Vodní hry doma. Máte tip?

1leny
18. bře 2021

Ahoj,
mám takový asi hloupý dotaz, ale naše malá 14ti měsíční holčička MILUJE vodu, jakmile najde nějakou nádobu s vodou (psí misku, kýbl, konev,..) hned do toho namáčí věci, vylévá ji,.. Teď zjistila, že jde vylévat hrníček s pítkem, tak je pořád zlitá a všude louže. Hraje si s vodou samozřejmě při koupání, ale to jí evidentně nestačí🙂 Určitě není sama a tak mi napadá, jak to děláte s vašimi dětmi, teď když se nemůže třeba na plavání? Máte nějaké řízené "vodní hry", že je dáte i přes den do vany nebo jim napustíte lavor a hrajete si s nimi? Nějak si to nedokážu představit, ale je na ní znát, jak moc jí to baví, tak bych to chtěla nějak vymyslet. Ideálně ale bez toho, abych měla obývák pod vodou a tady vládkyni všech moří plující na křesle 🙂)

dibli
18. bře 2021

@1leny kluci mi rádi prelevali vodu z jedné nádoby do druhé, i třetí, čtvrté.. vydrželi u toho dlouho, i někdy šli do vany, ale to spíš protože byli jak čuňátka, ve vane taky různé nádoby, řízené cokoliv mi moc neprochazi, oni mají svuj styl hry 🙂 jen to chce nejlépe na dlažbě 😁

jipe
18. bře 2021

@dibli hluboký plech a přelévání kelímků zabavilo poměrně dlouho nebo pak když bylo hezky, jsem dávala lavor s vodou na balkon, jinak smůla. Maximálně ty "omalovánky", jak se to jen matlá vodou a je to pak vybarvené

pexi
18. bře 2021

Malé jsou přes 4 roky a vodní hrátky stále baví. Jako malá taky rozlévala, co se dalo 😃 občas jsme dali do mísy vodu v koupelně a hrály si tam. Třeba s hrníčky, lžičkami apod. Teď už je větší, tak koupeme panenku, občas jí nepustím dřez a dám jí tam dětské nádobí a houbičku na mytí. Chvíli myje a potom přelévá s hrnečku do hrnečku. Asi by se toho dalo vymyslet víc, ale až tak často se mi tu potopu potom uklízet nechce 😃 je třeba u toho mít teplo a počítat s následnou výměnou oblečení 😃

amazonkajanik
18. bře 2021

@1leny jo, tak náš malej to dotáhl na level, že když nemůže vylevat pití, napije se a běží někam do kouta a tam vyplivne a s tou louzickou si hraje 🙄 přes léto jsem neřešila, ale v zimě je to na prd,pořád převlékat, aby nenastydl a venku hlídat, aby nebyl mokrý 😣 jo a nedávno nám vlitl venku do louže, po kolena mokrý a ještě spadl. Ty mety domů do tepla nemusím ani popisovat ...😁

1leny
autor
Autor odpověď smazal
Zobraz
1leny
autor
Autor odpověď smazal
Zobraz
1leny
autor
Autor odpověď smazal
Zobraz
1leny
autor
Autor odpověď smazal
Zobraz
1leny
autor
19. bře 2021

@amazonkajanik Tak naše malá si to tady asi přečetla nebo nevím. Každopádně dnes po tom, co jsem odstranila všechny hrnečky s pítkem a nechala jen láhev s brčkem, která nejde vylít, si "vycucla" pořádný hlt vody, ten vyplivla a jala se v něm máčet ponožky.....🙈

amazonkajanik
19. bře 2021

@1leny Jj a synovec dělal prý něco podobného 🤣
Dokud syn "plive" po zemi, tak už mě to nechává chladnou, ale jak to hodí do postýlky,nebo na gauč, tak dostane vynadáno ...

1leny
autor
20. bře 2021

Mi sem včera nějak nešly vkládat příspěvky a koukám, že se sem pak nahrály všechny, jak jsem to zkoušela opakovaně...🙈
Každopádně moc všem děkuji za tipy a ujištění, že je to všude podobné🙂 Včera jsem malé napustila lavor a kýbl a vlezly jsme si do koupelny. Stačilo pět minut a byla mokrá kompletně celá, ale tak spokojenou jsem ji už dloho neviděla, takže to za to stálo :D

amazonkajanik
20. bře 2021

@1leny jak lituji toho,že nemáme v koupelně odtokovy kanál,nebo ještě lépe v kuchyni
Nafoukla bych bazének,nalila vodu a to by bylo rodeo 🤣 už aby bylo léto ...bude rybník, řeka, bazén na dvorku ...

veramala
Odpověď byla odstraněná
Zobraz