Vysazení mléčných výrobků - co vůbec mohu jíst?

hanivasi
24. zář 2014

Zdravím, jelikož má syn problémy s kůží, doporučila mi vysadit veškeré mléčné výrobky. Co ale vůbec mohu jíst? mléko je všude, v každé buchtě, pečivu, máslo, jogurty, mlíko, tvaroh, ...do toho nesmím nadýmavá jídla, což je pečivo, luštěniny, ani žádný hrušky, pomeranče, apod.
Co vůbec mohu jíst? co jste s těmito dietami vůbec snídaly a večeřely? Oběd mi takový problém nedělá, to jsou brambory, maso, ryby...,.to by vadit nemělo ničemu. Poraďte.
Nemůžu přece furt snídat dětskou jablečnou přesnídávku - ikdyž ji mám dost ráda...

uztotakbude
25. zář 2014

@tetta Ano, za patnáct let, co jsem k nim chodila, jsem to stále špatně chápala. I má matka to stále špatně chápala, když se o mne starala jako o dítě s intolerancí laktózy. Myslím, že ne. Buď mi prostě říkali blbosti, protože se toho o tom dřív tolik nevědělo, nebo neříkali blbosti a měli pravdu a laktóza je třeba všude, ale v tak malém množství, že podstatné je jen kravské mléko. Prostě vím co mi říkali, vím jak jsem celý život držela dietu a vím jaké jsem měla výsledky z krve.

sonja01
25. zář 2014

Ahoj, držím bezmléčnou a bezlepkovou dietu (mám silentní celiakii a nesnášenlivost laktosy), takže můžu doporučit jak už tu padlo, Interspar nebo ted i Kaufland, které nabízí bezlaktosové mléko - dá se koupit i v Globusu nebo v Tescu - jako "Lehké ráno" v plastové dóze. Jogurty jím sojové, pokud je jím, mám výhodu, že tvrdé sýry mi zle nedělají (doporučuju vyzkoušet - můj gastroenterolog tvrdí, že spousta lidí s nesnášenlivostí mléka může tvrdé sýry) a také nevadí ta trošička mléka v běžných potravinách, kde je zapracováno a tepelně upraveno - viz pečivo a tak... Dobré jsou ty jáhlové kaše a spol, doma upečené věci..časem si zvykneš a mléko a spol Ti ani chybět nebude..

terezapetrova
25. zář 2014

@katyxq ahoj, k Tvému odkazu jak nekojeni neprospiva zdravi maminek a uvedene osteoporóze v odkazu, nevim jak je to s kojenim do 6teho mesice dítěte ale od 6teho kdokoliv toto tvrdi říká nesmysl. Je to pravy opak delší kojeni ridnuti kosti jen prohlubuje a rekla bych ze je to dost logicke. 😉

terezapetrova
25. zář 2014

Jasan do 6-teho to bude to same, jen v te době ma kojeni mnoho pozitiv pro dite a nektera asi i pro mamy to jsem tolik nestudovala 🙂

katyxq
25. zář 2014

@terezapetrova našla jsem několik odborných (a nanejvýš pár starých) článků, podle kterých dlouhodobé kojení není rizikový faktor ... a nějaké, podle kterých je - aneb ve hře je příliš mnoho proměnných

terezapetrova
25. zář 2014

@katyxq dekuji za odpoved

katyxq
25. zář 2014

@uztotakbude http://en.wikipedia.org/wiki/Lactose_intoleranc... - lidské mateřské mléko zhruba 9% laktózy, neupravené kravské 4,7%, kozí 4,7%, bůvolí 4,86%, jačí 4,93%, ovčí 4,6% ... a podobné informace najdeš v jakémkoliv jiném zdroji informací

anet1209
3. led 2018

Ahoj já jsem Aneta a je mi 13 mám atopický ekzém a.. Taky mám dietu jsem veganka ale ne úplná jim vajíčka a kuřecí maso a taky ryby ale taky nesmím mléčné výrobky a nejlepší jsou lněné semínka nějaké sušenky které jsou z toho vyrobené taky různé ovocné bomby i zeleninové... Hlavně hodně vlákniny jo a taky nemůžu pečivo ale chleba ve vajíčku jednou nezabije taky ne nějake tmavé pečivo se seminkama se zeleninou.. Skuste ovocný nebo zeleninový lehký salát.. Ale moc to nepřehánějte a nepite kávu radši ty ovocné mixy ani čaje a vynechat sladké .. A omega 3 .
Zeleninový salát s tunakem
A můžete si dát přesnídávky třeba s ovocem nebo pískotem s orechama a různými semínky a sušené ovoce toť vše ať se brzy uzdraví😘

hankaros
3. led 2018

Ja bych byla opatrna s rostlinnymi mleky ktera jsou běžně k dostani a doporucuji peclive cist slozeni. Velice casto je to zahustena voda s prichuti... ale napriklad kokosove, mandlove mleko jde lehko vyrobit doma, staci k tomu mixer. Navodu je spousta a vyhnes se zahustovadlum a dalsim mnamkam.

kouni
17. lis 2020

@dasula10 bezlaktózové výrobky obsahují bílkoviny kravského mléka na nejsou při ALERGII NA BÍLKOVINY KRAVSKÉHO MLÉKA VHODNÉ!!!

kouni
17. lis 2020

@sonja01 je třeba rozlišovat mezi alergií na bilkoviny kravského mléka a laktózovou intolerancí. U laktźové intolerance se smí bezlaktózové výrobky, některé sýry atd. U ABKM ne!