Utrogestan a jeho užívání v cyklu. Poradíte mi?

zanetik
24. říj 2006

Ahojky jsem tu nová a potřebuju poradit, protože už dva dny hledám odpověď na mou otázku. Kolikátý den cyklu jste začaly brát Utrogestan?

zanetik
autor
24. říj 2006

Kalerat já taky nevím jestli mám ovu, protože teplotu si neměřím a dostala jse Clostilbegyt, tak nevím začínám z toho být srnka!

marka
24. říj 2006

zanetik-já jsem ze Zlína...občas sem nakukávám a krátím si tu "snažilkovské" dny 😀 ...za chvilku taky pádím, dělat manžovi "véču" a na "ordinaci" 😀
Přeju příjemné a hlavně plodné tuleníčko 🙂

marka
24. říj 2006

Kalerat-mě zjistila Dr.taky anovulační cykly a půl roku jsem stimulovala Clomhexalem (to samé Clostilbegyt), následně mi pak píchali 14.D.C. PRENYL, ale bohužel se nám nezadařilo ☹

zanetik
autor
24. říj 2006

Marka-Tam má přítel kamaráda z vojny byly jsem tam jednou! Tak doufám, že se tu brzy uvidíme a pokecáme jsi fajn!

kalerat
24. říj 2006

marka a ovulace potom přišla?

Zanetik já si právě teplotu měřím a doktor řekl, že podle teplot ovu není

marka
24. říj 2006

Kalerat-při stimulaci Clomhexalem jsem chodila vždy 10.D.C. na měření foliklů a dozrávali prý dobře, jen asi sami nepraskly, tak proto mi píchali ten PREGNYL, pak následovala do 24hod. ovulace...ale asi bude u mě problém ještě v něčem jiném ☹

zanetik
autor
24. říj 2006

Kalerat já asi taky příští měsíc začnu teď už to asi nemá cenu! Příští měsíc si to taky nechám vysvětlit na ultrazvuku jestli ovu mám nebo ne!

Holky pro dnešek končím zítra tu v tuhle dobu budu tak jestli se vám bude chtít přijďte pokecat a vyměnit si informace! Čauky a za vše dík

marka
24. říj 2006

Zanetik - Ahojky 🙂

kalerat
24. říj 2006

marko¨tak přeji ať se brzy přijde na to čím to je 😉

zanetik tak ahoj zítra 🙂

zanetik
autor
24. říj 2006

Takže Marko to že jsem měla 10DC folík 13,5mm to neznamená ještě, že praskne a bude OVU?! Tak to budu muset podchytit! Díky pa

kalerat
24. říj 2006

Holky tak zítra můžeme zase pokecat, budu tu večer 😉

janesm
26. říj 2006

snažilky včera jsem byla v Heliosu domluvit se na IVF,mám z toho pořádnou depku.16DC Provera 2x1 10 dní,od 23DC injekce do břicha pak další injekce až do půlky 2 cyklu.Pro začátek 7000,-Nevím zda do toho jít.
Marka-jak snášíš Proveru????
Přeji Vám ať Vám to výjde spontáně a nemusíte se rozhodovat jako já!!!!!

zanetik
autor
26. říj 2006

Ahojte holky včera jsem to nějak nestihla, zdržela jsem se s kolegama z práce na kuželkách, ale zítra mi to snad vyjde a pokecáme!
Janesm já kdybych byla na tvém místě tak podstoupím cokoliv co bych pro mimi neudělala, ale doufám že se k tomu nedopracujeme i když při mým štěstí!!! 😖

marka
27. říj 2006

Janesm : já bych to pro mimčo taky podstoupila a zřejmě mě IVF čeká taky. V prosinci jdeme ještě na imuno a podle výsledků se uvidí...co dál. Ale učitě bych do toho šla, co nejdřív. Jinak já PROVERU užívám už cca 2 roky, myslím, že ji snáším docela dobře, MS upravená na 28dní, cyklus pravidelný, jenom mám pocit, že po ní přibírám (pořád má nějaký chutě), mám takové nafouknuté břicho (já užívám 17.-26.D.C.), ale co by jsme pro mimčo neudělali, že? Hlavně, aby to pomohlo 😉 ....jo a od října taky chodím na rehabilitace podle Mojžíšové. Tak snad aspoň něco zabere 😀

zanetik
autor
27. říj 2006

Holky já bych ráda přibrala, doktor mě straší, že kvůli váze nemám menstruaci a těžko otěhotním, ale já jím docela dost a místo abych přibrala, tak hubnu (asi mám tasemnici)!

mafin
27. říj 2006

Ahoj holky, také již 3 měsícem beru Utrogestan, jelikož jsem vysadila v březnu prášky a měla jsem šíleně rozhozenou MS. Musím říct, že se mi MS upravila. Beru ho 15.-26.D.C (1-0-2). Chci se zeptat, říkal mi můj kolega z práce ( je gynekolog ), že při Utrogestanu se nedá otěhotnět. Co vy na to? Podařilo se některé při užívání otěhotnět?

zanetik
autor
27. říj 2006

Ahoj Mafin mám stejnou otázku.Prášky jsem vysadila od dubna MS chodila po50-60dnech, tak jsem dostala 3-7DC na ovulaci Clostilbegyt a od 14-24DC Utrogestan. Ten je na upravení cyklu a udržení těhotenství, ale když ho prý začneš brát před ovulací, tak ji jakoby zastaví, ale někdo zase píše že to není pravda,tak zjišťuju dál. Já Utrogestan beru teď druhý měsíc a po MS 15DC mám jít na ultrazvuk.

kazu
27. říj 2006

Mafian a zanetik-holky,ja jsem taky nemohla pres 1/2 otehotnet a muj gyndar mi prave predepsal ultragestan(na podporu otehotneni).No a 2.mesic co jsem ho brala,to vyslo!!!! takze ja myslim,ze to funguje.Preji Vam hodne zdaru a brzo miminko!Kacka

zanetik
autor
27. říj 2006

Kačko moc dík za odpověď to jsme chtěly slyšet, ale ještě nám řekni od kterého dne jsi to začala brát a jestli jsi věděla, že to bylo až po ovulaci?!

mafin
27. říj 2006

Ahoj Zanetik já jsem na to asi podobně jako ty. Po vysazení prášků ( brala jsem je cca 10 let ) jsem měla MS po 50,70 47 dnech a všichni mi řílali, že je vlastně vše OK ! Už mi to bylo divné a tak jsem zašla na vyšetření, kde mi zjistili, že v podstatě neovuluji ( vaječníky přestaly fungovat - když po mich 10 let nikdo nic nechtěl . Takže doufám, že se to moje tělo te´d nějak dá dohromady a že to brzy vyjde. Totéž přeji samozřejmě všem.

zanetik
autor
27. říj 2006

Mafin a jak ten utroš bereš? Taď už ovuluješ? Já právě na to dostala ten Clostilbegyt, ale stejně zatím nevím jestli ovuluju, protože teplotu spíš neměříš pořád na to zapomínám a na ultrazvuku mi řekl, že folik 10DC měl 13.5mm takže příští měsíc mám přijít 15DC.

mori
27. říj 2006

Jen bych chtěla tady sdělit, že jsem v lednu 2006 byla na laparoskopii, pak 3 měsíce brala Utrogestan, abych dostávala menses a v květnu jsem už otěhotněla.

janesm
27. říj 2006

mori-gratuluji já byla na laparce a myslela jsem že to pak na 100% vyjde a zjistily mě neprůchodné vejcovody ☹

zanetik
autor
27. říj 2006

Mori to jsou výborné zprávy to potřebujem slyšet 🙂 ! Já ho teď beru druhý měsíc mám ho ještě na příští a pak se uvidí, zřejmě nejdřív laparka, protože jsem měla v 15.letech akutní zánět slepáku a ten mi zasáhl pravý vaječník a tenkrát mi na to gynekolog řekl "buďto budeš mít děti nebo ne".
Jen by mě fakt zajímalo jak se má správně brát, jestli to neva když ho začneš brát pře OVU??!

mafin
28. říj 2006

Zanetik utroš beru teď 3 měsícem 1-0-2, jestli mám ovu to nevim. Mám ho ještě na příští měsíc a pak se půjdu ukázat. Doufám, že to bude v poho a budem se moct začít snažit.Na měření také zapomínám.Mori moc gratuluji k mimču.Já si myslim, že užívání utrogestanu má každá jinak. Dle potřeby.

mori
28. říj 2006

janesm - my se snažili od 9/04. Co jsem vysadila HA, tak jsem nedostávala menses s musela jsem dostávat injekce na vyvolání. V září 2005 mi gyndr. řekla že jsem těhu, ale po 14 dnech mi volala, že došlo k omylu (zároveň u 5 žen). Bylo to strašný! Pak nás poslala do Prahy do ISCARE. Tam jsme zjistili, že manžel je v pořádku a já musela na laparoskopii. Mělo to být jen vyšetření a nakonec mi dělali nějaký 3 zákroky (odstranili srůsty po slepáku a další 2 nevím). Injekce, případně umělé oplodnění jsme se rozhodli nechat na podzim (chtěli jsme to přes léto ještě zkusit) a taky jsme chystali svatbu, tak nebyl moc čas někam jezdit. No a ono se to povedlo asi měsíc před svatbou 😵

zanetik - já ho začala brát tímto způsobem: Dostala jsem injekci na vyvolání menses a od 16. dne menses jsem ho začala brát (2 denně po dobu 10 dnů).

mori
28. říj 2006

janesm + mafin - moc děkuji za gratulace. Určo se vám to taky brzo povede. My jsme tomu moc nevěřili a vyšlo to. Doporučuji pokusit se na to nemyslet! Vím, to říká každý. Jen tak to ale nejde na to nemyslet. Já do 5/05 prodávala v Praze ve velkých hračkách a tam to opravdu nešlo! Ale my s manželem věříme, že to má vliv. V červnu jsme se brali, tak jsem na jaře chystali vše na svatbu. Takže byli jiné starosti ... Zkuste si najít něco, čemu se budete věnovat a to vás přivede na jiné myšlenky. Slyšela jsem, že pomáhá pořídit si třeba pejska - věnujete se jemu a na "dělání" miminka tolik nemyslíte 😉

marka
28. říj 2006

Ahoj holky 🙂
To jsem ráda, že tady máme zase pár optimistických řádků 😉 ...já sice Utrogestan neberu (užívám PROVERU), ale prý je to to samé. Tak "TÉHU" zdar 😀 !

zanetik
autor
29. říj 2006

Ahoj holky, měla bych dotaz poznáte nějak ovulaci kromě měřní teploty, hlenu atd? Nebolí vás v podbříšku jako před MS? Jinak s tím hlenem a čípkem bych taky potřebovala poradit, mám pocit , že své tělo vůbec neznám!? 😒

marka
30. říj 2006

zanetik : Bolest v podbřišku při OVU je normální (aspoň poznáš, že ji máš), ale u každého je to jiné. Jinak na info o děložním čípku zkus mrknout sem 😉 http://www.rodina.cz/clanek5211.htm 🙂