Utrogestan a jeho užívání v cyklu. Poradíte mi?

zanetik
24. říj 2006

Ahojky jsem tu nová a potřebuju poradit, protože už dva dny hledám odpověď na mou otázku. Kolikátý den cyklu jste začaly brát Utrogestan?

zanetik
autor
6. bře 2007

Hanne držíme palečky ať už je na koníkovi nějaká nová těhulka 😉

dasty
14. bře 2007

ahoj holky můžu se k vám připojit?Doktorka mě předepsala na 3měsíce ultrogestan 22den pět dnů 1-0-1.Je rozdíl v zavádění nebo polykání.Já měla menses 23-29dnů tak uvidíme a snad se zadaří,snažíme se 10měsíců 😒

allena
14. bře 2007

Ahoj holky, taky mi byl předepsán Utrogestan. Lepší je ho prý zavádět než polykat. Má tak prý větší účinek.

hanne
14. bře 2007

Ahojky! Já teda myslím, že je úplně jedno jestli ho polykáš nebo zavádíš. Aspoň dr. mi říkala že ho mám polykat a kdyby mi to nedělalo dobře, tak zavádět.

andra76
14. bře 2007

Ahoj holky já jsem brala utrogestan po iui a ted ho pravděpodobně budu brát po ivf a když jsem ho polikla tak se mi šíleně motala hlava,vždycky to začlo tak hodinu po polknutí a trvalo to tak hodinu a půl byla jsem jak sfetovaná a plantal se my jazyk a když jsem to říkala dr. tak my říkal že si ho mám pak zavádět že by to potom nemělo dělat tak uvidím.

dasty
14. bře 2007

holky moc díky jen vadilo vám to při řízení auta-myslím zda jste se motaly celý den bńebo třeba jen chvilku po zavedení?

andra76
14. bře 2007

dasty já jsem ho nezaváděla ale polikala a motala jsem se tak po hodině a trvaloto tak hod a půl.ale při zavádění by to nemělo být tak nevím.

blanula
14. bře 2007

ahojte holky taky beru utroš a zavádím si ho protože beru Letrox a už tak mě bolívá dost žaludek a nemotám se.

dasty
14. bře 2007

holky moc díky,doufám,že zabere a že se mimi povede:Doktorka povídala hezky ,ale příroda je mocná.Tak uvidíme.U prvního prcka se zadařilo na 3pokus.A teď zatím nic-ale když vidím ,že maminy čekaj i 7let tak je to nic proti mým 10měsícům.Mějte se hezky,jdu ukládat toho našeho divočáka do postýlky. 🙂

extravaganca
14. bře 2007

Ahojky,tak já se s dovolením taky přidám 🙂 Beru utrodestan 2.MC.Jednak se nám nedaří miminko,ale taky mám krástké MC ..jen 25 dní.Prý by se mi to mělo prodloužit na 28dní.Beru ho od 16.DC do 26.DC vždy 2 večer.První MS přišla hned 26.DC a druhou každou chvílí čekám.Tak nevím...asi to na mě nějak nefunguje 😅

dasty
14. bře 2007

balnula koukám,že máme prcky asi ve stejný měsíc-máš tam psaný 3roky/nám bylo 10.3./.Uvidím mám to taky na prodloužení menstruace poslední jsem měla 23 a 25.Půl roku před tím 28-29 nevím hormony se zbláznily.
Extravagance:máš to taky na 3 měsíce ???Já pokud nebudu do května těhotná po 3cyklech tak mám přijít a bude se to řešit,ale dokorka mě pořád utvrzovala,že si myslí,že příjdu jako těhule-tak uvidíme 🙂Nevíte zda se někomu do 3měsíců povedlo otěhotnět ???

blanula
14. bře 2007

Pavlínka měla 3 už 23.9. narodila se 23.9.2003 ve 23,15 hodin. Takže bude mít letos 4. Tak jsem chtěla než abych šla do práce a potom kdyby se zadařilo zase na mateřskou jít rovnou hned na mateřskou tak uvídme máme ještě do září pár měsíců.

dasty
14. bře 2007

blanula tak nám bylo teď v březnu,já jsem do práce chtěla nastoupit kdybych neotěhotněla do března jak bylo malýmu3,ale vypekla mě školka,loni jsem si dávala přihlášku pro jistotu v únoru mezi prvníma/s tím když neotěhotním malý nastoupí a já se budu pokoušet v práci/jenže sice jsem měla přihlášku mezi prvníma,le v červnu mě napsali ,že ńemají volné místo atd atd.No radost,tak jsem zkusila maminu a ta zase jde v květnu na operaci.Tak jsem musela dát po 11letech výpověď a zkusíme mimi dál.stejně jsme nechtěli zůstat u jednoho -tak se snad zadaří.Přeju to všem snažilkám moc moc. 🙂

blanula
15. bře 2007

ahojky tak to u nás se školkou nebyl problém, vemou ti dítě i ve 2,5 roku pokud jdeš do práce, Pája šla ve 3 v září ale chodí jen na 4 hodiny dopoledne, ale mě to stačí já si odpočinu od ní a ona ode mě je tam moc spokojená.

extravaganca
15. bře 2007

dasty:Mám to jen na 3 měsíce,takže pokud během tohoto nebo příštího měsíce neotěhotním,tak mám naklusat k doktorce.Ale už mi dělala hormonální vyšetření,které dopadlo celkem dobře,jen jeden hormonevím už jaký)měl trochu vyšší hodnoty než by měl mít,ale to by měl prý utrogestan zlepšit a pokud ne,tak mi prý dá ještě něco jiného.Tak uvidíme.

dasty
15. bře 2007

ahojky blanula-to byl právě problém,že jsem dopředu nemohla říct zda otěhotním nebo půjdu do práce,ale prostě se hlásilo hodně dětí a nejdříve mají přednost předškoláci a nechtělo se zbytečně té dotyčné školce držet místo do března kdy budou malýmu 3roky a já bych nastoupila do práce.Teď mám slíbenou oční školku od září tak snad už to výjde -opět jsme dávali přihlášku mezi prvníma. 🙂
extravaganca :tak koukám,že to řeší asi všude stejně,přeju ať to výjde a máme brzy na těhot.testu //.Doktorka mě říkala ať se neměřím,ale pokud budu chtít tak až budu očekávat menses tak se můžu změřit a pokud budu mít 37.7 tak jsem s největší pravděpodobností těhule.On by snad tenhle hormon měl zvyšovat i teplotu.Tak to snad výjde.
🙂

hanne
16. bře 2007

Dasty s tou teplotou to myslíš vážně? 😲 To by bylo super. Já měla včera 37.8, ms jsem měla dostat ve středu a ještě nedorazila. Zkoušela jsem ale test a byla tam jen jedna /. Nejhorší je že nemám vůbec žádné příznaky ani na těhu, ani jako před ms. Tak nevím ☹ To čekání je strašné....

extravaganca
16. bře 2007

dasty:Tak mě naopak doktorka řekla,že mám měřit BT.Taky Ti přeju brzy // 😉 Já dnes dostala MS ☹ Ale co,až bude miminko chtít,tak si cestu najde.V manželově rodině se rodí jen samí kluci,tak možná si zrovna u nás ta holčička dává pěkně načas 🙂

dasty
16. bře 2007

Hanne opravdu mě tohle doktorka řekla,že se nemusím měřit,ale pokud budu chtít tak v očekávaný den menstruace tak pokud budu mít teplotu 37.7 tak si prý nemám dělat ani těhu test a jsem těhotná.Doktorce je 50 tak doufám,že senilní není.Neboj já měla u synka příznaky až v 8týdnu ,jinak mě nic nebylo ani jsem nevěděla,že jsem těhu a doktorka mě o 14dní řekla,že jsem v 10týdnu.Testy jsem si dělala skoro každý týden a první //se mě objevily až v 9týdnu.
extravaganca"mě tvrdila doktorka ať se nestresuju,že utrogestan zvedá i teplotu tak stejně s toho měření moc nepoznám jen když mám dostat menses a hlavně ať se hodně snažíme 🙂 Jak to říkáš až mimi příjde tak příjde v pravou chvilku,já taky očekávám,že to dostanu a deprese už mám za sebou.Te´d mě motivuje,že je venku krásně a možná si zaplatíme po 4 letech hezkou dovču.Ani na chlapa už tak nenaléhám jako dřív,jsem teď nějak v poho asi tím,že se mnou doktorka něco dělá a ríká ať neblázním-šlo prý to poprvé proč by to nešlo podruhé 🙂 apod.pěkně mě povzbudila a to jsem asi potřebovala.Tak všem nám přeju // ať se co nejdřív dočkáme a my se všechny dočkáme nebojte 🙂

dasty
18. bře 2007

hanne tak jak jsi dopadla:jsi těhu a co teploty drží se???

mufy
19. bře 2007

Holky může ovlivnit Utrogestan i to že na testu jsou // čárečky sice je slabá ale je tam?A navíc mě už asi 4 dni bolí šíleně žaludek,tak nevím,čemu to přičítat,jestli těhu nebo Utrogestanu?Bylo vám po něm taky špatně?

extravaganca
19. bře 2007

mufy:Když jsem ho brala 1.měsíc,tak mi zle nebylo,ale 2.měsíc už byl horší..bylo mi špatně a byla jsem po něm strašně oblblá.Ale to vždy až když jse si ho vzala(beru ho večer).Jinak mi zle nebylo.

mufy
19. bře 2007

Já ho beru 3x denně, beru ho od minulé neděle a zle je mi od středy.Ale opravdu celý den.Jenže dneska jsem měla na testu sice slabou čárku,ale je tam,tak nevím,co si mám o tom myslet. 🙂

extravaganca
19. bře 2007

mufy:tak pokud vím,tak i slabá čárka se počítá,takže můžem jen gratulovat 😉

mufy
19. bře 2007

Díky extravaganca,snad to dopadne dobře a MS nepřijde. 🙂

hanne
20. bře 2007

Ahojky! Tak jsem se k vám konečně dostala. Jen jsem vám chtěla říct, že to s tou teplotou u mne bylo asi nějak jinak. V neděli dorazila mrška. Na pondělí jsem objednaná na rentgen, tak uvidím co bude dál. Snažím se být v klidu, hlavně že se něco děje a už se těším na snažilkování 🙂 Taky si říkám že když to vyšlo jednou, tak po druhé snad taky.

Mufy a jak jsi na tom Ty?

pavlina05
20. bře 2007

hanne
co na rentgenu? Jdeš na HSG vyšetření?

dasty
20. bře 2007

ahoj hanne,tak to mě mrzí ,ale neházej flintu do žita u každého je to jinak a jednou se na testíku ukážou //.
Mufy:držím pěstičky a´t potvora nedorazí.Já budu v pátek poprvé brát utroš tak jsem zvědavá co to se mnou udělá.Holky a poznáte podle měření když berete utroš ovulaci???

hanne
21. bře 2007

Holky díky za podporu. Pavli asi to bude HSG vyšetření. Doufám že to není moc nepříjemné.

Dasty taky držím palečky aby Ti už mrška nedorazila a ať ten utroš má na Tebe jen positivní účinky 😉

romi.r
21. bře 2007

já začnu utroš brát v pondělí, tak jsem zvědavá jestli mi nebude po něm šoufl, doktorka mě na to upoorňovala 😒