Co dělat když 2 letý kluk chce panenky?

mamkamarketa
13. říj 2010

Ahoj. mam temer 2letyho rostaka, ktery v posledni dobe zacal projevovat zajem o panenky, v krame by chtel koupit ,,mimi,, kouka do kocarku a holcickam bere kocarky s panenkama. Vyhlidla jsem mu v mothercare panenku chlapecka s modryma golfkama 😀 jenze manzel je zasadne proti, ze si jeho SYN nebude hrat s panenkama, ze ho to poznamena a bude zzenstelej 😒 . Ja tehotna nejsem v okoli nikdo znamej nema mimi, ze by to ,,okoukal,, tak se chci zeptat je nekdo kdo ma podobny ,,problem,, ? a ste ho reseli? Koupili ste panenku nebo vysvetlovali, ze kluci maji auta a holky panenky?

noangel
15. říj 2010

me by ani nenapadlo shanet synovi modry golfky, koupila jsem rovnou krasny ruzovy 🙂 a ma i ruzovej barbie mobil

drago
15. říj 2010

Dcera si taky hraje s autama. Máme jich doma spousty od malých po velký traktor s vlečkou, jeepa. Miluje zvířátka tak je vozí v autech, na vlečce. Kdykoliv jedeme nakupovat tak chce jen zvířátka. Panenky u nás bohužel neuspěli. Na vánoce dostala panenku little sunshine a měla ji v ruce párkrát. 😒

petruna
15. říj 2010

beli : prý tlačí babo 😀 😀 , tak to je fakt vtipný 🙂

blandik
15. říj 2010

@beli - fakt jsem se ještě směju, jak to píšu...ty děti jsou kouzelné...

papuellka
15. říj 2010

Náš malej taky jezdí s golfkama, koupila jsem mu modrý a vozí v něm méďu, takový dítko z toho nemá rozum, je rád, že může před sebou něco vozit. A nebo, když manža nechce kočárek, tak zkus nákupní košík, jestli rád něco vozí.

cathy26
15. říj 2010

@beli 🙂 🙂 úžasná príhoda .... 😀 😀

beli
15. říj 2010

@petruna no ale vies si predstavit ked prides ku doktorke ze dieta sa stazuje a on v ambulancii povie nieco take???No najprv som bola cervena ako paradajka ale teraz sa smejem aj ja 😀

beli
15. říj 2010

no nas syn je na podobne situacie doslova odbornik co ja s nim zazivam niekedy za trapne prihody ale aspon mi je veselo 😀

petruna
15. říj 2010

@beli : chapu 😉 moje neteř je expertka na trapasy na ulici....

muj syn zatim nema takovou slovni zasobu, ale uz se mi treba stalo, ze nejake pani rekl, ze je bubák nebo ježibaba 😅
ale to uz nepatří do diskuze.

jinak jsem taky pro vozik nebo sekacku, pokud chlap opravdu nedokaze zkousnout kocarek.

fiallinka
15. říj 2010

mně přijde normální, že malého kluka zajímají panenky, dy´t mimina má všude kolem sebe, myslím, že je to přirozené... naopak nevím, proč bych mu nutila třeba auta, se kterými si nehraje...

kdyby si s nimi hrál v desíti letech, už asi budu uvažovat, kde je chybka, ale ve dvou je to spíš milé...

cathy26
15. říj 2010

Babule, som rada že som objavila tuto témičku..tento "problémik" práve doma riešime....ja uz som zlomená na kočík, ešte neviem ci presvedčím mm... 🙂

mamkamarketa
autor
15. říj 2010

@petruna to jo, modry vozik z ikeii by manzel malymu i koupil,ale ten nas klucina to odmita, ze tam mimi (co taky chce) nepatri a vyzaduje kocarek 😒

mamkamarketa
autor
15. říj 2010

@cathy26 kupte, ja jenom cekam az manzel povoli a az bude trosku mekkci letim koupit modry golfky s miminkem chlapeckem ;)

cathy26
16. říj 2010

@mamkamarketa ahojcek..no môj mm sa tvári že aj ano, ale 100% o tom presvedčený nie je...som mu včera hovorila, že je to úplne normal, aj si prečítal príspevky..ale ako hovorím nie je to 100%..
..nám stačia nejaké golfky..momentálne všade so sebou vláčime plyšového mickey mousa 😉


rozala111
18. říj 2010

Ahojte, ja mám síce staršiu dcérku a mladšieho syna, ale on sa veľmi rád hrá s bábikami, stará sa o ne a kočikuje ich. dcérka má klasický veľký kočík a jemu zostali modré golfky, ja rád, ale vidím ako očkom poškuľuje po veľkom kočíku. Nevidím nič na tom, že sa chlapci chcú hrať s bábikami a kočíkmi, je to prirodzené, veď každá z nás je rada, keď manžel ide kočikovať vonku naše deti a my máme pokoj. A kde má zobrať taký príklad ak nie doma?
Manžel je úplne v pohode, sám mu balí kočík vonku a kočíkujú s malým a dcérkou, a keď malý nevládze, tak chodí s golfkami sám. Nevidí v tom problém.

heliik
26. pro 2010

Ahojky, doufám, že nevadí, když taky přispěji, i když to ´úplně do vašeho tématu nepatří 😉 . Já mám 18ti. měsíční holčičku, a ta si s panenkama vůbec nehraje, naopak jen s autama. Dám jí panenku, vezme a zahodí, dám jí auto jezdí s ním i 2hodinky 😀 , tak mi to přijde takové vtipné, jako že vy to máme tak a vy zas tak 🙂 .
Ale řekla bych, že jak u nás, tak u vás, se to časem srovná 😀

jabera
26. pro 2010

ahojte.. prispejem svojou troskou.. moj maly zacal kradnut kociky na ihrisku a ked to zacalo naberat velke obratky, tak som kupila na inzerat buginu, babiku nam dala kamaratka... myslela som si, ze ho to rychlo prejde, tak som nehcela investovat. ale hra sa stale, babiku miluje. robi s nou to, co ja s nim. tlaci kocik, aj vonku, zastane, utrie jej nos, da pusu a ide dalej.... obcas sa niekto pousmeje, on je hrdy otec.
neverim, ze by to mohlo ovplyvnit jeho sexualnu orientaciu, ved s tym sa clovek rodi... hra sa aj s autami, stavebnicami... ale babatko miluje. kiez by mu to raz bolo prospesne vo vztahu k jeho detom 😉

zitaje
26. pro 2010

Mne to pride uplne normalne, ze chlapec sa chce hrat s kocikom a s babikou - ved kocik pouzivate predpokladam aj vy a on sam je tiez dieta, tak preco by sa nemal hrat na to, co preziva? 😕
Ked bola moja starsia dcera mala, na ihrisku bol chlapcek, ktory stale chodil s modrym kocikom a v nom mal macka. 🙂 Strasne bol zlaty. 😵

sambucca
26. pro 2010

doufam ze to nikdo neresi jako "problem" 😅 , i ta veta heliik ze "se to casem srovna" mi prijde scestna - co je divnyho (pokrivenyho aby se srovnalo) na tom ze kluk ma rad panenky a chce je vozit? Naopak, ja bych ho v tom podporovala, je to vychova k peci o druhy, o pojmu zodpovednosti. Vubec nedelim na muzsky/zensky svety, toho si v dospelosti uzijou az az 😝

alti
26. pro 2010

Náš malý rošťák je typický kluk, který miluje auta, vláčky a všechny dopravní prostředky a vydrží si s nimi hrát i delší dobu!
Po dceři nám doma zůstal kočárek a panenka a i tu během dne prostřídá ve hraní např. se sekačkou! 😀 Nevidím v tom žádný problém a nezaráží mně ani když přijde sousedovic holčička a jezdí si hodinku s autíčkama. 😉 Podle mě není dobré dětem svět rozdělovat na dívčí a chlapecký!!! Vždyť teprve všechno objevují a zkoumají a byla by škoda jim v tom dělat "pořádek" !!! Jen je nechte ať co můžou objeví sami. 🙂

dont_speak
26. pro 2010

Přesně alti.. vidím to stejně jako ty 🙂

veronika81
26. pro 2010

náš malý dostal na Vianoce pračku 🙂 a kamoškin malý kuchynku 😀

makak21
26. pro 2010

Tak i já napíšu...můj syn pořád něco vozil...v létě sekačku, nebo postaví motorku na zadní a vozí ji po domě...u kamarádek brával kočárky a odmítal vracet 😅 Tak jsem mu ho koupila k vánocům 😵 To bylo radosti....zaparkoval do něj Pata a Mata a denně ho vezme do ruky a projede 🙂 Jemu nejde až tak o to miminko, jako o to vozit něco a s tím kočárkem ( má lehoučký golfky) je to o mooc snazší a on moc spokojený a za to mi to stálo 🙂 S jeho otcem nežijeme, tak jsem se nemusela s nikým dohadovat, ale jinak by to u nás bylo z jeho strany stejné, jako u zakladatelky...někteří chlapi jsou v tomhle dost omezení 😖

makak21
26. pro 2010

A ještě podotýkám, že 80% dne má v ruce autíčka všech velikostí, takže jinak ´"jako správný kluk" 😉

didi07
26. pro 2010

dcerka si taky hraje s autíčkama, chce je pořád po tátovi, to přece neva - ale jinak je to holka jako poleno, co se maluje, češe, parfémuje a stará o mimino od rána do večera....a zrovna minulý týden u nás byla na návštěvě kamarádka s dvouletým chlapečkem - ten byl tak uchvácený z pračky a kuchyňky, že jsme mu je půjčily domů 🙂, a zatím prý pere na co přijde 🙂. přijde mi to normální, prostě si chtějí hrát s tím co je zrovna napadne.

alexandrah
29. pro 2010

ja by som kupila panenku, a vysvetlila manzelovi, nech neriesi ...

luciebx
29. pro 2010

ahojky.. svagrova ma synka bude mu uz skoro 4 roky a najednou zacal vykladat ze by chtel barbie k vanocum a ze jeho nejoblibenejsi barva je ruzova a tak.. podle me.. deti z tohohle nemaji rozum. mozna jak je zvyk ze si kluci hraji s autama a holky s panenkama.. nekterymu klukovi se proste zachce si hrat s panenkou.. me na tom neprijde vubec nic divnyho.. joo bylo by neco jinyho kdyby klukovi bylo 8 let nebo tak. ale takhle malej podle me proste si chce jen hrat.. muj manza taky rika aby ze synovce nebyl teplousek ale mu rikam ze je to blbost pac deti v tomhle veku nemaji rozum na to co je jen pro holky a co pro kluky..

alexandrah
29. pro 2010

len tak medzi nami, aj keby moj syn bol gay, no a co?? nech sa skor manzel nad sebou zamysli ... ale ako pise luciebx - dieta sa v tom veku proste chce len hrat, prip. to niekde videl, pocul ...v skolke, kamoska ma babiky, chce aj on ... a podobne ...

meleri
29. pro 2010

marketo,
v pohodě 😀 nestrachuj se, myslím že tím nic nezkazíte, naopak je to milé! My máme taky doma panenku, dokonce má i svoji postýlku a kočárek a lahvičku, at si každý říká co chce, ale když je to baví tak proč ne!

dadis
29. pro 2010

mam doma knizku, Moje dieta, daroval mi ju kolega, ked som bola tehotna, je prelozena z nemeckeho originalu, je mozno zo 70.alebo 80.rokov a tam pisu, ze ked chlapec zacne prejavovat zaujem o starostlivost o babiku, nema sa mu kupit ani macko, ani ina "nahrada", ale normalna babika..syn zacal mat zaujem o babiku asi nieco po roku, no babiku sme mu nekupili (nejako som sa vtedy k tej knizke nedostala 😒 ), vzdy v MC isiel k babikam a kociarikom a pekne sa hral, ked sa mu narodila sestricka (2r.), hral sa s macikom...prebaloval, tisil, kojil 😀, ked mala mladsia dcerka rok, kupili sme jej kociarik, samozrejme ho najprv z ruk Matko nespustil (Saska este nevedela chodit), hrdo sme spolu kocikovali, priblble pohlady som si nevsimala...Saska ma teraz vela babik, Matko tak raz za tyzden sa zahra asi na 20s aj s babikou, ale inak uz si ich nevsima, ale ked vezmeme von kociarik - tak hroza, musia sa pri nom striedat, velka je o neho bitka, asi prikupime este jeden... nemyslim, ze v tomto veku to ma co do cinenia so sexualnou orientaciou. Ved ak ma syn v rodine vzor tatka, ktory sa rovnako laskyplne o neho stara, tak len napodobnuje jeho vzor a som rada, ze takyto vzor u nas v rodine ma... dost ma mrzi, ze Matko nedostal babiku a kociar skor, mozno by sa ho nabazil a teraz by nebola o neho taka bitka 😀 😀 😀