Odplenkování 2letého syna

20. črc 2023

Ahoj ptam se tady, protoze moje kamosky kolem sebe maji mladsi deti. 2 letak se nam krasne odplenkoval, ted mesic vsechno v pohode, vydrzi i pres noc. Nicmene, dneska nam cely den o curani nerika..pocura se trochu do slipu a kdyz si toho vsimneme, tak s nim jdeme na zachod, kde docura..
Moc nechapu proc to dela, proc nam zrovna dneska o to curani nerika..proc neutika k nocniku jak to normalne umi..no a doufam, ze tento stav nebude na douho :( Meli jste to nekdo takto? Ze odplenkovani v pohode a pak zase... asi ne..?

lehe
20. črc 2023

My to takhle měli. Syn se odplenkoval ze dne na den, byl třeba měsíc úplně bez nehod a najednou měl třeba týden, že byl schopný se pětkrát za den počůrat/cvrknout. Nevím proč, ale vím, že jsem už měla sto chutí mu vrátit plinku 😀 pak zas dobrý a pak měl zas pár dní horších. Nějakou dobu se mu to takhle ještě střídalo a pak dobrý 🙂

mia_von_prag
20. črc 2023

Nehody sa stávají i starším dětem, jen se s tím nikdo nechlubí. Dvouletý je ještě malý. To se stává ve školce běžně a to jsou děti 3+

Můj má 4 roky a občas se mu to taky stane. Hraje si a odkládá návštěvu wc. A někdy je den blbec, že je to víckrát denně. Nijak jsem neřešila, dala jsem nové prádlo a nevracím se k tomu

autor
21. črc 2023

@lehe ja to nechapu :( byl tak v pohode, krasne rikal..a ted uplne jak bychom byli zase na zacatku a jsem z toho strasne nestastna.

autor
21. črc 2023

@mia_von_prag jenze tohle prave nejsou nehody, je to vedome nacurani do slipu. Mesic uplne bez problemu rikal kdy chce jit a ted proste jako bysme se to ucili na uplne na novo.

lehe
21. črc 2023

Já myslím, že za pár dní to bude zas v pohodě, prostě jsou ještě malinký 🙂 přijde mi, že ty děti když se naučí něco nového, tak jsou z tohoto takový nadšený a pak když zjistí, že už to musí dělat pořád, tak je to přejde, tak nevím, jestli je to i tenhle případ 🤷😀

autor
21. črc 2023

@lehe 😂tyjo to me vubec nenapadlo, ale klidne to muze byt!!😂

miryp
21. črc 2023

V tomto věku určitě nejde o záměrné čůrání do kalhot. Dítko se teprve učí rozpoznávat signály těla a tyto propojovat s určitými činnostmi. To, že to měsíc fungovalo v tomto směru neznamená vůbec nic. Denní epizody se označují až do 4 let věku dítěte za běžnou součást vývoje. Chce to trpělivost, netlačit a chválit, když se zadaří, určitě u toho nezůstane celý život ;).

lauriak
21. črc 2023

My sme zazili s oboma dcerami taky regres. Ked uz sa naucili pytat, par mesiacov to fungovalo a potom sa mi trebars tyzden pocuravali. A potom sa zase zacala pytat. Neviem cim to je ale viac ludi co poznam malo rovnaku skusenost 🤷🏼‍♀️

mia_von_prag
21. črc 2023

Jaj naschvál, to nám robil nejaky čas, keď som to ignorovala, tak ho to prestalo baviť. Ale to už bol starší.
Dvojročný je ešte maly, vela deti v jeho veku ma ešte plienku.

autor
21. črc 2023

diky moc za feedback holky, uz jsem si myslela, ze dela nejaky bojkot nebo odmitani, na internetu se nic nepise o regresu, spis vseobecne pisou ze do 3 tydnu byva odplenkovano a hotovo :D..ted jsem klidnejsi 🙂