Utrogestan a jeho užívání v cyklu. Poradíte mi?

zanetik
24. říj 2006

Ahojky jsem tu nová a potřebuju poradit, protože už dva dny hledám odpověď na mou otázku. Kolikátý den cyklu jste začaly brát Utrogestan?

fidorka81
19. pro 2007

zelvíku, tak takovýhle problémy mám pravidelně při ATB. Jez hodně jogurty, hlavně Activii a gyndr. ti určo předepíše nějaký čípky 🙂

barag
19. pro 2007

zelviku, to je nemilé, fuj fuj, já na ně trpěla a vím, jaky to sou mrchy kvasinky pitomý. já se tím někdy probudila, jak to svědilo a pálilo. určitě bys měla na gyndu a pokud nemůžeš, tak mě stopro vždycky zabere gyno - pevaryl, kterej je volně v prodeji. ale jen jestli fakt seš jistá, že nejsi těhulka. tak se brzy uzdrav, jo?

katy84
19. pro 2007

barag a LEN moc dekuju!!
Udelam to teda asi podobne, tj. 14DPO testnu a kdyz nic, vysadim..
Jinak ja beru 1-0-1 tak to asi neni nejak moc velka davka..

lionesska
19. pro 2007

Katy, a ty jsi po IUI?
Já zatím nejsem a doktor mi napsal Utroš na 10 dní po prokázané ovulaci ve stejné dávce jako tobě.

dasty
19. pro 2007

Gábi moooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooc gratulace 😀 😅 😵
Jani Ex,Motýlku písnu večer jedu na velkáý nákup zatím papapapapa

gabi78
19. pro 2007

Holky, jste moc milé a děkuji za vaše gratulace 🙂 S tou krví mám asi útrum, protože zítra dr. ordinuje jen odpoledne a v pátek už mají volno, tak se mám prý přijít aspoň poradit 😕 nevím o čem sice, ale dám info. Dnes ráno sem si dělala další test a čárka byla trochu silnější 😵 Máte pravdu, je to ten nejkrásnější dáreček pod stromeček. A nebojte se, taky se už brzo dočkáte, moje rada: já se na vše vykašlala, měření a sledování se, nechodila sem moc na koníka, v duchu sem si říkala, že je mi to jedno a že dítě ještě nechci, že si chci užívat svobody, no a vyšlo to 🙂 🙂 🙂 Vím, že se to dobře radí a je to těžké, protože i tak ve mně zůstavala malá naděje a prosila jsem Ježíška, aby mi dal pod stromeček //.
Přemýšlím, že požádám dr. aby mi napsala Utrogestan na udržení mimi, čeká mně daleká cesta vlakem, no prostě nechci zbytečně riskovat. Nevíte, jestli je lepší zavádět při těhu nebo lepší polykat? Kdybych ho měla polykat, tak nevím, jestli bych to dala. Už tak mám únavu a moták 😀 Mějte se krásně,pa

extravaganca
19. pro 2007

Gábi, v těhu se utroš zavádí 😉 Pa

gabi78
19. pro 2007

Extruš, děkuji za radu 😉

motylek
19. pro 2007

Mě zase dr na pohotovosti řekl, že ho mám polykat, ať zbytečně nedráždím čípek. Pokud teda nezvacíš, jinak by byl k ničemu, bo by šel všechen ven 😉 😉 😉

zelvik
19. pro 2007

Ježíííš, já jsem ostuda - to je vidět, že už to taky házím za hlavu a i to čtení tady flákám. Až když tu čtu samé gratulace, tak jsem šla po stránkách zpátky, PROČ se tu vlastně gratuluje, až jsem narazila na Gábinku 🙂 Takže se taky připojuju - Gabi - moc fržím palečky, ať se mimi udrží, ať se všechno daří a hlavně, ať je to všechno PRAVDA, protože to je asi i pro tebe ještě neuvěřitelný, co? 😕

A co příznaky? Byly, jsou....? Já chci taky pauzu, ale je faktm že už jsme se ukázali v CARu a máme tam zase přijít, až budu 8.DC (teď jsem 20., takže až dostanu mrchu, budu se objedávat). Ale chci jim říct, ať nám dají ještě 2 měsíce na samosnažení - snad to budou respektovat.

gabi78
19. pro 2007

Motýlku, zatím nezvracím a jak se cítíš Ty? 😉
Želviku, nejsi ostuda, já to chápu, je toho hodně tady toho dočítání 😀 Děkuji, no příznaky jsou: únava, sem tam zamotání hlavy, bolí prsa na dotyk, zatím dobrý apetit 😀 I Tobě držím palečky, ať vám to co nejdříve vyjde 😉to je dobře, že chceš samosnažení, já se úplně divím, že nám to vyšlo přirozeně, dr. po laparce mi říkala, že to vidí na umělé, a to jsem i flákala ten kontryhel a femigard, a přiznám se, že jsme měli dvě velké oslavy, tak jsem i dost vypila a kouřila, jenže to sem vůbec netušila, že nakonec objevím //fakt se divím a jak píšeš, je to pro mně neuvěřitelné 😕

katy84
20. pro 2007

Lion, ja nejsem po IUI ale v lednu se chystam do CAR a tam nas to asi uz ceka, pokud ne rovnou umele..
Ten Utrogestan mam taky po ovulaci..

katy84
20. pro 2007

Gabi ja mam pravdepodobne posledni "prirozeny" cyklus, jinak uz jsem taky smirena s IVF (dle doktora bych mela jit primo na IVF) ale rikam si co kdyby..kdyz jsou ty vanoce 🙂)Dnes jsem asi 9DPO 🙂

berina
20. pro 2007

Čau sluníčka 😵
V první řadě velké gratulace GABI tehulce 😲 .Moc moc držím pěstičky at je vše jak má být!
jinak u mě nic nového mrška dorazila opět ok bez utroše,takže ted mám pravidelný cyklus přesně 33dní.Na utroš už kašlu.Beru jen kyselinu listovou a piju kontryhel pravidelně 2-3* deně.No a v lednu asi vlítnu na tu stimulaci s clohmexalem a čeká nás první IUI.Jsme rozhodnuti.Na měření od tohoto cyklu už taky kašlu,házím to za hlavu,hodím se do pohody užiju svátky a v lednu plná elánu jdu na to. 😀 To to mám pěkně naplánované co. 🙂 No uvidíme jak to vše půjde.
A co vy holky moje?Extruš,želvíku,fid.těhule dasty a motýlku.Moc vás všechny zdravím a přeji krásné vánoce 😵

gabi78
20. pro 2007

Ahoj holky,dnes sem byla u dr. a pogratulovala mi a pozvala mně na UZVaž 3.1. odpoledne, to tak dlouho nevydržím tu nejistotu 😖 Jo, jinak tu patřím teda oficiálně 😀 nafasovala sem utroš (to sem si o něj sama řekla dr.) a zavádím ráno jednu a večer 2 tbl. 😕 tak sem na to reagovala, jestli toho není nějak moc, tak mi to začala vysvětlovat a mi bylo trapně, že ji do toho furt mluvím.
Beri, děkuji za gratulaci 😉 snad bude vše v pořádku, bojím, ta nejistota je nejhorší ☹ a dnes večer se mnou zamávaly hormony, protože sem se šíleně rozbrečela u zpráv s tím dítětem, odloženým v autě 2 hodiny, jak ho ukazovaly, málo oblečené, holé nožky a uplakané, tak po tomto pohledu na něj sem se rozbrečela. Já nevím, já se na ty zprávy už nebudu dívat, mně to akorát vytáčí a rozbrečí.
Tak holky, přeji vám co nejdřív // a ať jste v pohodě 😉 papa

zelvik
20. pro 2007

Gabi, to je super, že proběhla gratulace už i od Dr. Koukám, že ty se asi už těšíš, až bude po vánocích, co? 😉
No o tom prckovi v autě mi ani nemluv - já neměla slov. Jak to může udělat?!?!?!?!?Nána...

extravaganca
21. pro 2007

Ahoj berušky moje zlaté 😵
Přišla jsem Vám popřát krásné svátky a zároveň se i rozloučit 😉 Otáčíme stránku a jdeme dál.
Jsem ráda,že jsem Vás všechny mohla poznat.Děkuji za všechny rady a podporu,kterou jste mi dávaly 😵 Já na vás občas kuknu,ale bude to opravdu velmi zřídka...
Takže všem přeji krásné Vánoce,plno zdravíčka,štěstíčka,lásky...těhulkám krásné a bezproblémové těhulkování a pak krásná zdravá miminka a snažilkám přeji co nejdřív ty nejkrásnější // na světě 😵 Dávejte na sebe pozor.Mám vás moooc ráda 😵
Pa

zelvik
21. pro 2007

Ahojky holčinky moje,
Extruško, plně tě chápu, taky to tu hodně omezím. I tobě přeji krásné vánoce a vše dobré v novém roce. No a až to budeš nejméně čekat, najdeš // jak vyšité...
Taky jsem tě ráda poznala...

Vám ostatním přeju taky ty nejhezčí vánoce, i když spousta z nás si tyhle vánoce představovala už trochu jinak (ale ono to přijde) - zatím budeme myslet na těhulky, aby všechno vyšlo, tak jak má.

gabi78
21. pro 2007

Ahoj holky 🙂 , Extruš, bude mi po Tobě smutno a budu na Tebe myslet a přát vám, ať se vám taky podaří 😉 a neboj, ono to brzičko přijde. Dost holek (co vím tady) otěhotnělo po 2 měsících, co přestaly brát clostil. Taky Ti přeji krásné Vánoce, bohatého Ježíška a pohodu a hodně zdraví a lásky v Novém roce.
P.S. Taky jsem Tě ráda poznala 😉 Jsi sluníčko naše 🙂
Želviku: díky, asi to do toho 3.1. nevydržím čekat na UZV, manža půjde dovnitř se mnou, taky se musí podívat,že? Je mi líto, že to tady s Extrou chcete opustit, ale plně vás chápu, já tu taky nějakou dobu nechodila a pomohlo mi to, a neměřit, to hodně stresuje. 😉
Dnes sem si dělala další test, dražší(mám ho v albu), ale ten mě utvrdil v těhu. Stále sem byla na pochybách, ale jistá na 100% si budu až po tom UZV. Koupila sem si vitamíny mamavit, a dnes je únava menší, tak snad za to můžou ty vitamíny.
Přeji všem taky krásné Vánoce, plné klidu a pohody, a do Nového roku // 😀

dasty
21. pro 2007

ahoj berušky... 😉
Gábi ještě jednou velká gratulace,opravdu krásný dárek k vánocům 🙂 🙂
Berí:čauky,kde se touláš???Mě je pořád zle a dostala jsem u doktorky sprda,že hubnu od minulého měsíce 2kg dole.Ani se nedivím zvracím jak šakal ☹ 😒 Beri budu na tebe moc v lednu myslet na to vaše IUi a jsi řádně připravená vitamínama-to se prostě musí povést. 😅 😵
Janičko Ex,želvíku😲bě vás chápu,já jsem taky párkrát abstinovala s MK,ale stejně jsem si dál četla co nového.
Janičko Ex,písneme si meilíka-život nekončí,život začíná 🙂 😉 😉 😉
Katy :Caru se neboj-i já jsem jejich pacient a vyšlo to na podruhé IUI.
Berušky přeju krásné Vánoce, zdravíčko a hlavně všem na Nový rok-vše co si přejí.Loučím se berušky,nevím kdy se sem dostanu páček Verča 🙂 🙂 🙂

motylek
21. pro 2007

Ahojte holky,
taky jsem vám přišla popřát krásné a hlavně hodně veselé vánoce, všem těhulkám ať na sebe dávají pozor (my vyrážíme na hory, tak soudím podle sebe 😀 😀 😀 ) a snažilkám hodně úspěchů ve snažení. Ať už se to prolomí, když ne teď, tak příštím rokem.

Dasty, snad ti bude líp, aby si si taky užila té vánoční žranice.

Gábinko, ty na sebe dávej obrovskej pozor, nohy nahoře, nic nedělej, ať jste v pořádku. A 3.1. není tak daleko. To vydržíš 😉 😉 😉 , a pak uvidíš toho svýho raubíře nebo raubířku.

Fid, krásné vánoce v novém bytě, pořádně si je užijte konečně ve vlastním. 😵 😵 😵

Extruško, moc mě mrzí, že už jsem nebudeš chodit, tak často. Ale občas o sobě dej vědět. Vím, že ti bude líp, ale krátké info podat musíš. Aspoň občas 😉 😉 😉 . Tobě budu šíleně moc držet palečky, aby to konečně vyšlo.

Želvíku, u tebe to samý jako u Ex 😉 😉 😉 . Moc na vás holky budu myslet.

Len, ty už snad po novým roce taky doneseš krásný novinky, už by sis to opravdu zasloužila, po všech těch peripetiích.

Snad jsem na nikoho nezapomněla a všem ostatním pevné nervy.

Krásné vánoce holky.

Pac a pusu Pavla
😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵

lionesska
21. pro 2007

Čau kočeny, tak jsem asi další z těch, kterým utrogestan oddálil MS. Ale i tak jsem ráda že ho mám, nemám tak silný PMS, i když mrchu cítím v zádech a teplota mi mírně poklesla. Ale asi jsem ho měla brát kratší dobu.

lionesska
24. pro 2007

Jsem teda pěkně naštvaná :( 17dpo - MS nikde, test je negativní. To je teda bohužel dost nepříjemný side effect Utroše :(

ale jinak přeji pohodové vánočky a hodně hezkých dárečků 🙂

puzzi
25. pro 2007

Ahoj Lionessko, opět musím napsat, že jsem na tom úplně stejně jako Ty, resp. o krok napřed. 15 DPO negativní test, včera 18 DPO MS nikde. Utrogestan jsem brala po IUI, takže pořád dál a dál. Dnes 19 DPO MS přišla. Takže moje zkušenost s Utrogestanem: oddálil mi MS asi o 4 dny, to ještě není tak strašný, vůbec mě nebolely před MS prsa jako obvykle, břicho taky skoro ne. No nic, hlavně jsem smutná, že nevyšlo to IUI.
Lionessko, je to na hlavu, když už je člověk tolik DPO, naděje roste a roste, přitom test negativní. Asi fakt takhle trochu zpožďuje ten Utrouš. Držím palce, aby ten Tvůj test byl falešně negativní.

hulda
25. pro 2007

lionessko, puzzi, jsem na tom úplně stejně jako vy. Jsem po IUI, dnes 18.DPO a MS nikde, teploty stále nahoře a včera TT negativní. Je to děs, jak ten utroš prodlužuje LF a dává falešnou naději. ☹ Lionessko, taky držim palce, aby to přece jen dopadlo dobře a puzzi, hlavu vzhůru, příště nám to vyjde! 😉

puzzi
25. pro 2007

Huldo, díky za podporu, je to smutný, ale člověka potěší, že v tom není sám :(. Jak píšeš, příště nám to vyjde, musíme věřit.

puzzi
26. pro 2007

Holky, prosím, ještě mám jeden dotaz. Máte taky po Utrogestanu slabší MS? Já včera pořád čekala, že už se to rozjede, asi tak na hodinu se mi MS asi i rozjela, ale dnes už nic moc, takové slabší hnědé. Přitom normálně mívám MS docela dost min. 4 dny. Myslela jsem, že Utrogestan zvětšuje děložní sliznici, tak pak že by krvácení mělo být více, a ono naopak.

lionesska
27. pro 2007

Ahoj holky, tak i já jsem včera (19dpo, 44dc) začala menstruovat 😝
Obcházeli jsme zdvořilostní návštěvy příbuzných (mezi nimi mimino), já v kalhotkách texaský masakr motorovou pilou, jediné co jsem chtěla bylo lehnout si a litovat se a musela jsem dělat že jsem děsně v pohodě.
Zítra začínám brát Clostilbegyt a budu doufat že tento cyklus bude kratší a hlavně úspěšnější.

Puzzi, já mám normální ms jako vždy, ale taky jsem ji čekala silnější právě kvůli té sliznici. Je ale fakt že hned první den jsem hodně krvácela a sliznice ze mě šla, při ms bez utroše jsem ji začala slabým několikadenním špiněním a hodně krvácet jsem začala až 2dc. Takže po téhle stránce si Utroš iopravdu chválím, jen je potřeba počítat s tím nešťastným protažením LF, příště budeme moudřejší...

jo Puzzi a mrzí mě že IUI nevyšlo, přecejen do něj vkládám taky hodně nadějí, ale... říká se že úspěšnost je 10-15%... a úspěšnost narůstá při opakovaných IUI, nejúspěšnější bývá mylsím 3.

Moc ti držím palce ať to vyjde... vám všem holky 🙂

puzzi
27. pro 2007

Ahoj Lionessko, to je zajímavé, že Ti to taky vyšlo na 19 DPO. Říká se, že když je luteální fáze nad 18 DPO, že je to těhu, asi na tom něco bude. Ten Utrogestan to prostě asi drží, co to jde.
Jinak mně se MS rozjíždí asi až dnes večer, jinak včera a dnes jen špinění. Asi ještě zbytky Utrogestanu v těle?
Lionessko, úplně chápu, jak ses na těch návštěvách cítila. Se mnou taky po tom negativním testu a pak po začátku MS nic moc nebylo, člověk se na všechny usmívá a myšlenkama bloudí jinde. Do toho mi včera, tzn. 2. DC napsala dobrá kamarádka, že je těhotná, čeká druhé dítě, je to krása, ale chápeš, co chci říct...
Já si teď dávám dva až tři měsíce "pauzu". Jdu na Mojžíšku, za dva týdny mobilizace a pak cvičení, ze začátku min. dva měsíce se nesmí otěhotnět. Aspoň žádné nervy. A pak zkusíme další IUI. Už i kvůli tomu cvičení by se to spíš mohlo podařit. A taky jsem četla, že druhé nebo třetí bývají úspěšnější než první.

lionesska
27. pro 2007

Puzzi, tak to je dobrý plán, Mojžíška ti pomůže, uvidíš. Hodně holkám pomohla.
Něco jsem o tom utroši načetla a je to tak jak píšeš. Příště s tím je potřeba počítat. Mě to tedy bylo jasné že nic, protože jsem si dělala obden testy a nic, ani náznak, takže jsem na to byla připravená. I tak mě mrzí ty rodinný sedánky s miminkama, tchýně to tak ráda organizuje a nechápe jak se cítím, přitom ví co máme oba za problémy a že u nás mimi jen tak nebude. Dělá mi to snad naschvál 😖
Moje kamarádky taky těhotní jedna za druhou, některé už podruhé, no jak píšeš - je to na bednu. Člověk jim to přeje, ale je to deprese že to u nás zatím nejde. A začíná nám to s manželem pěkně kazit vztah. Včera jsme se rafli, protože jsem se na návštěvě tvářila jako puk a nedělala jéé a ťuťu ňuňu, vysvětluj chlapovi jak to ženská prožívá.... nemaj páru... 😝
Tak hezky odpočívej od snažení a plánování, vyčisti si hlavu, narovnej tělo a těším se na nějaké dobré zprávičky z tvé strany 😉