Utrogestan a jeho užívání v cyklu. Poradíte mi?

zanetik
24. říj 2006

Ahojky jsem tu nová a potřebuju poradit, protože už dva dny hledám odpověď na mou otázku. Kolikátý den cyklu jste začaly brát Utrogestan?

marka
9. lis 2006

Bel:hormonální profil by měl být dobrý(alespoň mi Dr.k tomu nic neřekla) ale právě ta OVU mi bez léků nechodila a také MS by se mi bez léků-Provera nedostavila ☹ .OVU přišla jen po stimul.Clomhexalem a pak injekci Pregnylu, ale bohužel už jsem vyčerpala 6.měs(dýl se prý Clomhexal brát nemá)tak už teď musí být příčina jinde.Je právě možnost, že jsem imunní proti manžel.spermiím, tak proto pujdu na to imuno vyš.Něco možná taky odhalí ta genetika, ale výsledky bohužel zatím ještě nemám.

jankar
9. lis 2006

belucie-to já toho za sebou ještě tak hodně nemám jako marka.Hormonální profil mám OK až chybějící progesteron(hormon žlutého tělíska)a to je jasné že když nemám sama od sebe ovu tak tam ten hormon není,aspoň mně to tak doktor vysvětlil,tak snad jsem to dobře pochopila,při té lalaroskopiimě dělali skarifikaci veječníků,taky průchodnost vejcovodů,ta je OK a hystologii,měla by být taky OK,manžel má SPG taky OK,další cyklus bych měla poprvé začít stimulovat clomhexalem a hodně si od toho slibuju 🙂 mrzí mě že na Marku to nezabralo,tak uvidíme. 😠

belucie
9. lis 2006

Marko, tak to je maličkost...to bude v poho, hlavní je, že Ti to vyvolalo OVU, horší jsou případy, kdy vajíčko vůbec neuzraje, to pak není skoro vůbec šance. Přinejhorším Ti vajíčko oplodní mimo tělo a pak Ti ho tam vrátí. Všchno určitě dobře dopadne...
Jankar, to jsme na tom dost podobně (já mám jen mírně zvýšený prolaktin a hormon štítné žlázy, ale to prý vůbec nemusí být důvodem, proč nemám OVU). Já taky doufám, že všechna ostatní vyšetření budou OK a pak mi nasadí léky na vyvolání OVU a pak se to za nějaký čas povede. A když ne, tak se fakt těším na umělé oplodnění. Klidně bych brala i dvojčátka...Dej vědět a moc Vám to přeju...

jankar
9. lis 2006

belucie-jo, to já bych taky brala i dvojčátka,do umělého bych šla kdybych měla jistotu že to výjde,já na to totiž zatím nemám nervy,to čekání jestli to výjde nebo ne,ale když nic jiného nezbude,možná bych do toho šla,ono všechno ukáže čas,ale to čekání už mě fakt nebaví

kalerat
20. lis 2006

Holky jak vám chodila MS po uživání Utrogestanu?Já jí mám pořád hodně slabou

mmarky
20. lis 2006

mě by to taky zajímalo 😵 . kalerat - neměřila si náhodou BT?jak ji utro změní?

kalerat
20. lis 2006

marky já jsem měřila první cyklus, ale teploty byly takové všelijaké, tak mi doktor řekl, že tento cyklus nemám měřit, a tak jsem neměřila

mmarky
20. lis 2006

a on ti řekl, že máš měřit i když bereš utro?

zanetik
autor
20. lis 2006

Já teda měřím i když beru Utro, ale nenapadlo mě, že slabá MS může být po něm?!

kalerat
20. lis 2006

marky ne on mi řekl, že nemám měřit

zanetik a ty máš jakou MS slabou?

zanetik
autor
20. lis 2006

Dostanu ji většinou dopoledne během 2hodin, ale fakt silnou(tampon na 2h) pak ji mám silnou druhý den a pak už jen 2až3dny špiním.
Kalerat máš krásnou neteř se synovcem!

kalerat
20. lis 2006

no já to beru druhý měsíc a mám MS hodně slabou, minulý cyklus jsem měla MS 4 dny. Ale teď hodně slabé a jen 2 dny, dnes už nic.
Jak bereš UTro - jako kolik dní a tablet

Děkuji jsou to moje zlatíčka 🙂

zanetik
autor
20. lis 2006

Já mám od 3-7DC Clostilbegyt a od 14-24DC Utrogestan oboje 1xráno a 1x večer, ale fakt mě nenapdlo, že může být slabá po Utroši, ale když si tak vzpomínám, tak když jsem dostala jen vyvolávačku 3x, tak jsem to měla určitě normalně 3dny a pak to sláblo.

mmarky
20. lis 2006

to já se nechám překvapit, jaká mrcha přijde 😠 i když bych byla rdši, kdyby nepřišla. zanet, ty měříš? a pozoruješ nějakáký velký rozdíly oproti cyklům bez utro? Já je předtím měla anovu, takže nemám s čím porovnávat ☹

zanetik
autor
20. lis 2006

To jsme na tom asi stejně a měřit jsem začala minulý cyklus, ale nemyslím si že by to mělo nějakej vliv, ale to je jen můj odhad.

mmarky
20. lis 2006

mě se taky nezdá, ty teploty si totiž pěkně lítaj 😉

kalerat
20. lis 2006

Já nevím jestli je slabá po Utro, ale když jsem ho nebrala, tak jsem měla MS, střední.

kalerat
20. lis 2006

marky a ted už ovu máš?

mmarky
20. lis 2006

žanet, která dc jsi

mmarky
20. lis 2006

no snad jo, byla jsem na folikulometrii a pak mě stoupla BT, ale ráno půl hodiny před měřením jsem si vzala první utro. myslíš, že to může během půl hodiny zvednou teplotu o 0,3stupňů?

zanetik
autor
20. lis 2006

Market já dnes 11DC

kalerat
20. lis 2006

zanetik a ty jsi před braním měla Ovu?

zanetik
autor
20. lis 2006

kalerat já si myslím, že né jinak by mi nedával na to Clostilbegyt, ale dal by mi jen Utroše na MS (já jí totiž bez vyvolávačky vůbec nedástávala).
Uvidíme teď ve čtvrtek co mi řekne to budu mnohem chytřejší.

mmarky
20. lis 2006

jdeš na ultrazvuk?

kalerat
20. lis 2006

zanetik mě dal doktor právě na upravení cyklu utro a pak ještě budeme řešit ovu, protože tu já nemám ☹

zanetik
autor
20. lis 2006

Jdu na ultrazvuk, minulý cyklus jsem byla 10DC a to měl folík 13,5mm a říkal že musí mít aspoň 20mm (tak mě napadá proč neřekl rovnou ať přijdu za 5dní), ale to je jedno řekl 15DC, že každý den vyroste tak o 2mm, ale jelikož má dr. dovolenou, tak jdu k jeho kolegovi co se v ordinaci střídají (taky prý moc dobrej), tak jdu 14DC k němu, tak ho trošku vyspovídám, nevím jestli si nemám napsat taháka na kartičku pojišťovny, abych na něco nezapoměla. 😀

zanetik
autor
20. lis 2006

Kalerat, tak se zeptej na ten Clostil, mě to dal hned najednou a je lepší se zeptat než čekat než ho to napadne oni někteří mají pořád času dost, to ten můj byl spíš dost rychlej a jsem ráda.
Jinak se pro dnešek loučím bude tuleníčko, tak se jdu připravit 😀

mmarky
20. lis 2006

to bych taky měla příště udělat, nikdy si na nic nevzpomenu 😒 . No já tam byla tenhle cyklus - v pátek nic a v po tam byl a měli jsme se ten den tulit, pak, den na to, se zdvihla BT, byl i hodně bílkový hlen, ale až ten 1.den vyšších BT - nechápu 😕 . o velikosti folikulu nemluvila, ale v pátek ho asi neviděla - to do po nemohl moc narůst ☹ . no uvidíme. OVU byla 16DC. příští mám přijít 14-15DC, tak uvidíme

mmarky
20. lis 2006

jj, tak si to hezky užijte 😉

kalerat
20. lis 2006

zanetik uvidíme co řekne, jdu tam ve středu.
příjemné tuleníčko

ahoj a dobrou noc 🙂