Utrogestan a jeho užívání v cyklu. Poradíte mi?

zanetik
24. říj 2006

Ahojky jsem tu nová a potřebuju poradit, protože už dva dny hledám odpověď na mou otázku. Kolikátý den cyklu jste začaly brát Utrogestan?

marky29
5. čer 2007

Ahoj fidor ,dík za radu,vezmu si stejně asi jenom tu jednu ono se to vsákne jak řikáš,beru to od 17 dne 10dní,minulý měsíc jsem to ale 10 dní vůbec nebrala,osmý den braní jsem začala krvácet,tak mi doktor řekl že to mám přestat brát a začít zas až další měsíc,jsem po tom jak blbá,nejhorší je to v práci,začne na mě padat spaní a hrozná únava,už abych byla těhu a vyspala se podle libosti 😀

fidorka81
5. čer 2007

Marky, mě právě to dělá jen ty nevolnosti. Ráno se až dávim, jak mi to nedělá dobře, ale zavádět se mi to nechce. Holt to musím ještě pár dní vydržet. Já to beru 15-26DC. V sobotu večer spolknu poslední na tenhle měsíc. Pak ještě jednou a pak mám přijít na kontrolu a pošle mě na UTZ. Tak se mi třeba KONEČNĚ podaří otěhotnět, i když tomu spíš nevěřim. Docela mě baví si každý ráno měřit teplotu a bejt napjatá jak struna, než teploměr vytáhnu, co tam asi tak uvidím 😀

marky29
5. čer 2007

Fidor,já končím s braním taky v sobotu,beru to od čtvrka 31.5.07,já zatím žádné teploty neměřím,mám spíš problém s tím aby se ve mě mimčo udrželo,s Honzíkem to bylo to samý,tak snad nám to brzy vyjde,zatím pa pa musím končit aby na mě nevlítnul šéf,musím dělat mzdy,tak jdu na to ☹

fidorka81
6. čer 2007

Marky, jak dlouho jste se snažili o Honzíka a jak dlouho se snažíte teď?

marky29
6. čer 2007

Ahoj fidorko,před HOnzíkem jsem byla těhotná ,otěhotněla jsem dva měsíce po svatbě,o miminko jsme přišli by to zamlklý potrat,pak jsem tři měsíce nesměla otšhotnět a 4 měsíc jsem otěhotněla okamžitě těhotenství bylo rizikové,2x týdně jsem jezdila na hormonální injekce a brala vitamíny ,narodil se nám Honzík,teď jseme se snažili tři měsíce a v listopadu jsem otěhotněla , na konci prosince jsem opět potratila znovu zamklý potrat,od února beru hormony nejdřív proveru a teď utrouše a už můžu otěhotnět tak uvidíme snad to brzy vyjde,snažím se na to nemyslet a dáváme tomu volný průběh a co ty jak dlouho se snažíte o mimčo?

pikusa
6. čer 2007

Ahoj holky,tak já jsem po pul roce na utroši,už ho neberu a k těhu nepomohl.Tak doufám,že vám pomuže.Zkrátil mi cyklus,ted další po vysazení byl zase 32 dní.Před tím 28.Tak jedeme ve středu do CARU.
Všem tady moc štěstí a pevné nervíky.

fidorka81
7. čer 2007

Marky, to je smůla. Ale aspoň máte jednoho sviště :o) My jsme bez HA od srpna 06 a od ledna 07 si měřím BT. Teď beru 1. cyklus Utroš, pak ještě jeden a pak kontrola a nejspíš UTZ. Myslela jsem si, že otěhotnění bude rychlejší 😒

Pikuso, držím palečky, ať se zadaří jak má! 🙂

pikusa
7. čer 2007

Fidorko,děkuju 🙂
Já jsem bet HA od 6/5005-takže vlastně máme 2 roky výročí ☹

pavlina05
7. čer 2007

holky, já brala utroš po vysazení ha 2 měsíce, a pak jsem hned otěhotněla. 😀

fidorka81
8. čer 2007

Pikus, to je šílený, doufám, že nám se zadaří dřív. Už těch 11 měsíců je síla 😒

Pavlí, to jsi ho brala hned po vysazení? To je super! Tak ať se Ti daří a mimi na Tebe vykoukne už za 8 měsíců zdravý a krásný, jak ot má být 🙂

pikusa
8. čer 2007

Fidorko,určitě se vám zadaří dřív 🙂
Pavlínko,gratuluju a užívej si to těhu a at je vše v pořádku 😉

fidorka81
8. čer 2007

Holky, je normální, že MS s Utrošem přijde MNOHEM dřív? Jsem dneska 25DC a od včerejška špiním, dneska už víc než včera, tak už tuším zítra rozjdezd. (což je v čudu, páč jdem na zapíjení svobody 😖 ) Navíc ještě dneska večer a zítra mám spolkout celkem 3 tablety, tak nevím, jestli je mám nebo nemám polykat, když už lehce krvácím.

zanetik
autor
8. čer 2007

AHojky fidorko, já měla cykly s Utrošem 32-36dní a poslední 2 jsem měla 24,26dní, takže klidně to může být MS,ale tabletky jsem normálně dobrala!

fidorka81
8. čer 2007

Zanetíku, díky, za radu, ješty ty tři tabletky polknu :o) Měj se hezky a krásný víkend :o)

romi.r
10. čer 2007

ahojky, tak já beru utroš a estrogeny už 4-tý cyklus a pořád během cyklu špiním.Nějak mi to nepomáha

fidorka81
11. čer 2007

Ahojky holky,

už pátým dnem drobátko silnějc špiním, ale klasickej menzes to není a taky mě nic nebolí. Nevím co si o tom mám myslet. Vždycky před menzees jsem špinila tak 2 dny, ale 5 dní je na mě moc. Mám dneska akorát 28DC, tak uvidíme, co se mnou udělal Utrogestan a jestli už to konečně pořádně dostanu, tohle je fakt pruda 😅
http://www.fertilityfriend.com/home/18ef55

fidorka81
14. čer 2007

Ahojky holky, je normální, abych při Utroši před MS 4 dny špinila a pak měla 3 dny VELMI slabou menzes? MS mi dorazila přesně 28DC, ale děsí mě to dlouhý špinění a pak krátká, slabá, nebolestivá MS. 😕

dasty
14. čer 2007

ahojda fidorko,myslím si ,že je asi na tebe ta dávka slabá.Mám kamarádku a ta oproti mě brala 2-2-2.Já jsem brala a beru 1-0-1 a žádný špinění nemám.Zkus zavolat doktorce,jaký máš obtíže.Já měla po 3 cykly s utrošem menses 5dní slabou,silnou,silnou,střední,špinění.SWnad jsem ti fidorko trošku pomohla 🙂

romi.r
14. čer 2007

ahojky, já beru 1-0-1, asi budu potřebovat taky silnější 😒

aklus
15. čer 2007

Ahoj holky, poraďte. Myslíte si, že může Utroš oddalovat menstruaci? V letáku jsem četla, že ji spíše zkracuje. Jakou máte zkušenost? Já ho beru teprve 1. mesíc. Díky

fidorka81
15. čer 2007

Dasty díky za radu 🙂 , mám Utroše ještě na jeden cyklus a tak uvidím co to se mnou udělá, stejně musím v červenci zase na gyndu a teď mám plno litání, pak dovču, tak počkám na další cyklus.

Aklus, mě konkrétně po prvním braní MS přišla pravidelně, ale jak píšu výš, tak byla moc krátká a slabá.

zanetik
autor
15. čer 2007

Aklus každý cyklus může být úplně jiný, já ho začala brát, protože jsem bez něj MS neměla (a bez vyvolávačky), takže pak byly cykly cca 32,34,36,38,24,26 😉

zanetik
autor
15. čer 2007

Jo a všechny byly tak 2-3 dny a slabé a tmavé 😉

fidorka81
15. čer 2007

Zany, tak to mám podobný, akorát já neměla MS tmavou, ale světlou. No uvidíme, co se mnou udělá příští cyklus :o)

dasty
15. čer 2007

Fidorko:ta světlejší menstruace může souviset s děložní sliznicí.Mě to tenkrít říkala doktorka,že pokud je slabší menstruace několik dní po sobě-byla málo narostlá děložní sliznice.
aklus:já měla naopak menses 26,23 a díky utroši každý měsíc jak hodinky doberu a do dvou dnů ji dostanu tedy 28 den.Záleží i kdy ji bereš já od 21-26.
Ono opravdu záleží jak píše Źanetík proč ti ho doktorka dala,třeba jako žanetíkovi-protože jinak by to nedostala,mě prodloužení cyklu apod.Já jdu s utrošem hurá do 4 měsíce a první měsíc clostil.Snad se brzy dočkáme // 😅
Snad jsem trošku pomohla 😉

extravaganca
16. čer 2007

Tak já poslušně hlásím,že jsem od doktorky dostala opět utroš a pokud se během léta nezadaří mimčo,tak pravděpodobně budu jako dasty brát clostil :o)
Jinak má MS bez utroše 22 dní s utrošem až( 😀 ) 26 dní

zelvik
17. čer 2007

Ahoj holky, můžu se k vám připojit?Pár příspěvků už na koníkovi mám, vždy jen tak někde k něčemu (podle toho, jak se vyvíjel můj problém). Teď myslím, že patřím spíš sem, tak bych chtěla s vámi sledovat náš společný cíl - mimi.Tak snad abych se krátce představila - brala jsem 7 let HA, v listopadu jsem vysadila a od ledna tohoto roku se snažíme o miminko.Zatím marně. MS přišla naprosto ukázkově a chodila jako hodinky i dál - po 28 dnech. Ale Dr. a výsledky krve zjistily vyšší hladinu testosteronu a prý nedozrávání foliklů a anovulaci(ve 13. dni 16mm - což mi nepřijde tak málo). A dostala jsem Utrogestan - od 17.dne do 25.dne cyklu.Mám za sebou první dobrání a MS přišla po 30 dnech, ale silnější byla jen jeden den, ten druhý jen aby se neřeklo a konec...Tak jsem z toho zmatená. Bez utrog. jsem MS měla normál a teď mi mizi?Co to je? A to bych měla teď (3.den cyklu) začít brát Clostilbegyt - do toho se mi teda ale vůbec nechce. Má některá podobnou zkušenost? Čtu tady vaše příběhy, tak snad nás čekají úspěchy.
Díky za pozornost a budu ráda, když mě vezmete mezi sebe.Jo, a omlouvám se, že je můj článek tak dlouhý. 😒

extravaganca
17. čer 2007

zelvik:Vítej mezi námi 🙂
Já utroš beru téměř stejně jako Ty.Beru ho od 16.DC do 26.DC a ten 26.dden vetšinou dorazí i MS.A moje menstruace je velmi slabá...jak píšeš "jen aby se neřeklo" 😀 Ono taky určitě záleží kolik toho utroše bereš.Já třeba beru 2 tabletky večer.Jinak dasty s utrošem bere i clostil,tak se jí zeptej,jak to má ona.Na mě clostil čeká od září,pokud do té doby neotěhotním.

fidorka81
18. čer 2007

Zelviku, vítám Tě tu :o)

Dasty, ale MS bez Utroše byla úplně normální. No, koukám, že normálně otěhotnět je pěkně složitý 😒 V každým případě jdu za měsíc na gyndu a uvidíme, co mi na to řekne.

frufrunka
18. čer 2007

Ahojte všichni! 🙂Tak já se přidávám k zelvikovi.... 🙂 Mám asi podobný problém, beru clostil a utrogestan, clostilu mi už zvyšovali dávku a nic... Zatím žádná ovulace... ☹ Z utrogestanu se mi zdá, že vidím strašně rozmazaně, je to možné? A chtěla jsem se zeptat zkušených utrošek - zavádí ho některá z vás do pochvy? Mě to doktorka doporučila zavádět, ale to jsem zkusila 3 dny a děkuju, už ne! Radši ho polykám. Nevíte - je nějaký rozdíl v účinnosti?