Vaginální mykóza + bolest po vymočení, máte zkušenost?

neominka
20. lis 2013

Ahoj,
uz temer 2 roky trpim bolesto PO vymoceni, tak me pali okolo mocove trubice ( ale boli me to az se vyprazdnim).
Chodim 2 roky na Urologii a za celou dobu co tam chodim, mam moc vzdy v poradku takze je negativni. Byla jsemna cystokopii a ta byla v poradku.
Jakmile jsem otehotnela mela jsem klid...
Jenze potize se pak vratili :-/
Objevi se po MS a taky me vadi vnitrni ultrazvuk to mam potom mykozu a za par dni nastup bolest mocove trubice az PO vymoceni, pri curani nemam zadne rezani az se vyprazdnim- to pak trva do dalsiho moceni. Takze piju jak o zivot,abych mela prisun tekutin, protoze jakmile nevypiju svejch 3,5L za den je zle...
Mate zkusenost? Kdyz ani gynda a ani urolog nedokazi pomoci?

janipeta
29. pro 2019

@eva118, prosím a co ti lékař napsal za tablety. Už jsem z toho na hlavu a mam to přesně jak popisuješ! Teď si zavádíme cotrimoxazol forte a mažu canesten. Děkuji

eva118
29. pro 2019

@janipeta Je to už dávno, nepamatuju se.

janipeta
30. pro 2019

@mamio, určitě

mon85
12. pro 2021

Zdravím, take mám podobný problém. Vše mi začalo zánětem močových cest před 2 roky, po vyléčení pretrvávaly po vymočení nepříjemné pocity, hlavně teda večer, ale některé dny to cítím celý den. Můj urogynekolog nic nenašel, ale cca 5x do roka vaginální mykóza, na kterou mi dá čípky, problém to ale nevyřešilo. Byla jsem i na urologické klinice v Brně, tam rozbory na vše možné - negativní, cystoskopie naposledy před 5 lety také v pořádku. Co mi začaly tyto potíže začala jsem chodit na celostní medicínu. Zlepšení určitě velké, už se záněty nevrací tolik jako dřív a při akutních potížích mě vyléčí bez toho aniž bych musela brát ATB. Potíže po vymočení také vždy na nakou chvíli zmizí, ale pak se zase po pár týdnech od léčby vrátí. Stále doufám, že mi už dokážou pomoci a jen musím vydržet. Chtěli bysme mimco, ale vzhledem k tomu co me už přes 10 let provází z toho mám akorát strach. Takže zkouším vše možné - jógu, léčivé svíčky, d-manoza, lichořeřišnice. Ale pořád ne a ne se toho trvale zbavit. Pomohlo vám už někomu něco prosím ? 🙂