Jaké odrážedlo?

makky225
12. bře 2024

Ahoj holky prosím kdo měl jako první odrážedlo yedoo, firts bike a podobné - jak vaše děti zvládli hned držet rovnováhu? Pořád přemýšlím nad tím, jestli to malá zvládne, ikdyž nikdy neměla žádnou tu plastovou motorku, funny wheels ani nic podobné na 3 kola. Jaké máte zkušenosti? Nemůžu se rozhodnout, jestli raději nevzít funny wheels. Dcera bude mít 2 roky a z yedoo normálně na zem dosáhne. Jen ta rovnováha mi dělá starosti

ajja87
12. bře 2024

Kup funny wheels,je super a jednoduše ho predelas z trojkolky na dvojkolku...

journals
12. bře 2024

@makky225 syn jel schéma funny wheels 3 kolečka - 2 kolečka - first bike - “velké” kolo
Ona se to naučí, ale asi to pro ní bude těžší a potrvá to delší dobu. Na ten first bike syn sedl a jel, rovnováhu už uměl držet z funny wheels. Nepůjčil by ti někdo z okolí? Pro dvouleté dítě mi už přijde malé a skoro i pozdě na to to pořizovat

elesse
12. bře 2024

Ja bych se toho nebala, meli jsme doma jak funny wheels, tak pukilino, ale syn na nich stejne ujel dohromady tak 100 m. Jezdit zacal az v 3,5 letech na firstbiku

makky225
autor
12. bře 2024

@journals nikoho s dítětem v okolí nemám no, ale tak nebyl by problém koupit. Spíš mi šlo o to, že funny wheels je celkem široké ( s těmi zadními koly) a malé padají kotníky dovnitř tak abych ještě neškodila širokým sedem... To yedoo a podobné jsou úzké a nemusí dítě tolik dávat nohy od sebe aby nekopalo do zadních kol.

ada22
12. bře 2024

U těch odrážedlo bacha, jestli již nyní nemá optimální držení těla. Když byla dcera malá tak to fyzioterapeuti příliš nedoporučovali. Většina lidí neumí pohlídat správný posed dítěte. Samozřejmě, když na tom pojede občas, tak to asi neva. Jinak holky od roka a třičtvrtě měly puky a mladší stridebike . Yedo jsme měli taky, ale ačkoliv dosáhly na zem, tak jistější na něm byly až pár měsíců po druhých narozeninách.

journals
12. bře 2024

@makky225 S tím si netroufám radit. Širší rozhodně je, to jo. Není ještě něco mezi tím? Co třeba něco jako Zopa? Tam je systém obráceně, dvě kolečka vpředu, jedno vzadu.

veronka_123
12. bře 2024

@makky225 od 2 let Yedoo obe deti 🙂 Je potreba par vychazek nez si dite zvykne a pochopi ale u nas do mesice drzeli rovnovahu oba a po roce uz sli rovnou na "velke" kolo 🙂

makky225
autor
12. bře 2024

@ada22 držení těla asi nebude úplně top, ale na fyzio nás objednali až za dlouho a malá mezi tím bude mít druhé narozeniny tak nad tím pořád přemýšlím jestli jo nebo ne... Kdybych vzala yedoo a teď nám ho fyzio nedoporučila tak ho schovám a využije i příští rok, ale funny wheels by mi už byl k ničemu

makky225
autor
12. bře 2024

@journals díky za tip 🙂 kouknu na něj

makky225
autor
12. bře 2024

@veronka_123 a předtím na ničem nejezdili?

journals
12. bře 2024

@makky225 Ono už bude nejspíš malé, ale spíš koukni po něčem na ten způsob.

veronka_123
12. bře 2024

@makky225 na funny wheels ale jenom na 3 koleckach - cca 4-5 mesicu.

katule1990
12. bře 2024

@makky225 Syn nemel zadne odrazedlo, koupila jsem rovnou Firstbike, cca ve 2 letech. Trvalo docela dlouho, nez se na nem naucil jezdit, neumel drzet stabilitu a tim padem to moc ani nechtel zkouset, on je obecne takovy opatrnejsi, chodit zacal v roce a pul. Manzel ho s nim ale obcas vytahl a zkouseli trpelive tak dlouho, az se to naucil a jezdi moc rad. Jsou mu pres 3 roky a jezdi na nem uz jako "profik". A hlavne diky tomu muze absolvovat dlouhe prochazky bez revu v kazdem terenu, coz by s plastovym odrazedlem neslo. Nezbytnosti je samozrejme helma, protoze deti zajima porad vsechno okolo a padu pres riditka uz bylo nespocet.

evab112
13. bře 2024

Synovi budou 2 a dostane yedoo onetoo. Fyzio dřív odrazedlo nedoporučila. Má valgozni kotníky. Právě kvůli nim nedoporucila ani funny wheels.