Tablet pro děti, máte tip? Klady, zápory

pajuska_hajkova
2. lis 2014

Maminky máte některá doma tablet pro děti? Zajímá mě váš názor na věc, jaký máte tip, klady a zápory apod.
Předem moc děkuji za jakýkoliv názor.
Chtěli by jsme prckovi pořídit tablet k Vánocům, aby si na něm mohl pouštět videa, prohlížet obrázky a třeba časem se i pomocí her učit. Hlavně aby měl svůj "mobil" a nebral mi pořád ten můj 🙂

myskin
8. lis 2014

Tablet doma máme, muž ho potřebuje k práci. Děti si ho rády občas půjčí, nemají ho každý den a žádnou újmu jim nepůsobí. A rozhodně nesouhlasím s tím, že nemá pro děti žádná přínos. Dneska tablet používají a doporučují i při práci s různě postiženými dětmi, kterým vhodně zvolené aplikace můžou pomáhat v rozvoji. Samozřejmě to není samospásné, pouze jako doplněk. Mám s tím osobní zkušenost, takže vím o čem píšu. Ono pokud má někdo představu, že na tabletu lze pouštět pouze filmy, hry, tak to je vážně omyl. Dokud jsme to nepotřebovali, tak jsem o tom taky neměla představu. Takže já pro tablet jsem, ale s omezeným přístupem. V rodině mám odstrašující případ, kdy v rodině všechny 3 děti mají každé svůj počítač, rodiče se jim nevěnují, ven nechodí a volný čas tráví pouze na počítači 😖 . S tím jak tady píše merunkova že děti jsou v něčem výrazně pozadu, tak to je bohužel někdy pravda. Je hrozně znát, jak se rodiče dětem věnují. A v dnešní uspěchané době to není jednoduché.