Sportovní prohlídka. Kde?

sekerecka
13. zář 2021

Chtěla bych se zeptat, zda někdo nevíte, kde bych v okolí NJ našla nějakého sportovního lékaře, který by udělal sportovní prohlídku syna, aby mohl na zápasy v hokeji. Ať hledám jak hledám, nic nemůžu najít. Pokud by měl někdo dobré zkušenosti i třeba v Ově, může být.
Děkuji 🙂

j.a.n.i
13. zář 2021

@sekerecka Nevím, jak starý je syn, ale mě ji u syna 10 let normálně dělala jeho dětská doktorka, pouze jsme se předem museli objednat na kardio a dorazit s výsledky EKG.

masotri
13. zář 2021

@sekerecka u nás taky tak. Hokejisti potřebují klidové EKG takže kamkoliv na EKG (někteří dětští praktici se specializují na dětskou kardiologii a mají v ordinaci) a pak ke svojí dětské, která vystaví potvrzení. Jinak v Ostravě vím, že je přímo klinika sportovní medicíny,kde dělají komplet vyšetření. Ale zkušenost nemám. https://www.sportovnimedicina.cz/zatezove-testy...
Jinak sportovní prohlídku proplácí pojišťovny...

letalnica
13. zář 2021

@masotri Proplácí, ale EKG ne, zrovna před chvílí jsme se vrátili z kardia a platila jsem 300. Ale možná jinde se neplatí, nevím.

masotri
14. zář 2021

@letalnica pokud je to komplet sportovní prohlídka s tím EKG tak to proplati. Zvlášť samotné EKG ne. Záleží co je na tom paragonu no. Já jsem byla s malým u nás v nemocnici,mají přímo poradnu pro sportovce,udělali EKG plus prohlídku. Napsali sportovní prohlídka a nebyl problém celé proplatit. Taky určitě záleží na konkrétní pojišťovně,to už si každý musí zjistit jak to ma. Jen jsem to podotkla, protože nám to třeba první rok nikdo neřekl a ani mě nenapadlo,že by to mohla pojišťovna proplácet.

betelgeuzz
14. zář 2021

U nás to taky bylo tak, že jsem zašli na EKG k dětskému kardiologovi a následně potvrzení dala dětská. Zkusila bych zavolat dětské, která by vám mohla dát kontakt, kam na EKG.

sekerecka
autor
14. zář 2021

@j.a.n.i syn ma 9 a jeho doktorka mu to neudela 🤔. Kde jste se objednavali na kardio?

j.a.n.i
14. zář 2021

@sekerecka Já jsem z Prahy, takže to ti moc nepomůže, ale děti jsou na kardio sledovaní, takže jsem tam zavolala a zeptala se, zda můžeme k nim dorazit i na sportovní EKG. JInak bych zkusila libovolnou dětskou kardiologii a zeptat se.

sekerecka
autor
14. zář 2021

@betelgeuzz detska nam dala kontakty, ale uz to tam ma asi par let, protoze vubec nejsou aktualni. Ani jeden, co jsem volala 🤦. Tak se tu ptam. Ono by mu stacilo, kdyby mu nekdo natocil to EKG a detska mu ten zbytek vypise, akorat vubec netusim, kde ho objednat 🤔.

rsr
14. zář 2021

my jsme byli loňský rok v nemocnici ve Valašském Meziříčí, letos jsme potřebovali zátěžové EKG a to jsme jeli do Olomouce do fakultky, protože ve Valmezu dělají zátěžové až u starších dětí (máme kluky 10 let), klidové by nám udělali včetně sportovní prohlídky i letos

marselina
14. zář 2021

@sekerecka nevím jak je to u hokeje, ale syn co hraje fotbal tak musel mít přímo sportovní zatezove testy. Delavaji to na sport clinikach,( agel) není to jen natočení EKG ale natáčí se při fyzické zatezi(jízda na rotopedu s různou zátěži, stoupáním do kopce atd). Cena 1000-1300kc dle kliniky

j.a.n.i
14. zář 2021

@marselina Na hokej stačí klidové, minimálně tedy u dětí kolem těch 10 let, u starších zatím nevím.

letalnica
14. zář 2021

@masotri Aha, tak to jo. U nás ho tam poslala dětská, hraje fotbal, ale trenér zase říkal, že to vyžadují až od 12 let (je mu 9). Zkusím se podívat na VZP, nenapadlo mě, že by se to mohlo proplácet. Ale zas za takové věci mi peněz líto není, navíc se mu to děsně líbilo 🙂

jarla
14. zář 2021

klidové EKG dělali v Novojičínské nemocnici(tam kde je dětská pohotovost) chodila jsem tam se synem před covidem,nevím jestli se něco nezměnilo,když zavoláš na vrátnici nemocnice, tak ti řeknou, případně i přepojí a jinak, sportovní lékař, který byl v Novém Jičíně je v Ostravě, pokud bys potřebovala, tak ti zjistím kontakt,znám sestřičku, která pro něj pracuje, ale pár dnů by to trvalo, jsou teď celá rodina nemocní, tak bych ji raději neotravovala