Utrogestan a jeho užívání v cyklu. Poradíte mi?

zanetik
24. říj 2006

Ahojky jsem tu nová a potřebuju poradit, protože už dva dny hledám odpověď na mou otázku. Kolikátý den cyklu jste začaly brát Utrogestan?

lenkanemeckova
15. zář 2007

Jankulík moc díky... to sem chtěla slyšet... takže asi zůstanu u utroše a zvolím kompromis... když můj doktor říká 7dní a v poradně 14dní... budu ho brát 10 😀

sarii
15. zář 2007

Ahoj holky... taky se snažíte užívat tabletku 1 hod od jídla, jak píší v příb. letáku??? Je to děs, to uhlídat...

zelvik
15. zář 2007

Ahoj holky, Fidorko, jak jsi na tom? Co grafik? Měříš? já si připadím už jak blázen, je to pomalu jak droga, každý ráno šaškovat s teploměrem 🙂
A co Extra? Holky, ten měsíc bude zase nekonečnej 😖

gabrlinka
15. zář 2007

Ahoj holky, zdravím vás. 😉 My dnes už v 5 ráno jeli na hřiby a nasbírali jsme ale v lese bylo strašně mokro, takže nám čvachtalo v botách, no sranda. 😀 A protože sem měla mokré i staré rifle až po kolena, tak sem řekla mému, ať mi ty mokré nohavice odřeže 😀 naštěstí jsme jeli autem.
Želviku, dnes sem 18 dc a o půl 5 se mi měřit nechtělo, ale včera sem měla teplotku jen 36,65 😒 nevím, ale myslím si, že se to asi tento měsíc nepovedlo, protože, a teď nevím, jestli se nepletu, ale myslím si, že když se oplodněné vajíčko zahnízďuje, tak je teplota daleko vyšší,že?
A jak seš na tom Ty? 😉
Ahoj Fid: a co Ty? jak jsi na tom? 😉

zelvik
15. zář 2007

Ahoj Gabrlinko,
jo, tak na houby jsme se taky chystali, ale nějak jsme to ráno zazdili a nebyli schopni rozumně vstát, takže máme houby a ne houby 😀
No já nevím, kde má být teplota v době hnízdění, ale pokud termín implantační pokles BT souvisí právě s uhnízďováním, tak by měla BT právě rapidně poklesnout, ale pak zase stoupnout. ale na mě nedej, já se v tom plácám.

Já čekám, jestli bude ovulka - zatím vypadám nic moc http://www.fertilityfriend.com/home/1c31d6 ale každopádně jdu v pondělí k Dr. Jen jsem si, trubka, nevytiskla svoje grafíky, tak si je asi na papír překreslím, aby mi vysvětlila co a jak...

gabrlinka
15. zář 2007

proč nic moc, však v první fázi cyklu mají být teplotky nízké 🙂

gabrlinka
15. zář 2007

vložím i já svůj grafík, jedna dívčina mi psala, že o umně ovu proběhla asi 15-16dc, co myslíš Ty?http://www.fertilityfriend.com/home/1be3ac

zelvik
15. zář 2007

Já vím, že mají být nízké, ale to čekání je hrozné, když nevím, co se bude dít dál 😢

Noo, já myslím, že bys mohla mít ovu ten 15.den. V tom 16. už šla teplota nahoru a to by mohl být první den PO...

Ještě se chci zeptat - jak udělám, abych sem vložila odkaz na grafík, ale viděla tam všechny svoje grafy? U jiných jsem to viděla, ale když dám odkaz na svůj, vidím jen ten aktuální ☹

gabrlinka
15. zář 2007

jééé, Želvíku, to ti nepomůžu, bohužel... 😒 Ale zkus se zeptat těch, co tam těch grafů měly více ukazaných a pak mi dej prosím taky vědět 😉 já totiž měřím poprvé na fertility, bylo by fajn kdyby to bylo i naposled 😝

gabrlinka
15. zář 2007

holky, nevíte co je s Anýskem? já myslím, že bude asi těhu

zelvik
15. zář 2007

Gab - tak já to jdu někam zjistit...
Anýsek je podle mně ještě na té dovče. Snad se hned ozve, až se vrátí.Taky si myslím, že ona to tu prolomí 😉

gabrlinka
16. zář 2007

Ahoj holky, sem šťastná jak blecha. dnes mi grafík ukázal ovu, jak mi psala Želvík ten 15 dc. koukejte:http://www.fertilityfriend.com/home/1be3ac
A snažilkovali jsme 14dc a 16dc, tak sme se i dobře trefili 😀

zelvik
16. zář 2007

Jééé, Gab, to mám radost!!!!!!!!!!!!! 😀
Tak teď budu držet pěstičky, ať to vyšlo!!!

a koukám, že se asi začínám vyznávat v grafech 😉

gabrlinka
16. zář 2007

Ahoj Želviku, jsi profík 🙂 já myslela, že musí být velký skok při vzestupu teplot a mně to jde postupně nahoru.
Děkuji moc, jsi hodná. Kéž by to vyšlo!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

zelvik
16. zář 2007

Holky, držte mi zítra palečky - ráno jdu k Dr. tak se pak hned ozvu. Určitě mě pošle na UTZ, budu 13.DC, tak ať tam aspoň najdou důkaz ovulky 😖

anysek1
16. zář 2007

Ahoj holky tak jsem pred chvilou dojela...no o dovci vam povim zitra..tehu nejsem...v den ocekavane ms jsem zacla spinit a tak to bylo i dalsi den pak dva dny slabe krvaceni a pak spineni tot vse.takze mimi zas nic...jsem unavena a psych k.o. napisu zitra mejte se a piste co ne noveho 😀

jankulik
16. zář 2007

Ahoj holky "Utrošky"!
Lenko - vis, co jsem tenhle mesic zkusila ja? Koupila jsem si poprve OVULACNI testy a zacala je delat kazdy den od 7.dne cyklu,protoze jsem chtela zjistit jestli vubec a kdy mam ovulaci. Ovulace podle testu probehla asi 11 DC, tak jsem si za 3 dny /14 DC/nasadila SAMA Utrogestan /vetsinou mam pravidelny cyklus -
28 dni,ma doktorka tedy zrejme predpoklada OVU 14DC a Utros mi ordinuje od 17 do 25. DC - z toho jsem tedy vychazela - 3 dny po predpokladane OVU/. Dnes jsem 27.den cyklu ale neprestala jsem ho brat. Ja jsem BT nemerila,radeji chci vedet OVU predem,nez zpetne podle grafu. Snazenicko tedy probehlo ve spravny cas.... zrejme narozdil od predchozich peti cyklu /to jsem manzu "uhanela" kol.14 dne/ ... takze doufam,ze to vyjde. Manzel se mi chechta,ze jsem zase "Samolecitelka", ale ja na to spoleham.... Utros budu brat tak jeste 2 dny a pak zkusim test,pokud mrska nezaklepe na dvere 😠

fidorka81
17. zář 2007

Ahojky holky, tak jaký byl víkend?

Zelvíku měřím, měřím, ale v příštím cyklu až do zimy přestanu. Teď měřím, jak už jsem jednou psala, jen kvůli tomu, jestli v cyklu po Clostilu ovuluju, to si myslím, že bude dr. (i mě) zajímat. Pak na to kašlu a chvíli si dám pohov. Jinak to mám pěkně rozlítaný ty teploty, mám dneska 9DC a tenhle týden mám doma drahouše, tak kdyby byla ovulka, tak to bude suprový 🙂 A držím pěsti pro štěstí u dr!!! 🙂

Anýsku, to je mi líto ☹ Takže zase žádná těhule, chjo. Mě MS přišla 30DC, úplně vzorně mi klesla teplota, takže jsem jí čekala.

Gabi, GRATULUJ k Ovulce!! Teploty Ti jdou krásně nahoru!! Vypadáš velmi nadějně. Koukám, že jsi brala Clostil. Držím palce a pravidelně informuj 😀

Extro, co ty a teploty? Ptala ses LEN jestli souhlasí se 13DC?

extravaganca
17. zář 2007

Krásné ráno.
anýsku,je mi líto že mrcha přišla ☹
želviku,drřím pěsti ať dobře pořídíš u doktorky 😉
gabrlinko obrovská gratulace k ovu 😵
fidorko,len souhlasí a ff mi taky na 13.DC vyznačil ovu...byla jsem z toho špatná,ale len mi našla grafy,kdy snažení proběhlo 2 dny před ovu a končily těhotenstvím,tak mě trochu vlila naděje do žil...tak uvidíme...nedělám žádné závěry...za pár dní uvidím.Vlkádám i svůj grafík.
http://www.fertilityfriend.com/home/190380

berina
17. zář 2007

Dobré ráno.
Anysku to je mi moc líto,že ta mrcha zase dorazila.Doufali jsme že to alespon Ty prolomíš.Mě přišla 32 DC, taky výrazně klesla teplota.No co se dá dělat,jedeme dál.Jak říkáš Ty, nikdy to nevzdáme!!!! 🙂 .

Zelvíku:Držím moc pěstičky!
Extro: Naděje umírá poslední! 😉 .
Fid:My začali měřit nějak stejně že?Já jsem dnes 10 dc.Teda táhne se to jak...
No kdo si počká,ten se dočká. 😀 .

zelvik
17. zář 2007

Ahoj holky,
vítám Anýska z dovči - a je mi líto, že ani ty nejsi těhu, už jsme spoléhali jen na tebe 😒

Fidorko - asi toho měření a ostatního cirkusu taky nechám.
Jsem po Clostilu a Utrogestanu a jsem na tom hůř než když jsem nic nebrala.Než mi Dr. někdy v květnu nasadila ty prášky, měla jsem folík 17 mm a bylo jí to málo. Tak do mě rvala Clostil a Utroš a dneska jsem tam byla - v jednom vaječníku folík 6 mm a v druhém 8 mm ☹
Je teda fakt, že tenhle cyklus neberu už NIC, ale myslela jsem si, že to zůstane nastartovaný. Prý ne, prý pouze pod tou léčbou, ale samo o sobě ne. To jsem tak "rozbitá"????????????? No je mi do breku. Příští úterý si u ní vyzvednu zprávu pro CAR a objednám se. Takže mě čeká běh na dlouhou trať 😒

Jinak mi napsala zase Clostil a Utroš, že v něm budem pokračovat...Ani jsem neměla sílu se zeptat, jestli má ten Clostil smysl, když v příbalovém letáku píšou, že to dlouhodobě nemá smysl 😠

Holky, pá a ať máte aspoň vy optimističtější náladu...

fidorka81
17. zář 2007

jojo beri, ty jsi dostala MS o den dřív a já začala měřit ve čtvrtek. zatím mi to pěkně lítá nahoru dolů 😅

extro, na jednu stranu je OK, že jsi ovulovala, ale na druhou stranu nervy, co? Moc dobře Tě chápu. No moooooc Ti držím pěsti, aby to vyšlo! Teplůtky máš krásný 🙂

zelvíku, nesmutni. Třeba se ještě před tím vším kolotočem zadaří! V jednom foru zde na koníkovi je toho jedna momentálně čerstvá těhule důkazem. Čekalo jí to taky a buch, přijeli z dovči ve třech 🙂

latunka
17. zář 2007

ahoj holky 🙂 Užívám Utrouše už skoro rok (akorát v prosinci loňského roku jsem měla přestávku) a pořád nejsem těhotná, dneska mě napadlo - asi blbá úvaha,ale už mi to fakt leze na mozek - jestli třeba nepotrácim po vysazení Utrogestanu, užívám 3 tabl denně (1 ráno,2 na noc) od 17. do 26. dne cyklu, tak jsem si říkala,jestli třeba ta dávka není moc vysoká a když ho vysadim,tak hormony spadnou o velkou hodnotu a dojde k MS a odplaví se zárodek ☹ Holky po umělym opl. nebo inseminaci Utrouše vysazují až když mají negativní těhu test,asi aby právě nedošlo k potratu po poklesu hormonu??
Díky za odpověď, mě to fakt vrtá hlavou ☹

fidorka81
17. zář 2007

latunko, tak já osobně v tomhle sloužit nemůžu. Spíš se poraď s doktorkou. Já osobně beru Utroš stejně jako ty, ale 1-0-1. A abych řekla pravdu, tak mě tohle taky už napadlo - co když těhu jsem, ale po vysazení přestanu dodávat hormon a potratím. Ale radši na to moc nemyslím, abych se nestresovala. Jak říkám, spíš se poraď s dr. 😉

latunka
17. zář 2007

fidorka - děkuju za opověď,já vim,že dr. mi to řekne nejlíp - ale já bohužel nemám možnost se tady v práci zašít s telefonem,abych jí popsala co přesně chci vědět - a nebylo by ani dobré,aby věděli,že se snažíme o mimi a hlavně jsem moc velký "stydlín" abych to tady přede všema popisovala. Takže budu muset vydržet do další kontroly ☹

fidorka81
17. zář 2007

latunko a není tam někdy dr. odpoledne, že bys jí zavolala z domova. Nebo že by ses vypařila o polední pauze. Já vím, někdy je to těžký před kolegyněma utíkat. Moje kolegyně o těhu ví a ví o všem ostatním (spermio...), takže když někam volám, tak se stydět nemusím, ale než jsem jim prozradila, že se snažíme o mimi, tak jsem si taky dávala pozor na pusu, takže moc dobře vím, jak se cítíš. Kdyžbys to náhodou zjistila dřív než při kontrole, tak prosím písni, určo to zajímá nejen mě, ale i ostatní 🙂

latunka
17. zář 2007

fidor - já dělám každý den až do 18 a mudra je nejdéle do 15.30, a polední pauzu máme úplně stejně, prostě smůla 😢 Jednou jsem tam volala a popisovala jí,že už dlouho slabě krvácim a nepozorovaně vešel šéf, nevim komu z nás to bylo trapnější 😲 Slibuju,že hned jak něco vypátrám,tak dám vědět!!!

fidorka81
17. zář 2007

latunko, jéje, to je trapas 😅 A nemůžeš si vzít propustku a zajít za ní osobně?

latunka
17. zář 2007

fidor - já jí mám v jiném městě,takže by to neklaplo, musíme to nějak vydržet,zkusim tam zavolat zítra ráno hned po osmé,snad už tam budou a v práci naopak nikdo nebude 😉

zelvik
17. zář 2007

Holky, zatím jsem Utroš pořád polykala, ale na stránkách Iscaru jsem četla, že doporučují spíš zavádět, že se kromě do krve dostane přímo k sliznici.Mám ho brát 1-0-1 a zajímalo by mě, jestli je hodně praštěný ráno ho spolknout a večer zavést??? 😖 Nechce se mi ho zavádět i na den, vždycky je potřeba intimka...Dík za radu