Utrogestan a jeho užívání v cyklu. Poradíte mi?

zanetik
24. říj 2006

Ahojky jsem tu nová a potřebuju poradit, protože už dva dny hledám odpověď na mou otázku. Kolikátý den cyklu jste začaly brát Utrogestan?

zuzuza
23. říj 2008

je to i na nárust sliznice, progesterony ve druhé fázi cyklu přeci způsobí i nárust a přípravu sliznice na uhnízdění.

len
23. říj 2008

Utrogestan je progesteron. Po progesteronu roste sliznice. Utrogestan podporuje růst sliznice.

Jak jinak by měl těhotenství udržet? Těhotenství závisí na dvou hlavních věcech - kvalitě embrya (se kterou progesteron nic nezmůže) a kvalitě sliznice (kterou příznivě ovlivňuje).

Adrosek - definitivně zavádět 🙂

zuzuza
23. říj 2008

len, prej ta čekatelka prudí i v léčba clostilbegytem, nějaká chytrá holčina asi heh

len
23. říj 2008

Jo, jinak ještě - mám brát Utrogestan po ET 15 dní. Pokud se embryo uhnízdí, bude vyrábět hCG, díky kterému si tělo vyrobí progesteronu samo dost, takže už Utrogestan vlastně nebude třeba (přesto se v něm na mnoha místech ještě pro jistotu pokračuje i v prvním trimestru). Pokud bude mít embryo nějakou genetickou vadu, tak mu ani sebevětší dávky Utrogestanu nepomůžou 😔 Těhotenství, která skončí kvůli nedostatku progesteronu, je naprosté minimum 😔

len
23. říj 2008

Zuzu, ona prudí všude možně, už jí to trochu promázli 😉

zuzuza
23. říj 2008

heh nějaká zakomplexovaná a nešťastná

len
23. říj 2008

Takových už tu bylo 😉 No, evidentně můžu být ráda, že se mnou ty hormony cloumají jenom tak málo 😀 Až si bude manžel stěžovat, řeknu mu, že na některé to působí podstatně hůř 😀

adrosek
23. říj 2008

Tak to zkusím tedy a budu zavádět.

adrosek
23. říj 2008

Holky a jak dlouho pak ležíte po zavedení?

elana
23. říj 2008

Já neležím vůbec, zavedu a hned vstávám do práce a to samé večer, zavedu a utíkám něco dělat🙂 ono se to vstřebá, neboj.

Ale připrav se, že je to humus...to, co vytéká, naprosto neodpovídá objemu té jedné kuličky🙂 Já naopak zkusím tento cyklus polykat, protože to fakt je blééé a to mám předepsanou minimální dávku 1-0-1.

adrosek
23. říj 2008

A zavádíte to moc hluboko nebo tak normálně?No tak zkusím dneska večer a uvidí se jak a co tedy.

bertica.h
23. říj 2008

ahojte..mne už ide Utrogestan na nervy 😝 😝
Dávam si 2tbl ráno,2večer .

Androsek..ja si ho dávam čo najhlbšie to ide..aby mi čo najmenej vytieklo.. 😠 😠

adrosek
23. říj 2008

No tak uvidím,já jej zatím od neděle polykám 3x2.tbl denně,tak právě rozmýšlím co je lepší

elana
23. říj 2008

Já se taky snažím co nejhlouběji, ale ono když se to rozpustí, tak stejně jde ven a kdyby aspoň zaráz...potvora teče celý den v x dávkách🙂

adrosek
23. říj 2008

Boha tak to nevím jestli jej raději tedy nebudu polykat spíš,pokud je to jedno ne?

elana
23. říj 2008

No určitě je to pohodlnější, šupneš a nestaráš se...takhle fakt je to opruz a navíc kdo je např. náchylný na mykózy, tak to znamená buď 6x za den měnit slipovku, nebo riskovat nějakou nedobrotu. Já nevím, třeba jsem divná...ale fakt jsem poctivě zaváděla minulý cyklus a teď radši zkusím polykat.

Ono se říká, že to má míň nežádoucích účinků (myslím ta lokální aplikace), hlavně takovéty návaly, závratě atd...ale zas si říkám, za polknutí nic nedám🙂 a když mi z toho bude blbě, tak holt se vrátím k zavádění, ale proč to ani nezkusit.

bertica.h
23. říj 2008

no..ja som Utroš brala aj ked som ho mala na zvýšenie Progesteronu..a brala som ho vaginálne už vtedy..lebo vraj ked sa prehlta má oveľa viac negat.účinkov a koniec koncov..v tehot.sa može iba vaginálne..
Ale neviem..moja dr.mi povedala že možem normálne prehltat,aj magistra v lekárni..ale ja sa bojím a radšej sa držím toho,čo je na letáku..

elana
23. říj 2008

Je fakt, že na letáku je napsáno, že v těhotenství jen vaginálně, ale ptala jsem se dr. a prý je to opravdu jedno, pro udržení těhotenství se dává většinou větší dávka, takže nehrozí, že se třeba vstřebá trošku míň a druhak-jak těhotné zvrací, tak ta, která Utrogestan opravdu potřebuje, protože prokazatelně tvoří progesteronu málo (ruku na srdce, takových je minimum😉), tak by mohla o dítě přijít, ale jinak je to jedno.

adrosek
23. říj 2008

No mě právě dr.řekli v Caru že bud jej můžu zavádět nebo polykat že to záleží na mě.Tak ještě se zítra zetám dr.jak půjdeme na ET co bude lepší u toho.

elana
23. říj 2008

Adro, já myslím že když Ti to takhle přímo řekli v CARu, že je to jedno, tak bych tomu věřila...oni chtějí úspěšné ET a určitě by si ohlídaly, aby pacientky zbytečně neztrácely embrya jen tím, že je nepohodlné zavádět. Asi je to fakt jedno 😅 a spíš každý jak co snáší.

adrosek
23. říj 2008

Asi jo,no uvidím zítra po ET jak jsem psala,že se raději zeptám,je pravda že potom polykání mám ty závratě tak za hodku jak to tam píšou tak právě rozmýšlám,že když jej zavedu tak nebudou třeba,no chce to vyzkoušet asi.

elana
23. říj 2008

A jak dlouho ty závratě tak máš? Kvůli nim právě s polykáním zas váhám já🙂

A ještě se chci zeptat, je tam psáno, že se to má brát v odstupu od jídla, tak ranní dávka je v poho, prostě nalačno, ale co s tou večerní, dodržuješ to nějak?

adrosek
23. říj 2008

No mám je ty závratě od té doby co jej beru,vždy tak za hodku po užití,jsem jakoby opitá nebo nevím jak to popsat,takové nekoordinující se pohyby.Stím užíváním to moc nedodržuji,pač pravidelně nejím,ale jím to v pravidelnou hodinu zase vždy.

elana
23. říj 2008

Já spíš myslela, jak dlouho ty závratě trvají, víš, hodinu, dvě...do další dávky a tak. Mám z toho trochu strach, ačkoli jsem byla překvapená, že jsem nepociťovala žádné nežádoucí účinky Utroše (dokonce jsem neměla snad po 6ti letech MS bolesti), ale jestli by mi mělo být blbě, budu holt zavádět, těch pár dní to vydržím.

A dík za tu druhou odpověď.

adrosek
23. říj 2008

Jo promin,tak půl hodky déle ne zase.

elana
23. říj 2008

Tak fajn🙂

Dobrá, tak zítra hodně štěstí na ET, ať to vyjde, ať už do Tebe Utroš půjde horem či dolem, hlavně ať za 9M tou druhou cestou vyleze mimino nebo dvě😉

adrosek
23. říj 2008

Děkuji elana moc a moc,tak snad ano,já dám vědět zítra jak a co tedy.

elana
23. říj 2008

Určitě, ahoj🙂

A jestli se u Vás ukáže Kay, tak jí moc pozdravuj.

adrosek
23. říj 2008

No dlouho se už neukázala potvůrka jedna naša.

elana
23. říj 2008

Nojo, nechtěla bych být v její kůži 😢 snad se to nějak vyřeší co nejlíp pro všechny.