Utrogestan a jeho užívání v cyklu. Poradíte mi?

zanetik
24. říj 2006

Ahojky jsem tu nová a potřebuju poradit, protože už dva dny hledám odpověď na mou otázku. Kolikátý den cyklu jste začaly brát Utrogestan?

zanetik
autor
7. srp 2007

Lendi určitě to není brzy Utoroš je na MS nebo udržení těhu ne na OVU tím lépe, že ho bereš až teď můžeš si být jistá, že ti OVU nezabrzdí 😉

lendiiik
8. srp 2007

..no to jo, jenže já si myslela, že Utrogestanem musí být tělo podpořeno už v době než se vajíčko zahnízdí. Kdybych měla koncem minulého týdne ovulaci, tak za jak dlouho je opl. vajíčko schopný zahnízdit? (tři-čtyři dny? Utrogestan začnu brýt v pondělí) Doktorovi,co mi Utrogestan předepsal plně důvěřuji. Je to odborník. Škoda jen, že kvůli Utrogestanu jsem musela jet až do Prahy. Moje gyn. s tím nijak nepospíchala.
Stejně si ale myslím, že teď napoprvý mi ten Utrogestan dal spíše na zkoušku, protože když jsem odcházela, tak mi řekl, ať mu pak přijdu říct kdy jsem po dobrání dostala MS.

anysek1
8. srp 2007

tak se blizim k cily...v patek koncim s branim utrace tak jsem zvedava jestli se dostavi mrcha ...teplota je porad kolem 36.8-37.0 tak snad neklesne..ale uz pochybuju..i kdyz me vzdy 14 dni pred ms bolely prsa a zatim nic takze uvidime!hodne stesti vsem...a nejste samy ja taky kazdej mesic bulim jak zelva a utapim se v depkach.. 😝

extravaganca
8. srp 2007

Krásné ráno 🙂
marfuska01:Já jsem to taky zkoušela za pomocí hormonů(utroš)a pak jsem si řekla,že na to kašlu a přes léto je nebudu brát a taky že neberu a je mi bez nich parádně 😀 Místo toho do sebe valím rostlinný přípravek(rostlinné hormony),které pomáhají na upravení cyklu a taky na početí.Jmenují se gynex.Tak uvidíme.Zítra končím první kůru,pak budu mít týden pauzu a pak zas další 3týdenní kůra.Snad se už konečně brzo zadaří...

zelvik:Já byla ze začátku taky děsně ubulená,když mrcha dorazila...ale po tom roce jsem to přestala tak nějak řešit a když příjde,tak příjde...nic s tím nenadělám.Prostě věřím,že jednou to miminko prpstě přijít musí 🙂

lendiiik:Já si taky myslí,že ho bereš dobře 😉

fidorka81
8. srp 2007

Ahojky holky, tak jsem to asi dneska ráno dostala. Dělala jsem si testa a je negativní a pak jsem zjistila, že lehce krvácím. Uvidím, co se z toho vyklube, ale určitě tušíte, jak jsem smutná. FF mi navíc změnil ovu a teploty se drží nahoře. http://www.fertilityfriend.com/home/18ef55

motylek
8. srp 2007

Fid, ten tvůj graf je celej nějakej zmatenej, ale ber to tak, že FF je jenom program a řídí se podle toho jak je nastavenej. Ale je divný, že po dobrání utroše jsi menses nedostala, už je to 6 dnů. Nemohl to být teda anovulák??? Ten minulý byl taky, ne??? Kdy máš jít k Dr??? Aby to nebylo něco jinýho. Ale nesmutni, jednou to přijde 😉 😵 😉 . Jednu výhodu to má, snaženíčko 😀 😀 😀

fidorka81
8. srp 2007

motýlku, mě Len řekla, že tam ovu je, ale přesně neví kdy. K dr. mám jít až v říjnu, až začnu nový cyklus, tak 3DC mám začít brát Clostil. Teď jsem byla na WC a po krvi ani památka, tož musím jen a jen čekat. Počkám do pondělka, jestli to pořádně nedsotanu a zavolám ke gyndr. Když jsem začala v květnu s Utrošem, tak mi dr. řekla, že když MS nepřijde do 35DC, tak mám přijít. Počkám do pondělka a uvidím. Předchozí dva cykly byly ovulační, dr. je viděla a potvrdila to a byly dlouhý 27 dní.

motylek
8. srp 2007

No tak tady je vidět, že je to jenom program. Třeba tam mimisek bude, jenom se ti v potřebném množství pro test netvoří hCG. Co zkusit nějakej citlivější??? Já bych to nevydržela 😀 😀 😀 . Jakej si měla test??? Jsou i od 20 jednotek.

fidorka81
8. srp 2007

Já nevím jak se jmenuje, zapoměla jsem to. Krabička je červená a bylo k tomu kapátko. Mamatest to nebyl. Psali tam, že je to citlivý už od 20 jednotek. No nechám tomu volný průběh a uvidím. Když MS nepřijde do pondělka, tak volám gyndr. Už jsem se rozhodla 🙂

motylek
8. srp 2007

Tak hlavně, aby to dopadlo tak, jak si přeješ 😉 Já neměla ani šanci testovat 😢 😢 😢 , přišla mi na den přesně. No zase jsem se ušetřila planých nadějí. Fid a kolik ti je let, jestli to není tajný a jak dlouho snažilkujete??? Vím, že to tu někde je, ale nechce se mi to hledat. Mě je 23 a pokoušíme se teprve 2 cyklu a samožřejmě bez úspěchu ☹

fidorka81
8. srp 2007

My jsme od loňského srpna bez HA, takže rok. Od ledna měřím BT a jsem pod dozorem doktorky a od května beru Utroš. Už mě to ale začíná vyčerpávat. Myslela jsem si, že už konečně. Teď už tomu nevěřim. Když se nepovede,tak v září jde přítel na spermio. Mě je 26 a přítelovi bude v prosinci 32.

zanetik
autor
8. srp 2007

Lendi já myslím, že se uhnizďuje až kolem 7dne, ale jistá si nejsem každopádně ho dr. nasazuje i v 6tt těhu když má pochybnosti, takže ho nereš dobře 😉
Já teda taky byla první rok docela hotová,ale měla jsem to nepravidelně, tak jsem nijak nebrečela jen mi bylo úzko, že nefunguju normálně!

extravaganca
8. srp 2007

fidorka81:Ahojky,já bych to ještě nevzdávala....jak už jsem psal...dokud nedorazí MS,naděje furt je 😉 A jak píše motýlek,tak ff je jen program a taky se může utnout 😀 I nadále držím palečky 🙂

fidorka81
8. srp 2007

Extro, moc děkuju :o)

lendiiik
8. srp 2007

zanetik: tak máš pravdu uhňizďování je až někdy kolem 7.-9. dne 😉

Za 6 až 7 dnů po oplození vajíčka (tj. asi 21. den cyklu) získává blastocysta schopnost zanořit se do děložní sliznice, implantovat, nidovat. Děložní sliznice je v této době poměrně vysoká, prosáklá, slizniční žlázky jsou naplněné hlenovitým obsahem.

V této době se na povrchu blastocysty vytvořila nad souvislou vrstvou buněk – cytotrofoblastem – vrstva bezjaderné hmoty s volnými buněčnými jádry hlenovitého charakteru – syncytiotrofoblast, v němž se tvoří enzymy schopné rozpouštět povrch děložní sliznice. Obvykle to bývá v místě mezi vyústěním slizničních žlázek. Povrch sliznice se rozpadá a blastocysta se zanořuje do její hloubky, asi jako teplá kovová kulička zapadá pod povrch voskové ploténky. Otvor po zanoření blastocysty se pak zalepí fibrinem a později přeroste epitelem. Tomuto ději, který je ukončen asi 9. dne po oplodnění vajíčka, se říká implantace, nidace – uhnízdění.

dasty
8. srp 2007

Tak jsme doma ze Sanusu,jením slovem paráda 😝
Provazník moc hodnej a příjemný-dost jsme se s ním nasmáli,sestřička taky bezva a pokud budu mít folik 27.8. tak nás čeká naše první IUI. 😉
vítám lendíka 😅 ´
fid:ještě neházej flintu do žita 😀 😀
motýlku :dva měsíce to ještě nic neznamená neboj,já u synka otěhotněla 3 měsíc po vysazení HA,do třetice všeho dobrého a zlého 😀
Želvíku a Extrav.Jani-psala jsem IP papapapap

fidorka81
8. srp 2007

Dasty, nic jsem tam ještě nehodila, MS nedorazila. Nevím co to ráno znamenalo. bylo to jen lehounký a malinko. A budu držet pěsti, a doufám, že nám to tu hezky popíšeš 🙂

anysek1
8. srp 2007

fidorko me dr rikala ze i kdyz jsi v pocatku tehu muzes slabe krvacet/spinit v dobe ocekavane ms takze myslim ze to bude dobre a budou krasne //

dasty tak hodne stesti at to vyjde 😀

dasty
8. srp 2007

anýsku moc děkuji nápodobně,ale určitě přeji přirozeně 😵
Fid:opravdu to může být jen špinění,je to divný fakt to vypadá na těhu 😉 😉

zelvik
8. srp 2007

Fidorko - ty nás teda napínáš 😉 , ale vypadá to hóóódně nadějně - držím palečky.
Dasty - kouknu a odepíšu. je duper, že jsi z otho v dobré náladě, to už je půl hotovo🙂Na ten váš SANUS jsem slyšela chválu. Musím něco objevit v Praze (taky spolehlivýho), u nás nic není.
Terezitko, díky, určitě se poučím a asi jdu do toho.
no jo - musíme to vydržet a být silné, aby to tu s každou přišlou mrchou nebylo slzavý údolí.

terezita
8. srp 2007

zelvi, slzave udoli to tu nebude, bo se nam zadari!!!
optimismus nam nesmi chybet. ne??

zelvik
8. srp 2007

No jasně, Terezitko, už jsem mrkla (zatím zběžně, protože je tam toho opravdu móře) na ty stránky o BT - moc díky za tip, jsou fakt super.

terezita
8. srp 2007

taky jsem se inspirovala a uz treti mesic poctive merim... 😀 😀

zelvik
8. srp 2007

Jejda, a měříš fakt tak poctivě?Nevim, jestli budu mít tu sílu nařídit na sobotu budík na 6 hodin 😉 A poprvé se měří po skončení MS?

terezita
8. srp 2007

moc poctive to neni, ale snazim se. kdyz jsem byla na dofci a spala s dvouma chlapama ve stanu, tak to moc dobre neslo.. 😀 😀 😀
ale zacinam po mrsce.

zelvik
8. srp 2007

No to je fakt náročnější 😝 Tak jo, jdu spát, ráno spolknu Clostil a jedu nanovo...
Měj se hezky.

terezita
8. srp 2007

pa!!!

fidorka81
9. srp 2007

HOlky moje zlatý, já vám moc děkuju za podporu!! Už druhým dnem mě lehce pobolívá podbřišek jak na MS, ráno jsem zase lehce krvácela, tak uvidíme, jak se to vyvine dneska. Každopádně teplota mi o 0,1°C klesla, ale to nemusí znamenat nic špatnýho. http://www.fertilityfriend.com/home/18ef55 Kdyby jste věděly, jak jsem nervní já!! Už jsem se skoro týden pořádně nevyspala.

anysek1
9. srp 2007

fidorko pred ms vetsinou teplota klesne aspon o 0.3°C teda tak nejak by to melo byt.ten graf je zajimavej nemas tam skoro zadnej poradnej teplotni vykyv ale koukam ze ovu tam byla tak kdo vi... 😅

fidorka81
9. srp 2007

NO já MS měla dostat už v sobotu, aspoň podle předchozích cyklů, kdy jsem díky Utroši MS měla 28DC. Dneska je 33DC a pořád nic, jen to ranní špinění (teď jsem byla na WC a už zase ticho po pěšině 😕 )