Dcerka odmítá cokoliv krom kojení

jejule
7. črc 2014

Ahoj holky,
moje skoro roční dcerka během dnes nic nesní - vše buď dáví nebo prostě zavře pusu a neotevře dokud nedám pokoj. Nakonec ji vždy nakojím, aby neměla hlad...Už nevím co ji zkusit dát. Sní trochu rýže s kuřecím masem ( nechce rozmixované ), ale co z toho může mít, když to pořádně nepokouše? Max. si kousne trochu do meruňky a tím tak nějak končíme ☹ Jakékoliv ovoce nebo zeleninu v jakékoliv formě nechce. Ani domácí ani skleničky, nic. Umělé mléko nebo kaše také ne.
Nevím co jí pořád nabízet, ztrácím naději, že budeme normálně jíst. Navíc má váha jde prudce dolů, jak potřebuje stále více mlíčka...Jinak prospívá krásně. Ve skoro roce má 9,6kg a krásné špíčky 😅
Děkuji za rady či zkušenosti

adrianka1712
9. črc 2014

@jejule Mám rovnaký problem. Za necelý mesiac jej bude rok, stále ju kojím a nechce skoro nič jesť. Cez deň spapá maximálne trochu presnidávky, asi lyžičku jogurtu a keď jej dám niečo do ruky, napr. jablčko, kúsne do neho pár krát a aj to vypluje. Inak je tiež pekný macko, každý hovorí,,že aký je tučko 😀 Ja rapidne chudnem, nech zjem čokolvek. Mám cca 48 kg a snažím sa pribrať, no neúspešne. Malá zo mňa asi všetko "vycucáva" 😀 Budí sa mi aj v noci, niekolkokrát. Ani nie na krmenie, ale skor len na cumlanie, od narodenia nechce cumlík. UM som jej už pá krát ponúkala, ale nikdy nevypila ani trošičku, proste jej to nechutná, chce len MM. Chcela by som už prestať kojiť, lebo to vyžaduje aj vonku a pod., ale proste neviem ako na to. Kojenie vyžaduje stále, a keď jej nechcem dať, plače až kým ju nenakojím a nemám srdce na to, aby som ju nechala plakať od hladu ☹

jejule
autor
9. črc 2014

@adrianka1712 Ty jo, jak přes kopírák u nás...Jen teda s tím rozdílem, že malá venku prso odmítá, musí mít na kojení klid 😀 Ale jinak jsme na tom úplně stejně...

iret
9. črc 2014

@jejule ahoj, natáhla ručičky-jakože seděla v kočárku, já jedla vedle ní a ona poprvé natáhla ruku,že chce taky něco k jídlu...do té doby to nikdy neudělala, mohla jsem jí nabízet cokoliv,jíst vedle ní, "s ní".....Tenkrát jsem jí dala kus brambory-ona to opravdu dala do pusinky a snědla-nevěřili jsme! dali jsme další kousek a zase-přestali jsme jíst my dva a jen jí pozorovali....najednou prostě jedla, neplivala, nevztekala se, polykala......
Žmoulání jídla-jj, to jsme taky měli, hrála si celý den s jednou to kukuřičnou křupínkou....občas jsme za den spotřebovali dvě-když tu první někam zahodila 😀

Nedosatek železa i B12 se pozná opravdu asi hlavně jen z krve.......
Anémie-dítě je bledé, má být spavé, u nás rozhodně nechutenství.....moc se to ale poznat nedá, ještě bych řekla,že dítě je méně akční....
Nedostatek B12 - hypotonie-naprostý hadrový panák, dalším příznakem pak je v pusince-takové červené skvrny, mudra napřed říkala,že moučnivka,ale po nastudování všech informací je právě toto příznakem nedostatku toho vitamínu...
U nás teda vše dohromady, malý byl od narození uřvané mimčo, na půl roce se otočil,ale prakticky nikdy nepásl koníky,nezvedal hlavu,na bříško nechtěj,ječel a ječel......na 9 měsících stále nedokázal pást, zvedl hlavičku a ta mu hned letěla k zemi-neměl sílu, měl už pak téměř celý den otevřenou pusinku-špatné okysličování krve,nezvládalo to to tělíčko už......no a pak prostě něco chtěl jinak (třeba nechtěl obléknout), chtěl se vzepřít,ale místo začátku pláče upadl do bezvědomí....
Po měsíci léčby na anémii přišla veliká chuť k jídlu (do té doby jídlo odmítal), po 5 týdnech léčby vitamínem B12 se nám miminko změnilo k nepoznání, nabral kilo a půl, začal ho zajímat svět, měl sílu.......Během posledního měsíce se z ležícího miminka stalo dítě sedící, plazící se,lezoucí a téměř chodící-dohání to kosmickou rychlostí 🙂
PS-taky kojím ráda a hodlám i malého kojit dlouho-alespoň jednou za den 😵

adrianka1712
9. črc 2014

@jejule Ona síce vonku pýta prso, ale aj keď sa mi podarí niekde zaliezť a nakojiť ju, nenapapá sa. Tiež potrebuje svoj klud, musím si s ňou lahnúť na postel a až vtedy sa napapá, pri kojení ma hladí, hrá sa mi z obličejem a pod. ..😀 .milujem kojenie, alee... je fajn vedieť, že tento problém s papaním nemáme len my 🙂 naozaj, ako cez kopirák 😀

delisaaa
9. črc 2014

@jejule u nas 10-mesicni dcera ji jen jogurt a chleba. Jinak skoro nic. Jsem rada, ze ji aspon neco. Pred mesicem byly dny, kdy jsem jen kojila.

jejule
autor
10. črc 2014

@iret Docela jsi mě nahlodala 😨 Malá je sice vývojově napřed ( chodí od 10 a půl měsíce ), ale je možná více spavější...Chodí spát v 19h ( většinou pár minutek před ), přes den mi spí dopo i odpo v kočárku venku cca půl hodiny až hodinu. Celkem tak 2h přes den si myslím spinká. Je bledulka a chce jen prso. Ale zas je otázka co je spavější mimi 😒 Každé je jiné a nedá se to všeobecně popsat...
Jak vám brali krev? Já mám totiž i celiakii, tak mám určitě méně železa apod., tak přemýšlím, že bych zašla k dr. Nebo bych měla jít nejdříve já a pokud se prokáže nedostatek železa nebo B12, tak teprve malá?

jejule
autor
10. črc 2014

@adrianka1712 Přesně, jak u nás 😀 Taky chce, ale když nabídnu venku, tak odmítá a max. se trochu napije. Taky miluju kojení, tu blízkost, doteky, mazlení 🙂

iret
12. črc 2014

@jejule krev malemu berou z hlavicky, jinde neni zila a ted by ho asi uz ani jinak neudrzeli....
Nevim, jak moc je to spojene s matkou, asi moc ne. Taky ale byvam chudokrevna a ted si schvalne chci na kontrole nechat i sobe odebrat b12. Je divne, ze z prasku to vstrebal a z kojeni a jidla ne....

jejule
autor
12. črc 2014

@iret Juj, tak to je hodně invazivní 😨 A nejde to třeba z krevního obrazu? To píchnou jen do prstíku...
To je fakt divný, že z jídla a z kojení to nevstřebá a z prášků jo. Vysvětlili ti to nějak?
Taky uvažuju nad tím, že si nechám na B12 a železo vzít krev...raději pro klid. A ty jsi jinak zdravá? Žádná celiakie apod.?

melodygirl
12. črc 2014

@jejule z prstíku kápne jen málo kapek a zjišťuje se CRP - zda-li je v těle zánět. Na biochemický rozbor což je sledování vit a pod. je potřeba celá skumavka někdy i více a to jinak než z cévy nejde.

iret
12. črc 2014

@jejule
Jj, jinak zdrava, stitnou zlazu nepecitam....
Anemie jde zjistit z prstiku, B12 ne, proto nas budou dal brat takto☹ , jeste alespon 2x urcite, ma byt hlidany.
Myslm, ze pokud mas malou nehytonickou a akcnitak vam b12 nehrozi.
Nam odebirali i vse ostatni-rovnou, i lepek, ale t nevim zda by slo taky jen z prstiku....
Jinak,ja taky nemusim zrovna hned do ditete pichat....ale pak jsem litovala, ze jsem si o to jen tak nerekla driv, kdyz tolik stale plakal... krev je hodne dulezita a rozhdne by to byvalo pro maleho mensi zlo,nez se dostat do takoveho stavu... a byt i 2x v tydnu v bezvedomi.....
Jinak zatim vysvetleni neni, ceka se na dalsi vyvoj, divne to je, ale snad to uz dal zvladne bez leku a je to za nami!