Vždy jsem chtěla aspoň dvě děti a najednou už 2. nechci

osicenka
2. pro 2014

Vždycky jsem si říkala, že mít jen jedno dítko fakt nechci, aby bylo jedináček, že je to blbý, nemít sourozence (sama mám 4) a dvě děti pro mě byly ideální, manžel dokonce mluví i o třech. Ještě po porodu jsem o tom mluvila tak nějak automaticky, ale s postupem času se to začalo měnit. Napřed to začalo tím, že malého miluji nade vše a neumím si představit, že bych mohla i druhého prcka milovat stejně, nerada bych jednoho z nich milovala míň a nedejbože aby se náš Maty musel cítit odstrčený, ty představy jsou mi opravdu nepříjemné. A pak časem jak začal být malý samostatnější tak si to úplně užívám a nějak se mi do toho nechce zase znovu mít malé miminko, o které je péče samozřejmě náročnější. A dál se teď přidalo i to, že už malého může kdokoliv jakkoliv dlouho pohlídat, my se můžeme s manželem zase věnovat víc sobě a našim koníčkům, navíc konečně mám zase zpátky svoji postavu a nechce se mi znovu přibrat. Naposled jsem v čekárně u pediatry viděla a slyšela plakat miminko malinké a úplně jsem z toho měla husí kůži ☹ Sama jsem z toho smutná, že se mi tohle všechno honí hlavou ☹ Pořád si říkám, že snad je to jen dočasné a že třeba pak se to zase změní, měla jste to některá taky tak??

osicenka
autor
12. pro 2014

@zabzulka 😀 Tak ono asi všechno má svoje pro a proti. Já jsem to spíš myslela z toho hlediska, že mi přijde, že pak jakoby nikoho nemají, až jsou rodiče starší, tak vlastně se musí o ně starat sami a nebo když rodiče už nemají, tak už jsou úplně sami, třeba moje tchýně je jedináček a nikdy to své mamce neodpustila. I když to že někdo má sourozence vlastně nemusí být záruka toho, že člověk nezůstane sám. No není to jednoduchý, jj já uvažuju pořád nad vším, jsem totiž Váha 😅 Někdy si říkám, jestli by mi nebylo líp, kdybych věci tolik neřešila 😀

petule12
12. pro 2014

@osicenka jsi mladá, na druhé máš spoustu času a uvidíš jak se to vvvine 😉 🙂