Používáme cookies. Více informací zde.
Zavři

Zbytečná septoplastika?

nikita92
26. bře 2019

Ahoj,moje situace je taková: byla jsem na laserové mukotomii a doktor mě přemlouval ještě k septoplastice,ze mam vybočenou přepážku. Zatím jsem odmítla,protože za to chtěl téměř 20000 a hlavně než mi v těhotenství začal otekat nos a uhnala jsem si závislost, tak jsem ani o nějaké křivé přepážce nevěděla. Pokud nos prostřiknu,dírka se uvolní,takže nepředpokládám,
že by za problémem byla právě pouze prepazka.máte někdo zkušenost,že vám lékař septoplastiku doporučil a vy jste na ni nesli a jste bez problémů?

boobinka
26. bře 2019

Zajímá mě... mám vybočenou přepážku, docela hodně. Mám chronickou rýmu a velmi suchou sliznici na septě. U mě by zákrok hradila i pojišťovna, ale přeci jen... není zbytečné se nechat do sebe řezat, sekat? Mám obavy z možných komplikací, zborcení nosu, atd...

vercik83
26. bře 2019

Septoplastika že zdrav.indikace je normálně hrazena pojišťovnou. Pokud ti pomáhá sprej,tak bych ho zatím nechala

florenciak
27. bře 2019

@nikita92
Byla jsem na téhle operaci před 5.lety, bohužel mi nepomohla a vlastně ted jsem na tom hůř než před tím, ale znám lidi, kterým pomohla...

veroniquecz
28. bře 2019

Já byla na septorhinoplastice, ale měla jsem přepážku tak, ze jsem nemohla dýchat nosem vůbec. Pokud to není úplně hrozné, asi bych nesla, byla to bolest silena. A stejně mám o cca milimetr ten nos ještě krivo 🙈🙈 Ale šlo to tedy na pojišťovnu.

nikita92
autor
28. bře 2019

No já si ještě procházela zprávy z orl a v půlce z nich mám deviace septa a v druhý septum středem,tak nevím,co si o tom myslet. Každopádně ještě asi počkám a proberu to s nějakým jiným doktorem,který to nemá placené

veroniquecz
28. bře 2019

@nikita92 určitě bych chtěla slyšet názor více doktoru. Držím pěsti.

nikita92
autor
29. bře 2019

@veroniquecz děkuju🙂

alcar
29. bře 2019

@nikita92 vyresila bych nejdrive tu zavislost, abys vedela, jak se bude nos chovat bez spreju. Potom pripadne resit urcite i s jinym lekarem.

alcar
29. bře 2019

Ja sama byla na sprejich zavisla nekolik let. Jednoho dne jsem se nastvala a vydrzela nestrikat. Tri dny to byl ocistec, az hlava me z toho ucpaneho nosu bolela. Ale pak to povolilo a byl klid.

nikita92
autor
29. bře 2019

@alcar zkousela jsem nejdřív prestat strikat jednu dirku,jestli se druhá uvolní,ale nepomohlo,proto jsem šla na tu mukotomii.. už teď je to lepší,ale je to jen pár dnů..no a právě při tom vyšetření se řešila i ta prepazka,kterou jsem zatim odmitla,tak uvidíme potom,jaký bude další názor..pred tím cca 3/4 rokem byl nos úplně v poradku,než začal otekat a pochybuju,že by se ta prepazka nejak hodne hnula,když jsem nemela zadny uraz

luckylee
29. bře 2019

Byla jsem na septoplastice ve FN-hrazeno pojistovnou.
Nejhorsi to nebylo ale uz bych teda znovu nesla.Po 5ti letech se prepazka zase vratila na puvodni misto a zase dycham jen tak napul.

Sem začni psát odpověď...

Odešli