5měsíční dcera málo jí

margie
3. zář 2017

Ahoj maminky, hledám někoho kdo prožil, či prožívá něco podobného. Mám skoro šesti měsíční holčičku ( předčasně narozená) a moc jí nebaví jíst. Zajímá jí vše jen ne jídlo. Má 6 kilo 68cm a za týden přibere max.100g když se daří. Padiatr vpodstatě neustále vyhrožuje sledováním v nemocnici. Malá je ale šikovná učenlivá a veselá a tak se neustále s doktorkou přeme. A ač předčasně narozená o 2 měsíce pohybově je na tom v podstatě stejně jako by byla narozená normálně (potvrzeno rehabilitací i neurologem).
Bydlíme na vesnici a výběr doktorů fakt nemáme. Je mi jasné že není a nebude tabulková, spíš bych ráda slyšela někoho, kdo to zažil podobně. Malá vypije 70 a řehtá se na mě jako že už jí to stačí 😝

smaug
3. zář 2017

Dcera do roka a trictvrte v podstatě vůbec nejedla, jen se kojila, za měsíc ji budou tři a stále toho moc nesní, pořád má nejraději kojení, když není, tak kravské. Je drobnější, ale evidentně jí nic nechybí. Míry v 6 měsících teď z hlavy nevím, ale bylo to na dolní hranici tabulek. Je tady skupinka máme doma nejedlika, koukni tam. Rozhodně bych ale do jídla nenutila a vyprdla se na to, že v X měsících má sníst X gramů toho a toho.

janawaes
3. zář 2017

S doktorkou se nenervuj, vis sama jaka mala je a pokud ji nic nechybi a prospiva, tak by snad melo byt vse ok, Je narozena drive, je jasne, ze nebude mit tolik jako deti v terminu nebo deti co vazily vice. Kubík kdyz se narodil, tak mel skoro 4kila, kamoska maleho porodila o mesic predcasne a ted ve dvou letech ma 12kg. Je hubenoucky, ale sikula 🙂 Vsechny vysetreni mate ok?

ladybird77
3. zář 2017

Pokud není plačtivá, hubená na kost a celkově prospívá, tak není co řešit. Malá měla v 6ti měsících 68cm a vážila 6.2 kg, malej měřil stejně a vážil o necekého půl kila víc, ale ho jsem od 4. měsíce přikrmovala na noc kaší, ale "tabulkovou" dávku nedával. Takže za mě jsou to normální míry 😎

ladako
3. zář 2017

Ja mam 9mes. holcicku a pred mesicem mela 6,90kg a merila 66cm, najednou vypije sotva 120ml mlicka. Proste je drobnejsi zrejme po mne,takze u doktorky v poradku. Pokud nemate zadne problemy,jak pise pani vyse,tak bych se tim taky netrapila.

margie
autor
3. zář 2017

Díky za příspěvky, malá je zdravé usměvavé dítě, jen jí málo. Já bych to asi tak neřešila, kdyby mě ta doktorka tak nestresovala. Je to starší ženská, člověk by řekl, že bude mít zkušenost, ale drží se tabulek. Při kontrole jí vlastně jen zajímá kolik malá váží a to že se tam holka na ní řehtá a kouká po všem v ordinaci není pro ní moc důležité. Jdeme v pátek na preventivku a už teď mě z toho bolí břicho. ☹

eevicka123
3. zář 2017

V klidu!! My mame ted v 8 mesicich 6,39kg a 68 cm, takze vase miry jsou v pohode 😊 Za dva mesice nam pribrala pouze 460g! A uz od mala pribira malo. Ale prospiva normalne, takze zadny stres! 😊 u vas to je dobre!

kovalcice
3. zář 2017

ten doktor je asi blázen :D j mám 3 letou prdolu, narozená v termín 3010g, v roce 7,5 kg a ted ve 3 má 11,5 kg. Bojuju s tím celou dobu, pořád krmím sama sní jen velmi málo. Prostě jsou jedlíci a nejedlíci. Nejde o to kolik váží, ale aby přibývala a nezasekla se.

ladyhacek
3. zář 2017

ahoj my předčasně nebyli, ale při narození měl 47cm a 2,74kg. V 6m měl 68cm a 7kg (více než vy) , ale pokud přibírá tak bych to moc neřešila. Kdby vůbec nebylo ubívala tka neřeknu, ale takto? 100g za týden je tedy skoro 0,5kg za měsíc a to mi asi od 8m přibíral
Kojíš? Dáváš UM - začínáš už s příkrmy? Mě syn začal jíst až v 7-8m tak aby jsi se nedivila 🙂.
naše DR také ze začátku vytáhal tabůlky a moc se jí to nezdálo při příští návštěě viděla, že přibirá (né tedy tolik) ale jen prohlásila tka u to asi stačí nebo bdue hubenější ... a už neřešila. Mylsím, že je akorát . Holky jsou menší. známá má holčičku o půl roku mladší a je menší a hubenější než můj syn a to není nějaký obr 🙂

eva1987
3. zář 2017

Nas maly vazi v 8. měsících necelych 7kg, dr. ma taky furt nejake reci, ale ja to nevnimam, mame to v rodine, jsme hubení, a kdyz jsem ji rekla kolik toho maly sni tak hledela, je to fakt jedlik, ale moc toho nenabere, hlavne je hodne zivy, jenom lozi, pretaci se, stoupa si, je hyperaktivni, takze to vycvici, to same byla dcera ta vazila jeste o pul kg min jak maly, ted ma 6let a vazi 18kg a stale dr. do papiru pise drobna 😀 Dokonce jsem s ni musela chodit na testy, kam nam neustale posilala, nic nezjistili, tak dala pokoj.

eva_sajdla
3. zář 2017

@margie Doktoři a tabulky - to znám. Nás posílali s dvoutýdenní na vyšetření žaludku, protože nepřibírala dle tabulek. Vím, že je to dost stresující, ale mysli si svoje, poznáš, zda je dítko zdravé. A navíc 100 g týdně mi přijde super.

margie
autor
3. zář 2017

Ona je dlouhá jako půlroční ale váhu má na ten svůj korigovaný věk 4,5 měsíce. Dr koukne na cm a říká že váží málo. A pořád kolik vypije??? Musí pít aspoň 100-120ml na dávku a už mi počítá že na tolik kg musí pít tolik ml!!!!!
Poprvé nás tak vystrašila nahnala do nemocnice. Tam jsme strávili v čekárně přes 2 hodiny, doktorka si klepala na hlavu co tam děláme, poslala nás domů a nakonec si tam odtud malá přivezla parádní nachlazení 😠 a 14 dní byla šíleně zahleněná, břicho plný hlenů a už jí nechutnalo vůbec a já přišla o mlíko. ☹
Od té doby je na UM, to jí chutná vypije si své, začne se smát a žvatlat a dá pusu na zámek. Někdy je to 40, někdy 70 občas 100.
Jsem ráda, že čtu podobné příběhy, díky 🙂

margie
autor
3. zář 2017

Jo a ještě mi neustále zaškrtává v průkazu neprospívá!😖 Přiznávám, jsem starší matka, dlouho jsem se na malou načekala a tak jsem asi víc úzkostlivá, abych něco nezanedbala.

dine2
3. zář 2017

Je to neprijemne. Mala mela v roce 6,8 kg a 72 cm, ted v roce a pul asi 7,6 kg a 74. V prukazce ma taky ze neprospiva. Je zdrava, ale drobna. Jidlo do ni nenarvu. Co se da delat. Drzte se 🙂

plea
4. zář 2017

Máme doma dvojky nedonoseniatka, narodené tiež dva mesiace pred termínom. S váhou teda problém nemáme, ale zo skúseností viem, že doktori by mali brať do úvahy obzvlášť v prvom roku najmä korigovaný vek. To, že je na tom vývojovo bližšie biologickému veku je super, ale neznamená to, že bude aj váhovo. Moje dvojčatá sú od seba takmer 3 kg. Doktorku máme super, proste skonštatovala, že každá si ide krásne po svojej rastovej a váhovej krivke. A čo v rizikovej poradni, tam nejak váhu riešili? Majú väčšie skúsenosti s nedonosencami ako pediater... Hlavne kľud, neísť tam vyklepaná, ak nechudne a inak prospieva, čo podľa popisu očividne áno, ak má dobrý krvný obraz, tak by som sa s tým naozaj nestresovala.

franerka
4. zář 2017

Dcerka v roce vážila 7kg. Je drobná ale sní za dva. Prostě má dobrý metabolismus. S doktorkou jsem se taks ze startu přela. Pak pochopila že jiná nerbude a že já ji testovat zbytečně nenechám. Ve dvoiu lrtech váží 10,5kg a měří 81cm. Takže být tebou jsem v klkidu a přemýšlím kdyžtak nad jiným doktorem. Ve městě nebo tak.

odula
4. zář 2017

@margie ty vado proc vyhovuje? Mam dcery 11 mesicu,69 cm 7,5 kg - jede si na svy predposledni krivecce . Je spokojena a vyviji se dobre a nikdo nic neresi. Nenech se Dr vydeptat.

odula
4. zář 2017

@margie *vyhrozuje ne vyhovuje.... 😀 nechces zmenit dr za nekoho kdo nebude nervovat ???

odula
4. zář 2017

Jinak taky je to nejedlik,od narozeni se kojila 3-5 minut 😀 kolik vypila netusim, vazila jsem ji 2x - jednou cca 100ml a podruhy (jiny kojeni) nejakych 80. Toz tak. Za chvilku bude stejne na prikrmech tak co 😉

margie
autor
5. zář 2017

O změně pediatr už uvažuji, ale do většího města s větším výběrem doktorka to mám přes 50km a v létě malá špatně snášela cestování, vždy to byl strašný řev v sedačce.
Teď už je chladněji a je to lepší, tak i to cestování jí tolik nestresuje.
Tahle doktorka je ročník 44 a nikoho si nevychovává, takže buď přijde jiná anebo stejně musím někoho najít.
Ona byla schopná nás k ní hnát co 3 dny na převážení. Po 14 dnech jsem řekla, ať nás nechá v klidu, když jinak je vše v pořádku. Moc se netvářila, ale napsala další kontroly za 14 dní a pak až za měsíc. Nedopustila si však komentář.
Takže teď jdeme v pátek po měsíci.
Malá se vytahuje do výšky, oba jsme docela vysocí, ale podle mě váhově odpovídá korigovnému věku, takže kdyby měla o 6cm méně, byla by asi Mudr. spokojená, což je paradox....

market1512
5. zář 2017

Ahoj, taky bych to moc neresila. Ja mam deti rok po sobe, obe od 3m na UM. Maly ho prijmul hned a bastil krasne. Holcicka odmitala, zvracela, pila mi v pul roce cca 60ml, za den 350 ml, coz je nic. Mezi 3-4 mesicem pribrala 210g, a to nam hrozila hospitalizaci v nemocnici, aby zjistili zda nema spatnou funkci zaludku nebo bakterie v tele, proc odmita pit. V pul roce mela 5,8 kg. Pak uz si doktorka zvykla, ze od toho 4 mesice pribirala mala pouze 300-350g/mesic, jen vzdy rekla, ze je hubena a drobna (nozicky ma jak hulcicky a pres pas ji vsechny leginky a teplacky musim zuzovat o 5-10cm, takze sice mame velky problem s oblecenim). V roce mela 7,9 kg a 75cm, a co vidi narve do pusy a fur krici HAM. To ten skoro 2,5lety od neceleho roku odmita jist, radsi jde spat nebo se nadavuje, kdyz vidi jidlo a cilene si strci ruce do pusy az se pozvraci. Ale bud rada, mam hromadu maminek, kdy jejich deti maji v pul roce 10kg a v roce pak 12-13kg a upřímně, ne vzdy je to hezke tyto tluste deti. Pokud ji alespon neco pribira a dobre se pohybuje, tak to neres..očividně pujde do delky a ne do sirky. Preji pevne nervy a nenech se vystresovat 🙂

codal
5. zář 2017

Moje dcera mela na 6 mesicich 64cm a 5,5kg.Taky mame v ockovaku zaskrtnutou kolonku neprospiva. Ted je ji 11m a ma 7,5kg.Je celkove drobnejsi,ale hubena mi neprijde.Od zacatku ji malo a i ted to neni zadna slava,rozhodne nebasti tabulkove a v tomto smeru tabulkova asi nebude.Na posledni kontrole jsem zjistila ze pribrala za dva mesice "jen" 600g,pry je to malo,mne to malo neprijde.Jinak je sikovna a pohodova.Prestala jsem to resit,nenutim ji do jidla,nabizim casto,kolik sni,tolik sni,stale jeste kojim.Ty ji znas,vis,co je pro ni nejlepsi🙂!

saphena28
5. zář 2017

V klidu. Dite neni hloupe a hlady dobrovolne nezemre. Asi proste vic nepotrebuje. U nas taky bylo obdobi,kdy moc nechtel jist a pak se to zase srovnalo🙂

varecka246
5. zář 2017

Naše Viki jídlo taky nějak moc nezajímá, vždy nim pribirala- v roce měla 7kg, teď má 4 roky a má 13,5 kg. S jídlem bojujeme pořad, zlepšilo se to, ale určitě by to mohlo být mnohem lepsi

bamishop
5. zář 2017

@margie zmenila bych pediatra, v 5 mesicich uz nemusi jit tak rychle nahoru, a dite evidentne pribira,proste uz muze mit vydej nebo ji to staci. jinak prvorozena mela v pul roce 61cm a 4.8cm, byla netabulkova, narodila se s podvahou, byla jak z koncentraku,presto pediatr nerekl, ze neprospiva, byl rad, ze nabrala nejdriv tuk a pak sla do delky, druhorozena v pul roce 67cm a 5.4kg a nema nikde psano, ze neprospivala, proste byla zivejsi, samy sval, zadne sadlo a syn mel 5.6 na 68cm, opet dle pediatra vyborne prospival a prospiva vyborne dodnes, ma neco pres 86 cm a 9.5 kila, je proste zivejsi, jako kdyz normalnimu diteti pridate baterky duracel, ale doufam, ze do prosince tech 10 kilo da 😀

margie
autor
6. zář 2017

Tak jsem dnes po delší době potkala známou a ta mi doporučila pediatra. Ani to není tak daleko. Zítra tam budu volat. Ona si doktorku moc pochvaluje, hlavně pro její komplexní přístup. A prý přijímají nové pacienty.
Když nás vezme, mohla bych se vyhnout tomu pátečnímu vážení. 😉