HA z komplotu s CARy a Pronataly a tak - aby měli přísun pacientů 😅

berina
29. lis 2007

To je jasné s tím spermiem.To bude první co budete muset udělat.Pak se uvidí.Ted jsem kukla na téma komu se podařila inseminace.Těch holek je opravdu hodně co mají ten problém.Asi je to v dnešní době úplně normální.Jen my si to nedokážem připustit,že zrovna já proč?Čím víc to čtu tak přemýšlím o tom že asi do toho půjdem.Je mi 31,vláček pomale ujíždí 😒

zelvik
29. lis 2007

Moje kámoška taky byla na IUI a vyšlo napoprvé a má hezkou holčičku...asi 2 cykly brala Utroš a pak šli na IUI. no jo, jenže já se ještě navíc láduju clostilem, grafy mám jak z učebnic a kde nic tu nic.
mně bude teď na vánoce 30 a taky už mám dojem, že budík mi dávno zazvonil

berina
29. lis 2007

Želvíku tak jdem do toho ne?