Uplakané miminko. Nějaká rada?

sanyy22
8. lis 2021

Ahoj děvčata, Syn má čerstvé 4 měsíce. Už od narození opravdu hodně brečí a vzteká se, první 3 měsíce jsem ho pronosila na rukách, a ještě ho dost trápili prdíky a koliky, proto dost plakal, pokud tedy nespal a nebo jsem ho nekojila. Četla jsem hodně článku a diskuzí, že po 3měsíci by se to mělo zlepšit, ale u nás pořád nic. I známí říkají, že je uřvanek a až je to na palici. Prostě nic se mu nelíbí, nebaví ho nic, zkusili jsme snad vše, nosítko, houpatko, plno hraček atd.. už moc ani na rukách nechce být, to se hned vzteká, přijde mi že je to každým dnes horší a horší. Už moc toho ani nenaspi, u lékaře už jsme kvůli tomu že furt pláče byli xkrat a prej je v pořádku. Holky nepila jste to některá také tak ? Zlepšilo se to časem ? Už je toho na mě fakt moc..

pampeliska1313
8. lis 2021

Někomu koliky přejdou déle než po 4 m. Kdybych syna nefutrovala Espumisanem, asi utecu.🙂 a problém je stále bříško?

sanyy22
autor
8. lis 2021

@pampeliska1313 no já si právě nesmyslim že ho bolí bříško, espumisan dávám před každým kojením, prdí, kaká hezký sám. Tak právě nevím už kde by mohl být problém. Už jsem vyzkoušela snad vše...

pampeliska1313
8. lis 2021

Jako můj syn třeba hodně vyvádí, když chce na bříško a neumí se přetočit, nebo když je unavenej a potřebuje pomoct s usnutím, tak třeba je prckek přetaženej a z toho je protivnej.

zizkmi
8. lis 2021

@sanyy22 zkusili jste detskou fyzio? Nektere deti maji blokly nerv z porodu a tak preferuji urcite polohy. Jinak kamaradce rval syn do 7 mesicu. Pak to samo preslo.

i_vet2
8. lis 2021

ahoj tak my jsme to měli úplně stejně, pořád jenom řev řev, už na hlavu, i v nemocnici jsme byli, závěr koliky.. byli jsme u fyzio, ta mu vypouštěla bříško, taky říkala, že je hdoně dráždivý, že je to zvláštní, ukázala jak ho nosit .. to možná trochu pomohlo, ale pak čtyři měsíce pořád řev propínání, už jsem se naštvala, že chci okamžitě na neonatologii , obvodní napsala žádanku a samozřejmě alergie na mléko i když neměl vyrážky, prostě u něj to byli koliky a bolesti, dostal mléko nutrilon allergy, to nepomohlo, já už zoufalá, pak napsali neocate a jak mávnutím kouzla byl klid.. nevěřila jsem.. ty scénky a řev přestali, ale sakra skoro pět měsíců jsme všichni trpěli, vím, čím procházíš, to bylo brutální peklo, jsem říkala, že už nikdy nechci dítě že bude jedináček jak to bylo psycho 😂 závěr, že jsem měla být větší hysterka u doktorky aby nás poslala dřív..jako malý je takový citlivější stále, on to možná více prožíval všechno, i ted je obcas uplakaný, ale to je nic už😂 držím palce at to brzy přejde a vyřešíte to, ono vše má příčinu, určitě fyzio bych zkusila.. my chodíme na gastro stále a stále máme speciální mleko

sanyy22
autor
8. lis 2021

@i_vet2 děkuji, a k fyzio se mohu objednat sama ? No oni na se na mě u doktora už koukali jak na blázna, pokaždé mi taky řekli že to jsou prdíky... Pokaždé prdíky, i když to bude znít fakt blbě ale modlila jsem se aby mu něco prostě už našli, protože to není normální, jsem probrecela hodně dní.. a vždy Prdíky! U na pohotovosti mi pokaždé řekli dělejte masáže, apod.. na tu alergii na kravskou bílkovinu už jsem taky myslela, ale nemá žádné příznaky kromě toho pláče..

lenda93
8. lis 2021

@sanyy22 naše malá taky hrozně plakala... Už neplátce tolik, jako dřív, ale je hrozně nevrlá... V půlce měsíce jdeme na 6m prohlídku, takže se zeptám na zadanku kvůli alergii na kravsklu bílkovinu... Každopádně chodíme k dětské fyzio, to se klido můžeš objednat sama, když je to za Cash 😊

slunea
8. lis 2021

Pokud kojíš, zkusila bych na 2 týdny striktní dietu bez mléčných výrobků (a opravdu zkoumat složení úplně všeho - stopy většinou nevadí, ale mléko bývá třeba i v paštikách, pečivu...). Lékař s tím nepomůže, to leda, že bys potřebovala UM na předpis.

ladymaky
8. lis 2021

Nám je 8mesicu a má sva rvaci okna a rvaci hodinky stále, první tři měsíce kolika, to jsem myslela, že skočím z okna, pak byl týden relativně klid a začaly zuby a řev další dva měsíce a s prikrmama přišly zase Prdy a trvají do dnes, budí ho i v noci, zkusili jsme všechny možný kapky a kde co a nic nefunguje, už jsem se taky chtěla objednat k dr, ať nás někam pošle, zatím ještě držím, ale ty hystericky pláčr jsou i v noci a to pak nevím, jak pak fungovat přes den, je to moje druhé mimi, první bylo hodné a neplakalo a tohle mi přijde za trest, nemám radost, furt řeším pláč, jsem unavená, ubrecena, absolutně se nestíhám věnovat staršímu, Psycho, už kolikrát jsem to chtěla vzdát a utect.... Strašný... Snad to pomine v roce třeba....

skarma007
8. lis 2021

mě takhle řvala 6. týdenní holčička až jsem přišla na to, že má prostě hlad a moje mléko ji už nestačí, takže dokrmuji umělým a je hrozně hodná, vůbec nepláče a pořád spí. V podstatě týden v kuse jsem každou hodinu kojila až do 3h do rána pak začala i prsa odmítat, vztekala, uklidnilo ji houpání ale jen na chvíli a nespala, pak jsem dostala zánět prsu a zkoušela jsem umělé a v tom byl zakopený pes...Prostě moje prsa vyprodukují málo mléka, jak je už starší a časté přisátí je k ničemu..Takže třeba moje holka řvala hlady, ségra měla to samé, jenže její syn odmítal i umělé a bylo to na palici, nemohli do něj dostat jídlo, mléku už mu nestačilo a umělé odmítal...Třeba budeš mít to samé, docela to trvalo, než jsem přišla na to, že pláče chudák hlady...
JInak malá taky často řvala a teď mi prostě dochází, že to bylo prdy, to poznám to ano, ale pak prostě řvala hlady. Jelikož po kojení byla vždy nevrlá, neklidná, plakala. Teď po umělém odpadne, je hrozně hodná, spokojená a vůůůbec nepláče

skarma007
8. lis 2021

*v podstatě moje dítě se chovalo úplně stejně jako tvoje, zkus dokrmit umělým, my zkusili Hipp a super, u sestry zabral Kendamil, to bylo jedné mlíko, které její syn přijal. Dcera přijala flašku a umělé okamžitě. U sestry to trvalo, než na to přešel...Mimčo nepláče jen tak, ještě takhle celý den a když ani nemůže spát..Někde je problém a pokud nezabírá nic na prdy, může to být opravdu ten hlad. Jak říkám, do 5. týdne nebyl žádný problém, začátek 6. týdne to začalo, to šílenství a teď máme klid a mám doma hodné a spokojené miminko, které konečně normálně spí 🙂

slunea
8. lis 2021

@ladymaky jakou má prcek stolici, kůži? Nemůže mu v jídle vadit něco konkrétního? Někdy vadí i kapky, probiotika...

sanyy22
autor
9. lis 2021

@ladymaky my to máme taky tak ! Já už jsem někdy fakt na dně a strašně vyčerpaná, nevyspana, někdy si říkám že už to není snad možné. Držím palce!

sanyy22
autor
9. lis 2021

@slunea málej má normální stolicí. Já si myslím že mu nevadí jídlo. Protože dost jsem omezena v jídle, jelikož ho snad i vzduch nadýmá. Jim pár surovin stale dokola. Jinak dáváme espumisan a Vigantol ( Vigantol jsem na doporučení pár lidí vysadila na měsíc, a žádné změny) takže dávám zpátky.
Jinak vyrážky nic takového nemá.

sanyy22
autor
9. lis 2021

@skarma007 já dokrmovala asi do 1mesice, na doporučení primáře v Nemocnici, že pláče asi hladem, pak jsem šla na kontrolu kvůli váhy k našemu pediatrovi a ten řekl že dokrmovat nemáme, že důležité je že přibírá. Tak jsem se pak rozkojila, tak jsem přestala dokrmovat, a chtěla jsem ho začít zase dokrmovat, třeba by to mohlo aby mi spal více jak dvě hodiny v kuse. Koupila jsem HiPP, Nutrilon, Sunar a ani za boha to do něho nedostanu.

treasurka
9. lis 2021

@sanyy22 U nas to nepreslo nikdy, je to proste povaha 🙈

sanyy22
autor
9. lis 2021

@treasurka no to mi ani neříkej 😁😁

treasurka
9. lis 2021

@sanyy22 🙊

luciksima
9. lis 2021

Měla jsem šíleně uplakanou dceru plakala už v porodnici ....celé dny a noci nechtěla spát ,usínat,nosit,nic ...bylo to šílené já psychicky a fyzicky vyřízena pokaždý jsem to říkala pediatre.ta jen miminka plakaji( byla jsem pro ni hysterka) ve 4 m.mi řekla,že dcera je dráždivé a hypertonické miminko a poslala nás na rehabilitace něco šíleného rvala tam já tur.chodili jsme tam do roka a dcera prorvala celý svůj rok...vím jak je to těžké a náročné🍀držte se ❤️

skarma007
9. lis 2021

@sanyy22 tak myslím si, že nejlíp máma pozná, jestli je dítě hladové a potřebuje dokrmit. Moje taky přibírá, ale prostě řve hlady, dokrmuju Hippem a je strašně hodná a už spokojená. Můžete mít stejný problém, chce to zkoušet a nevzdat to, nemusí umělé hned přijímat nebo nemusí nějaká značka chutnat. Sestra to nějak neřešila a malej řval jak tur pořád, bylo to na palici a odmítla dokrmit, to jsem nepochopila...taky přibíral, ale byl prostě hladovej

skarma007
9. lis 2021

@sanyy22 no a co ten kendamil, zkusit vzorek??? Synovec taky vše odmítal, jen kendamil si oblíbil, že chutná prý jak mateřské mléko, ostatní chutnají prý chemicky, ale moji dceři hrozně chutná Hipp. Zkusit to po lžičkách, než si zvykne, může mít opravdu hlad. Jak říkám, sestra to vzdala a dítě ji řvalo furt. Mě řvala taky pořád, zklidnila se tím Hippem a je spokojené miminko

sanyy22
autor
9. lis 2021

@luciksima děkuji moc! Jsem ráda že mě někdo chápe !