• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Batole nejí maso, jak ho to naučit?

16. ledna 2014 
děvčata nemate typ jak naučit 2,5 lete batole jist maso?syn ho dlouho převaluje v pusině a pak vyplivne, zatím to řeším tak, že mixuji do zeleniny.Ale mám strach co bude pak ve školce.Mám pocit, že se mu to nechce kousat, on je nejedlík od mimina :frowning2: .Nebo eventuelně čím ho nahradit?kolik masa snědí vaše stejně staré děti za týden?
15. led 2014 v 11:22  • Odpověz  •  To se mi líbí
@lady742 Ahoj, naši se ho naučili jíst v polívce. Furt samej vývar :wink: a teď dvojčata musej jíst sami, takže vařím tak, aby se to dalo dát na pultík jako finger food, maso, těstoviny, mrkev :wink:
15. led 2014 ve 13:40  • Odpověz  •  To se mi líbí
@lady742 U nás taky maso jde nejlíp ve vývaru nebo dám víc omáčky a méně masa (na malé kostičky, tak aby vlákna byly co nejkratší), zajídali jsme chlebem nebo rohlíkem nebo knedlíkem (bez toho bych to do ní nedostala) - s tím to maso nějak spolkla, později to šlo i s těstovinama. Jinak nejlíp jí hovězí (kupodivu), moc jí nejede kuřecí (je takové suché a stejně si myslím že není moc zdravé - domácí nemáme). Takže já bych asi nejdřív zkusila nějaké pidi kousky masa do polívky (i tu jsme zajídali chlebem).
15. led 2014 ve 14:25  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
@lady742 můj manžel nejedl maso do 8 let, prostě ho odmítal. A taky žije, je v pořádku a malý rozhodně není. Jednou se ho jíst naučí. A kdyby ne, tak mu prostě nechutná a chutnat nebude, i takoví jsou mezi náma lidi - někomu nechutná květák, kapusta, mléko,.....a taky žije.
15. led 2014 ve 14:41  • Odpověz  •  To se mi líbí (2)
Já bych to taky neřešila, pokud maso odmítá tak bych mu to nenutila. Znám spousty lidí co maso nejí od dětství. B 12 je i v ml. výrobcích, vejcích rybách atd. :wink: Dcera taky moc nejí maso, má tak max jednou za týden a já ji to nenutím, když nechce.
15. led 2014 v 15:42  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
autor
no my už jsme měli jednou málo železa a brali aktiferin, tak se toho hci vyvarovat, ale zatím nevím jak:(
15. led 2014 ve 20:42  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
v tom vývaru jste jako nechali malé kousičky masa?
15. led 2014 ve 20:44  • Odpověz  •  To se mi líbí
@lady742 syn taky nejí maso. Vývar sní, ale jakmile je tam vlákýnko masa, tak mi polévku znechuceně vrátí :angry:
Ale co občas sní, tak kousek kvalitní šunky a v posledních pár týdnech ochutnává a skoro sní řízek!! :grinning:
15. led 2014 ve 20:53  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
no právě, že on nejí ani ten řízek a v te polívce, to taky vyplivne, už ho znám, ale zkusím
15. led 2014 ve 21:19  • Odpověz  •  To se mi líbí
@lady742 JJ, na malé kousíčky a hodně zavářky (třeba kapání) a zeleniny a ono se to v tom ztratí. Já jí vůbec toho masa do všech jídel dávám míň, stejně by mi to jinak nesnědla, nahromadilo by se jí to v puse (takže třeba maso se šťávou, zeleninou, bramborem, dám víc té šťávy a víc brambor), pokud nechce to maso polykat, tak holt prokládám ještě banánem (miluje ho).
15. led 2014 ve 21:39  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
@lenicka07 to je hodně gurmánská kombinace, maso a banán :slight_smile:
16. led 2014 ve 14:52  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tvůj příspěvek