Nastavení délky MD (3 roky) přes manželovo zaměst. v Sk

skritek01
6. črc 2008

Ahoj, nemam narok na MD jelikoz mi behem 1 tehotenstvi skoncila prac. smlouva. Dceri je 15 mesicu, druheho potomka cekam behem 14 dni. Na socialce mi pani rekla, ze po narozeni druheho ditete budu rodicovsky prispevek pobirat na to mladsi dite, a to 21 mesicu 7600 a pak mi to spadlne na 3800kc do 4 let veku ditete. Pokud chci variantu 3 roky za 7600kc, tak musi manzel v praci nechat potvrdit nejaky formular, zvoli si 3letou variantu a po mesici to prevede na me. Problem je v tom, ze manzel je zamestnany na Slovensku a nevim jestli to neni v rozporu se slovenskou legislativou. Nemate s tim nekdo zkusenost? ☹

irenan
7. črc 2008

Jestli je to Cech, tak si myslim ze by melo byt jedno kde pracuje, ne?

skritek01
autor
9. črc 2008

Je to Cech (tedy Moravak...:o), ale zamestnava ho slovenska firma, tak nevim jestli to pak nepodleha slovenskym zakonum. Ja jsem taky Ceska s trv. pobytem v CR, ale jelikoz mame spolecnou domacnost na Slovensku dostavam rodicovsky prispevek v SR a cesi mi doplaci do vyse dle ceskych predpisu.

irenan
9. črc 2008

aha, tak to by chtelo zavolat na socialku tam ,kde mas trvale bydliste a zeptat se na to... Ale myslim si, ze jestli ti doplaci i ten rodicak, tak by tohle taky melo jit... protoze kdyz ti vyplaci rodicak dle ceskych predpisu, tak by jste asi meli mit vsechno dle ceskych predpisu, zvlast kdyz mate trvale bydliste v CR, tak by se vas meli tykat i zakony a predpisy v CR.