Vyrážka na dlaních. Co by to mohlo být?

laura2244
17. dub 2023

Zdravím, netušíte někdo, co by tohle mohlo být za vyrážku? Kožni mi napsal mastičku s kortikoidy, ale nepomáhá...

dasipe
17. dub 2023

Jak často si mácháš ruce ve vodě? Čím si myješ ruce? Používáš jar na nádobí? Čím mažeš?

sanyy22
17. dub 2023

@laura2244 kolegyni se tohle udělalo vždy když sáhla na bramborové těsto

martt
17. dub 2023

@laura2244 Něco podobného jsem mela na rukách i nohách a byla to kožní plíseň. Zkus nasadit protikvasinkovou dietu vysadit cukry omezit mléčné výrobky a lepek .

marttul
17. dub 2023

Trpěla jsem roky na to samé a byl to dyshidrotický ekzém. Spustily mi ho vlhčené ubrousky na uklízení. Nemohla jsem pak ani vařit bez rukavic. Dodnes, a to už mám tu “aktivní fázi” za sebou, nemůžu takhle sáhnout třeba na česnek. Pomáhaly mi kortikoidy (ty jsem ale nechtěla pořád) a konopná mast.

lucina90
17. dub 2023

Umývat nádobí v rukavicích, omezit chemické přípravky a taky stravu-bez cukru, mouky..to pomohlo mě. Mazat zinkovou mastí.

laura2244
autor
17. dub 2023

@lucina90 zinkova mast nepomaha, na vse mam rukavice... zkusim stravu. Diky 😉

laura2244
autor
17. dub 2023

@dasipe nasobi myje mycka, kdyz chci promazat ruce, tak obyc. Modra indulona. Myju ruce hypo.mydlem. A kdyz hodne svedi, tak mast s kortikoidy od kozniho. Na vse pouzivam rukavice

lucina90
17. dub 2023

@laura2244 ono to nepomůže bohužel hned, ale aspoň na vysušení. Vývary a základní potraviny, maso, vejce, zelenina, zelená zelenina..může se to zhoršit a pak se to bude lepšit. Mela jsem to po porodu na rukou, prasklo mi to do krve..je to 6 let a mám klid, ale stále musím dodržovat zdravou stravu. Ano, občas si dám něco mimo, ale malé množství, znovu to vážně nechci😅 nádobí myju v rukavicích, peru non toxic.

laura2244
autor
17. dub 2023

@marttul tak vlhcene ubrousky take pouzivam... dekuji

lucina90
17. dub 2023

@laura2244 mydlo bych doporučila obyčejné Knossos, vše bez parfemace, i ta indulona není ok.

dasipe
17. dub 2023

@laura2244 indulona je k ničemu. Spíš ke škodě než k užitku. Jaký používáš sprcháč? Spíš se koupeš nebo sprchuješ? Určitě bych vyzkoušela sůl z mrtvého moře, ale jen pokud nemáš ranky, jinak se po*** 😅 potom bych ještě zkusila odvar z ovesných vloček. Zklidňuje.

blondynka400
17. dub 2023

@laura2244 kontaktní dermatitida. Trpím tím od porodu první ceny. Jídlo to nevyřeší, tím to fakt není. Máš sníženou kožní bariéru a tím pádem se do pokožky dostávají látky, které běžně ne. To je hodně laiky řečeno. Co vadí jsou různé prostředky na úklid, vyndavání mokrého prádla (i ta troška z prášku stačí), vaření (hodně třeba maso, brambory, rajčata, musíš vyzkoušet co), v žádném případě si nemýt ruce mýdlem (ani žádným eko), dezinfekce a pod. Celkově ruce pod vodu dávat co nejméně. Co se týče kortikoidů, jsou to svinstva, ale když je to fakt rozjeté, nic jiného nezbývá (ty to máš ještě docela dobré). Krémy jsou zkoušela různé, ale skončila jsem u toho, že bez je to lepší (ač se to na začátku nezdá, jak je to suché a rozpraskané). Nejlepší léčba je odjet třeba na 14 dní k moři al-inklusive, tedy nevařit, neuklízet a moře. Na začátku se to zhorší, vše vyleze ven a pak se to krásně vyhojí. Rukavice nepoužívám, v těch je to ještě horší. Plus ještě působí stres, když jsem ve stresu, mám to o to víc, jako u jiných forem ekzému.