Doporučíte mi kočárek?

verisek001
15. bře 2023

Ahoj, mohly byste mi prosím doporučit nějaký kočárek, který se vám osvědčil? Bude to moje 1. miminko, tak začínám už sondovat, protože zatím nemám moc přehled. Co jsem zatím četla je, že pořízení trojkombinace je nesmysl, skrz vajíčko které bývá nekvalitní. Takže bych chtěla pořídit buď samostatně hluboký kočárek, a následně sporták, nebo dvojkombinaci. Máte třeba oblíbenou značku, nebo konkrétní typ na kočárek?

werik153
15. bře 2023

@verisek001 za mě super rozhodnutí.
Krásné kočárky houpací s velkou korbou má třeba Roan Marita - na zimu se vejde fusak.
Sporťák bych pak sehnala nějaky s většími koly a odpružením do terénu.

pinkninja
15. bře 2023

@verisek001 Bohuzel jste nerekla zasadni parametry, takže kazdy poradi leda to, s cim byl spokojeny sam. Nebo nespokojený… Ale kazdy z nas kocar používáme jinak, v jiných podmínkách… Pro koupi kocaru, podle me, potrebujete mít ujasněné zasadni veci. Kde ho budete hlavne využívat - vesnice, terén x mesto? Budete ho casto skládat do auta, nekam nosit? Jak jste s partnerem vysocí? Kdy se miminko narodí - velikost korby? Výtah? Skladovací prostor? Cena?
S tou kombinaci to neni nutne pravda. Ano, pokud koupíte nejaky polsky, pak to tak jiste bude. Ale pokud koupíte kombinaci Britax, Cybex, Peg Perego, Nuna a dostanete jejich autosedacku, budete mit to nejlepsi na trhu…

verisek001
autor
15. bře 2023

Přidávám ještě základní parametry: převážně s ním budu jezdit ve městě, občas jej budeme skládat i do kufru (ten máme ale velký), výtah máme taky velký. Miminko využije ten hluboký kočárek na podzim/zimu. S manželem máme přes 170 cm. Cenu zatím nedokážu říct, cca 16 tis, ale je to odhadem.

mysh_me
15. bře 2023

Presne jak pise @pinkninja pro vyber kocarku si musis ujasnit co od nej cekas a jake parametry jsou pro tebe dulezite. Neni zadny jeden nejlepsi kocarek na trhu, ktery vyhovuje vsem, kazda jsme spokojena s nejakym jinym, pokud ho dokazeme dobre vybrat pro sve podminky. Zacni od tech zakladu, kde s nim budes jezdit, jestli potrebujes bytelny, terenni, odpruzeny, nebo spis lehky a snadno ovladatelny, jestli ho budete casto skladat, prevazet, nosit do patra, kde ho budete skladovat… chces houpaci nebo otocna kola, sportak po nebo proti smeru, korytkove sezeni nebo uplny leh? Az budes mit vytipovany nejaky zakladni parametry a par konkretnich modelu, tak vyraz do obchodu si nejake kocarky nezavazne osahat, zkus jak se s nimi jezdi, manevruje, jak se ti skladaji. Ja mela na netu vybraneho favorita a nazivo velke zklamani, byla jsem rada ze jsem ho rovnou nekoupila. Naopak v prodejne jsem natrefila na kocar, ktery bych jinak absolutne nevybrala a nakonec nam skvele sedl a jsem s nim moc spokojena. Je to trochu veda, ale kdyz vyberes dobre, stoji to za to a nemusis kazdeho pul roku porizovat novy kocar 😀

pinkninja
15. bře 2023

@verisek001 Pro me je jeste dulezity parametr korytkove sezeni x rovna lozna plocha. Ale ano, s timto zadáním by se neco dalo vybrat. Ale cena je dosti nizka. Myslím, ze s 2 nebo 3 kombinaci to bude 20 - 30 tis. Pokud preferujete kvalitu a novy kocarek…

lauriak
16. bře 2023

@verisek001 najlepsie ti poradia v nejakom kamennom obchode. Ja som ich navstivila niekolko kym som vybrala. Skus pozret aj na nete recenzie aby tam boli predavacky, ktore tomu rozumeju. Tej vyber kocikov je obrovsky a treba ich urcite vyskusat a videt na zivo ☺️

swan42
16. bře 2023

@verisek001 je to sice Polsko, ale ja jsem spokojená s Baby design (lupo comfort). Dvojkombinace stala 13 000. Kupovano pro podzimni dite, korba velka, zvlada lehci teren, uzaviratelny kos, nastavitelny madlo... Je trosku tezsi a vetsi, ale jestli mate velky kufr a skladat budete obcas, tak to bude ok (my skladame cca jednou tydne).

9radka9
16. bře 2023

@verisek001 my máme klasika - houpací Roan Coss Classic, je dobrý, uplne stačí a dítě je v ném pěkně odpružené...tento kočárek je i se sedačkou na sezení, ale to už jsme pořídili lehčí kočárek valco snap 4, ale jedině s nafukovacími koly, má ho hode liddí, je to top mezi těmito kočárky...záleží jaký životní styl máte, třeba ten Roan je těžší, tak jestli budete každý den nakládat do auta, není to ideální, jestli jezdit po okolí, tak supr...za to valco zvedám do auta s miniaturním kufrem ještě teď na konci těhotenství, je to jeden z nejlehčích kočárků na trhu

9radka9
16. bře 2023

@verisek001 jinak to ježení do města je ošemetné, v kočárkovém obchůdku vám klidně doporučí kočárek s pénovými koly, ale to z toho dítěte na kočičích hlavách vytřesete dušičku, pěnová kola jsou dobrá tak na leštěnou podlahu do obchodáku, jinam jedine nafukovací

pinkninja
16. bře 2023

@9radka9 Ale to neni dnes uplne pravda. Existuje více druhu nenafukovacich kol, které mají srovnatelné vlastnosti s nafukovacimi. Jen jsou bezudrzbove a nehrozí defekt.

9radka9
19. bře 2023

@pinkninja moje zkušenost s gelovými je taková jak píšu, ale možný je všechno

philipp
Odpověď byla odstraněná
Zobraz