Zhoršení pleti po vitamínech. Zvykne si nebo vysadit?

lobella
12. led 2022

Ahoj, mam 7 mesicu po 2.porodu a zaroven ne uplne lehkem covidu, zaroven kojim. Vlasu mam za normalniho stavu take spise mene, ale aspon to nejak vypadalo. Ted mi vypadala pulka hlavy. K vanocum jsem dostala vitaminy Donna hair, jelikoz se asi jako jedine smi pri kojeni. Jenze se mi hrozne zhorsila plet. Vysypane krk, celo, brada, nekde uplny bolaky. Plet mam bezne problematickou, aknozni, ale diky strave se mi ji dari drzet v nositelne mire (bez bolaku, semtam pupinek). Precetla jsem si, ze nektere vitaminy skup.B akne zhorsuji nebo i vyvolavaji. Donna hair je v sobe ma, konkretni pivovarske kvasnice. Otazka je., zvykne si plet nebo mam vysadit? Mam 4mesicni baleni, pricemz jsem snedla prvni plato a kousek, cca 20 tablet a plet je priserna. Diky vsem za postrehy.

mamikry
12. led 2022

@lobella Ono bude hodne zalezet i na zivotnim stylu, rekla bych. Jestli jis zdrave a mas dost vitaminu, tak muzes mit toho becka treba moc a jako nasledek se pak muzou bolaky delat. Taky se plet muze jen cistit a pak prijde zlepseni. Muze to byt i stresem, nevspanim... Ja mam akne cely zivot a zkusila jsem ledacos. Po porodu jsem mela vzdy plet silenou, vlasy taky. Kvuli podezreni na ABKM u syna jsem musela vysadit mlecne a od te doby mam plet nejlepsi v zivote, vlasy taky. Muze ti tak klidne vadit i neco v jidle.