Kočárek X - Lander. Poraďte mi s korbičkou!

mancovka
2. črc 2008

Ahoj maminky prosím Vás nevíte některá,jestli korbička z roku 2006 se dá připevnit na model kočárku roku 2008,ten máme nový jen sporťák a chtěla bych si v bazárku dokoupit korbičku starší ,předem děkuji

natty9
11. říj 2010

Ahoj holky, prosím Vás, nemáte některá zkušenosti s kočárkem x-lander s tím, že u sporťáku ta zadní opěrka nejde úplně do roviny,když dítě sedí, je v takovém pololehu, a dítě v něm prý často usíná?
A ještě, vozíte v tomhle sporťáku 2,5leté dítě?

kejtty
11. říj 2010

@natty9 na strane 78 som davala fotky Xlandra 2010 ako je maximalny sed u tychto kocikov. Nieje ta opierka uplne v pravom uhle, ale zase ani v pololehu, moj maly v nom ani raz este takto nezaspal... 😀

8lienka
11. říj 2010

AHOJTE, prosím, má niekto skúsenosti s X RUN . om ? Nevieme sa k nemu dopátrať, kde by sme ho mohli vidieť naživo - hlavne ako sa skladá a rozkladá do auta, budem to robiť každý deň...Dakujem

tina_22
12. říj 2010

@natty9 Mne tá opierka ide skoro úplne do sedu, ten kočík má sedenie zošikmené, nie je rovné-čiže dieťatko sedí s nožičkami trošku vyššie a mne maličký zaspí len vtedy, keď je straaaašne unavený 🙂

kacka27
13. říj 2010

@kejtty Ahoj no mne sa tiez velmi paci my mame XA energy 2010.Vcera som sa pokusala nahodit sportovu cast na podvozok,no nemozem prist na to ako to mam urobit aby sa mi dala opierka polohovat,vies mi to vysvetlit prosiiiim nejak polopatisticky 🙂

kejtty
13. říj 2010

kacka... Vzadu hore na opierke mas po oboci stranach stahujuce pasky, ktore utiahnes na maximum cez taku pracku a opierka chrbta je hore, je to jednoduche...

kejtty
13. říj 2010

Tak dnes som skusala fusak Eisbarchen v XA aj odfotit... tu su fotky... je dost hruby...

kacka27
13. říj 2010

@kejtty ved prave ja som potiahla tu pracku a nic,ono nam to nejde,mozno je to nejak vyskocene,alebo co,proste to nefunguje ☹

kejtty
13. říj 2010

@kacka27 ale mas cez tu pracku prevleceny ten utahovaci pasik? - je to ako na ruksaku, ked si utahujes ramienka 😵

kacka27
13. říj 2010

@kejtty je pri tom este jedna taka oddelena pracka a tu neviem ako mam kam dat

seb
17. říj 2010

@ktr , mě tam taky malej furt sjíždí a hlavně mám obrovský problém s těma popruhama od ramen dolů, malýmu není ještě ani 8 měsíců a už jsou krátký, tak nechápu , jak se tam jako má připoutat v roce nebo ve dvou?!!! vy ty popruhy nemáte krátký, já ho v kombinéze do toho nemůžu vůbec zapnout a to malej měří cca 70 cm :(, tak nevím, jestli máme nějaký šunt, nebo jestli sme ho špatně sestavili ? , taky mi po stranách za boudou dole na držadle (řidítkách) visí dva pásky s takovou umělohmotnou koncovkou s otvorem a nevím k čemu tam jsou ???

petra.a
17. říj 2010

@misag23 Ahoj, ja len tak na okraj, necitala som celu diskusiu...minuly rok som pouzivala X-landra a ta zavinovacka od emitexu bola suprova aj do kocarku aj do autosedacky, dokonca maleho v nej vozim este teraz, lebo je fakt teplucka. Ale teraz mam peg perego a tam ta zavinovacka az tak dobre nesedi, ale v x-landru bola fakt uzasna 🙂

misag23
18. říj 2010

@petra.a Moc děkuju, to si mě potěšila 🙂 Myslíš tuhle? http://www.emitex.cz/a-zavinovacka-zimni.php
A používala si ji celou zimu v hluboké korbě? Já jsem to tak původně taky chtěla, ale někdo z jiný diskuze mi říkal, že to není ono. No, nechtějí se mi zase dávat další peníze za další fusak. Máme ještě ten originál od X-landera, ale ten je na zimu slabý.

mia1111
18. říj 2010

@seb - sedí ti už malý sám? Ja som v lete prestala môjho synátora pripútavať popruhmi, ktoré idú ponad ramená - je pripútaný iba okolo pása. Myslím, že to stačí, lebo vypadnúť nevypadne a je to preňho aj pohodlnejšie, môže sa nakloniť dopredu a aj sa trošku povrtí, keď už dlhšie sedí... skús to aj ty, ak ti sedí sám

kejtty
18. říj 2010

@mia1111
@seb presne tak to robim aj ja. Tiez ho priputavam len okolo pasu... 😀

seb
18. říj 2010

@mia1111
@kejtty , on mi ještě sám nesedí, tak mám strach, aby se nepřitáhnul za to madlo a nevypadl po hlavě dolů
jinak jsem nezjistila, že by mi to madlo šlo oddělat, jde mi jen sklápět nahoru a dolů, vám jde oddělat úplně pryč ? mě se tam celkem špatně zasouvá, tak by mi vyhovovalo, kdyby se mi dalo dát stranou, když ho vkládám do kočárku

kejtty
18. říj 2010

@seb To madlo je dost vysoko, takze neboj urcite ti nevypadne ak bude priputany len o pas, to madlo ho praveze zadrzi. Ano da sa dat uplne prec. Po bokoch kde je to madlo prichytene, tak tesne pod tym su take "knoflicky", ktore zatlacis dnu a madlo tahas smerom hore a vyberie sa uplne vonku...

petra.a
18. říj 2010

@petra.a v zime som ju pouzivala iba do autosedacky, aj na nakupy, pretoze som maleho pekne rozbalila v obchodaku. V hlbokej korbe som mala uz fusacik ale tiez od emitexu, ten original x-landrovy som nemala kupeny, takze neviem aky je. Ale samotna zavinovacka bude na zimu malo, mozno keby si dala mimi do tej zavinovacky + ten fusacik, ked je vraj slaby...fakt neviem. A potom na to prechodne obdobie v jari a v jeseni v sportaku bola ta decka fakt vyborna.

seb
18. říj 2010

@kejtty , tak už jsem ten čudlík objevila 😀 a madlo odendala ;)

kejtty
18. říj 2010

@seb super šikulka 😀

zabinka88
18. říj 2010

kdyby jste někdo měly zájem tak na mmb http://www.mimibazar.cz/foto.php?id=38527543&tab=0

mpavlinka
19. říj 2010

@zabinka88 hodně dobrá cena... na to že si vezmu že já koupila po dvou dětech vyčvachtanej za 2500 😖
Mám problém s kolečkama, na dvou nejsou čepičky na ventilcích a po měsíci jsou duš prázdný 😖 , tak nevím jesi nejsou píchý 😖

mpavlinka
19. říj 2010

@petra.a jojo v xáči ta zavinka fleecová od emitexu super sedí, teda je tam akorát 😀, malá má tři měsíce a vejde se mi do korby jentaktak. Ještě že máme ještě jeden kočár 😀

jaja26
19. říj 2010

Ahojte,
prosím Vás, mám X-lander 2009, športová časť sa mi zdá dosť otvorená na zimu, nemyslíte? Maličká má 10 mesiacov, neviem ako ju budem, teda do čoho obliekať a baliť, keď bude riadna zima. Zdá sa mi, že do kočiara bude dosť fučať. Ako ste to riešili alebo budete riešiť? Maličká je už dosť veľká, myslíte, že by som mala kúpiť nejaký fusak? A nemáte problém s natiahnutím "pršiplášťa" na športovú časť? Na hlbokú vaničku to išlo super, ale na športovú sa mi to nedá dať. Poraďte prosím :o) Ďakujem veľmi pekne

mia1111
20. říj 2010

@jaja26 - na šporťáku 2009 sa dá pekne stiahnuť búdička pred tvár dieťaťa. Ja to využívam dosť často, najmä keď moc fúka. Na šporťák som ani pláštenku nemala, myslím, že sa ani nedodáva, ja som kupovala kočík v ZA v kamennom obchode. Ale kúpila som si na šporťák univerzálnu - Emitex Aluspacer. Je super. A fusak určite využiješ, môj syn má 11 mesiacov, fusak máme Emitex a už som ho skúšala doň dať (iba doma zatiaľ) a páčilo sa mu. Na kysuciach býva v zime fakt zima, tak ho určo využijeme 😉

mia1111
20. říj 2010

@mpavlinka - tie čepičky kúpiš normálne v cyklošporte. Tam, kde predávajú bicykle a príslušenstov 😉

tina_22
20. říj 2010

@jaja26 Ahoj, ja si nemyslím, že je otvorený-zvlášť, keď sa rozzipsuje strieška, veď je bábo skoro celé zakryté. Fusak na zimu určite treba, ak ti bude sedieť v kočíku, lebo ten orig nánožník je tenký, tak na teraz s dekou.
A na šporťák ti treba novú pláštenku, nepasuje tá, čo na vaničku🙂 Aj ja som to skúšala, 😉

tina_22
20. říj 2010

@mia1111 Si ma predbehla, si šikovnejšia🙂

mia1111
20. říj 2010

@tina_22 - no telepatia, naraz sme reagovali 😀

kejtty
20. říj 2010

podla mna tu striesku na Xlandri 2009 a 2010 vymysleli suuuper, ja ju tiez dost casto pouzivam ked fuka vietor, alebo ked svieti slnko, tak je to ako clona 🙂 Nie kazdy sportovy kocik ma taketo striesky 😖 a fusak urcite tiez doporucujem kupit do Xlandra na zimu. Ja uz sa tesim az ho prvykrat vyskusame 🙂 vid - foto vyssie 😎