Jaké knihy nedoporučujete kupovat dětem?

pumuckl
26. kvě 2012

Ahoj,
hledala jsem podobné téma, ale našla jsem jen "co koupit prckovi k x. narozeninám", tak zakládám. 🙂
Dostali jsme pro prcka knihu pohádek a když mu z ní čtu, vždycky si říkám, jak může někdo něco tak příšerně zpracovaného vůbec vydat a ještě za to chtít peníze.
Pokud máte podobný pocit z nějaké knížky, napište to.
Aby nedocházelo k záměnám a téme zůstalo přehledné, piště svoje příspěvky prosím dle následujícího klíče:
Uveďte vydavatelství, přesný název knihy, je-li uveden i autor (někdy jen kolektiv), tak i jej a poté napište v čem se vám knížka "nezdá", co se Vám na ní nelíbí.

pumuckl
autor
26. kvě 2012

CO: LIBREX - Špalíček pohádek a říkadel, ilustrovala Dagmar Košková
PROČ: říkanky nejsou vždy kompletní, jeden příklad: skákal pes přes oves, přes zelenou louku, šel za ním myslivec, péro na klobouku. Tím říkanka v knize končí Ve skutečnosti pokračuje: pejsku náš co děláš, že´s tak vesel stále, řek bych vám nevím sám, hop a skákal dále.
Pohádky uvedené v knize se mi zdají příliš zestručněné, působí dojmem, jako by někdo kopíroval jinou knihu a aby to nebylo poznat, tak pohádky zkrátil. Stejně tak "sloh" pohádek je otřesný. Věty jako by na sebe nenavazovaly, některé pohádky mají tak useknutý konec až to působí divně, např. O červené Karkulce, O Palečkovi. Když pohádky čtu, musím je sama různě "upravovat", aby to vůbec dávalo nějaký logicky smysl, mělo srozumitelný konec, neměla jsem pohádku přečtenou dřív než vůbec začne. Tuto knížku rozhodně nedoporučuji pořizovat, má-li ji někdo doma nebo koukne-li na ni někdo v knihovně, knihkupectví, budu ráda za jeho názor na ni. 🙂